Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7207164 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27060 Dátum: 2009.12.27 14:32:23 »
Ahogy nézem, a rejtett kapcsolót többen is javasolják.:) Tényleg, filléresen megoldható, nem gyári, nem tud rá készülni a tolvaj, ennek megfejtése is időbe kerül, ami neki a legkevesebb.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27061 Dátum: 2009.12.27 14:33:16 »
Nekem az egyik fikuszban volt váltózár (már úgy vettem). Amikor olyan környéken parkoltam le, akkor használtam, egyébként soha. Bevallom idegesített a macera.
Az Avensisben van - így vettük. Az elején párszor használtam, igazából egyfajta menőzésből, értitek, hogy váltózááár, waaa  :cool2: ... Két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor. Aztán mikor 3-ból 2 alkalommal úgy felejtettem, és indítás után (mikor nem tudtam kapcsolni a váltót) jöttem rá, hogy úgy maradt - na, akkor nagyon gyorsan elegem lett belőle  :fuk2:

Na, nem mondom, hogy éppenséggel BAJ, hogy benne van a kocsiban - mert ha egyszer vmi olyan gázos helyen kéne hagynom, ahol indokolt lehet (bár erre az eddigi két év alatt nem volt példa), akkor nyilván jól jönne; de még pár év, és az Ave esetében is feleslegessé válik; egy eleve régebbi, kisebb értékű, nem különleges autóba meg eleve nem szereltetném bele (kivéve talán, ha vmi népautó lenne á la Swift).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27062 Dátum: 2009.12.27 14:36:12 »
titkos kapcsoló: jó ötlet, esetleg kombinálva egy leddel, ami csak (megtévesztésből) világít, de nincs összekapcsolva semmivel
Hogy ne legyek félreérthető, egy titkos kapcsoló, ami van valahol, és tök máshol egy villogó led, ami imitál pl. egy riasztót, de csak egy "vak" led.
Villogó led van, a riasztóé.:) Viszont a titkos kapcsoló valami minőségi kell ugye hogy legyen, fontos a megbízható kontakt.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27063 Dátum: 2009.12.27 14:37:20 »
Ahogy nézem, a rejtett kapcsolót többen is javasolják.:) Tényleg, filléresen megoldható, nem gyári, nem tud rá készülni a tolvaj, ennek megfejtése is időbe kerül, ami neki a legkevesebb.
Igen, ez vállalható. Egyrészt mert az egyedi mivolta a legnagyobb ütőkártya; másrészt mert olcsó; harmadrészt mert nem jelent a kezelése (szinte) semmi extra macerát. Már föltéve, ha ésszel van kialakítva; mert pl. az ilyesmiket, hogy az autó indításához meg kell nyomni a jobb hátsó ablakemelő gombját és közben rálépni a fékre, azoknak tudom ajánlani, akiknek hat anyjuk van  :stupid:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27064 Dátum: 2009.12.27 14:39:28 »
... nem tud rá készülni a tolvaj, ennek megfejtése is időbe kerül, ami neki a legkevesebb.

Így van.

A másik elrettentő védelem az UV-gravírozás: a kasztnielemeket gyakorlatilag használhatatlanná teszi, ugyanis csak drágán távolítható el, és a tolvajszakma elsősorban a költséghatékonyságról (khm...) szól. Szinte biztos vagyok benne, hogy olyan relatíve olcsó, gyakori autót, mint amilyenek egy toyotás fórumon előfordulnak, UV-gravírral nem vinnének el, inkább keresnének egy hasonlót a szomszéd parkolóban.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27065 Dátum: 2009.12.27 14:39:40 »
Viszont a titkos kapcsoló valami minőségi kell ugye hogy legyen, fontos a megbízható kontakt.
Ez egy normális riasztósnak, autóvillamossági szerelőnek nem probléma. Moszkvicsomban is volt  :whistling: ... Gyújtás ráadása után be kellett nyúlni a műszefal alá és ott egy kis gombot megnyomni. Műszerfal alá nézve nem látszott, de egy (megfelelő) mozdulattal azonnal elérhető volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27066 Dátum: 2009.12.27 14:40:41 »
E12-n feltéped a a váltókar körülötti részt, bowden vége lepattint, máris válthatsz, legalábbis ha találsz egy 2. v. 3.-dikat már mehetsz is. Ezt 1-2 percen belül előadom Én is.
Yarisnál nem tudom mennyire hozzáférhető, gondolom hasonlóan. Persze az 1-2 perc is ér ma valamit. A bowdenvég itt is egy rugós biztosítószeggel van csupán van biztosítva, ami könnyen eltávolítható, vagy át kell alakítani valami macerásabb megoldásra, ha már a váltózár nem védi. Persze mindezek után ott a motortér, onnan is megbabrálható nem?

Akkor meg elcsípi a bowdent ha macerásabbra alakítod, ugyanúgy tudja húzgálni. Ez a hátránya bowdenes váltónak ebből a szempontból.

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27067 Dátum: 2009.12.27 14:41:13 »
...Az elején párszor használtam, igazából egyfajta menőzésből, értitek, hogy váltózááár, waaa  :cool2: ... Két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor. Aztán mikor 3-ból 2 alkalommal úgy felejtettem, és indítás után (mikor nem tudtam kapcsolni a váltót) jöttem rá, hogy úgy maradt - na, akkor nagyon gyorsan elegem lett belőle  :fuk2:

Pedig hamar meg lehet szokni, én még a garázsban is lezárom a sajátomat. Az autós rutin része lett, ennyi.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27068 Dátum: 2009.12.27 14:41:34 »
az ilyesmiket, hogy az autó indításához meg kell nyomni a jobb hátsó ablakemelő gombját és közben rálépni a fékre, azoknak tudom ajánlani, akiknek hat anyjuk van  :stupid:
de legalábbis 4 villanyablakuk... :devil: [rohog] :lol:
music     

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27069 Dátum: 2009.12.27 14:42:25 »
... nem tud rá készülni a tolvaj, ennek megfejtése is időbe kerül, ami neki a legkevesebb.

Így van.

A másik elrettentő védelem az UV-gravírozás: a kasztnielemeket gyakorlatilag használhatatlanná teszi, ugyanis csak drágán távolítható el, és a tolvajszakma elsősorban a költséghatékonyságról (khm...) szól. Szinte biztos vagyok benne, hogy olyan relatíve olcsó, gyakori autót, mint amilyenek egy toyotás fórumon előfordulnak, UV-gravírral nem vinnének el, inkább keresnének egy hasonlót a szomszéd parkolóban.
És honnan fogja tudni a tolvaj, hogy UV gravír van rajta?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27070 Dátum: 2009.12.27 14:43:32 »
Ahogy nézem, a rejtett kapcsolót többen is javasolják.:) Tényleg, filléresen megoldható, nem gyári, nem tud rá készülni a tolvaj, ennek megfejtése is időbe kerül, ami neki a legkevesebb.
Igen, ez vállalható. Egyrészt mert az egyedi mivolta a legnagyobb ütőkártya; másrészt mert olcsó; harmadrészt mert nem jelent a kezelése (szinte) semmi extra macerát. Már föltéve, ha ésszel van kialakítva; mert pl. az ilyesmiket, hogy az autó indításához meg kell nyomni a jobb hátsó ablakemelő gombját és közben rálépni a fékre, azoknak tudom ajánlani, akiknek hat anyjuk van  :stupid:
A kocsi indításához meg ellenőrző listát kell végignyálazni :lol:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27071 Dátum: 2009.12.27 14:44:47 »
Viszont a titkos kapcsoló valami minőségi kell ugye hogy legyen, fontos a megbízható kontakt.
Ez egy normális riasztósnak, autóvillamossági szerelőnek nem probléma. Moszkvicsomban is volt  :whistling: ... Gyújtás ráadása után be kellett nyúlni a műszefal alá és ott egy kis gombot megnyomni. Műszerfal alá nézve nem látszott, de egy (megfelelő) mozdulattal azonnal elérhető volt.
Akkor viszont a szerelőt utána meg kell ölnöm, hogy ne maradjon tanú aki tudja hol van [rohog]
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27072 Dátum: 2009.12.27 14:54:07 »
Bécsben ingyen is parkolni. Persze nem az Innenstadtban, ez nyilvánvaló.
Hát nagyon nem. Gyakorlatilag a Gürtelen kívül, illetve a Nagy-Dunán túl. Ja, és a fizetős parkolás nem ám este 6-ig tart, mint nálunk. Nem, az este tízig. Cserébe az üzletek bezárnak hat órára...
Továbbra is azt gondolom, hogy amilyen élettelen tud lenni ez a város munkaidőn kívül, ahhoz képest elég kevés vendégszeretet rejtőzik e lépés mögött.

Én nem értelek music. Leírom, hogy lehet ingyen parkolni, de nem a belvárosban, hanem kívül. Erre Te tromfolsz és jobban tudva leírod ugyanazt, mint én.  :D

A belváros a Gürtelen belül van. Ami a Ringen belül van az a City. Hasonlóan, mint nálunk, a Kiskörúton belül a City, a Hungária gyűrűn belül a belváros.

Mint írtam korábban én a Kamgarn városrészben szoktam parkolni. Ingyen. És az is Bécsben van.  Hihetetlen, de ingyenes.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27073 Dátum: 2009.12.27 14:57:19 »
Most jöttem fel a garázsból,cakk-pakk 2 óra alatt belevarázsoltam 1 rejtett kapcsolót,ami a benzinszivattyú áramellátását szakítja meg.Régóta terveztem,most van időm ijesmire.Miután megvettem a gépet,gyorsan elvittem riasztóshoz,mert a gyári nem működött benne.Ott mutatott a mester 1 fiatal Volvót,a tulaj nem is kért bele riasztót-nem látta értelmét,úgyis rögtön kiiktatja egy felkészült tolvaj-hanem csak kapcsolót.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27074 Dátum: 2009.12.27 15:01:11 »
A kocsi indításához meg ellenőrző listát kell végignyálazni :lol:
Igen, igen  :yes: ... Közben pedig a habzó szájú baltás burung ott áll lefagyva stand-by módban az ajtó mellett, hiszen időt kértél  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )