Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7189387 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31650 Dátum: 2010.06.18 17:29:09 »
Én pont azt látom, hogy ma az autóipar nem tud olyan dolgot villantani, amire ráharapnak az emberek. Én teljesen meg vagyok elégedve az E12-essel, van benne 2 légzsák, ABS, klíma, ablakemelő, centrálzár. Kell ennél több? Szerintem nem.

Engem nem izgat fel sem a 600 légzsák, sem a turbos (drágán javítós) motor, sem a CanBusos elektronika, sem az otthon javíthatatlan Hybrid. (Jó GS 450h=instant get).

Azért is pang az autópiac, mert nem tudnak már áttörést okozni az embereknek. Az ESP jó, de egy átlag user szinte sosem használja. 6 légzsák jó, de azt sem használod, meg nem gumicsónaknak akarom a kocsit használni... Manuál vs 80 zónás digitklíma: nem izgat szintén senkit, hideg van így is, úgy is, fölösleges pénzkidobás és teher. Hülye eső/fényérzékelős cucc meg nem kell, majd én eldöntöm, hogy mi van.

Igazából a 13 éves Civic-ben is teljesen jól elvagyok. Van benne szervó, klíma, 4 el. ablak, centrálzár. Megy, jobban, mint sok mai. Jól fogyaszt, megbízható, stb. És még szép is, nem úgy mint az felfújt Yaris Auris...   :devil:

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31651 Dátum: 2010.06.18 17:35:41 »
Nem vagyok híve ezeknek a biztonsági cuccoknak...ha elk.rom büntessen ha nem szedem össze. ABS-OK ASR-TALÁN :devil: Ellenben a hátsókerékhajtás :wub: Formaterv meg másodlagos :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31652 Dátum: 2010.06.18 17:48:10 »
Olyan ember van itt, akinek simán lenne lóvéja lecserélni újra a verdát, és nem akarja mert megfelel az 5-10-15éves?  :tt2:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31653 Dátum: 2010.06.18 19:22:09 »
Nem lesz nagyon uncsi már?
De. Én szeretem annyira az autót és rövid az élet, hogy ne maradjak meg 15 évig ugyanabban az autóban, bármennyire is "jó ez még". Szerintem nem létezik tuti legjobb autó, tehát ki kell próbálni többet is.
Már ha jól emlékszem többször felmerült ez a vita, hogy mennyit fejlődnek (fejlődnek?) az autók ennyi idő alatt. Szerintem sokat és nem csak a kényelem, hanem a biztonság terén is. Kicsit álszentnek érzem, a "lecserélhetném, mert bőven telik rá, de minek, semmivel sem jobbak" kijelentéseket  :whistling:

Aki szerint felesleges a sok lufi, remélem soha nem kell felülbírálnia önmagát. Egy csattanás esetén sohasem lehet túl sok belőle  :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.18 19:25:30 írta Nagycitrooom »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31654 Dátum: 2010.06.18 19:28:05 »
Olyan ember van itt, akinek simán lenne lóvéja lecserélni újra a verdát, és nem akarja mert megfelel az 5-10-15éves?  :tt2:

Jelen, bár még csak most vettem bő 1 éve (de már a 7-et tapossa a jószág). A piacon jelenleg nincsen olyan modell, ami lényegesen többet nyújtana, beleértve a prémium kategóriát is. Ha felnő a 3 gyerek, akkor lehet szűk lesz a hátsó traktus, de hol van az még... :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31655 Dátum: 2010.06.18 19:48:13 »
Én pont azt látom, hogy ma az autóipar nem tud olyan dolgot villantani, amire ráharapnak az emberek. Én teljesen meg vagyok elégedve az E12-essel, van benne 2 légzsák, ABS, klíma, ablakemelő, centrálzár. Kell ennél több? Szerintem nem.

Engem nem izgat fel sem a 600 légzsák, sem a turbos (drágán javítós) motor, sem a CanBusos elektronika, sem az otthon javíthatatlan Hybrid. (Jó GS 450h=instant get).

Azért is pang az autópiac, mert nem tudnak már áttörést okozni az embereknek. Az ESP jó, de egy átlag user szinte sosem használja. 6 légzsák jó, de azt sem használod, meg nem gumicsónaknak akarom a kocsit használni... Manuál vs 80 zónás digitklíma: nem izgat szintén senkit, hideg van így is, úgy is, fölösleges pénzkidobás és teher. Hülye eső/fényérzékelős cucc meg nem kell, majd én eldöntöm, hogy mi van.

Igazából a 13 éves Civic-ben is teljesen jól elvagyok. Van benne szervó, klíma, 4 el. ablak, centrálzár. Megy, jobban, mint sok mai. Jól fogyaszt, megbízható, stb. És még szép is, nem úgy mint az felfújt Yaris Auris...   :devil:

Az E12-ben nem 4 légzsák volt az alap?


Az ajtóban lévő oldalmerevítést sem használod, de ha onnan jön az ütközés....
A különféle kényelmi extrákon lehet spórolni, de a biztonsági berendezésekből szerintem nem baj, ha több van. Hátránya biztosan nincs...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31656 Dátum: 2010.06.18 20:02:02 »
Olyan ember van itt, akinek simán lenne lóvéja lecserélni újra a verdát, és nem akarja mert megfelel az 5-10-15éves?  :tt2:

Jelen, bár még csak most vettem bő 1 éve (de már a 7-et tapossa a jószág). A piacon jelenleg nincsen olyan modell, ami lényegesen többet nyújtana, beleértve a prémium kategóriát is. Ha felnő a 3 gyerek, akkor lehet szűk lesz a hátsó traktus, de hol van az még... :)

Mondjuk, ha Te alapból 6éves használtat vettél, nem vagy az a tipikus új autó vásárló. Tőlem távol áll a Prius, de az új Prius-ra csorgatom a nyálam, ha meglátom, az a kéne érzés lengi be a gondolataimat.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31657 Dátum: 2010.06.18 21:14:00 »
baccátok meg...amit árultak a hahu-n gs-t kuuuva szép állapotban,ma beesett egy audi a8 a kereskedésbe 200-al és szarrá tört jó pár autót...köztük a gs-t is!! így néz most ki!! :cry:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/lexus/gs/lexus_gs_300_automata-3505585
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.18 21:36:59 írta szkaresz »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31658 Dátum: 2010.06.18 21:21:25 »
Mondjuk, ha Te alapból 6éves használtat vettél, nem vagy az a tipikus új autó vásárló. Tőlem távol áll a Prius, de az új Prius-ra csorgatom a nyálam, ha meglátom, az a kéne érzés lengi be a gondolataimat.

4,5 éveset vettem 1,5 éve de ez a lényegen nem sokat változtat (2004-nél idősebb PII ugye nincs). Az új Prius szép meg jó meg dizájnos meg minden, de csak a HUD kedvéért nem fogok cserélni. Ráadásul van amiben rosszabb a II-esnél.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31659 Dátum: 2010.06.18 23:45:21 »
Nem lesz nagyon uncsi már? Meg lassan mindenhol a hibrid meg turbós autók fognak menni, sok friss lufival, esp-vel, friss formatervekkel, egyebek.....
A turbó hiányát túl fogom élni, mivel sosem volt ilyen autóm, nem tudom, mit vesztek vele. Sok lufim meg ESP-m van, sőt TRC is. ;) A friss formaterv nem érdekel, vannak szépek, átlagosak, és nem szépek. Engem pl. az ufó Civic sosem izgatott, mára már a feltűnősége is elveszett. Ellenben a "csepp" Astrát még ma is szépnek találom, ahogy az E11 szedánt is. De autót napi használatra tartok, ahol az esztétikum számít a legkevésbé. Ha a Ssangyong Kyron lenne az az autó, amely az igényeimnek tökéletesen megfelel, akkor most olyanom lenne, függetlenül attól, hogy a világ egyik legrondább autója.
music     

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31660 Dátum: 2010.06.19 00:16:40 »
Nekünk meg volt ACS-ünk.....a tetőnket csinálta...más néven tetőfedő azaz ács!! Próbáltam beépíteni az autóban mint egy újabb 3 betűs de elakadt a motorház"tető"nél!!  így hát nem mentem vele semmire!!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31661 Dátum: 2010.06.19 09:58:48 »
Egyébként én ha tehetném egy 1980 előtti camaroval rohangálnék!! Az a kaszni is annyira ronda hogy már szép!! :D Vagy esetleg egy gto-val,vagy firebird-el....de minél öregebb és nagyobb ccm annál jobb!!  :cool2:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/camaro/chevrolet_camaro_z_28-3887849
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.19 10:02:16 írta szkaresz »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31662 Dátum: 2010.06.19 10:50:03 »
Egy ismerősöm kissé xarul járt a márkaszervizben.
         

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31663 Dátum: 2010.06.19 11:06:46 »
Az ESP jó, de egy átlag user szinte sosem használja.

Kivéve mikor igen, és cserébe lehet nem áll bele az árokba...

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31664 Dátum: 2010.06.19 11:09:57 »
Én szeretem annyira az autót és rövid az élet, hogy ne maradjak meg 15 évig ugyanabban az autóban, bármennyire is "jó ez még". Szerintem nem létezik tuti legjobb autó, tehát ki kell próbálni többet is.

 :yes: