Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7247809 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27600 Dátum: 2010.01.02 13:06:00 »
Az autókereskedelmet lényegében nem befolyásolja, de simán lehet engedmény kicsikarni a MM-ban egy "plazmára" (értsd >100e értékű valami). Az ember már csak így működik, kell az illúzió, hogy most egy jó üzletet kötött. Azt hiszem pár 100 éve ez így működik és a mai kereskedelem szinte minden része használja ezt: kínáld drágábban és engedjél belőle. Az már más tészta, hogy mostanában annyira nyomott a piac, nincs tényleges fizetőképes kereslet, akkor már ez sem segít.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27601 Dátum: 2010.01.02 13:16:03 »
De miért tudnak kedvezményeket adni mondjuk egy autó listaárából? Mert egyik kereskedő sem szeretne bukni a dolgon, vagyis vagy túl vannak árazva, vagy pedig más szolgáltatással, pl. szervizzel, pótalkatrészértékesítéssel "kompenzálja'. Ami egy plazma tv vagy tej esetében ugye nem lehetséges.
Azért halkan jegyzem meg, hogy van az adott márka és modell ár szerinti "image építése", és van a valós eladhatóság. Egy citroen pl. nem fogja 30%-al olcsóbban listaáron adni az autóit mint mondjuk a Toyota, mert ez image veszteség lenne neki, így szépen csendben ha bemész a szalonban, na ott eladják neked 30%-al olcsóbban. De ha hirdetnék, hogy alapból 30%-al olcsóbb az autójuk, talán sokan be sem mennének a szalonjukba. Ugyan ez igaz, új és korosabb modellek esetére. Innentől fogva a listaár nem sokat ér, csak egy marketing eszköz.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27602 Dátum: 2010.01.02 13:19:42 »
A Citroen szerintem rossz példa, mert ők az egyik legnagyobb "kedvezményesek", mármint akik deklaráltan adják.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27603 Dátum: 2010.01.02 13:20:44 »
És el is érkeztünk ahhoz, hogy mennyire szabad túlvállalni magát az embernek. Az, hogy hitelre is lehet vásárolni, jó dolog szerintem. A kérdés az, hogy az emberek úgy általában mennyire képesek felmérni a saját lehetőségeiket. Amint azt látjuk, sokan hoztak rossz döntést. Senkit sem kényszerítettek, hogy hitelre vásároljon bármit is. Mindenkinek a saját belátására volt bízva a dolog. Csak ugye az ember, főleg ha magyar, hiú. Nagyobb tévé kell, mint a szomszédnak. Nagyobb ház kell, mint a másiknak, újabb, nagyobb, jobb, drágább(!) autó kell, mint a többinek. És ez a dolog erősebben dolgozott, mint az egyszerű matek.
Sosem fogom elfelejteni azt az ügyfelünket, aki mikor jött átvenni az új autóját, akkor közölte, hogy cseréljük ki a rendszámot egy frissre, mert így a szomszéd azt fogja hinni, hogy használtan vette. Éppen akkor ugyanis az okmányiroda kiadott pár olyan rendszámot, ami úgy fél éve volt "új". Az ügyfél pedig inkább kifizette még1x az átírást, csak, hogy lássák, új az ez egyébként tényleg új autója.
Az ilyenekről nem a mindenkori hatalom tehet szerintem.
Nekem is jól jött, mert a teljes vételárat nem tudtam volna kicsengetni, csak a 70%-át. Így választhattam volna az 5 évnél rövidebb futamidőt, de inkább az kisebb törlesztő mellett döntöttem, így belefért egy másik hitel:) is, abból lett meg a motor. A két hitel is belefért tartalékkal a költségvetésbe, az már más kérdés, hogy nemcsak az árfolyamok mentek fel, hanem fél évig 4 napban dolgoztunk, de persze arányosan kevesebb fizuért. Annyi mákom volt 2008-ban, mikor a kocsit vettem, hogy akkor járt le a 10 év az önkéntes nyugdíjpénztárban, a teljes hozamot kivettem (adót sem kellett fizetni), azt fektettem a Yarisba. Más kollégámnak még nem telt le, azóta több százezret buktak el, így én még elég jól jártam.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27604 Dátum: 2010.01.02 13:23:32 »
Mindenhol, mindenen van árrés. A plazmatévén is, a kiflin is. És mindenhol adnak kedvezményt is, csak ott nem alkunak, hanem akciónak hívják. Ott is egy másik termék viszi el az így kiesett bevételt.
Az autók túlárazásán lehet vitatkozni, de nem érdemes. Egy adott termék mindig pontosan annyit ér, amennyit hajlandóak kifizetni érte.
A haverom most vett LDC tv-t, de kint Dunaszerdahelyen, majd 40e-rel olcsóbban kapta meg, mint itt a Saturnban. Hát ott nagyobb kedvezményt adtak.:D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27605 Dátum: 2010.01.02 13:27:12 »
A Citroen szerintem rossz példa, mert ők az egyik legnagyobb "kedvezményesek", mármint akik deklaráltan adják.
Nem fogalmaztam pontosan. Egyébként meg jó lehet a példa, mert listaáraik a piaci átlagon vannak, viszont jóval olcsóbban értékesítenek. Nyilván a listaárakból adott engedmények jelentik az akciót, így az ritka esetben titkos....manapság már a Mercedes is is milliós engedményekkel hirdet.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27606 Dátum: 2010.01.02 13:28:53 »
Az autók túlárazásán lehet vitatkozni, de nem érdemes. Egy adott termék mindig pontosan annyit ér, amennyit hajlandóak kifizetni érte.

Ez így van. Ugyanakkor a személyes értékrendem szerint baromi drágák lettek az új autók. Amikor egy jól felszerelt dízel Astra 7M, van Avensis 10M felett, vagy akár a 9,5M-s csúcs III-as Prius is. Ennyit egész egyszerűen nem érnek ezek az autók. Nekem. /tudom, az utolsó mondat a kulcs/

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27607 Dátum: 2010.01.02 13:31:30 »
Nekem is jól jött, mert a teljes vételárat nem tudtam volna kicsengetni, csak a 70%-át. Így választhattam volna az 5 évnél rövidebb futamidőt, de inkább az kisebb törlesztő mellett döntöttem, így belefért egy másik hitel:)
Nekem már volt öreg autóm, az is úgy viszi a pénzt, mintha a hitel törlesztőjét fizeted, cserébe még nyugodtan sem utazhatsz benne, és szerelőkhöz járkálhatsz. Szóval új autót hitelre dolog nem olyan rossz dolog, főleg hogy az országban futó autópark is megfiatalodott. Mindössze ezeket a 0%-os 100-120hónapos hiteleket nem szabadott volna megengedni anno.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27608 Dátum: 2010.01.02 14:09:46 »
Bújjék  :) ! Hajjaj... Mekkora császárság volt reggel 6-kor fölkelni... Bejönni dógozni  :wacko: ...
Nekem ehhez nem kellett dolgoznom, a csecsemő az Újévkor is csecsemő...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27609 Dátum: 2010.01.02 14:10:14 »
Egyáltalán nem törvényszerű, hogy az öreg autóval ne lehetne nyugodtan közlekedni, vagy hogy folyton vinné a pénzt, vagy hogy folyton szerelőhöz kellene járkálni vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27610 Dátum: 2010.01.02 14:11:54 »
Jaja a sok agyament, pl. nálunk a Kiskörútra mind2 oldalon sárga csíkot festettek és odaírták, hogy bicikliút. CSak úgy......
Az nem gond, hogy ott van a Nagycsarnok a piaccal !!!! a Fővám téren pl. de rengeteg üzlet, lakás stb... neee. a bicikliút a lényeg főleg ilyenkor télvíz idején aztán te meg autóval állj meg ahol tudsz, senkit nem érdekel.
Jó dolog a bringázás na tényleg......CSak azt kéne már látni hogy ez egy világváros közel 2 millió emberrel és ebben sok az autós és az átutazó vagy legalábbis átutazni akaró. Ha akarnak bicikliutat akkor ne a parkolóhelyekről vegyék le.
Még ezt is megérteném, ha lenne sok biciklis - ha nem is annyi, mint Kínában, de legalább a holland szintet hoznánk. DE NINCS!!!
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27611 Dátum: 2010.01.02 14:13:36 »
Egyáltalán nem törvényszerű, hogy az öreg autóval ne lehetne nyugodtan közlekedni, vagy hogy folyton vinné a pénzt, vagy hogy folyton szerelőhöz kellene járkálni vele.
Elfogadom, hogy így látod. Én ha tehetem a jövőben, szeretném kihagyni az öreg autókat az életemből napi használat szinten.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27612 Dátum: 2010.01.02 14:17:29 »
Jaja a sok agyament, pl. nálunk a Kiskörútra mind2 oldalon sárga csíkot festettek és odaírták, hogy bicikliút. CSak úgy......
Az nem gond, hogy ott van a Nagycsarnok a piaccal !!!! a Fővám téren pl. de rengeteg üzlet, lakás stb... neee. a bicikliút a lényeg főleg ilyenkor télvíz idején aztán te meg autóval állj meg ahol tudsz, senkit nem érdekel.
Jó dolog a bringázás na tényleg......CSak azt kéne már látni hogy ez egy világváros közel 2 millió emberrel és ebben sok az autós és az átutazó vagy legalábbis átutazni akaró. Ha akarnak bicikliutat akkor ne a parkolóhelyekről vegyék le.
Még ezt is megérteném, ha lenne sok biciklis - ha nem is annyi, mint Kínában, de legalább a holland szintet hoznánk. DE NINCS!!!
De majd lesz, főleg ha lesz sok kerékpár út! Én pl. ma már nem mernék a városban út szélén bringázni, fiatalabb koromban még mertem....csak sötétben jártam a kiskörúton mostanság, de meg fogom számolni, hány db parkolóhelyet vett el a kerékpár út...a jövő a BKV+kerékpár!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27613 Dátum: 2010.01.02 14:22:39 »
Azért ment el, mert alapvető igény egy gazdaság részéről a növekedés, a tulajdonos részéről a jövedelmezőség. Nem volt más lehetőségük, mint a hitel alapú eladás felé menekülni. Most ez a lehetőség a korábbi változatában elveszett, úgyhogy keresni fognak egy másik megoldást: borítékolom, hogy leépítik a sokszáz m2-es szalonokkal villogó, méregdrága kereskedő-hálózatot, amit a jó esetben nullszaldós értékesítési üzletág mellett a hiteljutalék és a szervizdíjak tartottak el, maradnak a szervizpontok, amik általában önmagukban is életképesek, és berendezkednek egy 100.000 körüli darabszámot értékesítő piacra. Hasonló jövedelmezőséget így is el fognak tudni érni, csak kisebb lesz a volumen.
Természetesen nem volt jó 200 ezret eladni, de a kereskedőnek nem volt más választása.
Ez kicsit hasonlít arra, mint ami a zeneoktatásban lezajlott/zajlik. A 0-as évek második felétől elkezdtek szaporodni a Konzik (Zeneművészeti Szakközépiskolák), majd ennek folyományaként az akkor még a Zeneakadémia vidéki tagozatainak hívott, mára már önállósult, pontosabban a helyi egyetemhez csatolódott zeneművészeti karok is egyre jobban kiszélesedtek: egyre több diákot vettek fel egyre több szakra, emiatt újabb tanerőkkel bővült az intézmény, majd még több diákot vettek fel, hogy az új tanároknak meg legyen az óraszáma, etc. Igen ám, de egyszer csak elfogyott az utánpótlás, a 73-77-es évek demográfiai csúcspontja lediplomázott, plusz általában a komolyzene iránti érdeklődés is erősen megcsappanóban van, ezért kezdtek jönni a bajok. Egy ideig meg lehetett úszni azzal, hogy a létszám maradt, "csak" a minőség csökkent, de mostanra eljutottunk oda, hogy muszáj lesz szakokat/karokat/intézményeket/ bezárni, mert nincs szükség arra, hogy tovább gyártsuk a megkeseredett, semmi másra nem jó, eleve állástalanságra ítélt zenészeket. Itt most jön majd a nagy visszaesés. Csak amíg autót venni mindig fognak emberek, komolyzenét tanulni nem biztos, ráadásul az autóra még rá is lehet fogni, hogy elengedhetetlen szükség van rá, és annyira és olyanra...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27614 Dátum: 2010.01.02 14:23:30 »
Jól látom,hogy az idei Dakar Rallyn
Mér, van idén dakar?
music