Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7227399 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27270 Dátum: 2009.12.28 22:30:04 »
De engem az nem vigasztal, hogy Indiában rosszabb az életszínvonal. Kis ország vagyunk, Ausztria mellett, Bécstől egy köpésre, jó adottságokkal, na ehhez kell viszonyítani.
Ha holnap munkanélküli leszek, nem fog vigasztalni az, hogy 60ezer Ft munkanélküli segélyen élhetek, más meg 3dollárért melózik egy egész nap valahol több ezer km-re.
Erre nem tudok mit mondani, azon kívül, hogy ezzel a gondolkodással csak a saját életedet keseríted meg.

Nem azt mondom, hogy legyünk igénytelenek és üljünk a babérjainkon! De viszonyítsunk mindkét irányba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27271 Dátum: 2009.12.28 22:30:15 »
Nem, látod a finneknél még idegenként is jobban élsz mint itt kiválasztottként. :flowers:

Ha te mondod, ott a koldus is király lenne itthon...

Amúgy ott most q setét és hideg van. Nekem pl. ezek is számítanak (meg még sok más), nemcsak a píz.


Tudtam, hogy jöttök te nmeg music és ellentszóltok, erre fogadni is mertem volna.  :clap:
Kérdezd már meg a finneket mennyi hitelt vesznek fel, gondolom minimálisat és azt se jelzálogra. És kapnak akkora fizetést amiből megélnek növekednek és a gyerekek is el tudnak indulni ha felnőnek. Hitel nélkül !!!
Szerintem ez az elvárható és NEM luxus szint ami minden normális demokratikusnak nevezett civilizált országban ALAP kéne, hogy legyen.
És ne mondja nekem senki, hogy pl. a finnek többet tanulnak és többet dolgoznak, mint a magyarok emiatt keresnek többet.
"Aki mást mond az hazudik" ..... by drazsé..... :D :D

« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 22:31:48 írta tutinet »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27272 Dátum: 2009.12.28 22:32:43 »
Tudtam, hogy jöttök te nmeg music és ellentszóltok, erre fogadni is mertem volna.  :clap:

Ja. Sose bírom megállni, hogy ezekre a demagóg szövegekre ne válaszoljak. Amúgy még egyetlen olyan érvet nem láttam tőletek itt leírva, ami ne a pénzről szólt volna. Elgondolkodnátok ezen egy picit a kedvemért? :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27273 Dátum: 2009.12.28 22:33:01 »
Én ugyan nem látok bele, de sok finn (svéd, norvég) reklámban és kisfilmben látni, hogy a család 2 felnőtt + átlag 4-6 gyerekből áll (miközben anyuka háztartásbeli).  :eek:
Mi itthon az egyet nem merjük bevállalni....
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27274 Dátum: 2009.12.28 22:33:16 »
Engem a mai Románia lepukkantsága is megdöbbentett, pedig állítólag hatalmas a különbség a 10-15 évvel ezelőtthöz képest. A fanyalgók csak a közelébe kiránduljanak el egy magashegyi falunak és átértékelik a véleményüket Magyarországról.
Állítólag nem olyan lepukkant, jönnek fel mint a talajvíz, évről évre....egyre nehezebb dolga lesz annak, aki lepukkantságot akar statuálni a hazaiaknak...
Mikor jártál ott utoljára, ill. milyen gyakran jársz oda  ;) ?

Jóbarátném tavaly októberben pár napra depis lett attól, amit ott látott, mikor kint voltunk. Pedig nem is nagyon látott durva dolgokat, nyilvánvalóan nem az volt a szándékom, hogy megutáltassam vele a helyet.
Akkor úgy kérdezem, hogy a tíz évvel ezelőtti önmagához képest mennyit változott.....itthon is vannak nagyon elkeserítő állapotban lévő falvak, nem kell messzire menni....

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27275 Dátum: 2009.12.28 22:34:01 »
tutinet-el egyet kell hogy értsek.....jah még 1 dolog... pénz levételnél és berakásnál kint nincs kezelési költség....azért vették le kint a lét és úgy jöttek haza és nem itthon....!!

A hideg is relatív.... ott szárazabb hideg van mint itt..... (aki nem volt kint az nem tudja...) de tök feleslegesen magyarázom...én tudom hogy hogy mentek ki és hogy jöttek haza.... egyébként az se mindegy hogy melyik részén élsz..... ott is van olyan rész,ahol van nyáron 25-30 fok.....annyi hogy kicsit tovább eltart a tél meg jobban elhúzódik a tavasz és rövidebb valamivel a nyár...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27276 Dátum: 2009.12.28 22:34:25 »
Finnek, svédek, norvégok. Nézzetek utána mekkora probléma ott pl. az alkoholizmus.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27277 Dátum: 2009.12.28 22:35:25 »
Mi itthon az egyet nem merjük bevállalni....
Nagyanyámék bevállalták az öt gyereket, a második világháború kellős közepén (meg közvetlenül utána).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27278 Dátum: 2009.12.28 22:36:27 »
Tartalom törölve. Nem személyeskedünk! Palaczk
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 22:39:46 írta Palaczk »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27279 Dátum: 2009.12.28 22:36:35 »
Az én fejem felől meg elviszi a bank a lakást, ha nem tudom fizetni. Nagyanyámnak is volt 9 testvére, de akkoriban ez egy "kicsit" más volt.
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27280 Dátum: 2009.12.28 22:36:35 »
Én ugyan nem látok bele, de sok finn (svéd, norvég) reklámban és kisfilmben látni, hogy a család 2 felnőtt + átlag 4-6 gyerekből áll (miközben anyuka háztartásbeli).  :eek:
Mi itthon az egyet nem merjük bevállalni....
:yes: :yes: :yes: mondom a nyugdíjas is évente 2-3szor megy "nyaralni"!! egyébként a norvégoknál van a legnagyobb egy főre jutó jövedelem asszem...... kicsit elhúztak a skandináv országok..... és most ne jöjjön nekem senki Svájccal ....a bankok nélkül sehol sem lennének....!!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27281 Dátum: 2009.12.28 22:37:04 »
Finnek, svédek, norvégok. Nézzetek utána mekkora probléma ott pl. az alkoholizmus.
Ja, a svédeknél külön boltban lehet csak alkoholt venni.:D Egyszer voltam kint, de már elfelejtettem a nevét.:) Viszont tetszett, hogy a faipari hulladékból, forgácsból tüzelőt préselnek, azt hiszem pellet a neve, itthon pár helyen van talán.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27282 Dátum: 2009.12.28 22:37:45 »
Finnek, svédek, norvégok. Nézzetek utána mekkora probléma ott pl. az alkoholizmus.

az azért van mert jó a vodkájuk!!  [rohog] [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27283 Dátum: 2009.12.28 22:37:56 »
Akkor úgy kérdezem, hogy a tíz évvel ezelőtti önmagához képest mennyit változott.....itthon is vannak nagyon elkeserítő állapotban lévő falvak, nem kell messzire menni....
Olyasmikben változott, hogy több lett a nyugati autó, a bevásárlóközpont meg a gyorsétterem. De ha lemész a főutakról/elhagyod a városközpontokat, jön az időutazás kőkeményen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27284 Dátum: 2009.12.28 22:39:13 »
Finnek, svédek, norvégok. Nézzetek utána mekkora probléma ott pl. az alkoholizmus.
Ja, a svédeknél külön boltban lehet csak alkoholt venni.:D Egyszer voltam kint, de már elfelejtettem a nevét.:) Viszont tetszett, hogy a faipari hulladékból, forgácsból tüzelőt préselnek, azt hiszem pellet a neve, itthon pár helyen van talán.
a másik hogy nem betonoznak eszetlenül mindent....fából csinálnak rohadt sok dolgot...pl boltokhoz,intézményekhez babakocsi,és mozgássérült feljárót!!