Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7241998 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28500 Dátum: 2010.01.30 20:06:48 »
most szabaditottam ki az autót olyan 40cm hó alol  :censored:
erre holnap is esik?  :cry:
qrva tél!  :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28501 Dátum: 2010.01.30 20:15:12 »
most szabaditottam ki az autót olyan 40cm hó alol  :censored:
erre holnap is esik?  :cry:
qrva tél!  :censored:


Koma, nem hiolnap, hanem még ma, állítólag éjszaka 10 centi körül, holnap meg 10-30 centi körül. Már van a garázsok oldalában vagy 60 cm magas torlasz, még 30 centi havat igazán nem tudom, hogy hova teszek el. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28502 Dátum: 2010.01.30 20:27:27 »
Fel kéne vinni a padlásra és eltenni nyárra!! :D
Bezsákoljuk?? Nyáron meg tök nagy "biznisz" lenne eladni!!  [rohog]

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28503 Dátum: 2010.01.30 20:29:53 »
most szabaditottam ki az autót olyan 40cm hó alol  :censored:
erre holnap is esik?  :cry:
qrva tél!  :censored:


Koma, nem hiolnap, hanem még ma, állítólag éjszaka 10 centi körül, holnap meg 10-30 centi körül. Már van a garázsok oldalában vagy 60 cm magas torlasz, még 30 centi havat igazán nem tudom, hogy hova teszek el. :hug:

Inkább most essen, mint márciusban.  :cool2:
Én is 50-60 centi magas torlaszt túrtam itt de a kocsit hagytam behavazva, a hóréteg még szigeteli is a hidegtől.  :D :D
Ma is bkv-ztam a boltba,  láttam a környéken pár E11-es Corollát, amik jól vették a nagy havat a mellékutakon de a nagytestű autók már elakadtak. Ilyenkor kell a hólánc.
Ma valamiért fölkeltem hajnal 5-kor és már a szomszéd lapátolta a havat ami már akkor sem volt kicsi , ráadásul az utcára hányta, na oda se parkolt ma senki.





Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28504 Dátum: 2010.01.30 20:36:53 »
Inkább most essen, mint márciusban.  :cool2:
Én is 50-60 centi magas torlaszt túrtam itt de a kocsit hagytam behavazva, a hóréteg még szigeteli is a hidegtől.  :D :D
Ma is bkv-ztam a boltba,  láttam a környéken pár E11-es Corollát, amik jól vették a nagy havat a mellékutakon de a nagytestű autók már elakadtak. Ilyenkor kell a hólánc.
Ma valamiért fölkeltem hajnal 5-kor és már a szomszéd lapátolta a havat ami már akkor sem volt kicsi , ráadásul az utcára hányta, na oda se parkolt ma senki.

Tényleg a BKV járatok simán vették a hókérdést?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28505 Dátum: 2010.01.30 20:38:39 »
fiatalok mi van akkor ha áttolatok egy félméteres hórakáson és belemegy a hó kipuba? az baj?
itt nálunk a hegyoldalban simán hólánccal járnak.
nekem is van gondolkodom h felrakom de a sima úton meg szétbarmolja a gumit?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28506 Dátum: 2010.01.30 20:39:09 »
Én az utcára már rég "hánytam"  [rohog] [rohog]
Egyébként a nagytestű autóval nekem nem volt gondom...sőőőt....még a párszáz kilós vw polo belepatogott az árokba,én addig ugyanott nagyobb sebességgel simán eljöttem....
Bár balf. volt a gyerek,mert megcsúszott a polo azt beleállt a fékbe,és csak állt rajt,és állt és állt.....és koppppp!! :1eye:
Ilyenkor is szeretem azt a 3.0-t+az automata súlyát az elejében....nem csúszkál,szépen elmegy.....nem kiabálom el...még nem akadtam el sehol soha egyik camryval se,pedig nem vagyok szívbajos hogy hol közlekedek..... ma is az elkerülőn még más a letaposott jeges sávban ment,én meg a belsőben a tiszta hóban kotortam végig azt előzgettem (amit felraktam nem rég kép azon látszik is)...igaz a hó jobban tapad mint a jég,csak másoknak ez nem nagyon jutott el!! :D

Csütörtökön röhögtem....emelkedő..lámpa piros....elöl álltam a sorban,mögöttem suzi.... letaposott havas,jeges volt az út..... én leléptem a fékről ,alapjáraton elindultam....belenézek a tükörbe egy jó 100m után,még mindig állt a sor....suzukis küzdött az emelkedővel!!! :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28507 Dátum: 2010.01.30 20:40:00 »
Nálunk  meg semmi. Nem 1cm, hanem 0 esett. De nem hiányzik  :D
Jó hólapátolást, kedves car-társak  :lol:

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28508 Dátum: 2010.01.30 20:40:29 »

Tényleg a BKV járatok simán vették a hókérdést?

Mifelénk igen. Láttam a busztis járni a villamoson meg ültem, pontosabban álltam a hannoverire nem vagyok hajlandó leülni mert kemény műanyag az ülése ami ilyenkor csont hideg. Végigment a sinekem egy hómaró villamos, még sose láttam ilyet. Autóval nem lehet elmenni mellette mert az útra hányja a havat.  :eek:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28509 Dátum: 2010.01.30 20:40:34 »
fiatalok mi van akkor ha áttolatok egy félméteres hórakáson és belemegy a hó kipuba? az baj?
itt nálunk a hegyoldalban simán hólánccal járnak.
nekem is van gondolkodom h felrakom de a sima úton meg szétbarmolja a gumit?

semmi....kiolvad úgyis....ha nem jégdugó lesz egyből,mert akkor ha rendesen tömített a kipud,akkor megfojtja a motort szerintem!!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28510 Dátum: 2010.01.30 22:39:40 »
Tényleg a BKV járatok simán vették a hókérdést?
Kis késés volt, de fölmentek a hegyre is.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28511 Dátum: 2010.01.30 23:29:10 »


Koma, nem hiolnap, hanem még ma, állítólag éjszaka 10 centi körül, holnap meg 10-30 centi körül. Már van a garázsok oldalában vagy 60 cm magas torlasz, még 30 centi havat igazán nem tudom, hogy hova teszek el. :hug:

Tolj át ide egy kicsit, itt vagyok légvonalban 18km pesttől, reggel volt 2 cm hó, napközben még esett kb. 5 - a múltkori maradványokkal van talán 10cm, bár most megint szállingózik egy kicsit.

- Holnapra beterveztem egy szánkózást a Pilisben a gyerekekkel :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28512 Dátum: 2010.01.30 23:33:13 »
..igaz a hó jobban tapad mint a jég,csak másoknak ez nem nagyon jutott el!! :D

Csütörtökön röhögtem....emelkedő..lámpa piros....elöl álltam a sorban,mögöttem suzi.... letaposott havas,jeges volt az út..... én leléptem a fékről ,alapjáraton elindultam....belenézek a tükörbe egy jó 100m után,még mindig állt a sor....suzukis küzdött az emelkedővel!!! :D

-Ne hangoztasd, még a végén beállnak oda is araszolni.

- Szeressük ezt a pörgessük, hadmenjen dolgot a hóban. Az öregek azért mondták, hogy hóban 2. fokozat alapjárat, finoman csúsztatott kuplung :D

-Én meg max. a másik váltókarral is gépészkedek egy kicsit :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28513 Dátum: 2010.01.31 00:08:27 »
nekem ennyibe másabb az automata,ott ha felengedem a féket akkor már finoman indul is...és innentől meg rettentő finoman lehet adagolni a gázt!! :D
De a suzukison jót röhögtem....jah és szokás szerint piros suzi volt....mindig azokkal van a baj,de komolyan!!  :1eye:

Hát igen...sokan ezt nem tudják....2. alapjárat,csúsztatott kuplung....ha ez se akkor 3. ha ez se akkor meg rückibe megmozdítani kicsit hátrafele,majd rögtön 2-ba vissza és akkor már menni fog elvileg!!
Ha így se akkor meg ott kell hagyni,azt tavaszra majd csak kiolvad alóla a jég!! [rohog] [rohog]

Én imádok hóban vezetni és elég nehezen tolerálom ha szarakodnak előttem...tudom ez nem szép dolog...de ez van!! :devil: :1eye: :hug:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28514 Dátum: 2010.01.31 08:28:09 »
Okádnom kell ettől a gázpedál-mizériától! Nem vagyok az összeesküvés-elméletek híve, de ha ez véletlen, hogy pont most, pont az amerikai gyártók kritikus helyzete idején éri ez a csapás a Toyotát, akkor én vagyok Donald kacsa  :censored: ... Ez az egész nem más, mint az amerikai kormányzat által megrendelt műbalhé, az amerikai gyártók nyomására. Meg kell próbálni lerombolni a fő ellenfél nimbuszát, végül is logikus. Csak kibaxottul undorító  :fuk2:

A Toyota meg teszi, amit tenni szokott  ::) ... Példátlan előzékenységgel és óvatossággal reagál. Amivel, tragikus módon, csak alátámasztja a vádak látszólagos jogosságát  :no:

Figyeljétek csak: "Az utóbbi években állítólag több mint 100 vezető panaszkodott az akaratlan gyorsításokra. Több súlyos balesetre is fény derült, amelyeket ez a gond okozhatott."

Ha valaki ebből nem képes kiolvasni, hogy milyen elenyészően kis előfordulási arányról van szó (belegondolva, hogy hány Toyota van az USA-ban), ráadásul ezeknél sem bizonyított az összefüggés; ha valaki ennek alapján nem látja át, hogy mire megy itt ki a játék, az vagy szándékosan rosszindulatú a márkával szemben, vagy hülye  :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )