Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7232062 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27255 Dátum: 2009.12.28 22:11:20 »
Mi már megszállás előtt is el voltunk 2 évszázaddal maradva. Mi a 19. században és a 20. század elején a földet túrtuk, mikor Angliában már túl voltak az ipari forradalmon 200 évvel azelőtt...
Istenem, te miről beszélsz? Nem hallottad a boldog békeidők kifejezést, meg a századfordulós fejlődést.....elég ha azt mondom hogy a komplett Budapest belváros a századfordulón épült, és hol is épült a kontinens első kéreg alatti vasútja, vagyis a bp.-i földalatti is 200évvel el volt maradva a korától? és nézz utána hány neves feltatlálónk volt abban az időben........inkább tájékozódj, mielőtt ekkora baromságokat írsz..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27256 Dátum: 2009.12.28 22:13:55 »
.....mélyen vagyunk morálisan, strukturálisan, gazdaságilag stb. ...
Én részben pont ezért bízom benne valamennyire, hogy innen már csak felfelé mehetünk  :yes: ... Meg aztán, gyerekek, én megéltem a '80-as évek közepének Romániáját. Szvsz ezt Magyarországon még talán az sem tudja elképzelni, aki átélte az '50-'53 közötti időszakot.
Mindig van lejjebb  :surrender:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27257 Dátum: 2009.12.28 22:14:48 »
Nem, látod a finneknél még idegenként is jobban élsz mint itt kiválasztottként. :flowers:

Ha te mondod, ott a koldus is király lenne itthon...

Amúgy ott most q setét és hideg van. Nekem pl. ezek is számítanak (meg még sok más), nemcsak a píz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27258 Dátum: 2009.12.28 22:14:55 »
amúgy érdekes:
http://www.rkf.hu/hulladek/publikus.jsp
Helyenként hiányos.
Nem tudom, mennyire megbízható, de kolleganőm tavasszal ellopott PUG 206 rendszáma alatt egy Vito fut...
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27259 Dátum: 2009.12.28 22:16:22 »
Az nem lehet, hogy azért nem találja a 206-osát, mert igazából egy Vitója van, csak rosszul emlékszik?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27260 Dátum: 2009.12.28 22:17:24 »
Azért a második világháború előtt nem voltunk elmaradottak...
Pest bármelyik világvárossal felvette a versenyt, sőt.
Pest igen. De az ország többi része?
music     

TSityu

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27261 Dátum: 2009.12.28 22:19:26 »
Azért a második világháború előtt nem voltunk elmaradottak...
Pest bármelyik világvárossal felvette a versenyt, sőt.
Pest igen. De az ország többi része?

Mert most?  :cry:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27262 Dátum: 2009.12.28 22:19:30 »
Attól függ melyik társadalmi réteghez tartozol......  :flowers: ::)

Banyek, külföldön nem?!?!

Előrébb írtam hogy tesómék kint élnek 2.éve most haza jöttek pár hónapra,"pihenni meg vettek egy családi házat K.nyéken amit most "újítgatnak fel" saját igényüknek megfelelően...de márc.-ban mennek is vissza....
Hol szedsz össze egy házra való kp-t itthon legálisan effektív 1,5 év alatt?? úgy hogy átalakítod saját szájízed szerint....jah meg vettek egy autót is....és kint se spóroltak,hanem normálisan ÉLTEK....2 autóval,szép házban...és még ennyit félre tettek..... akkor most hol lehet jól megélni?? :1eye:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27263 Dátum: 2009.12.28 22:19:40 »
Azért a második világháború előtt nem voltunk elmaradottak...
Pest bármelyik világvárossal felvette a versenyt, sőt.
Pest igen. De az ország többi része?

A nagyvárosokkal sem volt igazán baj, a falvak meg Németországban sem voltak sokkal jobbak.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27264 Dátum: 2009.12.28 22:21:08 »
Engem a mai Románia lepukkantsága is megdöbbentett, pedig állítólag hatalmas a különbség a 10-15 évvel ezelőtthöz képest. A fanyalgók csak a közelébe kiránduljanak el egy magashegyi falunak és átértékelik a véleményüket Magyarországról.
Állítólag nem olyan lepukkant, jönnek fel mint a talajvíz, évről évre....egyre nehezebb dolga lesz annak, aki lepukkantságot akar statuálni a hazaiaknak...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27265 Dátum: 2009.12.28 22:25:05 »
De aki nem hiszi el, hogy a skálának erősen a felső részén tanyázunk, az masszívan el van tévedve.
De engem az nem vigasztal, hogy Indiában rosszabb az életszínvonal. Kis ország vagyunk, Ausztria mellett, Bécstől egy köpésre, jó adottságokkal, na ehhez kell viszonyítani.
Ha holnap munkanélküli leszek, nem fog vigasztalni az, hogy 60ezer Ft munkanélküli segélyen élhetek, más meg 3dollárért melózik egy egész nap valahol több ezer km-re.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27266 Dátum: 2009.12.28 22:25:32 »
Engem a mai Románia lepukkantsága is megdöbbentett, pedig állítólag hatalmas a különbség a 10-15 évvel ezelőtthöz képest. A fanyalgók csak a közelébe kiránduljanak el egy magashegyi falunak és átértékelik a véleményüket Magyarországról.
Állítólag nem olyan lepukkant, jönnek fel mint a talajvíz, évről évre....egyre nehezebb dolga lesz annak, aki lepukkantságot akar statuálni a hazaiaknak...
Mikor jártál ott utoljára, ill. milyen gyakran jársz oda  ;) ?

Jóbarátném tavaly októberben pár napra depis lett attól, amit ott látott, mikor kint voltunk. Pedig nem is nagyon látott durva dolgokat, nyilvánvalóan nem az volt a szándékom, hogy megutáltassam vele a helyet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27267 Dátum: 2009.12.28 22:28:01 »
Attól függ melyik társadalmi réteghez tartozol......  :flowers: ::)

Banyek, külföldön nem?!?!

Előrébb írtam hogy tesómék kint élnek 2.éve most haza jöttek pár hónapra,"pihenni meg vettek egy családi házat K.nyéken amit most "újítgatnak fel" saját igényüknek megfelelően...de márc.-ban mennek is vissza....
Hol szedsz össze egy házra való kp-t itthon legálisan effektív 1,5 év alatt?? úgy hogy átalakítod saját szájízed szerint....jah meg vettek egy autót is....és kint se spóroltak,hanem normálisan ÉLTEK....2 autóval,szép házban...és még ennyit félre tettek..... akkor most hol lehet jól megélni?? :1eye:

Ne terelj! :) Az utcán ott is xar élni, sőt még olyanabb mert hidegebb van.

A többire elkezdtem válaszolni, de aztán inkább kitöröltem. Jóbarátom Grácban él, hasonló a foglalkozásunk, többet keres mint én, mindent összevetve szerintem mégsem él jobban. Ez a véleményem.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27268 Dátum: 2009.12.28 22:28:35 »
Azért a második világháború előtt nem voltunk elmaradottak...
Pest bármelyik világvárossal felvette a versenyt, sőt.
Pest igen. De az ország többi része?
Miért, az alpesi falvakban is elektromos közvilágítás, meg földalatti vasút volt? Mezőgazdaságra épült a vidék, mi hiányzott 1900.évben egy vidéki kis faluból, ami 200évvel visszavetett azt nyugat Eu-s hasonló falvakhoz képest, legyen szó portugál halászfaluról, vagy mittudomén miről?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27269 Dátum: 2009.12.28 22:29:06 »
Kis ország vagyunk, Ausztria mellett, Bécstől egy köpésre, jó adottságokkal, na ehhez kell viszonyítani.

Meg pl. Belgrádtól is...