Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7232503 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26970 Dátum: 2009.12.26 13:51:18 »
Hidd el, új autó eladásból nem lehet megélni, még nullára sem lehet kihozni egy szalont. Mindenki a szervizből és egyéb dolgokból él (gumi eladás, stb.).

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26971 Dátum: 2009.12.26 13:55:34 »
Mostanában ok hogy nem él meg az eladásokból amióta bedőltek a bankok hitelei.....de mondjuk a szervíz és egyebek is a szalon része!! :D.... Most meg szar a helyzet mindenhol...ez van.... azért nem hal éhen a toyota asszem!! :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26972 Dátum: 2009.12.26 13:56:45 »
Régebben dolgoztam kereskedelemben(számítástechnika) és ugyan alkalmazott voltam, de azért beleláttam, hogy egy legálisan működő cégnek milyen költségei vannak.
Ha egy cég rendesen próbálja megfizetni az alkalmazottait, fizeti a bérleti díjat, vagy a telephely fejlesztésére felvett hitelt, a rettentő mértékű adókat és járulékokat, akkor azok bizony nagy költségeket jelentenek. Ezeket a költségeket nem lehet összehasonlítani egy feketén dolgozó vállalkozással.
És bizony van olyan, hogy egy cég évekig nyereség nélkül tengődik, mert a tulajdonosban van valami emberség és megpróbálja megtartani az alkalmazottakat és/vagy van másik vállalkozása, ami nyereséget termel. Aztán pár év után vagy mégis abbahagyja, vagy addigra a konkurencia dől össze és emiatt tudja növelni a bevételét, vagy változtat a profilon.
El tudom képzelni, hogy egy autószalont is egy-egy nagyobb üzlet(flotta) és a szerviz tart el. A szerviz is inkább a céges flottákon, autókon tud keresni, magánembereken nem igazán.


ez mind szép és jó...de teljesen legálisan működő...mondom működőőőő...cég nincs mivel tényleg lehúz mindent az állam...azaz lehúzna!! :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26973 Dátum: 2009.12.26 13:57:19 »
Misi...van nagyon jó "ismerősöm"  szalonvezető ...(többi infó ment priviben)  ha nincs haszon rajt,akkor nem tudom miből kap kib. jó jutalékot!! Hidd el tudom mennyi esik le neki egy-egy autó után,és majdnem dobtam egy hátast!!
De azt ne feledd, hogy vannak működési költségek, hogy manapság minden valamit magára adó autószalonnak van használtautó részlege, ami viszont iszonyat ráfizetés - annak ellenére, hogy a beszámítási ár általában legalább negyedmillióval a piaci ár alatt van.
Példaképpen hadd mondjam el, hogy miielőtt az Avensist vettük, természetesen már régóta figyeltem a netes állományt. Volt egy zöld sedan az Emil Freynél, amelyet másfél év után sikerült eladni, az utolsó kínálati ár 800.000-rel volt a legelőször kiírt ár alatt; Az M+F-nél volt egy fehér 2.0 sedan, amelyet két év után tudtak eladni, jóval egymilliós veszteség felett. És ez csak az árkülönbözet, akkor ezeket az autókat állandóan megfelelő állapotban kell tartani, az akksikat havonta feltölteni, a kocsit időközönként lemosni, stb.
music     

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26974 Dátum: 2009.12.26 14:53:35 »
ez így van.
egy müsoros zenei CD bekerülési ktg kb 100 ft sincs cakk pakk. a többi a sarc. vmelik zenekar nyilatkozta

Igen ez valóban ígyvan, és a feháborító, hogy a sarcot nem a zenekar kapja hanem a kiadó. Könyvnél is valami hasonló.

Ja és az üres CD/DVD lemez nálunk boltban 200 ft feketén meg 50. A maradék 150 ft is sarc, ami mondjuk a Felvidéken csak 10 ft, mint sarc.
Jaja hasonlítsuk csak magunkat a környező országokhoz.

Aztán csodálkoznak hogy senki se veszi a tuskóba , mediamartkba a dvd/cd-ket (250-300ft-ért)mindenki inkább magánembertől veszi 40 ft-ért. Nem is tudom miért.... :whistling: :whistling:

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26975 Dátum: 2009.12.26 14:57:59 »
Most lehet visszaesett a forgalom,meg a hitel felvételek,a használtautó kereskedők is a hiteleket amiket kiadtak,abból éltek meg,nem az 50-100e-es árkülönbségből amit rátettek egy-egy autóra!!

Ebből lett a válság, sok-sok ingatlankereskedő meg autókereskedő meg mindenféle kereskedő generálta le a válságot. Aztán kiderült, hogy nincs is annyi pénz, amennyiért el szeretnének adni és jött a bukás meg a csőd. És pont az autógyárak szívták meg. Érdekes.

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26976 Dátum: 2009.12.26 15:02:09 »
Hidd el, új autó eladásból nem lehet megélni, még nullára sem lehet kihozni egy szalont. Mindenki a szervizből és egyéb dolgokból él (gumi eladás, stb.).

Meg a pótalkatrész !!!

Az a nagy biznisz, amilyen árakat megállapít a Toyota. Én attól szoktam hátast dobni. Úgyhogy marad a bontós.  :D :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26977 Dátum: 2009.12.26 15:09:29 »
De akkor se magyarázzátok meg hogy minuszos egy szalon....asszem akkor nem lenne a vezetőségnek se több 100e-es fizetése.....egy szóval nem mondtam hogy a melós jár jól...ez sajnos így van...a munkából nem lehet megélni...főként ha mindent rendesen befizetsz!!
A másik dolog hogy van ismerősöm...aki megteheti....ha ellenőrzést kap,akkor már nem is az üzemébe mennek le körül nézni,hanem az irodába "beszélgetni" a főnökkel....nincs olyan hely ahol rendben lenne minden teljesen (adózás stb stb szempontjából)...igaz akkor könyvelők se élnének meg!!
Na de az a lényeg....nem fogok egyetlen szalont se és kereskedőt se sajnálni....aki élelmes,meg egy kicsit rafkós,az ha másképp nem is,de megtalálja a kiskapukat,és azon keresztül fog megélni!!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26978 Dátum: 2009.12.26 15:24:25 »
Én nagyon unom már ezt a rafkózást! Aki céghez van bejelentve, annak automatikusan levonják a nagy adókat a fizetéséből.

A vállalkozók (beleértve a zöldségest, a könyvelőt és szalonokat is, stb...) meg be vannak jelentve minimálbérre, illetve az alkalmazottaik, azt lecsalják az adót. Mindig arra hivatkoznak, hogy olyan magas az adó, hogy ha befizetnék, akkor csődbe mennének. Aki a céghez van bejelentve, az nem megy csődbe?! Az fizessen helyettük is be mindent?! Szerintem  :double fuck:.

Arra már nem gondol a kedves vállalkozó, cég, hogyha befizetné az adót rendesen, akkor nem lennének ilyen magasak a terhek, mert több lenne sokkal az adóbevétel. Én azért utálom ezt az országot, mert itt igazságtalanul megy minden, de nagyon. Egyes (közép) rétegek fizetnek, mint a katonatiszt, ők tartják el az "elitet" is, meg a szegényeket, prolikat, cigányokat is. És ez nagyon nincsen így rendben szerintem.

Ami itt segíthet, az az, hogyha drasztikus lecsökkentik az adókat, de viszont mindenkin kőkeményen bevasalják azt. Nyugaton is így működik a rendszer, láthatóan jobban, mint nálunk.

A márkaszervíz meg nem megy csődbe, mert azért eladnak így is sok kocsit, sok a szervízdíjból befolyt pénz is, meg az alkatrészek is horror árban vannak. Vagy ha csődbe megy, akkor az a rossz üzeltpolitika miatt volt. Ők okozták amúgy a válság nagyrészét, a nyomásos gazdálkodással, a fogyasztói társadalom kialakításával. Van egy határ, aminél többet nem lehet az emberekből kicsikarni és vagy nem hajlandók többet fizetni, ekkor bedől a rendszer.

Ami még undorító, hogy az adóból nem kell egy bankot sem megmenteni és egy autógyárat sem, mert ő miattuk jutottunk alapvetően ide, megérdemlik a kapzsiságuk miatt a bukást. Más miért fizessen azért, mert ők a tömegfogyasztásos üzletpolitikába belebuktak?! Hagyni kell megdögleni őket, ők sem foglalkoznak velünk, a pénzért csinálnak mindent, nem pusziért...


A márkaképviseletek meg majd szépen rájönnek, hogy nem játszik ez a politika és elkezdik az árakat levinni. A cél az lenne, hogy tartós, jó kocsikat gyártsanak hosszú távra. Ez a környezetnek is sokkal jobb, mint a vedd meg-dobd el modell.

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26979 Dátum: 2009.12.26 15:31:08 »
De akkor se magyarázzátok meg hogy minuszos egy szalon....asszem akkor nem lenne a vezetőségnek se több 100e-es fizetése.....egy szóval nem mondtam

Pedig volt minuszos szalon. Bezárt egy jópár szalon Magyarországon. Fehérvár, Győr, Pécs , Eger ha jól tudom.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26980 Dátum: 2009.12.26 15:31:17 »
Lassan-lassan kezdünk politikába elhajlani, hogy mást ne is említsek.... Nem kellene.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26981 Dátum: 2009.12.26 15:51:57 »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26982 Dátum: 2009.12.26 16:28:15 »
Ami még undorító, hogy az adóból nem kell egy bankot sem megmenteni és egy autógyárat sem, mert ő miattuk jutottunk alapvetően ide, megérdemlik a kapzsiságuk miatt a bukást. Más miért fizessen azért, mert ők a tömegfogyasztásos üzletpolitikába belebuktak?! Hagyni kell megdögleni őket, ők sem foglalkoznak velünk, a pénzért csinálnak mindent, nem pusziért...

Szerintem senkit sem kényszerítettek, hogy vegyen autót, házimozit, stb., akár készpénzre, akár hitelre.... Felnőtt emberek döntöttek.

A márkaképviseletek meg majd szépen rájönnek, hogy nem játszik ez a politika és elkezdik az árakat levinni. A cél az lenne, hogy tartós, jó kocsikat gyártsanak hosszú távra. Ez a környezetnek is sokkal jobb, mint a vedd meg-dobd el modell.

Senkinek sem lettek kisebbek a költségeik. A gyáraknak sem. Az elmúlt 1 évben csak emelés volt a Toyotánál/Lexusnál, nem is 1x.
Ez a jövőben sem lesz másként...
Azt kell tudomásul venni, hogy ez egy új helyzet, ehhez kell alkalmazkodnia mindenkinek.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26983 Dátum: 2009.12.26 17:46:05 »
Igen ez valóban ígyvan, és a feháborító, hogy a sarcot nem a zenekar kapja hanem a kiadó. Könyvnél is valami hasonló.

Ja és az üres CD/DVD lemez nálunk boltban 200 ft feketén meg 50. A maradék 150 ft is sarc, ami mondjuk a Felvidéken csak 10 ft, mint sarc.
Jaja hasonlítsuk csak magunkat a környező országokhoz.

Aztán csodálkoznak hogy senki se veszi a tuskóba , mediamartkba a dvd/cd-ket (250-300ft-ért)mindenki inkább magánembertől veszi 40 ft-ért. Nem is tudom miért.... :whistling: :whistling:
Azért is olyan drága legálisan többek között, mert rajtuk van a szép Artisjus lógó.....és már a pendrive-okon is ha jól tudom.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.26 17:49:27 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26984 Dátum: 2009.12.26 18:15:39 »
Pécsi nyárigumisok...... :clap: :clap: