Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228177 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30510 Dátum: 2010.04.12 22:23:10 »
(Tényleg) független ismerős pénzügyi tanácsadó szerint e három közül mindenképpen az Aegon.
music     

pzs

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30511 Dátum: 2010.04.12 22:23:20 »
Jólvan tudom de ebbe most itt nem szeretnék belemenni :) Szóval nyugdíjpénztár? Azt mondta a pacák, hogy allianz az inkább a biztosításra koncentrál, az ING meg a hitelekre.. és hogy az Aegon az aminek a fő profilja a nyugdíjpénztár...és évente 7%ot kamatozik a zseton.

Mondtam a pacáknak, hogy még érintetlen vagyok magyarországon ebben a témában de utána fogok nézni addig viszont: Győzz meg, hogy miért pont titeket válasszalak.. erre kicsit meglepődött, de összeszedte magát és elég jól elmondott mindent...persze kérdés, hogy mennyi volt a natúr igazság és mennyi a színezés....

ING-nel vagyok. Nagyon reklamozzak magukat, de nem sokat hakmoztak fel nekem. 2009es ertesitoben konkretan negativ volt az evvegi egyenlegem, pedig par 100ezret felhalmoztam naluk. Persze biztos kozrejatszik a valsag meg hosszutavon gondolkodnak de az utobbi jopar ev kimutatasai szerint messze nem voltak az elsok. Amit viszont ajanlani tudok az a Premium (lehet, hogy mar csak Axa neven szerepel). Az eleg szepet hozott asszonyak elozo evben  :yes:.
Masrol nem tudok nyilatkozni....

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30512 Dátum: 2010.04.12 22:26:44 »
Lehet abból probléma ha az ember a téli szélvédőmosó folyadékra nyárit rátölt, és azok keverednek? Azon túl, hogy csak picit lesz fagyálló és a bogarakat sem szedi le rendesen...
music     

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30513 Dátum: 2010.04.12 22:32:19 »
Lehet abból probléma ha az ember a téli szélvédőmosó folyadékra nyárit rátölt, és azok keverednek? Azon túl, hogy csak picit lesz fagyálló és a bogarakat sem szedi le rendesen...
Elvileg nem lehet probléma. Nálam annyi fordult elő, hogy a téli folyadék+mosogatószer kombó túl sűrűre sikeredett és foltosan száradt és felhabzott a szélvédőn... ;)


Elvileg a téli mosó ugyan az, mint a nyári, csak alkoholt tartalmaz, ami a fagyáspontját lejjebb viszi. Ezért is van soknak olyan alkoholos szaga...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30514 Dátum: 2010.04.13 05:51:51 »
Nem.
Akkor az önkormányzatok által üzemeltetett iskolákkal is közöld, högy is kellene :) pl páromnak szeptembertől júniusig van szerződése amig tanít, majd szerencsés esetben szeptembertől újra vissza veszik, nehogymár nyárra fizetni kelljen, ismerettségi körben van olyan személy akivel 4x eljátszották ezt, 5ödjére meg eltanácsolták, mert akkor már kötelezően véglegesíteni kellett volna.
Nekem is 1 év fix szerződés volt melynek az első három hónapja próbaidő volt de ezzel úgymond túl nagy kockázat nélkül még egy 9 hónapos periódusú próbaidőt hozzácsattintottak. De már határozatlan idejű szerződésem van.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30515 Dátum: 2010.04.13 08:29:20 »
Elvileg a téli mosó ugyan az, mint a nyári, csak alkoholt tartalmaz, ami a fagyáspontját lejjebb viszi. Ezért is van soknak olyan alkoholos szaga...
Szerintem nem. Nekem a nyári mosó sokkal jobban lehozza a bogarakat, mint a téli - és persze télen belefagyna.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30516 Dátum: 2010.04.13 08:42:11 »
Akkor az önkormányzatok által üzemeltetett iskolákkal is közöld, högy is kellene :) pl páromnak szeptembertől júniusig van szerződése amig tanít, majd szerencsés esetben szeptembertől újra vissza veszik, nehogymár nyárra fizetni kelljen, ismerettségi körben van olyan személy akivel 4x eljátszották ezt, 5ödjére meg eltanácsolták, mert akkor már kötelezően véglegesíteni kellett volna.
Nekem is 1 év fix szerződés volt melynek az első három hónapja próbaidő volt de ezzel úgymond túl nagy kockázat nélkül még egy 9 hónapos periódusú próbaidőt hozzácsattintottak. De már határozatlan idejű szerződésem van.

Ez más, amit te írsz, az a határozott idejű munkaszerződéssel való visszaélés és az x. alkalom után tényleg nem vesznek vissza többé, mert automatikusan határozatlanná válna a munkaszerződés. Bár nemtom, pontosan hányszor lehet ezt eljátszani valakivel a munkáltató büntetése nélkül.

Ja és a 3 hónapra kvázi kirúgások miatt gond nélkül fel lehetne őket jelenteni!
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30517 Dátum: 2010.04.13 11:23:23 »
Na hát köszönöm a támogató szavatak. Azt hiszem akkor marad az aegon :)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30518 Dátum: 2010.04.13 23:31:17 »
Kell nekem egyszer egy ilyen is az életben...  :wub:

Annyira menőn néz ki. Imádom az ilyen lámpát... Sokat gondolkodtam a régi Celicán is...  :wub:

Belülről is király - az Optitron kutya faxa ehhez...
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.13 23:40:57 írta barna.czukor »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30519 Dátum: 2010.04.14 08:26:32 »
Nem rohanunk a szervizbe  :yes:
A kovetkezo kotelezo szervizig boven raer szerintem is  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30520 Dátum: 2010.04.14 09:41:07 »
Mint tudjátok volt egy "szuper" balesetem. (amiről már megint kiderült pár részlet - a srác egy 1500-as motorral jött és egész végig a városban kb 100-as tempóval, többen látták, ráadásul tapasztalt motorosok mondták, hogy a nyomokból ítélve hátsó féket húzott azonnal, ami annyit jelent, hogy nem akart megállni, vagy teljesen rutintalan volt)

No de most nem erről lesz szó. Tegnap du. 2-kor jöttünk ki kolleginával a melóhelyről (kedden csak 2ig dolgozunk  :clap:) megyünk az autó felé, ekkor látom, hogy egy suzukis pitsa (bocsi lányok  :wub:) az autóm jobb hátuljától kb 1m-re keresztben áll az úton. Na mondom, ha ebbe meg hátulról ment bele valaki ott a helyszínen megölöm (Carinával voltam). Megyünk közelebb, kiszáll a csaj. Mondja nekem tolassak már hátra neki, mert nem tud kitolatni a parkolóból. (az úttestre merőleges parkoló, szinte totál sík terepen) Mint kiderült az Ignis nem akarta a hátramenetet. Beültem, beraktam hátramenetbe, lámpa világított, mégsem történt semmi. Na mondom ez jó. Megfogtam és kemény módon beba.... hátramenetbe, na úgy már bevette és kitolattam vele. Az autó amúgy hétfőn volt műszakin és ha jól láttam rendszám alapján, akkor 6 éves lehetett.

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30521 Dátum: 2010.04.14 10:44:48 »
Megfogtam és kemény módon beba.... hátramenetbe, na úgy már bevette és kitolattam vele. Az autó amúgy hétfőn volt műszakin és ha jól láttam rendszám alapján, akkor 6 éves lehetett.

Nem próbáltad meghintáztatni az autót, lehet csak összekeveredtek ott picit a dolgok.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30522 Dátum: 2010.04.14 10:56:23 »
Megfogtam és kemény módon beba.... hátramenetbe, na úgy már bevette és kitolattam vele. Az autó amúgy hétfőn volt műszakin és ha jól láttam rendszám alapján, akkor 6 éves lehetett.

Nem próbáltad meghintáztatni az autót, lehet csak összekeveredtek ott picit a dolgok.
A szuzukis kiscsajt kellett volna hintáztatnia szerintem. A kocsit simán csak bebaxni rükvértzbe... :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30523 Dátum: 2010.04.14 13:09:45 »
Saját magára meg a Carinkára, teee kis kötekedős.  :flowers: :winkiss:
Jok voltunk  :yes: ... 1400 km 15 ora alatt, majdnem vegig esoben. Utazo 130-140 korul, fogyasztas (2.0 Carina wagon) 8 korul. Felavattam az uj M60 & M6-ost is, allat  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30524 Dátum: 2010.04.14 13:23:51 »
Saját magára meg a Carinkára, teee kis kötekedős.  :flowers: :winkiss:
Jok voltunk  :yes: ... 1400 km 15 ora alatt, majdnem vegig esoben. Utazo 130-140 korul, fogyasztas (2.0 Carina wagon) 8 korul. Felavattam az uj M60 & M6-ost is, allat  :clap:
Örülök, hogy épségben visszaértetek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.