Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7232180 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27375 Dátum: 2009.12.28 23:47:10 »
Amikor írtad, hogy orvosi rendelésre iszod a sört, már gondoltam. Jobbulást (volt részem benne, de engem nem akartak sörrel itatni, voltam vagy 16 éves) :pai:
Köszönöm :flowers:, igazából miután hatottak a gyógyszerek (és szedem azokat is, amiket kaptam), azóta csak kétszer kezdett sajogni a derekam, de ki nem jött a nyamvadt homok, úgyhogy egyelőre még para van, nem merem a nospát és a rowatinexet abbahagyni...  :wacko:
Meg azért vicces, hogy egy nem nagy bevásárlásnál is azon kell görcsölni, hogy hol lesz mosdó a közelben, mert hazáig nem bírom ki (30 perc).  :D
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27376 Dátum: 2009.12.28 23:51:27 »
Az a baj, hogy a hajlam már megvan rá. És a legváratlanabb pillanatokban jön elő. Nekem az első és a második eset között évek teltek el.
És utána is volt.
Figyelj rá, hogy sokat igyál. Főleg nyáron.

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27377 Dátum: 2009.12.28 23:51:50 »
Tutinet,
A másik, hogy az emberek elfelejtették azt a metódust, hogy gyűjtünk valamire, majd megvesszük. Helyette megvesszük, 'oszt majd csak lesz valahogy, hát sokaknak sehogy sem lett.

Én nem vettem még hitelre semmit. Ugye te sem ? :flowers:

Már akkor 2-en vagyunk.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27378 Dátum: 2009.12.28 23:55:04 »
Az a baj, hogy a hajlam már megvan rá. És a legváratlanabb pillanatokban jön elő. Nekem az első és a második eset között évek teltek el.
És utána is volt.
Figyelj rá, hogy sokat igyál. Főleg nyáron.
Igen, nagyon kell igyekeznem, mert egyébként alapvetően, rémesen keveset szoktam inni (fél liter talán).  :no: Azt mondják, női "betegség", hogy nem iszunk.
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27379 Dátum: 2009.12.28 23:56:47 »
2 liternél ne add alább...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27380 Dátum: 2009.12.28 23:56:53 »
Ember, dolgoztál már ott? Én csak Stockholmban voltam két hetet télen: reggel nem láttam a napot, melóban az ablakon kinézve szürkeség, 4-kor sötétbe mentem a szállásra. Lehet te jól bírod ezt mondjuk 6 hónapon keresztül, de a többség nem - a svédek sem. A nyár meg a fordítottja. Ennyire északra csak rövid időre és jól megfizetve mennék dolgozni - ahogy a többség teszi. Ott élni... Na azt inkább nem.

Erre azt tudom mondani, hogy ahol laktam onnan kb. 10-15 ember ment ki Svédországba élni és ez nem most volt már tizen akárhány éve. Ők bírják.
Fura de én itthon is reggel sötétbe indulok dolgozni amikor dolgozom kint szürkeség van és amikor hazajövök megint sötétbe jövök haza. Nyilván nem kellemes de nem fogok emiatt inni , mert ez nem megoldás . Ennyi.

Nyugodt lehetsz: aki ezt megtudja és van lehetősége az nem gondolkodik, pattan kifelé és bevállalja. Még így is. Persze többen később hazajönnek de akkor van már családi ház autó, ami kell és lehet kezdeni élni. Ez a nem mindegy.
Akkor már csak egy kérdés? Miért vagy még itt? Vállalj munkát külföldön, szedd  meg magad és gyere haza, ha kedved van.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27381 Dátum: 2009.12.28 23:59:17 »
Figyeljétek:

Én nem tudom hogy ki hogy gondolja, de véleményem az, hogy valóban még a használtautó vevőnek is joga van olyan körülmények között megvenni a kiválasztott mobilt, ahogyan azt az újautót vásárolő tehetősebb embereknek. Szóval szerintem is lehet  mondani hogy agyonra van sikálva, meg hogy szlikon, meg kipofozták, meg hogy dolgoztak a varázslók. Ettől függetlenül és jobban éreném magam ha ilyen helyen kéne megvenni az áhítottat mint pl az undorító csontkukaccárnál....Szóval engem jó vagy jobb érzéssel töltene el ha én is megkapnám ugyanazt a kiszolgálást amit mondjuk egy szalonban nyújtanak (vagy néha még jobbat is). Mert pl amikor kocsikat néztem és kerestem avét, volt olyan hely ahol már én kértem elnézést hogy meg szeretném nézni a verdát és pénzt szeretnék otthagyni.

Szal itt a link csámcsogjatok:) :

http://www.nagyautohaz.hu/

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27382 Dátum: 2009.12.29 00:03:06 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27383 Dátum: 2009.12.29 00:04:11 »
Én nem vettem még hitelre semmit. Ugye te sem ? :flowers:
Már akkor 2-en vagyunk.
Mondjuk nem értem, miért bűn hitelre venni valamit???
A camry-t meg honnan tudod hogy az emilfreinél vették, és nem szürkeimport???
UI:
az első költői kérdés volt csak....

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27384 Dátum: 2009.12.29 00:04:34 »
Én nem vettem még hitelre semmit. Ugye te sem ? :flowers:

Már akkor 2-en vagyunk.
1,5 inkább  ;)

mod:
Mondjuk nem értem, miért bűn hitelre venni valamit???
Költői válasz: nem bűn, de biztosan látod, hogy sok a hülye... 130K családi bevételre nem kell 50k-s autóhitel 8 évre (a lapos tv-ről nem is beszélve, mert az létszükséglet a segélyből élőknek)  :banging:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.29 00:11:10 írta Nagycitrooom »

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27385 Dátum: 2009.12.29 00:19:46 »
...(a lapos tv-ről nem is beszélve...

Lassan a lapostévézés is aktualitását veszíti, ugyanis a CRT-k gyakorlatilag kikoptak a piacról, és egy pár éve átlagos CRT-árért ma már simán lehet "lapostévét" venni. Példának okáért a hálóba rendszeresített, 72 centis, 100 Hz-es Panasonic CRT 140 rongy volt újonnan, ennyiért ma 42 collos, nem is ócska plazmát lehet kapni.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27386 Dátum: 2009.12.29 00:36:58 »
Az átkosban egyetemi diplomát sokkal könnyebb volt szegényként megszerezni, mint napjainkban. Tudom, mert Szüleim is így lettek orvosok. Semmijük sem volt (a szó szoros értelmében), az ösztöndíjból ettek, ruházkodtak, laktak a kollégiumban 6 évig, tényleg "csak" tanulniuk kellett. Ma azzal a háttérrel esélyük sem lenne.

Nem irom ala, hogy az atkosban konnyebb volt a helyzet, de ugyanakkor ma se annyira nehez. Ha nehez lenne nem lenne enny  diplomas munkanelkuli.  Sokkal tobben jarnak ma felsooktatasba teljesen ertelmetlenul. Az en szuleim is semmi nelkul indultak anno az orvosi palyajukon, marra pedig 5 felnott gyermekuk van diplomakkal. Mas kerdes, nem a sajat elorementeluk volt a legfontosabb. Mondjuk ki nyiltan, nem voltak egositak, pedig az elejen valoban semmijuk nem volt. Bizvan egymasban, es a "sorsban" szep lassan elertek mindent. Biztos nem konnyu, nekik sem volt az, de megcsinaltak.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27387 Dátum: 2009.12.29 09:31:03 »
Egy kabaré ez a fórum.
Nem kabaré.
Én inkább büszke vagyok arra, (és valahol egy picit irigy is), hogy itt ilyen sokan értenek ennyi mindenhez. Azon túl, hogy nálam ezerszer jobban értenek az autók műszaki problémáihoz (ezt nem nehéz...), betéve tudják a (magyar) történelem és gazdaságpolitika elmúlt másfél évszázadát, naprakészek az összes európai állam gazdasági helyzetéből, visszamenőleg 30 évre az összes bank gazdálkodási mutatóit, járatosak a népesedéspolitikában, annak társadalmi és gazdasági okaiban, a gyógyszeripar rejtelmeiben és így tovább. Emellett természetesen mintaállampolgárok, csakis a Tízparancsolat szellemében élnek, más szemében csak azért veszik észre a szálkát hamarabb, mint a magukéban, mert ott nincs.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27388 Dátum: 2009.12.29 09:32:17 »
Pedig hogy örültünk, hogy vége lett a vitának...  :cry:
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27389 Dátum: 2009.12.29 09:36:41 »
Én nem vitázok senkivel, csak büszke vagyok a fórumozókra.
music