Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 6942694 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Beszélgessünk
« Válasz #105 Dátum: 2004.03.08 14:13:18 »
Idézetet írta: "KLaco"
Sziasztok.
 Még bejáratós, remélem lemegy 7 alá városban is.



Nekem már 2000 km után is csökkent a fogyasztás, és még fog is szerintem. CSak idő (meg km) kérdése.

Ja és a megspórolt mennyiséget kéretik Szegecs autójába beletankolni  :D
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Beszélgessünk
« Válasz #106 Dátum: 2004.03.08 14:44:51 »
Neekm a megtört Corolla-műanyag javításra mondtak 5-15 között (látatlanba) az elem fújása 25 Komplett le-felszerelés, patentekkel.. stb 3,5[/quote]

Koszonom. Azt hiszem varok a kotelezoig (kb 2 honap) es akkor ezt is megcsinaltatom.
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

atiseje

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Beszélgessünk
« Válasz #107 Dátum: 2004.03.08 15:01:51 »
MiCKEY!

Nagyon jó az új fórum. Gratula!  :)
dv.: atiseje

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Beszélgessünk
« Válasz #108 Dátum: 2004.03.08 16:02:24 »
Hi !

Csak az avataromat probalom ki  :)


Tetszik nagyon a forum, meg mindig.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

kapesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Beszélgessünk
« Válasz #109 Dátum: 2004.03.08 16:18:18 »
Hi!
Yaris D4d fogyasztásom :
város (Budapest) 5-5,1 L , általában tempósan haladok.
vidék:
110- 130 kb 4.5
150 -160 tempó 6-6,5 (Róma, oda-vissza autópályán)
A nyomaték az brutál, emelkedőn simán lenyomja az átlag benzines kocsikat...  :)

atiseje

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Beszélgessünk
« Válasz #110 Dátum: 2004.03.08 16:42:08 »
Szia kapesz!

Hát igen, 170Nm-es nyomaték.  :D

.....azért csak óvatosan a gyorsulásokkal.  :)
A kocsi súlyához képest nagy a nyomatéka. Ha nem figyelsz oda, az elso gumáid ido elott elkophatnak. Anno, 80-as évek vége felé, a Hondánál voltak ilyen "problémák". Ha nem ésszel vezették a nagy nyomatékú motorokkal felszerelt autókat, a gumikat hamar elnyalta. :)
dv.: atiseje

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #111 Dátum: 2004.03.08 23:19:14 »
KÉrdés:  Ma meglátogattam egy kátyút (sötét volt, nem látszódott)a jobb els?vel. Elsöre semmi gond, de a  felni küls? pereme egy nagyon hangyányit behajlott, talán csorbult is az éle. Ez baj-e, kell-e vele valamit kezdeni, és ha igen, mit ?
Úgy t?nik, hogy a kormány nem húz el jobbra, és nem is szitál, bár ahhoz ótópályán kéne menni gyorsan, hogy kiderüljön.
Elöre is köszi
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Beszélgessünk
« Válasz #112 Dátum: 2004.03.08 23:33:23 »
Idézetet írta: "music"
KÉrdés:  Ma meglátogattam egy kátyút (sötét volt, nem látszódott)a jobb els?vel. Elsöre semmi gond, de a  felni küls? pereme egy nagyon hangyányit behajlott, talán csorbult is az éle. Ez baj-e, kell-e vele valamit kezdeni, és ha igen, mit ?
Úgy t?nik, hogy a kormány nem húz el jobbra, és nem is szitál, bár ahhoz ótópályán kéne menni gyorsan, hogy kiderüljön.
Elöre is köszi


120-130 körül beszitál, ha baj van, nézd meg alaposan a gumit, ha nincs rajta dudor, akkor nincs gáz, a pici horpadást, meg egy rendes gumis egy jólirányzott kalapácsütéssel rendbeteszi- majd a nyárira történő cserekor.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Beszélgessünk
« Válasz #113 Dátum: 2004.03.08 23:34:39 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Neekm a megtört Corolla-műanyag javításra mondtak 5-15 között (látatlanba) az elem fújása 25 Komplett le-felszerelés, patentekkel.. stb 3,5


Koszonom. Azt hiszem varok a kotelezoig (kb 2 honap) es akkor ezt is megcsinaltatom.[/quote]

Ezek nem márkaszervíz árak, az kb a 2-3x-os ár, ott 49-et mondtak a lökhárító fényezésre!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
Beszélgessünk
« Válasz #114 Dátum: 2004.03.09 00:04:38 »
Sziasztok!

Én most csatlakoztam a klubhoz.De már 6 éve toyotás vagyok.Végig mentem a szamár létrán.Kezdtem egy 6 éves Hiacevel aztán (a jó öreg barkast eladtam)aztán jött a dewoo cseréje egy yarisra micsoda különbség,utána Hiacet egy szívó dizeles 6 személyes új Hiacre.Megint volt egy kis különbség.Aztán az állam miatt jól megszívtam mivel a 6 személyes tahográffal ellátott tgk.-ra nem lehetett áfát visszaigényelni(üzemanyag,szervíz díj stb) le cseréltem egy 3 személyesre ami már D 4 D 88 pacis.Most jött a bökkenő a Yarist is cserélni kellett mert a lakókocsit nem bírta el.Most jött az álmom egy Avensis Verso D4D.
Azt hiszem itt most jó pár évig megállok.Na de Forma1? Amióta a Toyota bent van a száguldó cirkuszban én is nézem állandóan.Meg is lett az eredménye ugyanis elkészült az első "sufni tuningos" TF 204 -es.Akit érdekel az a honlapon megtalálja. www.drgaz.hu/forma1
Bocs,hogy ide is feltettem a mondókámat csak még nem igazodok ki a lapon.

balintu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Beszélgessünk
« Válasz #115 Dátum: 2004.03.09 01:11:41 »
Jaaaajj, olyat láttam ma...! (ja, tegnap) Az Árpád hídról jött le fél hatkor egy ILK-xxx rendszámú kék Toyota MR-2!!! Hát, eddig csak képen láttam, (Autókatalógus 2000, nemtudomhányadik generáció) de élőben leírhatatlanul gyönyörű volt... :roll: Ha vki tudja, hogy kié, vagy ilyenről vhol, az szójjon lécci...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Beszélgessünk
« Válasz #116 Dátum: 2004.03.09 06:33:26 »
Szeretném megkérdezni, hogy télen Ti hogy szoktátok járatni a klímát (alkatrészek kenése végett)?
Én a minap megpróbáltam, de nem indult be, gondolom azért mert 0-1 fok volt kint. Állítólag ilyen hidegben nem indul el. Tegnap is megpróbáltam páracsökkentés céljából, de nem indult el (1 fok volt).
Kattanás hallható a relénél, de nem tudom ellenőrizni, hogy tényleg működik-e.
A 'hideget fúj-e' próba nem játszik, mert kint hidegebb van, mint amit a klíma produkálni tud.
 :?:  :?:  :?:
 :?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Beszélgessünk
« Válasz #117 Dátum: 2004.03.09 06:36:57 »
Ma reggel belerongyoltam egy nagy kátyúba, sajna egy nagy tócsa közepén volt és nem látszott.
Majd elharaptam a nyelvem :cry:
A közútkezelő monnyon le :!:  :twisted:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rezol

  • Vendég
Beszélgessünk
« Válasz #118 Dátum: 2004.03.09 10:11:25 »
Idézetet írta: "whis"
Ma reggel belerongyoltam egy nagy kátyúba, sajna egy nagy tócsa közepén volt és nem látszott.
Majd elharaptam a nyelvem :cry:
A közútkezelő monnyon le :!:  :twisted:


Láttad tegnap a Frei-dossziéban a romániai városi utakat?
Aszondi,nálunk nem ennyire rosszak.
Dehogynem!
Tegnap a Vágány utcán kifele jövet találkoztam egy kb fél méter széles és circa 40cm mély nyílással. :!:  :evil:
Utána meg a Tatain.
De van már a Stefánián,a Mogyoródin és a Pillangó utcában is pár féltengely-törő alkalmatosság. :cry:

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Beszélgessünk
« Válasz #119 Dátum: 2004.03.09 10:16:10 »
Tényleg már én is gondolkoztam rajta, hogy ugye a közútkezelőnél vagy az illetékesnél csak akkor van esélyed a per megnyerésére, ha a kátyúba hajtáskor megállsz, van sok-sok fénykép, rendőrségi jegyzőkönyv meg tudomisénmi. Ez mondjuk működik, ha helyben kitörik a kerék.
De mi van akkor, ha kap egy olyan ütést, hogy biztos vagy benne, hogy valami tönkre ment, csak épp nem azonnal. A szervízben is azt mondanák, hogy mék 20 km és kitörne, azonnali csere, stb.
Szóval ilyenkor mit lehet tenni? Mert ugye a legtöbb esetben a kátyúnál nem jeletkezik a gond azonnal, de biztosan okozott kárt.
Szerintetek mi a teendő? Mondjuk keresni egy kátyút, megálni mellette, kihívni a zsarukat, hogy "akkroát ütött, hogy nem merek tovább menni, valami biztosan eltört" (persze előtte a szervízben megmondták, hogy van baja), jegyzőkönyv, fénykép, stb. Aztán egy szervízbe elvinni, kérni hivatalos véleményt. És akkor talán kifizetik?
Szóval szerintetek járható út? Mi a véleményetek? Szerintem ahogy ez a város kinéz, lesz rá vkinek (sajnos) esélye
zegecs
'04 Toyota Yaris TS