Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7249595 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30780 Dátum: 2010.05.03 20:06:10 »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30781 Dátum: 2010.05.03 21:06:22 »
Erről mit gondoltok, most olvastam a Totalcaron a volvó tesztben:


"Minden ilyen csoportra jellemző, hogy definiálnak egy törésvonalat, egy pontot, ameddig még jó autókat készített imádott gyártójuk, ettől a ponttól datálják a márka hanyatlását. Az audisok a hosszában beépített soros, turbós öthengeres és a mechanikus Torsen után sírnak, a BMW-sek számára az E34 az utolsó, elfogadható autó, az alfások a 75-ig bezárólag sóhajtanak fel mélyről, míg a toyotások az MR2-est, a Suprát és a sportos modelleket hiányolják. A volvósok töréspontja valahová 2000 környékére tehető, amikor az utolsó, félig-meddig őskockán alapuló S70 legördült a gyártósorról."
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30782 Dátum: 2010.05.03 22:30:03 »
Valami ilyesmi miatt árulom én is a Suprát. Csak áll, alig megyek vele, és ezt nem jó nézni. ;(
Szerencsére ennyit nem öltem bele, sem pénzben sem időben, de az nyilvánvaló hogy az eladási árban még ez a kevesebb sem fog visszajönni. De ez előzetesen is bele volt kalkulálva, nem is befektetésnek vettem.. :)
Szerintem mindenképp tedd föl a mobile.de-re meg az autoscout24.de-re is - kint nagyobb a kereslet ezekre az autókra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30783 Dátum: 2010.05.03 22:43:44 »
Erről mit gondoltok, most olvastam a Totalcaron a volvó tesztben:"Minden ilyen csoportra jellemző, hogy definiálnak egy törésvonalat, egy pontot, ameddig még jó autókat készített imádott gyártójuk, ettől a ponttól datálják a márka hanyatlását. Az audisok a hosszában beépített soros, turbós öthengeres és a mechanikus Torsen után sírnak, a BMW-sek számára az E34 az utolsó, elfogadható autó, az alfások a 75-ig bezárólag sóhajtanak fel mélyről, míg a toyotások az MR2-est, a Suprát és a sportos modelleket hiányolják. A volvósok töréspontja valahová 2000 környékére tehető, amikor az utolsó, félig-meddig őskockán alapuló S70 legördült a gyártósorról."
Létező jelenség... Néha van valóságalapja, néha nincs. Amit a Toyotával kapcsolatosan írnak, annak történetesen van  ::) ... Ami a Volvot illeti: a design valóban változott, de volt ilyen korábban is, a Volvok korántsem voltak mindig kockák... Minőség szempontjából viszont a maiak sem rosszabbak a kockáknál - sok esetben hozzá lehetne azt is tenni ehhez, hogy "sőt".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30784 Dátum: 2010.05.03 22:44:39 »
Valami ilyesmi miatt árulom én is a Suprát. Csak áll, alig megyek vele, és ezt nem jó nézni. ;(
Szerencsére ennyit nem öltem bele, sem pénzben sem időben, de az nyilvánvaló hogy az eladási árban még ez a kevesebb sem fog visszajönni. De ez előzetesen is bele volt kalkulálva, nem is befektetésnek vettem.. :)
Szerintem mindenképp tedd föl a mobile.de-re meg az autoscout24.de-re is - kint nagyobb a kereslet ezekre az autókra.
Az lesz ha itthonról továbbra sem lesz semmi vevő-jelölt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30785 Dátum: 2010.05.03 23:00:48 »
Valami ilyesmi miatt ...
790-et kér ezért az autóért  :eek: :eek: :eek: ?!?! ... Atyavilág, hát nincs elszállva, sőt  :sorcerer: ... Maximális respect  :clap: ! Ahogy olvastam a cikket, legalább a duplájára, vagy inkább még többre tippeltem volna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30786 Dátum: 2010.05.03 23:01:11 »
a bmw múzeum sem rossz.. ::)
Ráadásul közelebb is van...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30787 Dátum: 2010.05.03 23:07:04 »
Az lesz ha itthonról továbbra sem lesz semmi vevő-jelölt.
Mehet párhuzamosan is szerintem... Föltehetnéd oda pl. 4500-ért, aztán ahonnan előbb jön vevő, az viszi  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30788 Dátum: 2010.05.03 23:25:17 »
És azért szerintem ami a Stuttgarti Merci (honlap/magyar ismertető) múzeumban lehet nyolc emeleten, azt érdemes megnézni.

Volt szerencsem hozza. Egeszen konkretan a vilagon egyeduallo. Nem valoszinu, hogy letezik meg egy marka, aki ilyen epuletben ekkora, es olyan arzenalt felvonultat.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30789 Dátum: 2010.05.03 23:37:24 »
Állítólag a Porsche múzeum sem rossz  :yes: ... De méreteit és "kínálatát" tekintve nem vitás, hogy a Mercié viszi a pálmát. Szeretném majd egyszer megnézni  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30790 Dátum: 2010.05.04 00:06:10 »
Valami ilyesmi miatt ...
790-et kér ezért az autóért  :eek: :eek: :eek: ?!?! ... Atyavilág, hát nincs elszállva, sőt  :sorcerer: ... Maximális respect  :clap: ! Ahogy olvastam a cikket, legalább a duplájára, vagy inkább még többre tippeltem volna.
én is legalább 2-3misire gondoltam!! szép vasdarab!!  :yes: :yes:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30791 Dátum: 2010.05.04 00:18:16 »
Klikk

valós km!! :clap: :wub: ugyanilyen volt az enyém is a zöld,csak jóval jobb állapotban!! :cry: :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.04 00:30:53 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30792 Dátum: 2010.05.04 00:32:34 »
Hát ja, erre a Celire ráfér egy restaurálás  :hug: ... De jó alapnak tűnik. Nem semmi, hogy ennyi km után még így egyben van a vezetőülés  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30793 Dátum: 2010.05.04 08:18:08 »
Létező jelenség... Néha van valóságalapja, néha nincs. Amit a Toyotával kapcsolatosan írnak, annak történetesen van  ::) ... Ami a Volvot illeti: a design valóban változott, de volt ilyen korábban is, a Volvok korántsem voltak mindig kockák... Minőség szempontjából viszont a maiak sem rosszabbak a kockáknál - sok esetben hozzá lehetne azt is tenni ehhez, hogy "sőt".

Valamint ha nem lett volna a design-váltás, akkor a Volvo ma kb. olyan helyzetben lenne, mint a Saab. Az autógyárak a vevőknek gyártanak autókat és nem a magyar márkarajongóknak.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30794 Dátum: 2010.05.04 15:47:07 »
Nem normális motoros, de 1:13-nál szépen megfogta.