Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7239453 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22470 Dátum: 2009.03.08 21:01:12 »
Nem is tudom elképzelni, hogyan lehetne itt állandó jelleggel egy jobbkormányos autót vezetni. Mondjuk egy kamiont akar előzni, ahhoz szinte át kell menni a másik sávba hogy lássa a szembejövő forgalmat ami szerintem elég veszélyes. És ilyenkor még nehezebb figyelni a mögötte forgalomra, nem-e kezdte meg már valaki az előzést.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22471 Dátum: 2009.03.08 21:38:02 »
Nem is tudom elképzelni, hogyan lehetne itt állandó jelleggel egy jobbkormányos autót vezetni. Mondjuk egy kamiont akar előzni, ahhoz szinte át kell menni a másik sávba hogy lássa a szembejövő forgalmat ami szerintem elég veszélyes. És ilyenkor még nehezebb figyelni a mögötte forgalomra, nem-e kezdte meg már valaki az előzést.
Periszkóp :1eye:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22472 Dátum: 2009.03.08 22:26:03 »
van egy haver rover fan. soha nem volt itthon rá pénze kinn melozott és vett egy 10 éves tipp topp angol rovert. ott az már az angolnak kuka, itt meg beültem full bor meg fa minden. kegyetlen jó. volt is vele itthon. probáltam vezetni de nem ment...
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22473 Dátum: 2009.03.09 08:44:08 »
Ezért írtam hogy az angol hulladék.... :D a jókat ott se adják el potom összegért... :D Miért is tennék???????
Ezt már a magyar kereskedők eljátsszák pár éve... eleinte ugye svájcból (90-es évek elején) hordták az ott ledobott autókat... majd olaszo. hollandia. németo. belgium franciák....majd most az angolok.... mindig ide hozzák a szemeteket, és a sérülteket...(kint drága a javíttatás itthon összehányja és eladja) ezért nincs szinte az országban egy sérülésmentes autó se szinte!! Ezért olyan az autóparkunk amilyen....  :excl:

Ez igaz, persze. De most kint (is) nagyon olcsó a használt autó - a JÓ használt autó is. Na persze nem csak Angliában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22474 Dátum: 2009.03.09 08:47:25 »
Nem is tudom elképzelni, hogyan lehetne itt állandó jelleggel egy jobbkormányos autót vezetni. Mondjuk egy kamiont akar előzni, ahhoz szinte át kell menni a másik sávba hogy lássa a szembejövő forgalmat ami szerintem elég veszélyes. És ilyenkor még nehezebb figyelni a mögötte forgalomra, nem-e kezdte meg már valaki az előzést.

Jelentős kompromisszumokkal. Pl., valóban, egy forgalmas országúton kvázi vállalnod kéne, hogy alig tudsz előzni. Mert jelentősen le kéne maradnod az előzendő jármű mögött, hogy ki tudj nézni a szembesávba, anélkül hogy nagyon balra kéne húznod. Nehéz lenne. De nekem nem is ez lenne a fő gondom, hanem pl. minden olyan hely, ahol sorompós ki-beléptető rendszer van, ahol kártyát kell bedugni, gombot megnyomni stb.

Szóval az nem kérdés, hogy tartós hétköznapi használatra nem alkalmas nálunk a jobbkormányos kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22475 Dátum: 2009.03.09 08:48:49 »
van egy haver rover fan. soha nem volt itthon rá pénze kinn melozott és vett egy 10 éves tipp topp angol rovert. ott az már az angolnak kuka, itt meg beültem full bor meg fa minden. kegyetlen jó. volt is vele itthon. probáltam vezetni de nem ment...

