Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7233474 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40980 Dátum: 2012.10.16 20:02:20 »
(nyilván az élét tisztán kell tartani)
:yes: :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40981 Dátum: 2012.10.16 23:16:49 »
Koszos. Meg kell pucolni. Papírtörlő, ablaktisztító. Utána jó darabig majd megint nem csíkoz. Ezt a hibát sokan elkövetik, hogy rögtön ablaktörlőt cserélnek, mikor csíkozni kezd. Pedig az esetek nagy többségében ilyenkor még csak piszkos. Nálam átlagosan 4-5 évig bírják az ablaktörlők, pedig nem keveset autózok, és szeretem rögtön használni a szélvédőmosót, ha egy kis maszat is kerül az üvegre.

üdv!

No ezt ki is próbálom, lehet benne (rajta) valami!
Amúgy én a Carinába tavaly töltöttem talán 3 liter téli szélvédőmosót, még van vagy másfél belőle...  :whistling:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #40982 Dátum: 2012.10.16 23:31:33 »
Én azt tapasztalom már évek óta, hogy nem sok értelme van márkás lapátot venni. Az olcsóbb típusok is pont annyit bír és ugyanúgy töröl.
Csatlakozom. Optifit is csíkozhat 2 hét után, és a tecsós is bírhatja 1-2 évig. Akkor meg miért ne az olcsóbb legyen.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40983 Dátum: 2012.10.17 06:01:58 »
Én egyszerű ablakmosóval szoktam a gumi élét tisztítani.  Olyan tiszta rongyot kell használni, amit utána ki is dobsz.  Csodák lesznek rajta egy nyári szezont követően.  Az ablaktörlőgumi nagyban függ attól, hogy mennyit használjuk...  Én Palaczkhoz hasonlóan sokat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40984 Dátum: 2012.10.17 11:37:27 »
En a tisztitason kivul meg evente 1-2x gumiapoloval is befujom az ablaktorlo lapat gumijat, talan segit megorizni a rugalmassagat. Mondjuk ezek nem voltak olcsok (Bosch Aerotwin), ugyhogy jobb, ha egyhamar nem megy tonkre, kulonben az eletben nem veszek tobbet :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Beszélgessünk
« Válasz #40985 Dátum: 2012.10.17 14:42:06 »
Én minden autómosás után áttörlöm mindkét lapátot és a gumikat nedves bőrkendővel. Baromi piszkosak tudnak lenni, még akkor is, ha 2 mosás között 1x sincsenek használva.  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40986 Dátum: 2012.10.18 14:47:16 »
Sziasztok!

Újra szeretném bőröztetni a kormányt. A "gond" ott kezdődik, hogy ahol eddig kérdeztem csak sima sötét szürke bőr van. De nekem kellene perforált is abból a sötétszürke színből.
Tud valaki segíteni nekem, hogy honnan szerezhetnék kormánybőrt sötét (antracit) szürkét, simát és perforáltat?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40987 Dátum: 2012.10.18 15:28:04 »
Sziasztok!

Újra szeretném bőröztetni a kormányt. A "gond" ott kezdődik, hogy ahol eddig kérdeztem csak sima sötét szürke bőr van. De nekem kellene perforált is abból a sötétszürke színből.
Tud valaki segíteni nekem, hogy honnan szerezhetnék kormánybőrt sötét (antracit) szürkét, simát és perforáltat?

Keresd a vargamunka honlapot!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40988 Dátum: 2012.10.18 16:59:06 »
Sziasztok!

Újra szeretném bőröztetni a kormányt. A "gond" ott kezdődik, hogy ahol eddig kérdeztem csak sima sötét szürke bőr van. De nekem kellene perforált is abból a sötétszürke színből.
Tud valaki segíteni nekem, hogy honnan szerezhetnék kormánybőrt sötét (antracit) szürkét, simát és perforáltat?

Egy jóbarátom Márianosztrán bőröztette a kormányát, egy olyan helyen ahova a VW-sek nagyrésze jár, neki is ők ajánlották. Elkérjem az elérhetőségét vagy az már túl messze van? Azt mondta elég sokféle bőrből lehetett válogatni, és az ár sem volt vészes.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40989 Dátum: 2012.10.18 22:22:33 »
Kérd már el légyszi. Majd megoldom valahogy a távolságot. Majd szervezek arra valami túrát, vagy postázok.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Beszélgessünk
« Válasz #40990 Dátum: 2012.10.18 23:25:34 »
Kis segítség kellene, de nem találtam neki jobb fórumot:
Mint arról korábban már beszámoltam, ellopták az autóból a pénztárcát, és eddig szerencsére minden okiratot, kártyát sikerült pótolni, csak sajnos a METRO kártyát nem.
Mint köztudott, 1 "vállalkozás" nevén 4, vagy talán 5 kártya is lehet. Nekünk az egyik rokon lévén volt ilyen kártyánk, de sajnos az illető azóta beszűntette a tevékenységét, mert a mai világban a terheknek hála a vállalkozás nem volt már jövedelmező. Természetesen mint sima vásárlók használtuk a kártyát, úgy értem nem nagy tételben vásárolva, és az ÁFÁ-t sem áll/állt szándékunkban visszakérni. Csak vannak bizonyos termékek, amik a METRO-ban még így ÁFÁ-s árral is megérték. A kártyán a vállalkozás neve és a cégvezető szerepelt (ha jól rémlik), alatta pedig a családból az egyikünk neve. És soha semmilyen gond nem volt belőle, kb 97-óta. A casládunkból a név tulajdonképpen azért szerepelt rajta, hogy amikor új kártyát kellett igényelni (ha jól rémlik eddig összesen 1x kellett), akkor a kártyán szereplő név birtokosának kellett átvennie az új kártyát és így nem kellett az illetőt megkérni, hogy jöjjön el az új kártyáért. Ennyi.

Szóval a kérés/kérdés az lenne, hogy nincs-e valakinek ilyen ismerőse vagy vállalkozása, aki ki tudna váltani egy extra kártyát a részünkre? Tudtommal nem jár semmiféle költséggel, de természetesen ha így lenne azt én állnám.  :szemez:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40991 Dátum: 2012.10.18 23:42:55 »
Bar mar regen vasaroltam a Metroban, de nem lehet csak siman az ugyfelszolgalaton kerni egyet sajat nevre? Regen biztosan volt ilyen korlatozas, hogy csak Bt. vagy Kft. vasarolhatott, de 2008-ban ugy emlekszem siman kaptunk kartyat. Persze az is lehet, hogy rosszul emlekszem, de egy probat azert meger.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Beszélgessünk
« Válasz #40992 Dátum: 2012.10.19 00:11:05 »
Ez van a honlapon:
"A METRO-ban kínált áruk viszonteladók, vállalkozók, intézmények, orvosok, ügyvédek, őstermelők (a továbbiakban: Vásárló), valamint az általuk megnevezett személyek (a továbbiakban: Vásárlásra jogosult) számára állnak rendelkezésre (a továbbiakban együtt: Kártyabirtokos)."
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40993 Dátum: 2012.10.19 07:47:22 »
Ez van a honlapon:
"A METRO-ban kínált áruk viszonteladók, vállalkozók, intézmények, orvosok, ügyvédek, őstermelők (a továbbiakban: Vásárló), valamint az általuk megnevezett személyek (a továbbiakban: Vásárlásra jogosult) számára állnak rendelkezésre (a továbbiakban együtt: Kártyabirtokos)."

Szervusz Xtrem!

A családban van orvos, őt megkérdezem.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40994 Dátum: 2012.10.19 08:14:57 »
Kérd már el légyszi. Majd megoldom valahogy a távolságot. Majd szervezek arra valami túrát, vagy postázok.
Elkérem, amint küldi megírom.
Ha pedig extra igényes vagy ezen a téren akkor itt tudsz bőrt venni: http://www.autoleder.hu/

Esetleg ezt is érdemes meg nézni: http://www.bortisztitas-felujitas.hu/

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...