Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7227400 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27285 Dátum: 2009.12.28 22:39:19 »
Kérdezd már meg a finneket mennyi hitelt vesznek fel, gondolom minimálisat és azt se jelzálogra.

Tutinet, szerintem felejtsd el egy időre a "gonosz bankok lenyomták a torkunkon a jelzáloghiteleket" nótát, legalább addig, míg utána nem nézel, mondjuk az angolok meg a franciák mennyire vannak lakossági szinten eladósodva hozzánk képest. (A finneket csak azért nem említem, mert fingom sincs, hogy állnak.)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27286 Dátum: 2009.12.28 22:40:10 »
Mi itthon az egyet nem merjük bevállalni....
Nagyanyámék bevállalták az öt gyereket, a második világháború kellős közepén (meg közvetlenül utána).
Ez tök jól hangzik. De ma más az ember komfortszintje, van fürdőszoba stb....rezsiszámla stb...hallom, hogy mennyibe kerül elindítani egy kisgyereket az iskolába, és rengeteg költséget lehetne sorolni....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27287 Dátum: 2009.12.28 22:40:31 »
Az én fejem felől meg elviszi a bank a lakást, ha nem tudom fizetni. Nagyanyámnak is volt 9 testvére, de akkoriban ez egy "kicsit" más volt.
Ja, tényleg más volt - sokkal keményebb. Sokkal, de sokkal durvább, mint most.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27288 Dátum: 2009.12.28 22:40:38 »
Egyszer voltam kint, de már elfelejtettem a nevét.:)

:D

Mint az egyszeri viccben, hogyaszongya, két finn beszélget:

- Pekka, milyen volt a nyarad?
- Nem tudom, mindkét nap be voltam b4szva.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27289 Dátum: 2009.12.28 22:41:05 »
a másik hogy nem betonoznak eszetlenül mindent....fából csinálnak rohadt sok dolgot...pl boltokhoz,intézményekhez babakocsi,és mozgássérült feljárót!!
Meg sok házat is, legalábbis kisvárosokban, falukban sokat láttam, jellemzően rozsdavörös körüli színben.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 22:43:00 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27290 Dátum: 2009.12.28 22:42:10 »
Tudtam, hogy jöttök te nmeg music és ellentszóltok, erre fogadni is mertem volna.  :clap:

Ja. Sose bírom megállni, hogy ezekre a demagóg szövegekre ne válaszoljak. Amúgy még egyetlen olyan érvet nem láttam tőletek itt leírva, ami ne a pénzről szólt volna. Elgondolkodnátok ezen egy picit a kedvemért? :)

(Szerkesztve. A következőt már kommentár nélkül törölni fogom, mindenestül. Palaczk)Nézz már körül, nem veszed észre hogy hátrafelé haladunk ??
Nő a munkanélküliség a képzettek külföldre mennek, a kis és közepes cégek nem bírják az adókat fizetni, aki meg dolgozik az meg lassan mindenét már a rezsire költi. Egyre kevesebb az orvos a kórház a posta és a vasút is.
Tényleg jó itt élni, de tényleg már az mennyivel jobb lenne ha az 1990-es szinten állnánk most és indulhatnánk tiszta lappal.
Közgaszdászok szerint ma valaho a 60-as évek eleji életszinvonalon vagyunk, vagy még ott se mert a sok hitel csak áljólét a hitelek csak álpénzek azok még nem lettek kifizetve........Ez a "jólét" ami itt van az csak egy ki nem fizetett számla, amit mások megrendeltek a nevemre, költségemre a megkérdezésem nélkül.


« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 22:46:03 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27291 Dátum: 2009.12.28 22:43:21 »
Mi itthon az egyet nem merjük bevállalni....
Nagyanyámék bevállalták az öt gyereket, a második világháború kellős közepén (meg közvetlenül utána).
Ez tök jól hangzik. De ma más az ember komfortszintje, van fürdőszoba stb....rezsiszámla stb...hallom, hogy mennyibe kerül elindítani egy kisgyereket az iskolába, és rengeteg költséget lehetne sorolni....
Ja, ehhez képest nekik tényleg maximum attól kellett félniük, hogy kibombázzák őket vagy a ruszkik elviszik nagyapámat málenkij robotra. Bagatell problémák egy rezsiszámlához képest, valóban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27292 Dátum: 2009.12.28 22:43:33 »
Kérdezd már meg a finneket mennyi hitelt vesznek fel, gondolom minimálisat és azt se jelzálogra.

Tutinet, szerintem felejtsd el egy időre a "gonosz bankok lenyomták a torkunkon a jelzáloghiteleket" nótát, legalább addig, míg utána nem nézel, mondjuk az angolok meg a franciák mennyire vannak lakossági szinten eladósodva hozzánk képest. (A finneket csak azért nem említem, mert fingom sincs, hogy állnak.)
Olvastam valahol hogy a bankok Magyarországon jóval nagyobb profitot értek el, mint külföldön....ez mit jelenthet?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27293 Dátum: 2009.12.28 22:45:29 »
Viszont tetszett, hogy a faipari hulladékból, forgácsból tüzelőt préselnek, azt hiszem pellet a neve, itthon pár helyen van talán.

Ez Ausztriában is ismert. Jó dolog szerintem is, de állati drága. Egy automata töltésű pelletkazán tárolóval együtt 6-8M HUF és egy jókora helyiséget igényel. Kár.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27294 Dátum: 2009.12.28 22:46:21 »
Tudtam, hogy jöttök te nmeg music és ellentszóltok, erre fogadni is mertem volna.  :clap:

Ja. Sose bírom megállni, hogy ezekre a demagóg szövegekre ne válaszoljak. Amúgy még egyetlen olyan érvet nem láttam tőletek itt leírva, ami ne a pénzről szólt volna. Elgondolkodnátok ezen egy picit a kedvemért? :)

(...)
Nézz már körül, nem veszed észre hogy hátrafelé haladunk ??
Nő a munkanélküliség a képzettek külföldre mennek, a kis és közepes cégek nem bírják az adókat fizetni, aki meg dolgozik az meg lassan mindenét már a rezsire költi. Egyre kevesebb az orvos a kórház a posta és a vasút is.
Tényleg jó itt élni, de tényleg már az mennyivel jobb lenne ha az 1990-es szinten állnánk most és indulhatnánk tiszta lappal.
Közgaszdászok szerint ma valaho a 60-as évek eleji életszinvonalon vagyunk, vagy még ott se mert a sok hitel csak áljólét a hitelek csak álpénzek azok még nem lettek kifizetve........Ez a "jólét" ami itt van az csak egy ki nem fizetett számla, amit mások megrendeltek a nevemre, költségemre a megkérdezésem nélkül.



Nem (...).....csak val.színű hogy jobb az életszínvonala mint neked vagy nekem.... úgy könnyű azt mondani hogy nincs itt probléma,meg hogy ne a pénzről beszélj,ha nálad rendben van minden......csak kevesen vannak olyanok akinél rendben van.....
itthon sem azon kéne gondolkoznunk hogy hogy fizesd be a számláid....hanem azon hogy hova menj pihenni a szabadságod alatt!!

(Mivel tutinet idézet hozzászólását szerkesztettem, így kénytelen voltam ezt is. Palaczk)
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 22:49:18 írta Palaczk »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27295 Dátum: 2009.12.28 22:46:52 »
Viszont tetszett, hogy a faipari hulladékból, forgácsból tüzelőt préselnek, azt hiszem pellet a neve, itthon pár helyen van talán.
Ez Ausztriában is ismert. Jó dolog szerintem is, de állati drága. Egy automata töltésű pelletkazán tárolóval együtt 6-8M HUF és egy jókora helyiséget igényel. Kár.
De valahol mégiscsak rentábilisnak kell lennie nem? Lehet hogy az állam támogatja valamilyen formában?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27296 Dátum: 2009.12.28 22:47:29 »
Finnek, svédek, norvégok. Nézzetek utána mekkora probléma ott pl. az alkoholizmus.


És? Ez kit érdekel, ez pont olyan dolog ami rajtam áll. Én pl. sportolok és nem iszok nem cigizek. Kint is ezt tenném tehét ez miért is probléma ???
DE aki ott dolgozik és csinál is valamit , azt nem nézik le mint itt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27297 Dátum: 2009.12.28 22:49:11 »
Ja, tényleg más volt - sokkal keményebb. Sokkal, de sokkal durvább, mint most.
Ja, még anyám is azért született, ahogy három másik testvére is, mert kellett a dolgos kéz a házhoz és az állatokhoz. Az akkor nem létező fogamzásgátlásról nem is beszélve. Nem szerelemből akarták a gyerekeket, jöttek azok maguktól, és elhiszem hogy hatalmas gond lehetett egy újabb éhes száj.
Ők eltartották még magukat, de ma már nem tudod megtermelni a családnak valót a földeken. Vagy van pénz és megveszed, ami kell vagy nem tudod kifizetni a csekket és visznek mindent.
Biztos, hogy keményebb volt akkor, de máshogy és jelenleg engem nem vigasztal, hogy akkor milyen nehéz volt.
         

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27298 Dátum: 2009.12.28 22:49:54 »
Olvastam valahol hogy a bankok Magyarországon jóval nagyobb profitot értek el, mint külföldön....ez mit jelenthet?

Olvastam valahol, hogy buzi vagyok... ez mit jelenthet? :D

Nézd meg mondjuk ezt.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27299 Dátum: 2009.12.28 22:50:44 »
Ja, tényleg más volt - sokkal keményebb. Sokkal, de sokkal durvább, mint most.
Ja, még anyám is azért született, ahogy három másik testvére is, mert kellett a dolgos kéz a házhoz és az állatokhoz. Az akkor nem létező fogamzásgátlásról nem is beszélve. Nem szerelemből akarták a gyerekeket, jöttek azok maguktól, és elhiszem hogy hatalmas gond lehetett egy újabb éhes száj.
Ők eltartották még magukat, de ma már nem tudod megtermelni a családnak valót a földeken. Vagy van pénz és megveszed, ami kell vagy nem tudod kifizetni a csekket és visznek mindent.
Biztos, hogy keményebb volt akkor, de máshogy és jelenleg engem nem vigasztal, hogy akkor milyen nehéz volt.
Főként úgy hogy földed sincs,és még esélyed sincs megtermelni... a földek meg már jórészt külföldi tulajdonban vannak!!