Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7233291 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Zoten

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30195 Dátum: 2010.03.27 11:08:01 »
Ha nincs a látótérben a repedés és csak az egyik rétege repedt az üvegnek akkor elvileg át kell mennie.

Hivatalosan a szélvédő nem lehet repedt, a látómezőben még kagylós törés sem lehet, hivatalosan.  ;)

Jelenleg a műszaki vizsgáztatásról írók egy tanulmányt (ezért is volt a korábbi kérdésem) és egyik jogszabályban azt találtam leírva, amit korábban is írtam. Tapasztalataim alapján ezt a rendszert alkalmazzák is.
Toyota Group

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30196 Dátum: 2010.03.27 13:25:15 »
Tegnap késő este megállított a yard, tökegyedül voltam, óra szerint 60, egy kisutcából fordultak ki, 1percig jöttek utánam mire felnyomták a szirénát.
Ezt nagyon utálom. Szerintem akkora parasztság... Úgy villog le, mint egy bűnözőt, meg jön utánam szirénázva, tök ciki. Mindenki azt hiszi, hogy valamit csináltam, azért állítottak meg.

Azon kívül meg milyen eljárás ez, hogy csak gondol egyet, azt levillog. Ha az út szélén áll és igazoltat mindenkit, az OK. De milyen alapon jön ahhoz, hogy a semmiért levillogjon, azt alázzon a többi autós és járókelő előtt.

Ilyenkor jellemzően azt sem tudod, hogy mi van, ők meg nem mondanak semmit sem. Nem hiszem, hogy normális az, hogy fingod sincsen, hogy miért állítottak meg és ott tartanak sokszor 10-20 percig is.

Az adataimat sem lenne sztem joga rögzíteni, csak ellenőrizni... Akkor rögzítse, ha csináltam valami szabályellenest. Addig milyen alapon veszi fel az adataimat?!

Engem is többször megállítottak így este, állandóan a szondára mentek rá. Mikor kiderült, hogy nem ittam, marha idegesk lettek, azt elkezdték egymástól kérdezni, hogy mit nézzünk meg még... Én meg megkérdezem ilyenkor tőlük, hogy mi a franc van, hogy így levillogtak, mint egy bűnözőt? Csináltam valamit? Minek köszönhetem ezt? Erre aztán rendszerint elsápadnak, mert ők is érzik valahol, hogy parasztok.

Érdekes, de csak az olcsóbb kocsikat és a fiatalokat szeretik így buzerálni a szoci autósok mellett... Fateromat még az E12-essel egyszer sem állították így meg, de jobb is, mert ő finoman közölné a véleményét nekik az eksönről...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30197 Dátum: 2010.03.27 15:47:32 »
Tegnap késő este megállított a yard, tökegyedül voltam, óra szerint 60, egy kisutcából fordultak ki, 1percig jöttek utánam mire felnyomták a szirénát.
1.Ezt nagyon utálom. Szerintem akkora parasztság... Úgy villog le, mint egy bűnözőt, meg jön utánam szirénázva, tök ciki. 2. Mindenki azt hiszi, hogy valamit csináltam, azért állítottak meg.
3. Azon kívül meg milyen eljárás ez, hogy csak gondol egyet, azt levillog. Ha az út szélén áll és igazoltat mindenkit, az OK. De milyen alapon jön ahhoz, hogy a semmiért levillogjon, azt alázzon a többi autós és járókelő előtt.
4. Ilyenkor jellemzően azt sem tudod, hogy mi van, ők meg nem mondanak semmit sem. Nem hiszem, hogy normális az, hogy fingod sincsen, hogy miért állítottak meg és ott tartanak sokszor 10-20 percig is.

5. Az adataimat sem lenne sztem joga rögzíteni, csak ellenőrizni... Akkor rögzítse, ha csináltam valami szabályellenest. Addig milyen alapon veszi fel az adataimat?!
Engem is többször megállítottak így este, állandóan a szondára mentek rá. Mikor kiderült, hogy nem ittam, marha idegesk lettek, azt elkezdték egymástól kérdezni, hogy mit nézzünk meg még... Én meg megkérdezem ilyenkor tőlük, hogy mi a franc van, hogy így levillogtak, mint egy bűnözőt? Csináltam valamit? Minek köszönhetem ezt? Erre aztán rendszerint elsápadnak, mert ők is érzik valahol, hogy parasztok.

Érdekes, de csak az olcsóbb kocsikat és a fiatalokat szeretik így buzerálni a szoci autósok mellett...
1. Miért, ha menet közben kiszúr valamit, mit kéne tennie? Ha beszól a hangosbeszélőbe, és integet a tárcsával, akkor azt még inkább olyannak fogod érezni.
2. Szerintem nem hiszi mindenki, én legalábbis sose gondoltam semmi ilyesmire, ha valakit ellenőriztek.
3. Joga van hozzá. Hogy alázzon? Tudod, mi lenne az alázás, ha négyen lefognának és megbilincselve körbevezetnének mindenki előtt...
4. Ez így van, kötelessége veled közölni, hogy miért állított meg.
5. A többivel alapvetően egyetértek, annyi megszorítással, hogy az sem véletlen, miért utaznak a tódozott-fódozott kocsikra: ott nagyobb valószínűséggel találnak szabálysértést. Nem azt mondom, hogy egyetértek ezzel a gyakorlattal, csak ez egy logikus magyarázat.
music     

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30198 Dátum: 2010.03.27 16:15:40 »
Tegnap késő este megállított a yard, tökegyedül voltam, óra szerint 60, egy kisutcából fordultak ki, 1percig jöttek utánam mire felnyomták a szirénát.
1.Ezt nagyon utálom. Szerintem akkora parasztság... Úgy villog le, mint egy bűnözőt, meg jön utánam szirénázva, tök ciki. 2. Mindenki azt hiszi, hogy valamit csináltam, azért állítottak meg.
3. Azon kívül meg milyen eljárás ez, hogy csak gondol egyet, azt levillog. Ha az út szélén áll és igazoltat mindenkit, az OK. De milyen alapon jön ahhoz, hogy a semmiért levillogjon, azt alázzon a többi autós és járókelő előtt.
4. Ilyenkor jellemzően azt sem tudod, hogy mi van, ők meg nem mondanak semmit sem. Nem hiszem, hogy normális az, hogy fingod sincsen, hogy miért állítottak meg és ott tartanak sokszor 10-20 percig is.

5. Az adataimat sem lenne sztem joga rögzíteni, csak ellenőrizni... Akkor rögzítse, ha csináltam valami szabályellenest. Addig milyen alapon veszi fel az adataimat?!
Engem is többször megállítottak így este, állandóan a szondára mentek rá. Mikor kiderült, hogy nem ittam, marha idegesk lettek, azt elkezdték egymástól kérdezni, hogy mit nézzünk meg még... Én meg megkérdezem ilyenkor tőlük, hogy mi a franc van, hogy így levillogtak, mint egy bűnözőt? Csináltam valamit? Minek köszönhetem ezt? Erre aztán rendszerint elsápadnak, mert ők is érzik valahol, hogy parasztok.

Érdekes, de csak az olcsóbb kocsikat és a fiatalokat szeretik így buzerálni a szoci autósok mellett...
1. Miért, ha menet közben kiszúr valamit, mit kéne tennie? Ha beszól a hangosbeszélőbe, és integet a tárcsával, akkor azt még inkább olyannak fogod érezni.
2. Szerintem nem hiszi mindenki, én legalábbis sose gondoltam semmi ilyesmire, ha valakit ellenőriztek.
3. Joga van hozzá. Hogy alázzon? Tudod, mi lenne az alázás, ha négyen lefognának és megbilincselve körbevezetnének mindenki előtt...
4. Ez így van, kötelessége veled közölni, hogy miért állított meg.
5. A többivel alapvetően egyetértek, annyi megszorítással, hogy az sem véletlen, miért utaznak a tódozott-fódozott kocsikra: ott nagyobb valószínűséggel találnak szabálysértést. Nem azt mondom, hogy egyetértek ezzel a gyakorlattal, csak ez egy logikus magyarázat.
1, Nem akkor állít csak le, ha kiszúr valamit, hanem akkor, mikor unatkozik nagyon a városi autózás közben este... Ha kikanyarodok a záróvonalon és úgy állít meg, az más tészta vagy ha nem ég a hátsó lámpák egyike. Mondjuk az utóbbi esetben csak figyelmeztetnie kellene, hogy cseréljem ki, nem szondáztatni...

2, Régebben csak akkor állítottak meg így, ha valami szabálytalanságot csináltam. Bennem és sokakban az él, hogy ha így állítanak meg, akkor biztos valami szabálytalanságot csináltam (STOP tábla, záróvonal, index elmulasztása), különben menet közben nem állítanának így meg a semmiért a forgalmas főutca kellős közepén fentartva a forgalmat esetenként.

3, Joga van igazoltatni, de azt közölni kell, nem csak úgy baxakodni, mint ha bajt csináltál volna. Mellesleg nincsen joga 20 percig szórakozni és feltartani a dolgomban, mert x idő után már a szabadságom korlátozásának számít, amit csinál. Ha 2-3 perc alatt végzünk, akkor OK, de nekem ne szórakozzon 15 percig, mikor sietnék. Miatta késsel el reggel, mert ő az adatokat fél év alatt tudja csak bediktálni?! Az meg nem várható el szerintem, hogy minden egyes utam során kalkuláljam bele a 15-20 perces igazoltatást...

Ősszel volt olyan, hogy a 70-esen az egész forgalmat a nullára leállították és vagy 30-an 25 autóst igazoltattak egyszerre. Olyan rádiós forgalom volt, hogy nem tudták az adatokat sem bediktálni 15 percig, összesen kb 25-30 perc volt, mire tovább mehettem. Azért ezt túlzásnak tartom hogy elvegyen 25 percet az életemből a semmiért... Az, hogy aznak elkéstem miattuk, persze az nem érdekelt senkit sem...

4, Közölnie kell, de nem teszi meg, mert ő sem tudja, hogy miért állított meg. Odasomfordál, majd elkéri az adatokat, ha az OK, akkor szonda. Közben nézik a gumikat és a rendszámon a matricát. Ha nincs semmi még mindig, akkor nyissam ki a csomagtartót. Persze ehhez semmi joga nincsen, ha nem nevezi meg, hogy mivel gyanúsít. 1994. évi XXXIV. törv. 28.§ értelmében meg kell neveznie, hogy mivel gyanusít, ha átvizsgálja a járművet. Olyan ürüggyel nem nézheti át, hogy ő szerinte valami illegálisat szállítasz biztosan. Vegyünk fel jegyzőkönyvet, hogy kábítószerrel való visszaéléssel gyanusít, és akkor átvizsgálja a járművet. (Utána persze zaklatásért feljelentem és kártérítést kérek.) Csak ezt utálom, mikor addig keres, míg nem talál valamit, mert mi az, hogy ő megállított és nem jött be a gyanúja semmivel kapcsolatban sem.

5, Igen, a régi kocsira megy rá, mert ott könnyebb beszedni a pénzt, mert vagy a gumi kopott vagy törött valamelyik lámpa, stb...
Érdekes, hogy nálunk a cigányokat sosem szedik ki a mergából vagy az Audiból, zsiguliból, mindig csak a régi Suzukist csesztetik... Mert a legtöbb egy gyáva szar, akit csak az egyenruhája tesz valakivé - persze ezzel a cigányok nem foglalkoznak, gond nélkül összeverik a rendőröket, ezért is félnek tőlük. Meg hát a legegyszerűbben a tisztességes, törvénytisztelő polgától lehet beszedni a pénzt, mert nincs kockázata; a bűnözők veszélyesek és nekik is bajuk eshet.

Tisztelet a rendes rendőröknek, mert ismerek ilyet is!

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30199 Dátum: 2010.03.27 17:16:35 »
csomagtartót. Persze ehhez semmi joga nincsen, ha nem nevezi meg, hogy mivel gyanúsít. 1994. évi XXXIV. törv. 28.§ értelmében meg kell neveznie, hogy mivel gyanusít, ha átvizsgálja a járművet. Olyan ürüggyel nem nézheti át, hogy ő

A fenti törvény 28. § a magánnyomozói engedély kiadásáról szól.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30200 Dátum: 2010.03.27 17:24:36 »
1994. évi XXXIV. sz. törvény 29.§: Igazoltatás
(1) A rendőr a feladata ellátása során igazoltathatja azt, akinek a személyazonosságát meg kell állapítania. Az igazoltatott köteles a személyazonosító adatait hitelt érdemlően igazolni. A személyazonosság igazolására elsősorban a személyi igazolvány szolgál, elfogadható továbbá minden olyan okmány, amelyből az igazoltatott kiléte hitelt érdemlően megállapítható. A rendőr az általa ismert vagy más jelen lévő ismert kilétű személy közlését is elfogadhatja igazolásként.

(2) Az igazoltatás megtagadása esetén az igazoltatott e célból feltartóztatható, az igazoltatás sikertelensége esetén előállítható, és a személyazonosság megállapítása céljából az igazoltatottól ujjnyomat vehető, fényképfelvétel készíthető, továbbá a külső testi jegyek észlelés és mérés alapján rögzíthetők.

(3) Az igazoltatás csak a személyazonosság megállapításához szükséges ideig tarthat. Az igazoltatottal az igazoltatást követően kérelmére közölni kell az igazoltatás okát, kivéve, ha az a közbiztonság érdekét veszélyezteti.

(4) A rendőr az igazoltatott személy ruházatát, járművét átvizsgálhatja, ha azt a személyazonosság megállapítása, a valószínű veszély elhárítása, bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésének gyanúja szükségessé teszi.



1994. évi XXXIV. sz. törvény 30.§: Fokozott ellenőrzés, ruházat, csomag és jármű átvizsgálása
(1) A Rendőrség a bűncselekmény elkövetőjének elfogása és előállítása, vagy a közbiztonságot veszélyeztető cselekmény vagy esemény megelőzése, megakadályozása érdekében a rendőri szerv vezetője által meghatározott nyilvános helyen vagy a közterület kijelölt részén az oda belépőket vagy az ott tartózkodókat igazoltathatja.

(2) A Rendőrség az (1) bekezdésben írt cél elérése érdekében épületet, építményt, helyszínt, csomagot és járművet átvizsgálhat.

(3) A Rendőrség a rendezvény, az esemény, továbbá a közlekedés biztonságát, a közterület rendjét veszélyeztető jogellenes cselekmény megelőzése, megakadályozása érdekében a rendőri szerv vezetője által meghatározott területre belépők és az ott tartózkodók ruházatát és járművét átvizsgálhatja, illetőleg az üzemeltető által előírt feltételek megtartását ellenőrizheti, a közbiztonságra veszélyt jelentő anyagokat, eszközöket lefoglalhatja, illetőleg azoknak a rendezvény, esemény helyszínére való bevitelét megtilthatja.

(4) A Rendőrség a nyilvános forgalom számára nyitva álló helyen őrizetlenül hagyott, a közbiztonságra veszélyt jelentő tárgyat szükség esetén az elvárható gondossággal eltávolíthatja, megsemmisítheti.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.27 17:39:24 írta barna.czukor »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30201 Dátum: 2010.03.27 17:29:32 »
Az a 29. §., nem?  ::)

Kérvényt ne nyújtson be, 3 pld-ban?
Szerintem nincs benne semmi megalázó, el kell fogadni és kész, ha meg vaj van a füled mögött, tudjál rá. stb...
Tényleg, így megkérdezed, "mi a franc van?" Ejj, de ott lennék egyszer...
Engem is megállítottak pár hete, autó tele romlandó élelmiszerrel, pont elkezdett szakadni a hó stb., és? Megnézte az adataimat, beszólt a rádión, sőt, volt pofája még szondát is fújatni velem (persze csak 5-ödszörre sikerült rendesen, ezen persze jót nevettünk, együtt, a szemetekkel...)
Én nem vagyok nagy rendőrpárti, de ez a munkájuk, ezt választották, én meg elfogadom, ha megállít és átnézi az autót, hát legyen, ha szondát fújat, legyen, ha mögöttem villog, legyen.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30202 Dátum: 2010.03.27 17:40:12 »
Hát, Barna többször nekiveselkedtem, hogy reflektáljak, amit itt leírtál, de kitöröltem, mert eszem ágában sincsen megbántani, de Te is tartózkodj a túlzott érzelmek nyilvánításával.  :flowers:

Nagyon sok olyan dolgot leírtál, ami nem úgy van, ahogy tálaltad. Nem pontosan fogalmazol, látható, hogy az ellenkezéseden és berzenkedéseden kívül nem sok infód van ezekről a dolgokról.

Lassa-lassan el kell, hogy hidd, hogy nem ellened, hanem érted vannak a rendőrök. No persze azt is el kellene már érni, hogy indokolatlanul ne kezdjenek intézkedni a polgárral, ez is jogos igény.

Az, hogy mennyi ideig tart az intézkedés, arra nincsen szabály, vagy időkorlát. Nyilván addig, amíg szükséges, egy perccel sem tovább. Az meg, hogy mi az indokolt, azt a rendőr dönti el, nem a kuncsaft. A kuncsaftnak egy perc is sok, hiszen megállították.

Hidd el a rendőr is inkább ül a kocsiban, mint feleslegesen ácsorogjon.  Az egy más kérdés, hogy mennyire vannak felkészülve az utcai rendőrök.  Szóval maradjuk abban, hogy mindkét oldalon van mit fejlődni.



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30203 Dátum: 2010.03.27 17:56:35 »
Hát, Barna többször nekiveselkedtem, hogy reflektáljak, amit itt leírtál, de kitöröltem, mert eszem ágában sincsen megbántani, de Te is tartózkodj a túlzott érzelmek nyilvánításával.  :flowers:

Nagyon sok olyan dolgot leírtál, ami nem úgy van, ahogy tálaltad. Nem pontosan fogalmazol, látható, hogy az ellenkezéseden és berzenkedéseden kívül nem sok infód van ezekről a dolgokról.

Lassa-lassan el kell, hogy hidd, hogy nem ellened, hanem érted vannak a rendőrök. No persze azt is el kellene már érni, hogy indokolatlanul ne kezdjenek intézkedni a polgárral, ez is jogos igény.

Az, hogy mennyi ideig tart az intézkedés, arra nincsen szabály, vagy időkorlát. Nyilván addig, amíg szükséges, egy perccel sem tovább. Az meg, hogy mi az indokolt, azt a rendőr dönti el, nem a kuncsaft. A kuncsaftnak egy perc is sok, hiszen megállították.

Hidd el a rendőr is inkább ül a kocsiban, mint feleslegesen ácsorogjon.  Az egy más kérdés, hogy mennyire vannak felkészülve az utcai rendőrök.  Szóval maradjuk abban, hogy mindkét oldalon van mit fejlődni.
A rendőr papíron értem van, hiszen a szervezet létrehozásával lemondtak a polgárok az önbíráskodásról... A helyzet azonban az, hogy a rendőrség eredeti feladatával ellentétesen nem a rendet szolgálja elsődlegesen, hanem az államkasszába történő pénzgyűjtést. Ezt pedig az autósoktól sokszor szemét módon beszedett pénzzel realizálódik...

A rendőrségen dolgoztam tolmácsként, együtt járőröztem velük, de objektumőrséget is ellattam az ügyeletessel... Tudnék mesélni... Indokolatlanul megverték a szemem láttára a hajléktalanokat, a személyes tárgyaiktól megfosztották őket, csak hogy példát statuáljanak. Aztán a telefonáló autósokat megbírságolták, mondván minél előbb megvan a mai napra kitűzött 5 bírság, annál hamarabb végzünk... Ilyen feltételek mellett persze végeztünk 30 perc alatt, mert sikerült megbírságolni 5 autóst ezalatt az idő alatt. Méghogy nincs statisztika?!
Aztán behozták minden másnap az utcaszéli prostikat, mert az növelte a statisztikát. Ittasan vezettek, nekem is fizették a sört, ennyi pozitív volt. Jellemző volt rájuk a primitívség, az agresszivitás és a felsőbbrndűségi érzés. A lelkök mélyén azonban a legtöbb egy kis gerinctelen beszari alak volt. Persze voltak kivételek is, akikre felnéztem, de ez volt a <10%...

A kopasz állatot nem merték megállítani, miután megverték a nőjével veszekedő csöves férfit... Soroljam? Undorító mocsok egy banda volt, soha többet.

A feladatkörét a rendőrségnek egyébként ismerem, több jogot végzett családtagom is van.

Az intézkedés ideje az annyi, amennyi idő alatt elvégzik a szükséges ellenőrzéseket. De azért van ennek is egy határa. Ha mondjuk már 5-10 perce nem történik semmi sem, akkor nem tarthat ott mondván, hogy most nagy a rádióforgalom. A rendőr eldönti, hogy mennyi idő után enged el, azonban neki is meg kell indokolnia, hogy mire föl korlátozza a mozgásomat...
Ha mondjuk készül felvétel az igazoltatásról és kiderül, hogy feleslegesen várattak 20 percet, akkor az intézkedő rendőr is felelősségre vonható.

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30204 Dátum: 2010.03.27 17:57:48 »
Lehet bénáztak adat egyeztetésnél...

Nem, az megvolt hamar, a "kiírás" vett el sok időt...

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30205 Dátum: 2010.03.27 18:00:12 »
A KRESZ szerint - 6. § (2) ab) pont - az ugyanis nem elégséges, hogy beáll mögém és szirénázik. A karját, fehér szegélyű piros tárcsát, piros vagy fehér fényű lámpát is kell fel-le mozgatni, illetőleg hangszórón, esetleg felirattal lehet szabályosan felszólítani a megállásra.

Én ilyeneken nem szoktam felakadni, csak a saját helyzetemet súlyosbítanám ha nem állnék meg ;) bár se az autón se rajtam nincs fogás, az úgy is találnak valamit szövegben meg nem hiszek. :flowers:

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30206 Dátum: 2010.03.27 18:10:17 »
Ezt nagyon utálom. Szerintem akkora parasztság... Úgy villog le, mint egy bűnözőt, meg jön utánam szirénázva, tök ciki. Mindenki azt hiszi, hogy valamit csináltam, azért állítottak meg.

Ahogy az előbb is írtam, ezen nem akadok meg, mondjuk az út mentén állni tényleg ciki volt, mindenki lassított (ugye a villogó szirénás r.autó miatt már alapból) ezt néztek bele a képembe, azt én se szeretem. (azért is szálltam vissza)


Idézet
Akkor rögzítse, ha csináltam valami szabályellenest. Addig milyen alapon veszi fel az adataimat?!

Ezen akadtam fel én is, miért kell felvenni az adataim (és feltartani) ha nem csináltam semmit és látják hogy "tiszta" minden...

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30207 Dátum: 2010.03.27 18:15:48 »
Az, hogy mennyi ideig tart az intézkedés, arra nincsen szabály, vagy időkorlát. Nyilván addig, amíg szükséges, egy perccel sem tovább. Az meg, hogy mi az indokolt, azt a rendőr dönti el, nem a kuncsaft. A kuncsaftnak egy perc is sok, hiszen megállították.

Konkrétan az idő most másodlagos volt, (csak aludni siettem haza :yawn: :flowers:) de miért vették fel az adataim :?: vagy ez valami új eljárás, nem tudsz valamit Mester?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30208 Dátum: 2010.03.27 19:16:39 »
Az, hogy mennyi ideig tart az intézkedés, arra nincsen szabály, vagy időkorlát. Nyilván addig, amíg szükséges, egy perccel sem tovább. Az meg, hogy mi az indokolt, azt a rendőr dönti el, nem a kuncsaft. A kuncsaftnak egy perc is sok, hiszen megállították.

Konkrétan az idő most másodlagos volt, (csak aludni siettem haza :yawn: :flowers:) de miért vették fel az adataim :?: vagy ez valami új eljárás, nem tudsz valamit Mester?
:yes:  Ezzel dokumentálja, hogy ott, akkor és és kit, mit állított meg és intézkedett. Egyrészt látszik, hogy dolgozott, másrészről rögzíti, hogy Te ott voltál, akkor. Ez adott esetben még  jól is jöhet. Mindkét oldalnál.
Jelenleg a Közbiztonsági Háló nevű projekt időszakát éljük, gyakorlatilag mondjuk azt, hogy fokozott ellenőrzés van. A polgárokért.

Csak találomra egy cikk.  Szóval vannak azért eredmények.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30209 Dátum: 2010.03.27 19:21:18 »
A rendőr papíron értem van, hiszen a szervezet létrehozásával lemondtak a polgárok az önbíráskodásról... A helyzet azonban az, hogy a rendőrség eredeti feladatával ellentétesen nem a rendet szolgálja elsődlegesen, hanem az államkasszába történő pénzgyűjtést. Ezt pedig az autósoktól sokszor szemét módon beszedett pénzzel realizálódik...

A rendőrségen dolgoztam tolmácsként, együtt járőröztem velük, de objektumőrséget is ellattam az ügyeletessel... Tudnék mesélni... Indokolatlanul megverték a szemem láttára a hajléktalanokat, a személyes tárgyaiktól megfosztották őket, csak hogy példát statuáljanak. Aztán a telefonáló autósokat megbírságolták, mondván minél előbb megvan a mai napra kitűzött 5 bírság, annál hamarabb végzünk... Ilyen feltételek mellett persze végeztünk 30 perc alatt, mert sikerült megbírságolni 5 autóst ezalatt az idő alatt. Méghogy nincs statisztika?!
Aztán behozták minden másnap az utcaszéli prostikat, mert az növelte a statisztikát. Ittasan vezettek, nekem is fizették a sört, ennyi pozitív volt. Jellemző volt rájuk a primitívség, az agresszivitás és a felsőbbrndűségi érzés. A lelkök mélyén azonban a legtöbb egy kis gerinctelen beszari alak volt. Persze voltak kivételek is, akikre felnéztem, de ez volt a <10%...

A kopasz állatot nem merték megállítani, miután megverték a nőjével veszekedő csöves férfit... Soroljam? Undorító mocsok egy banda volt, soha többet.
A feladatkörét a rendőrségnek egyébként ismerem, több jogot végzett családtagom is van.
Az intézkedés ideje az annyi, amennyi idő alatt elvégzik a szükséges ellenőrzéseket. De azért van ennek is egy határa. Ha mondjuk már 5-10 perce nem történik semmi sem, akkor nem tarthat ott mondván, hogy most nagy a rádióforgalom. A rendőr eldönti, hogy mennyi idő után enged el, azonban neki is meg kell indokolnia, hogy mire föl korlátozza a mozgásomat... Ha mondjuk készül felvétel az igazoltatásról és kiderül, hogy feleslegesen várattak 20 percet, akkor az intézkedő rendőr is felelősségre vonható.

Na, abban azért egyetérthetünk, hogy van mit javítani mindkét oldalnak.

Polgárbarát rendőrséget, csak rendőrbarát polgárság tud létrehozni, vagyis amilyen a társadalom olyan a rendőrsége.
Nézd meg a svájci intézkedési kultúrát ÉS a polgárságot is.

A jogvégzettség nem jelenti a rendőrség ismeretét, ezt tapasztalatnól tudom.
Egy jogász nem tud egy intézkedést lefolytatni szabályszerűen, hiába ismeri a szabályokat, míg egy rendőr nem tud egy polgári perben helyetállni a peres felek érdekében.
Persze jogász és jogász, de rendőr és rendőr között is van különbség.
Értelemszerűen az átlagpolgár a kisrendőrökkel találkozik szinte kizárólag, nem a többdiplomásokkal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.