Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7232770 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26880 Dátum: 2009.12.25 11:53:14 »
Ez egy olyan nóta, de tényleg, ami mindig ismétlődik. Az épp aktuális új autókat állandóan és mindenhol azzal vádolják, hogy kevésbé lesznek tartósak, mint az elődeik. Nyilván ez is egy téma, amiről lehet agyalni, beszélgetni, vitatkozni. Meg aztán néha tényleg igaz is, lásd pl. Merci W210 ws. W124... De általában az derül ki, hogy nem igaz.
Persze, ezért is írtam, egy átlag tulaj nem is fogja tudni addig elhajtani az autót hogy az megadja magát. A bosszantóbb szerintem inkább az lenne, ha a használata során többször hibásodna meg mint az elődje. Viszont ha azt nézzük, egy-egy modell életciklusa rövidebb mint azelőtt. Ez lehet markenting, verseny a vetélytársakkal, de valakiben felmerülhet az is, hogy ilyen hamar kihoznak egy új modellt, akkor az előd lehet mégsem olyan tartós?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Pecka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 193
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26881 Dátum: 2009.12.25 11:55:36 »
Hello!

Remélem itt nem OFFolok / max. majd törlitek  :D / Boldog "bájglis" stb. karit no és persze mindent ami ezzel jár. Jövőre kissé aktívabb leszek majd "Klubszinten" , és januárban találkozunk / ha megismertek még/  :lol:
Pecka - Corolla HB Sol  64

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26882 Dátum: 2009.12.25 11:57:29 »
Hello!

Remélem itt nem OFFolok / max. majd törlitek  :D / Boldog "bájglis" stb. karit no és persze mindent ami ezzel jár. Jövőre kissé aktívabb leszek majd "Klubszinten" , és januárban találkozunk / ha megismertek még/  :lol:

Ahoy, kolléga, üdv, ismét itt!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26883 Dátum: 2009.12.25 11:57:37 »
Persze, hogy jó autó. De minimális ráfordítással ha nem is sokkal jobb, de sokkal kellemesebb is lehetne.
De van egy keret, amibe bele kell férni a gyártónak. Egy olcsó tucat tömegmodellről beszélünk, nem egy luxusautóról. Ami az elődjéhez képest sok dologban fejlődött, valahol pedig nyilvánvalóan meg kellett fogni az erre kiadott pénzt. Nemtom ki hogy van vele, én szívesen adok automata ablakemelőket a plusz légzsákokért cserébe.

Az Auris remek autó, de ha összevetem a belterét mondjuk egy Peugeot 308-assal (igen, azzal) vagy egy aktuális Golffal, akkor sajnos csúnyán elvérzik. Az E12 a maga korában a kategória élvonala volt ebben a tekintetben, az Auris még ahhoz képest is visszalépés...
Nem visszalépés, mert a néhány elspórolt dologért cserébe szebb, modernebb. Ezek legalábbis kiegyenlítik egymást. Ami a kortársakat illeti, tegyünk oda egy facelift előtti E12 Corolla belsőt a korabeli PUG 307 vagy Golf V belső mellé - és utána mondja, aki komolyan gondolja, hogy jobban néz ki ezekhez képest, mint az Aurisé a mostaniakhoz képest.

Egyébként ne felejtsük el azt sem, hogy minőségi benyomásban, optikai élményben elég jelentős különbség van egy Sol (vagy Luna) és egy az alatti E12 között. Csak mert ugye Barna az alap Corollát szidalmazta keményen. Az igazság az, hogy egy fullfekete alap E12 belső azért elég puritánul tud kinézni, abból átülve az új típusba még nagyobb az optikai különbség.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.25 16:02:33 írta music »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26884 Dátum: 2009.12.25 11:57:45 »
... Én már akkor sírtam/röhögtem, mikor a modell még nem is volt kapható, de már nyomták sokan a "nem kéne" szavazatot a topikban... Tényleg gáz, ebben nagyon igazad van. (És még azzal a váddal jönnek néha páran, hogy itt milyen elfogultak vagyunk a Toyotával szemben.)
Olvass bele az Avensis III topik elejébe. Amikor eldőlt, hogy ilyet veszek, ez e topikot kezdtem el olvasni és ott is tele van leszóló fikázós hsz-sal, hogy mennyi helyen visszalépés a II-höz képest. Rondább az eleje, nem szép a hátulja, meg hogy néz ki ez a műszerfal, a pohártartókról nem is beszélve...stb. Szóval alapvetően ódzkodunk az újtól, mert az más.

(mod: mielőtt megint félreérthető lennék, nem Palaczk márkatárs fikázta az újat  :surrender: )
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.25 12:02:08 írta Nagycitrooom »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26885 Dátum: 2009.12.25 11:59:57 »
Viszont ha azt nézzük, egy-egy modell életciklusa rövidebb mint azelőtt.
A Toyotánál? Nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26886 Dátum: 2009.12.25 12:03:17 »
Viszont ha azt nézzük, egy-egy modell életciklusa rövidebb mint azelőtt.
A Toyotánál? Nem.
Bocs ezt nem írtam bele, nem voltam pontos.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26887 Dátum: 2009.12.25 12:06:39 »
Egyébként ne felejtsük el azt sem, hogy minőségi benyomásban, optikai élményben elég jelentős különbség van egy Sol (vagy Luna) és egy az alatti E12 között. Csak mert ugye Barna az alap Corollát szidalmazta keményen. Az igazság az, hogy egy fullfekete alap E12 belső azért elég puritánul tud kinézni, abból átülve az új típusba még nagyobb az optikai különbség.
Mielőtt a Yarist megvettem, használt E12-eseket néztem, és pont a tiszta fekete belső volt az, amiért nem tetszett, olyan egysíkú, unalmas, kicsit komor volt. Persze nem a csiricsáré kellett, de legyen valami kis élet az autó belsejében. Aztán úgy alakult, hogy mehet egy új autó, akkor lett a Yaris, tetszett, az ötletes, nem sivár beltere, ráadásul a világos kárpiíttal választottam, ami ugyan kicsit kényesebb, de nagyon jó érzés benne ülni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26888 Dátum: 2009.12.25 12:06:58 »
Olvass bele az Avensis III topik elejébe. Amikor eldőlt, hogy ilyet veszek, ez e topikot kezdtem el olvasni és tele van leszóló fikázós hsz-sal, hogy mennyi helyen visszalépés a II-höz képest. Rondább az eleje, nem szép a hátulja, meg hogy néz ki ez a műszerfal, a pohártartókról nem is beszélve...stb. Szóval alapvetően ódzkodunk az újtól, mert az más.
Ebben érintve vagyok, mert az Ave III nekem is több ponton kevésbé tetszik, mint a II; én is írtam abba a topikba negatívumokat is. A dolog ott kezd idegesítő lenni, amikor az ember nem áll meg ott, hogy azt mondja: nekem kevésbé tetszik; illetve elköveti azt a hibát, hogy az autót nem összességében értékeli, a tényleges előrelépéseket nem veszi észre/elbagatellizálja. Nem kérdés, hogy az Ave II és III közül melyik a jobb autó - mint ahogy az sem, hogy az E12 és E15 közül melyik az.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26889 Dátum: 2009.12.25 12:08:56 »
Bocs ezt nem írtam bele, nem voltam pontos.
A többieknél is inkább véletlenszerű a dolog  :) ... Csak egy példa: az E-Kadett pl. jóval rövidebb ideig volt piacon, mint az F-Astra, de még sok mást is lehetne mondani. Anno az USA-ban volt egy időszak (egy jó hosszú időszak), amikor évente jöttek ki az új modellek :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26890 Dátum: 2009.12.25 12:11:05 »
Bocs ezt nem írtam bele, nem voltam pontos.
A többieknél is inkább véletlenszerű a dolog  :) ... Csak egy példa: az E-Kadett pl. jóval rövidebb ideig volt piacon, mint az F-Astra, de még sok mást is lehetne mondani. Anno az USA-ban volt egy időszak (egy jó hosszú időszak), amikor évente jöttek ki az új modellek :sorcerer:
Az USA jó példa, nem egy filmben hangzott el, hogy X vagy Y típus melyik évjáratból való. Furcsálltam is először ezt, azt hittem ennyire jól ismerik a típusokat, hogy ránézésre tudják melyik évjárat? Hát csak így, hogy évente jöttek ki az új benzinzabálók.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26891 Dátum: 2009.12.25 12:14:13 »
Mielőtt a Yarist megvettem, használt E12-eseket néztem, és pont a tiszta fekete belső volt az, amiért nem tetszett, olyan egysíkú, unalmas, kicsit komor volt. Persze nem a csiricsáré kellett, de legyen valami kis élet az autó belsejében. Aztán úgy alakult, hogy mehet egy új autó, akkor lett a Yaris, tetszett, az ötletes, nem sivár beltere, ráadásul a világos kárpiíttal választottam, ami ugyan kicsit kényesebb, de nagyon jó érzés benne ülni.
Yaris II-ben szívesen üldögélnék, szimpatikus a belvilága  :yes: ! Sajnos nekem egy darabig még nem lesz reális; majd inkább egy I-es helyette.

Corolla E12 fekete beltérrel alapvetően nincs bajom, mert azért minőségi benyomást kelt, és olyan jó kis funkcionális-németes, ami az én szememben előny. De tény, hogy a Sol belső a középkonzoljával és ezüst betéteivel egy fél kategóriányival jobban néz ki, elég más világ a kettő. De a 2005-ös Solból az új Corolla Lunába átülve sem volt egy pillanatig sem kérdéses, hogy melyik a modernebb autó. Ezt már akkor, a legelső E15 "tesztem" után is írtam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26892 Dátum: 2009.12.25 12:21:57 »
Yaris II-ben szívesen üldögélnék, szimpatikus a belvilága  :yes: ! Sajnos nekem egy darabig még nem lesz reális; majd inkább egy I-es helyette.

Corolla E12 fekete beltérrel alapvetően nincs bajom, mert azért minőségi benyomást kelt, és olyan jó kis funkcionális-németes, ami az én szememben előny. De tény, hogy a Sol belső a középkonzoljával és ezüst betéteivel egy fél kategóriányival jobban néz ki, elég más világ a kettő. De a 2005-ös Solból az új Corolla Lunába átülve sem volt egy pillanatig sem kérdéses, hogy melyik a modernebb autó. Ezt már akkor, a legelső E15 "tesztem" után is írtam.
E12-ből sajnos Sol-hoz nem volt szerencsém, Terra volt a max. amit meg tudtam élőben nézni. A németes tán nem is volt véletlen az európai piac szempontjából.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26893 Dátum: 2009.12.25 12:22:15 »
Az USA jó példa, nem egy filmben hangzott el, hogy X vagy Y típus melyik évjáratból való. Furcsálltam is először ezt, azt hittem ennyire jól ismerik a típusokat, hogy ránézésre tudják melyik évjárat? Hát csak így, hogy évente jöttek ki az új benzinzabálók.:)
Na, ezt a kérdést sokan keverik kicsit  :) ... Az amiknál mindig az alapján különböztetnek meg egy típust, hogy melyik modell. Ők nem azt mondják, hogy Corolla E12 meg E15, hanem hogy '02-es vagy '09-es Corolla  :otlet: ... Így kell ezt elképzelni. Ez tehát nem azt jelenti, hogy milyen évjáratú az autó, hisz azt nyilván sok esetben nem lehet ránézésre megmondani. Hanem hogy az adott típus mikori modell. Persze ha van egy facelift, akkor is nyilván ez alapján lesz a megkülönböztetés; példánál maradva, az E12-n belül az amcsi terminológia szerint lenne '02-es és '05-ös modell. Így kell ezt értelmezni. Az más kérdés, hogy korábban gyakran tényleg évente volt a modellváltás.

A modellév pedig jellemzően eggyel magasabb, mint az a naptári év, amelyben az adott modell ténylegesen megjelenik. Tipikusan nyár végén-ősz elején van a váltás. Az E15 Cori pl. 2008-ban jelent meg az amerikai piacon, így ottani terminológiával ez lett a '09-es Corolla (akkoriban így is szerepelt az amerikai toyota-honlapon).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26894 Dátum: 2009.12.25 12:27:11 »
Na, ezt a kérdést sokan keverik kicsit  :) ... Az amiknál mindig az alapján különböztetnek meg egy típust, hogy melyik modell. Ők nem azt mondják, hogy Corolla E12 meg E15, hanem hogy '02-es vagy '09-es Corolla  :otlet: ... Így kell ezt elképzelni. Ez tehát nem azt jelenti, hogy milyen évjáratú az autó, hisz azt nyilván sok esetben nem lehet ránézésre megmondani. Hanem hogy az adott típus mikori modell. Persze ha van egy facelift, akkor is nyilván ez alapján lesz a megkülönböztetés; példánál maradva, az E12-n belül az amcsi terminológia szerint lenne '02-es és '05-ös modell. Így kell ezt értelmezni. Az más kérdés, hogy korábban gyakran tényleg évente volt a modellváltás.
A modellév pedig jellemzően eggyel magasabb, mint az a naptári év, amelyben az adott modell ténylegesen megjelenik. Tipikusan nyár végén-ősz elején van a váltás. Az E15 Cori pl. 2008-ban jelent meg az amerikai piacon, így ottani terminológiával ez lett a '09-es Corolla (akkoriban így is szerepelt az amerikai toyota-honlapon).
Így már minden világos.:) A mocim is hiába 2007-es modell, 2006-ban gyártották, és ez került bele a forgalmijába is.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive