Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7222175 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27300 Dátum: 2009.12.28 22:50:59 »
De valahol mégiscsak rentábilisnak kell lennie nem? Lehet hogy az állam támogatja valamilyen formában?

Igen, támogatja az osztrák állam. Meg ott _minden_ kazán többe kerül, mint itthon (így az árkülönbség nem akkora). A beszerelés meg különösen.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27301 Dátum: 2009.12.28 22:51:12 »
Tutinet,
azért a világ vajasabb felén sem szárnyal manapság a gazdaság, ott is nő a munkanélküliség és bedőlnek a hitelek. Itt van a kis csúsztatásod.
A másik, hogy az emberek elfelejtették azt a metódust, hogy gyűjtünk valamire, majd megvesszük. Helyette megvesszük, 'oszt majd csak lesz valahogy, hát sokaknak sehogy sem lett.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27302 Dátum: 2009.12.28 22:52:24 »
Mi itthon az egyet nem merjük bevállalni....
Nagyanyámék bevállalták az öt gyereket, a második világháború kellős közepén (meg közvetlenül utána).
Ez tök jól hangzik. De ma más az ember komfortszintje, van fürdőszoba stb....rezsiszámla stb...hallom, hogy mennyibe kerül elindítani egy kisgyereket az iskolába, és rengeteg költséget lehetne sorolni....
Ja, ehhez képest nekik tényleg maximum attól kellett félniük, hogy kibombázzák őket vagy a ruszkik elviszik nagyapámat málenkij robotra. Bagatell problémák egy rezsiszámlához képest, valóban.
Palaczk! Elbeszélünk egymás mellett. Nyilván sokkal keményebb volt a háború idején az élet, ez nem vitás. A 20. század elején-közepén azért a családokban, főleg vidéken, nem volt ritka a 4-6-8gyerek.....(erről még olvastam is anno valami tanulmányt). Nem vagyok szociológus, és az sem véletlen hogy manapság sok nagyon szegény rétegben születik sok gyerek. Viszont a konkrét esetet nézve, én sem mernék bevállalni ma 3-4gyereket. A mai világban esélytelen az a gyerek, akit nem taníttatnak, és nem indítanak el az úton....szóval lehet gyereket vállalni, de azt tisztességes módon felnevelni, nem egyszerű manapság.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27303 Dátum: 2009.12.28 22:52:43 »
És? Ez kit érdekel, ez pont olyan dolog ami rajtam áll. Én pl. sportolok és nem iszok nem cigizek. Kint is ezt tenném tehét ez miért is probléma ???
DE aki ott dolgozik és csinál is valamit , azt nem nézik le mint itt.

Látszik, hogy fogalmad sincs róla. A hosszú sötétség megviseli az emberi szervezetet. Depresszióra hajlamosabb lesz. Ennek egyenes következménye többek között az alkoholizmus.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27304 Dátum: 2009.12.28 22:53:19 »
Ja, még anyám is azért született, ahogy három másik testvére is, mert kellett a dolgos kéz a házhoz és az állatokhoz. Az akkor nem létező fogamzásgátlásról nem is beszélve. Nem szerelemből akarták a gyerekeket, jöttek azok maguktól, és elhiszem hogy hatalmas gond lehetett egy újabb éhes száj.
Ők eltartották még magukat, de ma már nem tudod megtermelni a családnak valót a földeken. Vagy van pénz és megveszed, ami kell vagy nem tudod kifizetni a csekket és visznek mindent.
Biztos, hogy keményebb volt akkor, de máshogy és jelenleg engem nem vigasztal, hogy akkor milyen nehéz volt.
Nem kell, hogy vigasztaljon; de példát lehet venni, erőt lehet meríteni az akkori generációk kitartásából, bizakodásából.

Nagyapám lelkészként tartotta el a feleségét és az öt gyerekét. Városban, nem falun. Jó darabig kvázi nyomorogtak, míg sok év után eljutottak oda, hogy legalább mindig legyen kaja.

« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 22:55:19 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27305 Dátum: 2009.12.28 22:55:43 »
Palaczk..szerintem azért nehezebben vállalnak gyereket az emberek,mert épp azt nem akarják hogy a gyerekeknek nyomorogniuk kelljen,inkább mindenki meg szeretne adni neki "mindent" ha mást nem is de élelmet,iskoláztatást,meg rendes ruhát...!!

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27306 Dátum: 2009.12.28 22:55:52 »
A hosszú sötétség megviseli az emberi szervezetet. Depresszióra hajlamosabb lesz.

Pontosan, és ennek köszönhetjük pl. a világ legfajinabb vámpíros filmjét is.  :clap:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27307 Dátum: 2009.12.28 22:56:15 »
Olvastam valahol hogy a bankok Magyarországon jóval nagyobb profitot értek el, mint külföldön....ez mit jelenthet?

Olvastam valahol, hogy buzi vagyok... ez mit jelenthet? :D

Nézd meg mondjuk ezt.
a válság éve az egy másik történet... :innocent:

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27308 Dátum: 2009.12.28 22:56:29 »
Olvastam valahol hogy a bankok Magyarországon jóval nagyobb profitot értek el, mint külföldön....ez mit jelenthet?

Ott a pont. :clap:
Mindamellett, hogy a gazdaság mélyponton van. Vagy mégsincs ? Akkor miért van ennyi szegény ?
El lehet ezen is gondolkodni bár én a hivatalos statisztikáknak már régen nem hiszek és a közvéleménykutatásoknak sem.

Többször látszott, hogy melléfogtak elég rendesen. Hú de demagóg szöveg ...... :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 23:00:02 írta tutinet »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27309 Dátum: 2009.12.28 22:58:10 »
Nem bántasz meg, beszélgetünk.  :flowers:
Én nemhogy nem nyomorban akarom felnevelni a gyerekeimet, de igenis normális körülményeket szeretnék biztosítani jó iskolával, nyelvtanulással, egyetemmel, különórákkal, nyári táborokkal, stb. A rossz élet ráadásul a kapcsolatra is rámegy, annyira pedig nincs nyomor manapság, hogy ez tartsa össze a családokat. Kissé túl realista vagyok.
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27310 Dátum: 2009.12.28 22:59:44 »
Nem (...).....csak val.színű hogy jobb az életszínvonala mint neked vagy nekem.... úgy könnyű azt mondani hogy nincs itt probléma,meg hogy ne a pénzről beszélj,ha nálad rendben van minden......csak kevesen vannak olyanok akinél rendben van.....
itthon sem azon kéne gondolkoznunk hogy hogy fizesd be a számláid....hanem azon hogy hova menj pihenni a szabadságod alatt!!

Leszek én még itt drogbárónak vagy leánykereskedőnek elkönyvelve, látom. :)

Hogy miért szeretek itt élni? Mert jó a klíma, jó a kaja, van egy szerető családom, barátaim, egyelőre a magam módján hihetetlen, de el is boldogulok, valamint látom, hogy máshol milyen élni (és van a kontra serpenyőben is elég dolog, csak azt nem szokás ilyen vitákban emlegetni, ugye). Nem vágyom többre, szorri.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27311 Dátum: 2009.12.28 23:00:39 »
Palaczk..szerintem azért nehezebben vállalnak gyereket az emberek,mert épp azt nem akarják hogy a gyerekeknek nyomorogniuk kelljen,inkább mindenki meg szeretne adni neki "mindent" ha mást nem is de élelmet,iskoláztatást,meg rendes ruhát...!!
Ez a gondolkodásmód vezet oda, hogy a legtöbb európai országban csökken az őshonos nemzet létszáma.

Gondolom, kezd már unalmas lenni a példa, de nagyapámék gyerekeiből is kivétel nélkül egészséges felnőtt lett, és valamennyien egyetemi diplomát szereztek.

De ha az ember meg sem próbálja, akkor az esélye nulla.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27312 Dátum: 2009.12.28 23:01:06 »
Nem bántasz meg, beszélgetünk.  :flowers:
Én nemhogy nem nyomorban akarom felnevelni a gyerekeimet, de igenis normális körülményeket szeretnék biztosítani jó iskolával, nyelvtanulással, egyetemmel, különórákkal, nyári táborokkal, stb. A rossz élet ráadásul a kapcsolatra is rámegy, annyira pedig nincs nyomor manapság, hogy ez tartsa össze a családokat. Kissé túl realista vagyok.
:yes: :yes: :yes: túl "egyrugóra" jár az agyunk...olvasd el egy pár hsz-el feljebb mit írtam.....vagy én is túl realista vagyok?? :D

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27313 Dátum: 2009.12.28 23:01:25 »
Palaczk..szerintem azért nehezebben vállalnak gyereket az emberek,mert épp azt nem akarják hogy a gyerekeknek nyomorogniuk kelljen,inkább mindenki meg szeretne adni neki "mindent" ha mást nem is de élelmet,iskoláztatást,meg rendes ruhát...!!

Ennél ez egy jóval összetettebb történet. A mai fiatalok ( :D :D :D) később érnek, sőt, van, aki egyáltalán nem is éri el azt az érettségi szintet, hogy családra vágyjon. Nem nehéz ugyanis megragadni anyu szoknyája mellett, nem nehéz leragadni a videójátékokon, a haverokon és az autótuningon, nem nehéz megszokni, hogy felelősség nélkül, keresettel maradhatunk kvázi-gyerekek. Másrészt sokkal gyorsabb az élet, sokkal kimerítőbb, mint akár 20 éve volt, és az a ***a stressz agyonvág olyan ösztönöket és szükségleteket, emellett generál olyan problémákat, ami 20 éve elképzelhetetlen volt. Harmadrészt az a nyomorult női egyenjogúság belehajtja a csajszikákat abba, hogy karriert építsenek, és 35 évesen döbbenjenek rá, hogy vazze, senkim sincs, pedig má' 18 évesen megfordultam az utcán minden babakocsi után. Satöbbi.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27314 Dátum: 2009.12.28 23:02:43 »
:yes: :yes: :yes: túl "egyrugóra" jár az agyunk...olvasd el egy pár hsz-el feljebb mit írtam.....vagy én is túl realista vagyok?? :D
Utána olvastam, jót röhögtem rajta. Én itt küzdök a megfogalmazással, te meg közben leírtad.  :D