Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7248239 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26700 Dátum: 2009.12.21 13:58:46 »
ott van mellettük az IMO mosó 600ér telibe mossák az autót. oda járok ;)

Arany Komám, a Csontiéknak a Bécsi úton, a temető előtti autókereskedés mögött van külön mosójuk, ahol ők INGYEN lemossák a verdát.... :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26701 Dátum: 2009.12.21 14:08:45 »
Szóval, odahaza teljesen normálisan vezetnek  :yes:, nem  :no: letolósak, nem  :no: villogósak, még előzékenyek is, nemúgy, mint az osztrákok. Nyilván ott is vannak állatok, de ott legalább nem minden BMW-s, Audi-s, terepjárós akar letilni, megsemmisíteni.  :D
A németek akkor őrülnek meg, amikor belépnek hozzánk Hegyeshalomnál, épp azért, mert megtapasztalták, hogy itt balkáni módon KELL vezetni.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26702 Dátum: 2009.12.21 14:13:21 »
Szóval, odahaza teljesen normálisan vezetnek  :yes:, nem  :no: letolósak, nem  :no: villogósak, még előzékenyek is, nemúgy, mint az osztrákok. Nyilván ott is vannak állatok, de ott legalább nem minden BMW-s, Audi-s, terepjárós akar letilni, megsemmisíteni.  :D
A németek akkor őrülnek meg, amikor belépnek hozzánk Hegyeshalomnál, épp azért, mert megtapasztalták, hogy itt balkáni módon KELL vezetni.
Pontosan. de az osztrákok is, tisztelet a kivételnek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26703 Dátum: 2009.12.21 14:21:54 »
...mert megtapasztalták, hogy itt balkáni módon KELL vezetni.
nem kell. nem kötelező "balkán módon" vezetni.
hol van a példamutató "precíznémet-osztrák" magatartás ilyenkor?

nem példamutatás, hanem képmutatás.

végülis igazuk van..oda nem szarik, ahol eszik, de máshol már lehet "balkániasodni" :flowers:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26704 Dátum: 2009.12.21 14:27:06 »
húúú nem tudom hogy írjam...hogy ne legyen...gáz...de aki gondolja értelmezze... ha valakinek kristályosodik az agyában,és nincs rá olcsó és jó megoldása,az keressen meg priviben!! :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26705 Dátum: 2009.12.21 15:11:33 »
végülis igazuk van..oda nem szarik, ahol eszik, de máshol már lehet "balkániasodni" :flowers:
Köztudott, hogy Ausztria a tiszta ország képében tetszeleg és valljuk meg van miért. De tény, hogy amikor elhagyják országukat, törlődik a tudatuk (a határ mellett lakva tapasztalom már  25 éve).
A legutóbbi eset. Még a nyáron a pirosnál állok, előttem G-s rendszámú, echte osztrák (fej alapján 60-as hegyi pásztor), ajtót kinyit és egy fél vödörnyi csikket önt ki az útra. Duda, kiszálltam, bekopogtam, hogy valamit elvesztett, de felhúzott ablaknál mereven előre néz, mint aki süket. Közben zöld lett és egy kövér gázzal elment. Próbálná ezt meg egy magyar ósztriában megtenni, lámpavasra húznák.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26706 Dátum: 2009.12.21 19:00:18 »
Ha nekem nem hiszel, kérdezd meg musspicit, ő kint élt-dolgozott, de vannak még páram rajtam kívül is, akik bejárták keresztbe-kasul németföldet.

Ezt megerősíthetem!

A németek akkor őrülnek meg, amikor belépnek hozzánk Hegyeshalomnál, épp azért, mert megtapasztalták, hogy itt balkáni módon KELL vezetni.
Pontosan. de az osztrákok is, tisztelet a kivételnek.

nem kell. nem kötelező "balkán módon" vezetni.
hol van a példamutató "precíznémet-osztrák" magatartás ilyenkor?

nem példamutatás, hanem képmutatás.

végülis igazuk van..oda nem szarik, ahol eszik, de máshol már lehet "balkániasodni" :flowers:
Nem akarom véletlenül sem a védelmembe venni a németeket, DE...
Azért azt jó ha tudjátok, hogy hazánkon átutazó német rendszámmal rendelkező autók vezetői nagy részben nem németek, hanem vendégmunkások. Akik javarészt tényleg a Balkánról járnak ki Németországba. És már csak azért sem fog szabályosan közlekedni, amiért annak idején én sem kíméltem a gázpedált. Harc az idővel, haza akarnak érni minnél előbb. :ph34r:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26707 Dátum: 2009.12.21 20:34:28 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol_a_legjobb_aron-3490530
Hát ezek készen vannak  :sorcerer: ... Komolyan, ez már tényleg egyéni, humoros  [rohog] ... A "fekete lovag" Volvo, és most ez az Ave  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26708 Dátum: 2009.12.21 20:37:34 »
Ez sem igaz, mert a Cheviken (a Daewookat is ideértve :D), a Vw és társai konszernnél, a Fordnál lehet látni az alvázszámot, az első szélvédő aljában általában. Persze biztosan még számos autón is rajta van, de több nem jut az eszembe zur Zeit.
Az alvázszámnak ez a fajta elhelyezése több országban, pl. főleg az USA-ban kötelező. Európában nem az, de ezzel együtt elég sok gyártó autóin alkalmazzák itt is ezt a megoldást.

Viszont amit a mopedautók rendszám-kötelezettségéről írtál, az meglepett  :sorcerer: ... Ezek szerint elég durván szembemennek a szabállyal, mert én még egyet sem (!) láttam, amin lett volna rendszám.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26709 Dátum: 2009.12.21 20:40:02 »
Szóval, odahaza teljesen normálisan vezetnek  :yes:, nem  :no: letolósak, nem  :no: villogósak, még előzékenyek is, nemúgy, mint az osztrákok. Nyilván ott is vannak állatok, de ott legalább nem minden BMW-s, Audi-s, terepjárós akar letilni, megsemmisíteni.  :D
A németek akkor őrülnek meg, amikor belépnek hozzánk Hegyeshalomnál, épp azért, mert megtapasztalták, hogy itt balkáni módon KELL vezetni.
Ne általánosítsunk már. Egy kis hányaduk "őrül meg" - és tegyük hozzá, hogy a német rendszámú autóban is ülhet mindenféle népség (és ül is gyakran). Az ide látogató németek többsége itt is fegyelmezetten, szabályosan vezet. Állatok persze vannak köztük is. Csak nem mindegy, hogy milyen arányban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26710 Dátum: 2009.12.21 20:42:00 »
Eléggé szánalmas, hogy egy ekkora hidegtől mennyire összeomlik a tömegközlekedésünk  ::) ... Azért a mínusz 15-20 sehogy sem nevezhető extrémnek, Európának ezen a részén nem rendkívüli - nálunk sem, és korábban még gyakoribb is volt. De ez, hogy leáll a vasút, százával robbannak le a buszok... Döbbenet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26711 Dátum: 2009.12.21 20:45:07 »
az! szánalom! ma megtapasztaltam!  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26712 Dátum: 2009.12.21 20:50:09 »
Tudom, azért írtam, csak nem akartam abban a topikban offolni  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26713 Dátum: 2009.12.21 21:08:21 »
Ennyi barmot mint ami a városban van..... :cry: :censored:
Kényelmesen eltehénkedve ülök azaz félig fekszem az autóba,még csajom kiszáll és bemegy a lidlbe,erre egy fac,megérkezik egy kombi csigazabálóval mellém!!
A k.csög,kiszáll részegen a pár hónapos lagunából,és rácsapta az ajtót a camry oldalának....
kiszólok neki" édesanyád jól van-e esetleg?? vagy bocs vagy valami b.zi"!!
erre még bekérdez hogy miért?? közlöm vele mi a bajom,erre beszúrja hogy újat ne vegyek neked??
Kicsit elpattant az agyam,kikaptam a kést az ajtóból hogy kinyúlok vele az ablakon,pont elértem volna az embert,erre csajom leállít hogy nehogy megcsináljam.....
Minek hordok én magammal nőt ilyenkor??  :whistling:(na most éppen üti a fejem ezért a mondatomért :D)
Végül is nem látszik semmi a camry-n...de akkor is a büdös k. anyját a parasztnak....
Gondolkodtam rajt hogy hívok egy rendőrt kib-ok vele,hogy részegen vezet,de azt inkább nem tettem mert lehet hogy én húztam volna a rövidebbet,a késes mutatványom miatt!! Mondjuk a bunkónak lett egyfajta színe miután meglátta a bökőt!! :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.21 21:09:58 írta szkaresz »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26714 Dátum: 2009.12.21 21:09:38 »
A kést a csajod elvihette volna jó messzire, amíg kiérnek a rendőrök... Aztán magyarázkodjon a kis k...g... :whistling: