Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7252804 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28710 Dátum: 2010.02.04 08:58:03 »
Meg sokaig tudnank egymasra kontrazni.  ;) A lenyeg, hogy a fosulitol a repterig van egy elvarazsolt hely  :lol:
Az már nem fősuli, eladták már. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28711 Dátum: 2010.02.04 09:53:42 »
Ez a Mercinél tulajdonképpen egyetlen populáris típust, az E mercit érintette, 680 000 db autót hívtak vissza, és hiba esetén a tartalék fékkör megtudja állítani az autót.
Igen, meg tudja állítani. Sokkal nagyobb pedálerővel (úgy kell a dolgot elképzelni, mintha megszűnne a rásegítés), és sokkal hosszabb úton. Lettek is belőle balesetek. Mégsem lett semmiféle nemzetközi sajtócirkusz, nem nyilatkoztak miniszterek (!) olyan marhaságokat, hogy senki ne használja az autóját, amíg ki nem javítják. Ez szándékos pánikkeltés, hitelrontás. Milyen érdekes, hogy pont tegnap célozgattam a legmagasabb amerikai kormánykörök érintettségére, erre ma olvasom a hírt, hogy az amerikai közlekedési miniszter ezt az érdekes kijelentést találta tenni. Amit persze aztán visszavont, de ez a hatás szempontjából kb. olyan, mintha belelőnék valakibe és utána azt mondanám, hogy "bocs, nem akartam". Ki lehet találni, mi keltett nagyobb visszhangot: a nyilatkozat, vagy a visszavonása. Rohadt egy dolog ez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28712 Dátum: 2010.02.04 10:15:36 »
... Vagy ha meg sportolhatnékja volt a Toyotának, akkor miért kellett a Rallyból kiszállni, illetve miért nem oda tértek vissza?  :whistling:
Tudom ez Off, de ez is egy igencsak költséges és értelmetlen baki volt.
szerintem a kizárás és cím elvétele miatt.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28713 Dátum: 2010.02.04 10:30:49 »
, Milyen érdekes, hogy pont tegnap célozgattam a legmagasabb amerikai kormánykörök érintettségére, ,
Van benne logika, de még pont azt hiszem te írtad korábban, hogy a Toyota csak úgy tud USA vezető márkája lenni, hogy valamekkora részben az USA-ban gyártja a kocsikat, amcsi melósokkal, amcsi beszállítókkal (mint ez a gázpedál is), vagyis a nemzetgazdaság része pont úgy, mint nálunk az Audi vagy a Suzuki.
A Mercire visszatérve, elolvastam a cikket amit belinkeltem, az sem volt semmi, mégsem mérhető a Toyota komplett modellpalettáját érintő volumenéhez - már hírértékben-.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28714 Dátum: 2010.02.04 10:40:12 »
Van benne logika, de még pont azt hiszem te írtad korábban, hogy a Toyota csak úgy tud USA vezető márkája lenni, hogy valamekkora részben az USA-ban gyártja a kocsikat, amcsi melósokkal, amcsi beszállítókkal (mint ez a gázpedál is), vagyis a nemzetgazdaság része pont úgy, mint nálunk az Audi vagy a Suzuki.
De nem honos márka, a profitot kiviszi. Ráadásul jelentős részben "felelős" a három nagy amerikai autókonszern problémáiért (valójában persze ők maguk a felelősek), messze a legtöbb vásárlót vette és veszi el tőlük. Az, hogy nagyon sok amerikainak ad munkát, egy dolog. Az meg, hogy a GM, a Chrysler és a Ford ős-amerikai alap-"intézmények", rengeteg összefonódással az állami felső vezetéssel - egy egészen más dolog. Pszichésen is totál más az ábra, mint nálunk, ahol nincsenek őshonos márkák, amelyekkel az Audi vagy a Suzuki konkurrálna.

Még azzal együtt is más, hogy az átlag amerikai sokkal pragmatikusabban áll az autókérdéshez, mint az átlag európai; hisz a nagy európai autógyártó nemzeteknél elképzelhetetlen lenne, hogy egy importmárka a hazai piacukon legyőzze a honos márkákat (eklatáns példa a német piac, de ugyanez igaz a franciákra és az olaszokra is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28715 Dátum: 2010.02.04 11:02:20 »
Bármi is legyen a dolog hátterében - a Toyota bénázása és/ vagy az amcsi kormány érdekei- szerintem el fog ez is ülni, és néhány hónap múlva a legtöbb ember nem is fog emlékezni erre. Ettől nem fog felfutni az amcsi autógyártók eladásai.....max fél évig.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28716 Dátum: 2010.02.04 11:49:27 »
El fog ülni; de szerintem lassabban (egy-két év biztos kell hozzá), és kezdetben igen komoly eladás-visszaesésekre számíthat a Toyota, legalábbis az USA-ban biztosan. Ez eddig minden idők legnagyobb autó-visszahívási botránya; egy ilyen xar apróság miatt, ami csinált pár év alatt néhány bizonyítható balesetet - pont ezért vagyok kiakadva; a felhajtás és a negatív hatások abszolút nincsenek arányban a probléma előfordulási valószínűségével.

Egyébként az le van valahol írva, hogy ilyenkor tulajdonképpen pontosan mi hibásodik meg és hogyan?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28717 Dátum: 2010.02.04 11:55:47 »
Gondolom ezt mar olvastad.
"Az ok egy olyan súrlódó alkatrész a pedálban, amelynek az a feladata, hogy megfelelően kiegyensúlyozott és stabil „visszajelzést” adjon a vezetőnek azáltal, hogy bizonyos fokú ellenállást / súrlodást fejt ki. Az alkatrész egy olyan fésűs rendszerű ékpálya, amely egy vele érintkező felületen súrlódik normál pedálműködés esetén. A felhasznált anyagok, a kopási és környezeti körülmények miatt előfordulhat, hogy az egyenletes működés helyett az ékpálya ezen a felületen megragad vagy akad. Néhány esetben a súrlódás odáig fokozódik, hogy a pedál lassabban téri vissza alaphelyzetébe, és rendkívül ritkán előfordulhat, hogy a pedál részlegesen lenyomott állapotban megragad."


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28718 Dátum: 2010.02.04 12:29:12 »
Nem, nem olvastam... De köszi, most már értem a dolgot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28719 Dátum: 2010.02.04 12:47:43 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/rav_4/toyota_rav_4_rav4_2.0_4x4-3576921
Az autó jobb oldala, és egy picit a bal oldala sérült.
 ::) icikepicikét, éppenhogy, csak egy pöppet. :sorcerer:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28720 Dátum: 2010.02.04 13:51:47 »
Nem, nem olvastam... De köszi, most már értem a dolgot.
Palaczk! Nem akarom az USA kormányt véletlenül sem védeni, de itt a japánok panaszkodnak:
http://www.origo.hu/auto/20100203-toyota-prius-vizsgalat.html

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28721 Dátum: 2010.02.04 16:51:22 »
Nem, nem olvastam... De köszi, most már értem a dolgot.
Palaczk! Nem akarom az USA kormányt véletlenül sem védeni, de itt a japánok panaszkodnak:
http://www.origo.hu/auto/20100203-toyota-prius-vizsgalat.html
Idézet a cikkből: "A kormány szerdai bejelentése szerint már 14 panasz érkezett a Prius fékproblémái miatt, amely nyilván összefüggésben van az egész világot behálózó hisztériával."

Hát ez az. Most ha bárki bármi furcsát észlel, azonnal visít. És ugyanennek tudható be az a példátlan jelenség is, hogy 14 (!!!!!!!) panasz miatt egy kormány tesz ilyen bejelentéseket, és egy minisztérium utasítja a gyártót a vizsgálatra. Tegyék csak, ha szeretnének segíteni a No.1 világcégük image-ének a további rombolásában. Idióta japánok. Ezek még a végén tényleg magukat fogják kinyírni, a GM és a többiek pedig röhöghetnek. Komolyan mondom, tragikomikus ez az egész, ha összevetem azzal a rengeteg korábbi esettel, amikor más gyártók autói produkáltak különféle balesetveszélyes hibákat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28722 Dátum: 2010.02.04 16:52:26 »
A témához: flötty.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28723 Dátum: 2010.02.04 16:57:59 »
Mondom, hogy magukat nyírják ki. Olyan visszaesések lesznek az eladásokban, mint még soha.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28724 Dátum: 2010.02.04 17:58:10 »
ha belegondolok a mercit is jól lehúzta annak idején az A merci borulékonysága.....
a másik dolog meg az,amit senki nem nagyon erőltetett hogy kiderüljön...adac teszt egy újságban (német unokatesóm hozta), a ún 4körlámpás E merci első rugótányéra hajlamos a kirohadásra akkoriban 4-5 éves autóknál...,és a németeknél nem 1-2 eset volt amikor 100km/h felett történt meg hogy leszakadt a rugótányér,és kiköltözött a rugó a helyéről.....

Ez most a toyota presztizsének rombolására megy,semmi másra....és nem mondom kétszer hogy amiatt is lehet,hogy valakinek nem érte meg hogy kiszállt a toyota a forma1-ből..... :surrender: :whistling: