Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7233319 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30585 Dátum: 2010.04.19 09:04:56 »
sőt, inkább szeretek éjjel vezetni, csak szóljon valami zene, mert anélkül halálra unom magam. :D

dettó, vagy legyen kivel dumálni, mert a monoton motorhang az :death:

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30586 Dátum: 2010.04.19 09:06:41 »
Az is szamit, hogy milyen nap, vasarnap a legidealisabb utazo ido (nincsenek kamionok, ami iszonyat lenyeges).

("Rekordom" nemetorszag-bol haza, kozel 900 km, 6,5 ora, 1.6-os corollaval. Fogyasztasi rekordot is felallitottam termeszetesen.)
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30587 Dátum: 2010.04.19 09:09:04 »
Azert a vasarnap delutan nem szokott olyan jo lenni  :wacko: A legtobb ingazo akkor hasit  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30588 Dátum: 2010.04.19 09:30:41 »
Főleg Németországban, ahol nappal az A3-on a 100-as menetátlagot is nehéz tartani, nemhogy 130 felett jönni végig, szóval ott nagyon sokat számt, ha éjjel tudsz jönni. Persze akkor is sokan vannak, nagyobb a forgalom, mint Magyarországon nappal :-) Aminek persze megvan az a pozitív oldala is, hogy nem tudsz annyira rábambulni az üres útra.
Még valami, ami döntő lehet: mivel 12-14 óra hosszú éjszaka nincs, nem mindegy, hol ér a reggel. Ha valamelyik nagyváros (pl. Bécs) reggeli forgalmába csöppensz bele hétköznap, az simán ráadhat egy órát a menetidőre.
És persze szerencse is kell, egyszer álltam Magdeburg előtt hazafelé két órát egy helyben egy baleset miatt (de dühített, 10 perccel azelőtt álltunk meg pihenni, és kb. huszan álltak előttem a leállított autópályán).

És nagyon-nagyon fontos, hogy, ha lankad a figyelem, azonnal meg kell állni. Életet menthet, és inkább sírjon a gyerek, mint, hogy mind ottmaradjatok.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30589 Dátum: 2010.04.19 09:47:28 »
Amúgy pont Bécsnél csináltak egy swechati átkötést az A21-re és így el lehet kerülni az A2-est ami távolságban és időben is baromi sokat számít. Pest felől a reptéri lehajtó után kell lemenni, visszafelé meg csak követni kell a Budimpesta táblát az A21 végén.

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30590 Dátum: 2010.04.19 10:01:33 »
Kicsike Fear Factory  :punk: es tolom le az osszeset a belsobol  :devil: :tank:

Hell yeah :D :D :D

Hétvégén mentem a veterán expóra, Gödöllő előtt az iPod kidobta ezt a számot, azt vettem észre, hogy az emelkedő közepén 170-nel csavarok fölfelé, aztán a dombtetőn kinyomtam üresbe, de a még mindig 160-nal szaladtam bele 100-as táblánál a trafiba. Úgyhogy metállal csak óvatosan.  :1eye:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30591 Dátum: 2010.04.19 10:29:44 »
Tutti a parkolójegy árából adott vissza!!! [rohog]


Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30592 Dátum: 2010.04.19 10:54:29 »
(de dühített, 10 perccel azelőtt álltunk meg pihenni, és kb. huszan álltak előttem a leállított autópályán).

Lehet pont ezt volt a szerencse, sose lehet tudni...

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30593 Dátum: 2010.04.19 11:19:53 »
Amúgy pont Bécsnél csináltak egy swechati átkötést az A21-re és így el lehet kerülni az A2-est ami távolságban és időben is baromi sokat számít. Pest felől a reptéri lehajtó után kell lemenni, visszafelé meg csak követni kell a Budimpesta táblát az A21 végén.
Ja, ez az S1. Álltam már ott fél órát dugóban :-) Persze valóban sokat számít, mert a régi Gürtelautobahnon ez két óra lett volna :-)

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30594 Dátum: 2010.04.19 14:17:43 »
Úgy érzem nem fog ma hívni a helyszínelő, hogy fáradjak be. Szerdán rájuk csörgök, elvégre ma tért vissza a szabadságról, nem zargatom rögtön az első napján, nehogy az legyen a baja.  :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30595 Dátum: 2010.04.19 17:57:08 »
Kérdés az is, hogy a sofőrök mennyire szoktak hozzá a hosszú vezetéshez éjszaka (!), valamint hogy mennyire rutinosan vezetnek külföldön. Az éjszaka szvsz nagyon sokat számít negatív irányban (ugyan gyorsabban lehet menni, de ilyenkor történik a legtöbb baleset is, mert a szervezet alszik, tök mindegy, mennyit aludtál előtte).
Musspici Németből 1000 km-t 10 óra alatt abszolvált, amikor már rutinos lett (mondjuk asszem volt valami ámokfutásuk is kevesebb idő alatt).

@Palaczk: Örülök, hogy épségben... A leírásod alapján azt hittem, hogy kimész, aztán egy éjszaka után jöttök is haza.  :)
Á, két nap egymás után 2x1400 km, abba beledöglöttem volna. Hétfőn mentünk, pénteken jöttünk. Rokonom és a neje sajnos válnak, szóval ez egy költöztetési akció volt - kellett idő a pakoláshoz, én addig legalább tudtam kicsit lazítani.

Ami az éjszakát illeti: autópályán (szerencsére) nem állja meg a helyét az, amit a több balesetről írsz. Az "csak" országúton igaz - pályán viszont éjjel kevesebb a baleset. A forgalom ugyanakkor nagyságrenddel kisebb, szal akinek nem para az éjszakai vezetés, az ilyenkor tud haladni rendesen. Én mondjuk nem szeretem az iszonyú monotónia miatt, de el tudom viselni. Más kérdés, hogy sok helyen van elég jelentős korlátozás pont 22-6 óra között, szóval ez keresztülhúzhatja a számításokat.

A külföld viszont, pályán, nem sokat számít. Azt is csak pozitívan, mert kint civilizáltabban, fegyelmezettebben vezetnek az emberek a pályán (is). Nincs jobbról előzés (az egész úton összvissz egy BMW akart jobbról megelőzni kint - az is magyar volt), nincs (nagyon) seggbe bújás, nincs levillogás, alig van csigatempóban belső & középső sávba ragadás. A kamionok versenye az egyetlen gyakori zavaró tényező, de ez csak a nagyon forgalmas útvonalakon jelentkezik nagyobb mennyiségben.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.19 18:00:43 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30596 Dátum: 2010.04.19 18:04:32 »
Amúgy pont Bécsnél csináltak egy swechati átkötést az A21-re és így el lehet kerülni az A2-est ami távolságban és időben is baromi sokat számít. Pest felől a reptéri lehajtó után kell lemenni, visszafelé meg csak követni kell a Budimpesta táblát az A21 végén.
"Budimpesta"  :?: ?

Amúgy igen, ez az S1-es út, amiről írsz. Ha jól emlékszem, 2008-ban már megvolt. Nagyon jól ki van táblázva, nem nagyon lehet eltéveszteni, és rettentő sokat levesz a korábbi (kvázi Bécsen át vezető) útszakasz menetidejéből. Odafelé Linzet kell nézni, visszafelé BP-t.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30597 Dátum: 2010.04.19 18:46:40 »
Én Satrianival értek egyet, imádok éjszaka vezetni, sokkal stresszmentesebb számora, mint a nappali. Ha tehetem, akkor külföldre éjszaka indulok, jellemzően éjfél fele. Görogország volt idáig a kivétel, oda 10:00-kor tudtunk egyéb okok miatt elindulni.
No és persze a hivatalos utak németbe, de ez egy másik tészta, itt nem nagyon volt választás, reggel 5-kor indultunk. A német pályákon és utakon imádok menni, az osztrákoknál dögunalom 130 Vmax, mert méregetnek, átlagsebességet számolnak...  :censored:
A görögök meg nem tudnak vezetni szvsz. 

Isten hozott Palaczk Mester újra itthon!


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30598 Dátum: 2010.04.19 19:16:27 »
Köszi szépen, Mester  :yes: !

Ami az osztrákokat illeti: nekem nincs bajom az ottani pályával sem - óra szerint 140 nem probléma, és nagyon nyugisan lehet ott haladni, kevésbé kell pl. belső sávba váltáskor a tükröt sasolni. Persze autója válogatja, mert pl. a Corollával az alacsony fogyi miatt inkább 150 körül szoktunk menni a pályán, ez meg már Ausztriában rizikós lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30599 Dátum: 2010.04.19 19:16:32 »
"Budimpesta"  :?: ?

Budapest horvátul meg szlovénül. Gondoltam kicsit kiszínezem a hozzászólást... :)