Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7221335 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27030 Dátum: 2009.12.27 12:45:47 »
Természetesen csak azt büntették, aki szabálytalan - az ottani, amúgy számomra nagyon szimpatikus parkolási szisztéma, pontosabban a díjfizetési technika szinte kizárja a parkolóőrök általi visszaélés lehetőségét - de nem vall jóindulatra az egész.
Tudom, hogy rend a lelke mindennek, és általában az elsők között szoktam lenni ezen a fórumon, aki szót emel azokra, akik a jogos - de őket ért - büntetés miatt orrolnak a hatóságokra; ezt a példát csak azért linkeltem be, hogy demonstráljam, a hatóság, az mindenütt hatóság, és nem a Máltai Szeretetszolgálat.
Várjál már  :) ... Persze hogy nem az. És valóban nem vall jóindulatra az egész. "Csak" semlegességre és -ahogy te is mondod- "rend a lelke mindennek" szemléletre, ami ott eléggé általános. Én ebbe akadtam bele az elején is, és ezt sem értem továbbra sem - hogy miért pont ez bizonyítaná, hogy arrafelé sincs tejjel-mézzel folyó kánaán? A tejjel-mézzel folyó kánaán (földi szinten) számomra jólétet jelent, köz- és létbiztonságot - nem azt, hogy azt csinálok, amit akarok. Nemtom, létezik-e még olyan ember, aki azt képzeli, hogy ott kint azt csinál amit akar és csak dől a lé  :sorcerer: ... Valahogy mintha ez a (szerintem nemlétező) álláspontot akartad volna cáfolni  ;) ... Ezért kezdtem el vitatkozni.

Ez pedig...
De úgy látszik, csak én látom így, és véleményemmel ellentétben, Magyarország a létező világok legrosszabbika, ahol kizárólag mindenki az amúgy mindig mindenben (az élet más területein is) törvénytisztelő, és szabálykövető autósokat, azon belül is elsősorban a Magyarországi Toyotaklub Egyesület tagjait és fórumozóit szívatják különös előszeretettel.
... bennem ugyanolyan nemtetszést kelt, mint benned  :yes: - de nem hiszem, hogy ezzel most nagyon megleptelek volna  :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.27 12:47:26 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27031 Dátum: 2009.12.27 12:53:07 »
Csak érdekességképp: az ellopott autókban milyen biztonsági rendszerek voltak, amelyek hivatottak lettek volna meggátolni az elvitelt? (értsd: rejtett kapcsolótól a GPS-adóig minden)
Minden mezei autóba be kéne szereltetni az összes létező lopásvédelmi xart  ::) ? Ez azért valahol rettenetesen gáz, és szvsz nem is várható el. Úgy értem: ha ellopnák xy autóját, és kiderülne, hogy "csak" immo meg riasztó volt benne, tutira nem mondanám azt, hogy "úgy kell neki".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27032 Dátum: 2009.12.27 12:55:02 »
Minden mezei autóba be kéne szereltetni az összes létező lopásvédelmi xart  ::) ? Ez azért valahol rettenetesen gáz, és szvsz nem is várható el. Úgy értem: ha ellopnák xy autóját, és kiderülne, hogy "csak" immo meg riasztó volt benne, tutira nem mondanám azt, hogy "úgy kell neki".
Welcome to Hungary.
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27033 Dátum: 2009.12.27 13:01:28 »
Immo, riasztó, sebváltózár. Szerintem ha ennyit megtesz a kocsija védelmében az ember, az egyrészt nem is kerül sokba, másrészt a lelkiismeret is nyugodtabb, hogy a lehetőség szerint lett a kocsi megvédve. Persze ellopnak ma bármit, gondolom az X5-ben sem csak egy kormányzár volt, testőröket meg mégsem állíthatunk mellé....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27034 Dátum: 2009.12.27 13:03:34 »
Welcome to Hungary.
Szerinted én hol élek  ;) ?

Úgy gondolom, az ember eldöntheti, mekkora egy kockázat, és mit vállal be a kivédése érdekében. Különben egy idő után oda jut, hogy mások helyett saját maga keseríti meg alaposan az életét. Egy Corolla-jellegű átlagautó ellopására relatíve kicsi az esély - én biztosan nem lennék hajlandó teletömni minden xarral, pötsölni minden indításnál az ilyen-olyan kütyükkel, csak azért hogy kivédjem (pontosabban: csökkentsem, mert ugye kivédeni nem lehet) ezt az eleve kicsi esélyt. Könnygáz-szórót ne szereltessek mindjárt az utastérbe? Kosár kobrát a hátsó ülésre? Szögekkel megtömött párnát az elsőre? Á ...  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27035 Dátum: 2009.12.27 13:05:21 »
Itt a jó kérdés akkor már, amin azóta filózom, hogy megvettem a Corit: mit gondoltok a váltózárról? Tényleg érdemes-e pénzt beleölni, hatékony-e vagy könnyedén kijátszható, van-e ajánlottabb vagy kevésbé ajánlott márka, esetleg típus, esetleges váltójavításkor okoz-e gondot, stb, stb.?

szerk: én egyébként nem éreztem a huszonx éves Kadettnél sem gondnak a titkos kapcsoló kapcsolgatását (volt, hogy az akksisarut húztam le a kocsiról) és a Coriba nem is egyet tervezek.  :whistling: További ötlet a váltózár, valamint a GPS-adó lehetősége (bár ez utóbbit czukor leszólta rendesen, mert kiüthető).
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.27 13:09:08 írta kleingy »
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27036 Dátum: 2009.12.27 13:26:06 »
A GPS az árához képest tényleg nem sokat ér. A leghatásosabbnak még mindig a rejtett megszakítókat tartom (egyedi!) és talán a festés-jelölést, gravírozást (pont az alkatrész kereskedelem miatt)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27037 Dátum: 2009.12.27 13:26:23 »
Itt a jó kérdés akkor már, amin azóta filózom, hogy megvettem a Corit: mit gondoltok a váltózárról? Tényleg érdemes-e pénzt beleölni, hatékony-e vagy könnyedén kijátszható, van-e ajánlottabb vagy kevésbé ajánlott márka, esetleg típus, esetleges váltójavításkor okoz-e gondot, stb, stb.?

szerk: én egyébként nem éreztem a huszonx éves Kadettnél sem gondnak a titkos kapcsoló kapcsolgatását (volt, hogy az akksisarut húztam le a kocsiról) és a Coriba nem is egyet tervezek.  :whistling: További ötlet a váltózár, valamint a GPS-adó lehetősége (bár ez utóbbit czukor leszólta rendesen, mert kiüthető).
Én kialkudtam egy Defend-Lock-ot :D mikor megvettem a Yarist. Most nem tudom mennyibe kerül, de én javasolnám a beszerelését. Külsőleg nem látszik a záron kívül semmi, esztétikailag sem zavar. Talán csak annyi kényelmetlenség van, hogy jobb oldalon van a zárszerkezet (gondolom azért mert a hátramenetet reteszeli), a kioldáshoz a kulccsal beletalálni nem megy elsőre :D. De a záráshoz nem kell a kulcs.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27038 Dátum: 2009.12.27 13:27:22 »
kolléganőm 7 éves 307es pugját is kari előtti héten lopták el a bosnyák mögül. szegény ott sírt nekem mint a záporeső.
casco nem, de hitel volt rajta, nemcsak romba dönti a családi ktgvetést , hanem ülhetnek vissza a vonatra.
sajnáltam szegényt.   ilyenkor jobb is hogy nem tartom a bankszámlám az utcán..

Szerintem ha cascoja lett volna nem sírt volna (annyira).  

TZoli

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27039 Dátum: 2009.12.27 13:29:12 »
Én is rakattam magamnak anno defend lockot, jó ha van, de egy szakképzett tolvajnak rutinfeladat a hatástalanítása, csak van vele egy kis meló, ami talán eltántoríthatja. Ha el akarja vinni úgyis elviszi.
Váltójavításnál nincs jelentősége, ezek a váltórudazatot-bowdent-kulisszát rögzítik.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10719
Beszélgessünk
« Válasz #27040 Dátum: 2009.12.27 13:32:17 »
A Pajzs technológiáról tudtok valamit? Néha lehet látni a TV-ben a jó hosszú reklámot az ügyvezetővel, meg azért a reklámautók se semmik: Lexus GS300 és hibrid Camry.
Gondolom az ára is hatszámjegyű, azt valahogy mindig elhallgatják.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27041 Dátum: 2009.12.27 13:32:29 »
Nekem az egyik fikuszban volt váltózár (már úgy vettem). Amikor olyan környéken parkoltam le, akkor használtam, egyébként soha. Bevallom idegesített a macera.

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27042 Dátum: 2009.12.27 13:34:06 »

kicsi esélyt. Könnygáz-szórót ne szereltessek mindjárt az utastérbe? Kosár kobrát a hátsó ülésre? Szögekkel megtömött párnát az elsőre? Á ...  :nono:

Egy váltózár meg egy rejtett elektromos kapcsoló már elég. És ezt se elindítani nem tudják se betenni sebességbe.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27043 Dátum: 2009.12.27 13:36:37 »
Én is rakattam magamnak anno defend lockot, jó ha van, de egy szakképzett tolvajnak rutinfeladat a hatástalanítása, csak van vele egy kis meló, ami talán eltántoríthatja. Ha el akarja vinni úgyis elviszi.
Váltójavításnál nincs jelentősége, ezek a váltórudazatot-bowdent-kulisszát rögzítik.
Minden hatástalanítható, de ha már kis munkát, időt jelent, akkor lehet pont segíteni fog.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27044 Dátum: 2009.12.27 13:38:33 »
Úgy gondolom, az ember eldöntheti, mekkora egy kockázat, és mit vállal be a kivédése érdekében. Különben egy idő után oda jut, hogy mások helyett saját maga keseríti meg alaposan az életét. Egy Corolla-jellegű átlagautó ellopására relatíve kicsi az esély - én biztosan nem lennék hajlandó teletömni minden xarral, pötsölni minden indításnál az ilyen-olyan kütyükkel, csak azért hogy kivédjem (pontosabban: csökkentsem, mert ugye kivédeni nem lehet) ezt az eleve kicsi esélyt. Könnygáz-szórót ne szereltessek mindjárt az utastérbe? Kosár kobrát a hátsó ülésre? Szögekkel megtömött párnát az elsőre? Á ...  :nono:
Egyszer láttam olyat, hogy lángszórót szerelt a küszöb alá, ha illetéktelenül próbálta valaki bejutni, kicsit megperzselődött.:D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive