Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7239533 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40905 Dátum: 2012.10.05 15:30:23 »
11 hónapja vettük a Versot, és azóta most jött az első autó, amelyik elsőre és csak képek alapján, az évjáratot is mérlegre téve anyagilag jobb ajánlatnak tűnik.
Gyönyörű, lávolós részemről.  :wub:
         

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40906 Dátum: 2012.10.05 21:14:12 »
új auris hsd sol 6 millióért jó ajánlat?  :1eye: most üzentek, sajnos már későn...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40907 Dátum: 2012.10.05 22:57:01 »
Annyiér kapsz egy Yaris HSD Exe T&G_t+üzembehelyezés és egyéb apróságok. Az Auris ua.csomagtartóval, magasabb fenntartási költségekkel rendelkező kifutó tipus jóval szerényebb felszereltséggel. A minimálisan nagyobb beltér és a motor ami a javára szól. Akkor már inkább a YHSD. (Ezért nincs engedmény a Yarisból, és jelentős, szinte beker ár az Aurisnál)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40908 Dátum: 2012.10.06 09:04:43 »
jóval szerényebb???  :eek: sose vennék helyette yarist, az egy városi kisautó. a fenntartási költség lényegtelen kérdés.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Beszélgessünk
« Válasz #40909 Dátum: 2012.10.06 09:52:05 »
11 hónapja vettük a Versot, és azóta most jött az első autó, amelyik elsőre és csak képek alapján, az évjáratot is mérlegre téve anyagilag jobb ajánlatnak tűnik. Ezen kívül is csak egy volt eddig, amelyiket elvittem volna állapotfelmérésre, ha még autót kerestem volna.

Nekem a franciákról kezd egyre jobban megváltozni a véleményem (főleg Citroen), pozitív irányban. Én ha családapaként most kellene választanom, gondolkodás nélkül C4 Picasso (vagy akár a Grand) lenne a voks. Szép meg jó dolog a Toyota, de én már nem vagyok annyira elfogult irántuk. Az elmúlt 2 évben volt közelebbi kapcsolatom C4, C5 és a már említett C4 Grand Picassoval, olyan feature-ok vannak bennük, amikről a 9M Ft-os Avensis álmodni se merne, de még egy mostani zsírúj COV sem. A mostani C4 Picassók meg szerintem üde színfoltjai az utaknak (igaz nem is szaladgál belőlük túl sok), és a linkelt COV áráért már bőven kapni jóval felszereltebb, fiatalabb példányokat is. Tudom francia, meg lehet valóban szét fognak esni vagy otthagynak az út szélén, mindenesetre a pár ezer km-es barátság velük megváltoztatta a szemléletemet és inkább hiszek a saját személyes benyomásaimnak, mint a sztereotípiáknak.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40910 Dátum: 2012.10.06 09:53:50 »
Természetesen annak is lehet véleménye, aki huzamosabb ideig nem használta az adott autó(kat).
Egymás mellé állítva a Yaris III-at, és az E12HB megközelítőleg azonos a méretük,az E11HB-ről nem is beszélve.Érdekes,ezekre mégsem halottam a városi kisautó beskatulyázást,bár minden viszonyítás kérdése..

Akárhogy is nézem, nem látom az Auris SOL-ban az alapfelszereltségek között a nagy képernyős tolatókamerát,a navigációs rendszert, és az USB bemenetet, bőrbetétes üléseket, B oszloptól sötétítést, ami a YHSD Exe T&G-ban benne van. Alapáron kb. 4-5kval olcsóbban, mint a most bárhol megvehető 17% engedménnyel kínált AHSD Sol.
Nyilván amai gazdasági helyzetben vannak emberek akiknek ez csekélység, akárcsak a fenntartási költségbeli különbségek (ami a kocsik árához képest valóban nem túl nagy, de nem jelentéktelen).

« Utoljára szerkesztve: 2012.10.06 09:55:34 írta Agyarka »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40911 Dátum: 2012.10.06 18:17:40 »
Annyiér kapsz egy Yaris HSD Exe T&G_t+üzembehelyezés és egyéb apróságok. Az Auris ua.csomagtartóval, magasabb fenntartási költségekkel rendelkező kifutó tipus jóval szerényebb felszereltséggel.
A beltér mérete is azonos?  :whistling:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40912 Dátum: 2012.10.06 18:27:53 »
Hát szerintem egy E12 HB és egy Yaris HSD beltere közt nincs nagy különbség...orra rövidebb, de az nem beltér...:)
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40913 Dátum: 2012.10.06 18:32:41 »
Hát szerintem egy E12 HB és egy Yaris HSD beltere közt nincs nagy különbség...orra rövidebb, de az nem beltér...:)
Aurisról volt szó.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40914 Dátum: 2012.10.06 19:13:54 »
Természetesen annak is lehet véleménye, aki huzamosabb ideig nem használta az adott autó(kat).
Egymás mellé állítva a Yaris III-at, és az E12HB megközelítőleg azonos a méretük,az E11HB-ről nem is beszélve.Érdekes,ezekre mégsem halottam a városi kisautó beskatulyázást,bár minden viszonyítás kérdése..

Akárhogy is nézem, nem látom az Auris SOL-ban az alapfelszereltségek között a nagy képernyős tolatókamerát,a navigációs rendszert, és az USB bemenetet, bőrbetétes üléseket, B oszloptól sötétítést, ami a YHSD Exe T&G-ban benne van. Alapáron kb. 4-5kval olcsóbban, mint a most bárhol megvehető 17% engedménnyel kínált AHSD Sol.
Nyilván amai gazdasági helyzetben vannak emberek akiknek ez csekélység, akárcsak a fenntartási költségbeli különbségek (ami a kocsik árához képest valóban nem túl nagy, de nem jelentéktelen).
elméleti kérdés, el se jutottunk odáig, hogy kipróbálja, mert nem tetszett neki és kézi váltós kellett. nomeg kisautó eleve ki volt zárva  :devil:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40915 Dátum: 2012.10.06 19:19:15 »
Nekem a franciákról kezd egyre jobban megváltozni a véleményem (főleg Citroen), pozitív irányban. Én ha családapaként most kellene választanom, gondolkodás nélkül C4 Picasso (vagy akár a Grand) lenne a voks. Szép meg jó dolog a Toyota, de én már nem vagyok annyira elfogult irántuk. Az elmúlt 2 évben volt közelebbi kapcsolatom C4, C5 és a már említett C4 Grand Picassoval, olyan feature-ok vannak bennük, amikről a 9M Ft-os Avensis álmodni se merne, de még egy mostani zsírúj COV sem. A mostani C4 Picassók meg szerintem üde színfoltjai az utaknak (igaz nem is szaladgál belőlük túl sok), és a linkelt COV áráért már bőven kapni jóval felszereltebb, fiatalabb példányokat is. Tudom francia, meg lehet valóban szét fognak esni vagy otthagynak az út szélén, mindenesetre a pár ezer km-es barátság velük megváltoztatta a szemléletemet és inkább hiszek a saját személyes benyomásaimnak, mint a sztereotípiáknak.  :yes:
Van akinek a megbizhatóság a legfontossabb és a felszereltség másodrangu.
Ezért nekem szóba se jöhet francia autó de már használt Mercédes sem, mert nem megbizhatóak, gyakran elromlanak és ma már minden komolyabb javitás egy vagyon.
Persze amig garis az autó addig tök mindegy ;) De ugye a legnagyobb luxus mindig eladni az autót ha vége a garinak.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40916 Dátum: 2012.10.06 19:30:30 »
A beltér mérete is azonos?  :whistling:
Szerintem egy fél számmal még azért tágasabb az E12 a yarisIII-nál, sajnos nem váltja ki 1:1-ben a Yaris.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40917 Dátum: 2012.10.06 19:37:04 »
Van akinek a megbizhatóság a legfontossabb és a felszereltség másodrangu.
Ezért nekem szóba se jöhet francia autó de már használt Mercédes sem, mert nem megbizhatóak, gyakran elromlanak és ma már minden komolyabb javitás egy vagyon.
Persze amig garis az autó addig tök mindegy ;) De ugye a legnagyobb luxus mindig eladni az autót ha vége a garinak.
Sztereotípia.  238E van a francia vasban és köszi, jól van.  Nem mondom, hogy hibátlan, de nagyon nagy baj nem volt vele, amit kis hozzáértéssel meg ne lehetett volna oldani. Más kocsiban is van ennyi hiba, akár Toyota, akár más.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40918 Dátum: 2012.10.06 19:54:43 »
Sztereotípia.  238E van a francia vasban és köszi, jól van.  Nem mondom, hogy hibátlan, de nagyon nagy baj nem volt vele, amit kis hozzáértéssel meg ne lehetett volna oldani. Más kocsiban is van ennyi hiba, akár Toyota, akár más.
Lehet, hogy az eddig jónak hitt kocsik se olyan jók már :no:
De inkább azért mert túlbonyolitják és tele rakják elektronikával, ami + hibaforrás.
Szerintem :szemez:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40919 Dátum: 2012.10.06 20:12:19 »
Szerintem egy fél számmal még azért tágasabb az E12 a yarisIII-nál, sajnos nem váltja ki 1:1-ben a Yaris.
Tényleg van minimális különbség, de elsősorban szélességre. Az E12HB hátsó sorában a két gyerekülés között elfér a filigrán feleségem, a YIII-ban csak úgy,hogy az egyik gyerekülésnek az ülésmagasító részét használjuk,a háttámláját nem. Az E12HB csomagtartójába belefér egy összehajtogatott benzinmotoros fűnyíró, a YIII-ba nem (a fűnyíró kereke nagyon nekifeszült a háttámlának, ezért inkább vettem még egy fűnyírót :lol:).
Az Auris hátsó üléssoráról nincs tapasztalatom, de beülésre E12. Az AHSD csomagtere meg csak literben egyezik meg a YHSD-vel, valójában sokkal rosszabbul pakolható, a fűnyírót meg sem kísérelném beleerőszakolni.