A Rovereket már utánad dobálják kint. A legfiatalabbak kivételével gyakorlatilag nincs áruk, eladhatatlanok. Pedig pl. egy 600-as sorozat szerintem simán vállalható, abban ugye Honda technika van. Persze nem csak abban, csak hirtelen ez ugrott be.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22476 Dátum: 2009.03.09 14:05:06 »
Szombaton Orosházáról kéne Székesfehérvárra mennem, 3,5 óra áll a rendelkezésemre. Ti milyen útvonalat választanátok? Induljunk ki alapvetően szabálykövető magatartásból, szóvla nem fogok országúton 150-nel meg lakott erületen 80-nal menni.
Szegednél a 47-ről az M5-re át lehet menni anélkül, hogy bemennék Szegere?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22477 Dátum: 2009.03.09 15:08:15 »
Ausztiriaban November 1 es Aprilis 15 kozott ha az idojaras nem telies, akkor ugye nem buntetnek meg a nyari gumi miatt?  :helpsmilie:
Tudom, hogy mar joparszor volt tema, de megegyszer szeretnem tisztazni  :) :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22478 Dátum: 2009.03.09 15:16:22 »
Szombaton Orosházáról kéne Székesfehérvárra mennem, 3,5 óra áll a rendelkezésemre. Ti milyen útvonalat választanátok? Induljunk ki alapvetően szabálykövető magatartásból, szóvla nem fogok országúton 150-nel meg lakott erületen 80-nal menni.
Szegednél a 47-ről az M5-re át lehet menni anélkül, hogy bemennék Szegere?

Nem. Be kell hozzá menni a városba. Gyakorlatilag az egész városon át kell hozzá menni. De nem problémás a dolog, végig főutakon kell menni, és jól ki van táblázva.

Viszont a 3.5 óra eléggé ki van számítva, lévén Szeged felé kb. 290 km az út - mármint ha úgy mész, hogy Szegeden rátérsz az M5-ösre, azon föl az M0-ig, majd át az M7-re, és úgy tovább Szfvárra; és ebből az első szűk 70 km nem autópálya - és ebben van benne Szeged is, szal ez a rész egy jó órát biztosan felemészt (ha szabályosan mész). Utána jön még kb. 220 km autópályam inkluzíve 26 km M0. Ez bő két óra, ha szabályosan mész.

Ugyanakkor van egy ésszerű alternatíva: Orosházáról mellékúton át Szentesre, majd onnan a 451-esen, Csongrádon és Kiskunfélegyházán át az M5-ösig. Ez kb. 35 km-rel rövidebb, ami nem mindegy; időben pedig kb. ugyanannyi (az alacsonyabb autópálya-arány miatt).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22479 Dátum: 2009.03.09 15:20:14 »
Szombaton Orosházáról kéne Székesfehérvárra mennem, 3,5 óra áll a rendelkezésemre. Ti milyen útvonalat választanátok? Induljunk ki alapvetően szabálykövető magatartásból, szóvla nem fogok országúton 150-nel meg lakott erületen 80-nal menni.
Szegednél a 47-ről az M5-re át lehet menni anélkül, hogy bemennék Szegere?

Nem. Be kell hozzá menni a városba. Gyakorlatilag az egész városon át kell hozzá menni. De nem problémás a dolog, végig főutakon kell menni, és jól ki van táblázva.

Viszont a 3.5 óra eléggé ki van számítva, lévén Szeged felé kb. 290 km az út - mármint ha úgy mész, hogy Szegeden rátérsz az M5-ösre, azon föl az M0-ig, majd át az M7-re, és úgy tovább Szfvárra; és ebből az első szűk 70 km nem autópálya - és ebben van benne Szeged is, szal ez a rész egy jó órát biztosan felemészt (ha szabályosan mész). Utána jön még kb. 220 km autópályam inkluzíve 26 km M0. Ez bő két óra, ha szabályosan mész.

Ugyanakkor van egy ésszerű alternatíva: Orosházáról mellékúton át Szentesre, majd onnan a 451-esen, Csongrádon és Kiskunfélegyházán át az M5-ösig. Ez kb. 35 km-rel rövidebb, ami nem mindegy; időben pedig kb. ugyanannyi (az alacsonyabb autópálya-arány miatt).
Köszi.
Ja, a szegedi verziónak akkor lett volna értelme, ha nem kell bemenni a városba.
Én is érzem, hogy eléggé necces a dolog, pláne, hogy szombatra esőt mond. Elég egy pici kis kamionos probléma az M0-on, és borul minden.
Az összes útvonaltervező Szentes felé javasolta (onnan meg M5-M0-M7), 3:00-3:15 közti időket adva ki, de gondltam, rákérdezek, milyenek az egyéni tapasztalatok.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22480 Dátum: 2009.03.09 15:20:48 »
Ausztiriaban November 1 es Aprilis 15 kozott ha az idojaras nem telies, akkor ugye nem buntetnek meg a nyari gumi miatt?  :helpsmilie:
Tudom, hogy mar joparszor volt tema, de megegyszer szeretnem tisztazni  :) :hmmmm:

Csak télies útviszonyok esetén (hó, latyak, jég) kötelező Ausztriában a téli gumi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22481 Dátum: 2009.03.09 15:22:03 »
No még1x:
Igen sanszos (80%), hogy március 23-24-én (hétfő-kedd) meg kell járnom Dortmundot, autóval (mehetnék repülővel is, de úgy gondolom, hogy az ember alapvetően nem tud repülni...).
A túrához keresek vállalkozó kedvű útitársat. Várható költség: a szállás, kaja költsége. Az üzemanyagot, pályamatricát, stb. nem kell megosztani. Magyarán csak a saját költségek vannak.
Annyit ígérhetek, hogy útközben nem fogok moderálni, lehet halmozottan idézni, stb. :szemez:
Az utazás megvalósulása e hét péntek körül derül ki. Ha lesz, akkor indulás hétfő reggeli órák, érkezés kedd késő éjszaka.

Ha több jelentkező lenne, akkor vagy többen megyünk, vagy válogatok... ;)
Hajrá!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22482 Dátum: 2009.03.09 15:23:46 »
Ja, a szegedi verziónak akkor lett volna értelme, ha nem kell bemenni a városba.
Én is érzem, hogy eléggé necces a dolog, pláne, hogy szombatra esőt mond. Elég egy pici kis kamionos probléma az M0-on, és borul minden.
Az összes útvonaltervező Szentes felé javasolta (onnan meg M5-M0-M7), 3:00-3:15 közti időket adva ki, de gondltam, rákérdezek, milyenek az egyéni tapasztalatok.

A Viamichelin alapban a szegedi verziót ajánlotta (de már megfigyeltem, hogy mellékutat csak akkor tesz be az "ajánlott" verzióba, ha nagyon muszáj). Erre 288 km-t és 3 óra 25 percet írt. Mikor erőnek erejével rávettem, hogy Szentes felé számolja ki  :) , akkor 252 km-t és 3 óra 28 percet kalkulált.

Mivel ugye szombat lesz, ezért a dugóknak kisebb az esélye. Ha országúton 100-110 között mész, pályán meg 140-el (óra szerint, értelemszerűen), akkor szvsz azért oda fogsz érni időben. Csak megállásokra nem nagyon lesz időd.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22483 Dátum: 2009.03.09 15:24:33 »
Csak télies útviszonyok esetén (hó, latyak, jég) kötelező Ausztriában a téli gumi.
Koszi a megerositest  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22484 Dátum: 2009.03.09 18:31:11 »
Ja, a szegedi verziónak akkor lett volna értelme, ha nem kell bemenni a városba.
Én is érzem, hogy eléggé necces a dolog, pláne, hogy szombatra esőt mond. Elég egy pici kis kamionos probléma az M0-on, és borul minden.
Az összes útvonaltervező Szentes felé javasolta (onnan meg M5-M0-M7), 3:00-3:15 közti időket adva ki, de gondltam, rákérdezek, milyenek az egyéni tapasztalatok.

A Viamichelin alapban a szegedi verziót ajánlotta (de már megfigyeltem, hogy mellékutat csak akkor tesz be az "ajánlott" verzióba, ha nagyon muszáj). Erre 288 km-t és 3 óra 25 percet írt. Mikor erőnek erejével rávettem, hogy Szentes felé számolja ki  :) , akkor 252 km-t és 3 óra 28 percet kalkulált.

Mivel ugye szombat lesz, ezért a dugóknak kisebb az esélye. Ha országúton 100-110 között mész, pályán meg 140-el (óra szerint, értelemszerűen), akkor szvsz azért oda fogsz érni időben. Csak megállásokra nem nagyon lesz időd.
Én Oh felől biztosan Szentes-Kkfháza utat választanám. Elég sokat mentem arra, nem óriási a forgalom, pláne szombaton. Szentes lenne nagyobb falat, de ott jó az elkerülő, Csongrád nem téma, utána a 451 egyenes mint a léc, onnan meg ótópálya. De én lehet, hogy arról is letérnék Kecskemétnél, majd Solt felé venném az irányt, lévén, hogy én pályán sem hajtok, de országúton azért 110 körül lehet haladni...Így sztem a 3,5 óra nem mission impossible.
Gabe 254.