Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7232712 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26895 Dátum: 2009.12.25 12:27:44 »
A németes tán nem is volt véletlen az európai piac szempontjából.
Na igen, de ez nem mindig volt nekik szempont. Az E12-t viszont nagyon "ide tervezték", és látnivalóan a Golfra koncentráltak közben, kívül-belül. Egyébként éppenséggel a beltér magas minőségérzete is pont ebbe a koncepcióba illik bele. Alapvetően nem fogja más világban érezni magát egy olyan, aki egy Golf IV-ből vagy V-ből ül át az E12-be (vagy fordítva). Az Auris ellenben már kevésbé Golfos, sőt belül egyáltalán nem az.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26896 Dátum: 2009.12.25 12:51:40 »
A németes tán nem is volt véletlen az európai piac szempontjából.
Na igen, de ez nem mindig volt nekik szempont. Az E12-t viszont nagyon "ide tervezték", és látnivalóan a Golfra koncentráltak közben, kívül-belül. Egyébként éppenséggel a beltér magas minőségérzete is pont ebbe a koncepcióba illik bele. Alapvetően nem fogja más világban érezni magát egy olyan, aki egy Golf IV-ből vagy V-ből ül át az E12-be (vagy fordítva). Az Auris ellenben már kevésbé Golfos, sőt belül egyáltalán nem az.
Igen, elég konzervatív volt ahhoz, hogy a Golf és társai trendjéből ne lógjon ki. Auris egész más világ, kicsit futurisztikus. Igaz hogy csak szalonban, de ültem benne, nem rossz érzés. Ami nem tetszett az a középkonzol kialakítása volt pakolhatóság szempontjából, a váltó alatti rekesz használhatósága nem túl jó. De ennyi negatívumot tudok csak rá mondani.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26897 Dátum: 2009.12.25 14:01:02 »
Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de egy kicsit abszurd az időjárás. Most néztem 15 fok van kint, ahhoz képest, hogy pár napja még -20 volt éjszaka....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26898 Dátum: 2009.12.25 14:05:37 »
Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de egy kicsit abszurd az időjárás. Most néztem 15 fok van kint, ahhoz képest, hogy pár napja még -20 volt éjszaka....
Igen, fura, hogy pár napja hó volt és nem is kevés és szinte egy nap alatt elolvad. Itt most meleg van, de többször is szakadt ma már az eső. Egy előnye van, nem fogy annyi gáz.....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26899 Dátum: 2009.12.25 14:05:58 »
De van egy keret, amibe bele kell férni a gyártónak.

Nem érdekel, oldják meg. Már volt, hogy sikerült, hogy egy típus drasztikus áremelés nélkül is egyszerre legyen igényesebb és magasabb használati értékű az elődjénél (lásd E11-E12 vagy Ave I-II váltás). A most futó Yarisnak és Corolla-Aurisnak is egy baja van: igénytelen anyagokból építkeznek. Ez egy tudatos koncepció eredménye, ami félresikerült. Van ilyen, túl kell rajta lépni, és legközelebb jobban csinálni. Tud a Toyota ízig-vérig profi autót készíteni (lásd iQ, ami szerintem kiemelkedően a legjobb modelljük most), és tud közepeset (lásd Urban Cruiser, 3 csillagos törésteszt, tejföldoboz-belső heroin árban), előbbire kellene törekedni.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26900 Dátum: 2009.12.25 14:09:59 »
Nem érdekel, oldják meg. Már volt, hogy sikerült, hogy egy típus drasztikus áremelés nélkül is egyszerre legyen igényesebb és magasabb használati értékű az elődjénél (lásd E11-E12 vagy Ave I-II váltás). A most futó Yarisnak és Corolla-Aurisnak is egy baja van: igénytelen anyagokból építkeznek. Ez egy tudatos koncepció eredménye, ami félresikerült. Van ilyen, túl kell rajta lépni, és legközelebb jobban csinálni. Tud a Toyota ízig-vérig profi autót készíteni (lásd iQ, ami szerintem kiemelkedően a legjobb modelljük most), és tud közepeset (lásd Urban Cruiser, 3 csillagos törésteszt, tejföldoboz-belső heroin árban), előbbire kellene törekedni.
YarisII igénytelen anyagokból? Általánosságban érted vagy az I-hez hasonlítva?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26901 Dátum: 2009.12.25 14:12:33 »
Mindkettő.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26902 Dátum: 2009.12.25 14:16:14 »
Mindkettő.
Nem mondom hogy überszuper anyagok vannak az utastérben, de igénytelennek közel sem lehet szerintem mondani. Igaz hogy Verso-ban, de ültem Yaris-ben, az elég lehangoló volt. No de kinek a pap, kinek a papné.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26903 Dátum: 2009.12.25 14:34:56 »
Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de egy kicsit abszurd az időjárás. Most néztem 15 fok van kint, ahhoz képest, hogy pár napja még -20 volt éjszaka....
Kőkemény. Ilyen rövid időn belül nagyságrendileg 30 fokos hőmérséklet-ingadozás, ez tényleg eszeveszett  :wacko: ... Nem bánom, hogy nincs hideg; alapban gyűlölöm a hideget; de ez a pszeudo-április full abnormális, ráadásul nagyon nem bántam volna, ha karácsonyig kitart a hó  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26904 Dátum: 2009.12.25 14:42:53 »
Nem érdekel, oldják meg.
Nem mondom, hogy részedről mint fogyasztó részéről nem érthető ez a hozzáállás - de te is tudod, hogy ez nem így megy.

A most futó Yarisnak és Corolla-Aurisnak is egy baja van: igénytelen anyagokból építkeznek.
Ez meg kőkemény túlzás; beszéltünk is róla már számtalanszor, de nem tudok nem beleakadni újra meg újra, annyira hajmeresztően erős túlzás. Reálisan csak annyiról beszélhetünk, hogy ezekben az autókban egyes anyagok az elődhöz képest valamivel kevésbé igényesek. Igénytelen műanyag, az a Lada Nivában van. Kis-, illetve kompakt autókról beszélünk, nem Lexus LS kategóriáról  ::) ... És preventíven mondom, hogy nagyon jól tudom, milyen az E12 belseje. (Amelyben pl. kemény műanyag a könyöklő az ajtókárpiton, míg az E15-ben szövet. Csak hogy a mérleg másik serpenyőjébe is tegyünk egy nem lényegtelen dolgot.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26905 Dátum: 2009.12.25 15:51:58 »
Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de egy kicsit abszurd az időjárás. Most néztem 15 fok van kint, ahhoz képest, hogy pár napja még -20 volt éjszaka....
Kőkemény. Ilyen rövid időn belül nagyságrendileg 30 fokos hőmérséklet-ingadozás, ez tényleg eszeveszett  :wacko: ... Nem bánom, hogy nincs hideg; alapban gyűlölöm a hideget; de ez a pszeudo-április full abnormális, ráadásul nagyon nem bántam volna, ha karácsonyig kitart a hó  ::)
Igen
Télen gazdaságosabb a meleg, dee ekkora ingadozást nehéz jól viselni. pl.: szerintem most sokkal több a gyagyás vezető, mint néhány napja  :hmmmm:

üdv
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26906 Dátum: 2009.12.25 16:43:47 »
Olvass bele az Avensis III topik elejébe. Amikor eldőlt, hogy ilyet veszek, ez e topikot kezdtem el olvasni és ott is tele van leszóló fikázós hsz-sal, hogy mennyi helyen visszalépés a II-höz képest. Rondább az eleje, nem szép a hátulja, meg hogy néz ki ez a műszerfal, a pohártartókról nem is beszélve...stb. Szóval alapvetően ódzkodunk az újtól, mert az más.
Nem. Én voltam az egyik, és még most is úgy gondolom, hogy nem fogok Avensis III-at venni. Egyelőre anyagilag sem állok úgy, de használtan sem tervezem. De én az E11 Corollámat sem cseréltem volna le E12-re. Engem soha nem érdekeltek a műanyagok, hogy kopogós-e, vagy sem; viszont ami fontos, az ott is rendben volt: az E11 Corolla Harmonyban is olyan üléshuzat volt, amiről nem tudnád megmondani, hogy tulajdonosa 100 km-et vezetett benne ülve, vagy 500.000-et.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26907 Dátum: 2009.12.25 16:51:49 »
Csak egy példa: az E-Kadett pl. jóval rövidebb ideig volt piacon, mint az F-Astra, de még sok mást is lehetne mondani.
Ez mondjuk ravasz példa, mert a G Astrával párhuzamosan gyártották az F Astrát is, de ha úgy nézed, hogy 83-ban jelent meg az E Kadett, 91-ben az F Astra, és 98-ban a G, akkor már más a kép. Éppen az látszik, hogy kiegyenlítődnek a modellciklusok. A japán autókra korábban jellemző 3-4 év mára 5 lett, az európai 7-8, nagyobb autóknál akár 10+ év viszont ma már min. 2-3 évvel kevesebb.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26908 Dátum: 2009.12.25 16:55:10 »
Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de egy kicsit abszurd az időjárás. Most néztem 15 fok van kint, ahhoz képest, hogy pár napja még -20 volt éjszaka....
Hétfőre virradóra Szécsényben -25,5 fok volt, ez volt fok híján abszolút csúcs, két nap múlva pedig 18,5 volt Selyén. Ez majdnem 45 fok különbség. Jó, hogy nem ugyanott, de alig párszáz km-re van a kettő egymástól.
Ja, és ma 20 fok felett volt több helyen is, ezzel 4(!!!) fokkal megdőlt a melegrekord.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26909 Dátum: 2009.12.25 17:13:31 »
Csak egy példa: az E-Kadett pl. jóval rövidebb ideig volt piacon, mint az F-Astra, de még sok mást is lehetne mondani.
Ez mondjuk ravasz példa, mert a G Astrával párhuzamosan gyártották az F Astrát is, de ha úgy nézed, hogy 83-ban jelent meg az E Kadett, 91-ben az F Astra, és 98-ban a G, akkor már más a kép.
84-től 91-ig gyártották az E-Kadettet, de igazad van, elszámoltam magam. Vmiért az ugrott be, hogy a Kadettot csak 85-90 közt gyártották, az Astrát meg 90-98 között, de erre rosszul emlékeztem. (A Classic-szériát eleve nem számoltam bele, az nem része az eredeti modellciklusnak.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )