Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7210627 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31575 Dátum: 2010.06.13 08:58:07 »
Újabb kérdés, de totál más téma :) Csendháborítás.
Szóval a szitu: éjfél-1 óra körül fiatalok hangosan beszélgetnek lent, valahol a ház körül(nem láttam őket, az is lehet hogy valamelyik erkélyen). Nem danajoznak, óbégatnak, de jól hallhatóan, hangosan dumálnak, nevetgélnek. És ez qrvára idegesítő, jóformán nem lehet nyitott ablak mellett aludni.
Kérdésem az, hogy ez csendháborításnak minősül-e, és ki lehet-e rá hívni a zsarukat, vagy akárkiket(polgárőrök?). Illetve hát talán megpróbálhatnék rájuk szólni, de nem tartom valószínűnek hogy hatna, és csak a vérnyomásom is megemelkedne, és nem tudnék utána aludni :) Másrészt ordibálni sem szeretek. De sztem ez nem egy normális állapot, hogy kánikulában csukott ablak mellett aludjak..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31576 Dátum: 2010.06.13 09:02:59 »
Ha tényleg sokakat zavar a hangoskodás és többen szólnak, akkor kihívhatod a zsarukat. Nálunk péntek este volt buli a szemben lévő házban, üvöltött a zene és a fiatalok is. Ez nem is baj, de azért éjfél körül már marha zavaró tud lenni. Egyszercsak nínózást hallottunk, megállt a kocsival két rendőr, aztán némi szóváltás után felmentek. Aznap jól aludtunk.  :D
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31577 Dátum: 2010.06.13 09:10:05 »
itt a nyár. nálunk is éjjel szólt a tuc-tuc de messze volt nemtudom pontosan hol volt
ha az ablak alatt pofáznak ott ki szoktam szólni. részletekbe nem mennék.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31578 Dátum: 2010.06.13 09:47:47 »
Újabb kérdés, de totál más téma :) Csendháborítás.
Szóval a szitu: éjfél-1 óra körül fiatalok hangosan beszélgetnek lent, valahol a ház körül(nem láttam őket, az is lehet hogy valamelyik erkélyen). Nem danajoznak, óbégatnak, de jól hallhatóan, hangosan dumálnak, nevetgélnek. És ez qrvára idegesítő, jóformán nem lehet nyitott ablak mellett aludni.
Kérdésem az, hogy ez csendháborításnak minősül-e, és ki lehet-e rá hívni a zsarukat, vagy akárkiket(polgárőrök?). Illetve hát talán megpróbálhatnék rájuk szólni, de nem tartom valószínűnek hogy hatna, és csak a vérnyomásom is megemelkedne, és nem tudnék utána aludni :) Másrészt ordibálni sem szeretek. De sztem ez nem egy normális állapot, hogy kánikulában csukott ablak mellett aludjak.. 
Ez nem csendháborítás, kötve hiszem, hogy ilyenért kijönnének a rendőrök. Jobban jársz, ha kikiabálsz, hogy kicsit halkabban. Nekünk meg az alattunk lakó cigizik, de nem mer a lakásban, mert bérlemény, ezért mindig kimegy az erkélyre, és mindig hozzánk száll fel a füst. Persze sokszor gyújt rá, van, hogy már reggel 7-kor is. Tök jó dolog cigifüstre ébredni...és nem tudsz mit csinálni, mert birtokon belül van, ott azt tehet, amit akar.
music     

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31579 Dátum: 2010.06.13 09:48:40 »
itt a nyár. nálunk is éjjel szólt a tuc-tuc de messze volt nemtudom pontosan hol volt
ha az ablak alatt pofáznak ott ki szoktam szólni. részletekbe nem mennék.. :whistling:

És szokott hatni? :D Én úgy gondoltam, hogy először normálisan szólnék hozzájuk, mert az sztem jobban hat :)
De mondjuk érdekes, hogy senkit nem idegesít?? Sztem van, akihez közelebb vannak, még látja is őket. Am ha nem kéne dolgozni menni, még talán el is hallgatnám a csajok beszélgetését :D Hátha tanulnék belőle..

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31580 Dátum: 2010.06.13 10:54:44 »
Biztos zavar mást is, csak lehet nem mer/akar szólni, előbb a szomszédokkal kéne beszélni, aztán 1üt erélyesen fellépni, csak úgy "normálisan kiszólni", kb. semmit nem ér, max a következő kör piáig csendesebbek lesznek.
Rendőr lehet hívni, kötelesek kijönni, kérdés hogy egyáltalán elindulnak a hangosan beszélgetésre...

Amúgy a hatóságra nem nagyon számítanék, nálunk 5lakó feljelentette az egyik szomszédot, mert nonstop ugat a kutyája, (most is) pár hét múlva jött egy levél a polg.mesteri hivataltól, hogy a kutya azért kutya hogy ugasson :ph34r:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31581 Dátum: 2010.06.13 11:55:24 »
Anyós jelölteméknél szintén ez volt a téma....minden éjjel valaki(k) ott állatkodott(tak) az ablak alatt....eleinte kiszólt normálisan mindig visszapofáztak......mondtam neki egyszer szórjon ki 2 vízzel teli zacsit ha visszapofáznak...... na ez bevált....azóta nincs azon a részen hasonló....lehet pár háztömbbel messzebb mentek,de az már kit érdekel??!! :D :devil:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31582 Dátum: 2010.06.13 14:01:38 »
Nálunk mikor a mostani helyre költöztünk, akkor a szemközti pékség dolgozói hallgattak zenét meg óbégattak hajnal 3 körül. Lementem, kulturáltan szóltam, azóta nem volt gond.
music! Nincs véletlenül nálatok muskátli az ablakban? Ha a szólás nem megy, akkor be kell szerezni és "véletlenül" pont akkor alaposan meglocsolni, mikor bagzik... :hug:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31583 Dátum: 2010.06.13 14:36:09 »
Ha nem is muskátli, de virág van, de hiába.
Mert mivel nem hajol ki az erkélyről, nem érné a víz...
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31584 Dátum: 2010.06.13 17:08:44 »
én egy ideig tűrtem hogy a kölkök az éjjeli buli előtt az ablak alatt "melegitettek be" , pofázás röhögcsélés.
eccer kiszóltam normálisan, "ok mindjárt megyünk, bla-bla" . jó.
aztán rá két hétre felébresztett egy liba a nyifogásával éjjel 2 felé, no akkor kiszóltam egy olyat hogy zengett a környék..sokat szerepelt benne a kis négybetűs szó többes számban (kis ge..ik)  stb. láttak h elgurult a gyógyszer és inkább elballagtak.. :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31585 Dátum: 2010.06.13 17:10:18 »
nálunk 5lakó feljelentette az egyik szomszédot, mert nonstop ugat a kutyája, (most is)

 [rohog] [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31586 Dátum: 2010.06.13 19:57:36 »
Nálunk mikor a mostani helyre költöztünk, akkor a szemközti pékség dolgozói hallgattak zenét meg óbégattak hajnal 3 körül. Lementem, kulturáltan szóltam, azóta nem volt gond.

De azért zsömit ne a sarki boltban vegyél :D

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31587 Dátum: 2010.06.13 19:58:30 »
[rohog] [rohog]

Kacarászunk, kacarászunk? :nono:

 :D

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31588 Dátum: 2010.06.13 20:11:12 »
Ez a feljelentősdi szerintem nem pálya a fiataloknál.
Régebben én is érintett voltam ilyenben. A "bandánk törzshelye" két háztömb közötti játszótéren volt, egy pad.Az volt ami kedvenc helyünk,kis játszótér,kis park,árnyas fák. Néha kicsit elszaladt velünk a ló és egy két embernél a nevetés kb a lónak a nyerítésével volt egyenlő,minket is zavart néha :D, aztán mindig kiszóltak nekünk. A fura az volt,mikor ki jött egy néni beszélni velünk,h légyszi halkabban és név szerint ismert minket,pedig nekünk fogalmunk sem volt róla.
Ránk is állandóan ránk hívták a rendőröket. Volt,h a parkolóban nálunk fiatalabbak nyektették a robogókat és kihívták a rendőröket és minket álltak neki csesztetni,pedig voltunk ott 5en és beszélgettünk ,robogó nélkül meg nehéz lett volna berregnünk fel-alá.
Máskor meg egyik cimborámáék albérletében voltunk. Nem voltak bútorok és nagyon meleg volt,így hát tárva nyitva volt minden ablak. Kis házibulit csaptunk. Na nem ám a szó  valódi értelmében. Vettünk üdítőket, ropit, csinált az egyik csaj kókuszgolyókat és ACTIVITY-ztünk . "Sajnos" ezzel a játékkel együtt jár a nevetés is. 2 óra után megéheztünk pizza-t rendeltünk ,a futárral együtt két rendőr jött fel :D
Hogy mi mit képzelünk magunkról,h ilyen ordenáré módon mi itt bulit csapunk és részegen ordítozunk. Mi meg elképedve álltunk,dehát hogy csak társasozunk. Na a rendőrök itt vérszemet kaptak és bejöttek a lakásba,h mi itt mit is csinálunk: ott volt a földön az Acitivity meg a kellékek hozzá. Hát egy jót röhögtek ők is, és kicsit csendesebb nevetésre szólítottak fel.
Szóval...nekünk is sokszor kiszóltak,h hívom a rendőrt bla bla bla...de szerintem sokszor az értelmes,nyugodt hangnem többet ér a fenyegetőzésnél,normális társaságnál ez működik is és csendesebbre veszik a figurát a srácok.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31589 Dátum: 2010.06.13 21:16:32 »
nálunk 5lakó feljelentette az egyik szomszédot, mert nonstop ugat a kutyája, (most is)

 [rohog] [rohog]
Dobjatok össze öten egy ugatás gátló nyakörvre... kutya leszokik az ugatásról, Ti meg nyugiban lehettek... :sorcerer: