Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7249525 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22455 Dátum: 2009.03.08 12:13:09 »
Érdekes: ebben a cikkben egy szó sincs arról, hogy ne lehetne jobbkormányos autót forgalomba helyezni Magyarországon.

Miért ne lehetne? :hmmmm:

Simán belehet hozni, csak a fényszóróknál kell még variálni, az már más kérdés hogy nálunk milyen lehet jkormányost vezetni :?:

Milyen lehet? Kiábrándítóan Szar. Legalább olyan szar mint neked Angliában vezetni a saját kocsidat.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22456 Dátum: 2009.03.08 12:13:11 »
Érdekes: ebben a cikkben egy szó sincs arról, hogy ne lehetne jobbkormányos autót forgalomba helyezni Magyarországon.

Miért ne lehetne? :hmmmm:

A kérdés nem olyan régen szóba jött; és akkor pl. Zénóka nagyon határozottan állította, hogy a jobbkormányos autó nem helyezhető Magyarországon forgalomba. Mondjuk, ezen már akkor is csodálkoztam, hogy mégis milyen alapon tilthatnák ezt meg? Ha egyszer nem tilos ilyen autóval közlekedni az országban  :hmmmm: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22457 Dátum: 2009.03.08 12:14:23 »
Milyen lehet? Kiábrándítóan Szar. Legalább olyan szar mint neked Angliában vezetni a saját kocsidat.

Hétköznapi használatra biztos, hogy nem vállalnám be. De pl. egy hobbiautó esetében (mondjuk, valami kis roadster, a példa kedvéért) már vállalható lenne a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22458 Dátum: 2009.03.08 12:22:16 »
Milyen lehet? Kiábrándítóan Szar.

Én is valami hasonlóra gondoltam. :hmmmm:

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22459 Dátum: 2009.03.08 12:24:17 »
Mondjuk, ezen már akkor is csodálkoztam, hogy mégis milyen alapon tilthatnák ezt meg? Ha egyszer nem tilos ilyen autóval közlekedni az országban  :hmmmm: ...

Simán lehet, láttam már magyar rsz-os, jobbkormányos Lancert :eek: használatautón is hirdettek már magyar rsz-mal egy jobbkormányos akármit.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22460 Dátum: 2009.03.08 12:51:17 »
utcánkban van egy jobbkormányos opel vagy nemtommi angol rsz. simán jár vele a gyerek
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22461 Dátum: 2009.03.08 12:55:14 »
utcánkban van egy jobbkormányos opel vagy nemtommi angol rsz. simán jár vele a gyerek

Ja, járni lehet vele, de nem ez volt a kérdés  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22462 Dátum: 2009.03.08 14:14:51 »
Nem csodálom hogy nem engedik..de egyszer már ezt asszem beszéltük.... a magyar kresz nem ezekre lett kitalálva,így pedig botrány velük közlekedni...nem egy esetben baleset veszélyes is.....és egyébként is elöntötte már a sok angol hulladék az országot!!  :censored: :censored:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22463 Dátum: 2009.03.08 14:39:41 »
Nem csodálom hogy nem engedik..de egyszer már ezt asszem beszéltük.... a magyar kresz nem ezekre lett kitalálva,így pedig botrány velük közlekedni...nem egy esetben baleset veszélyes is.....és egyébként is elöntötte már a sok angol hulladék az országot!!  :censored: :censored:

Nem engedik? Pont ez a kérdés. Szvsz Csikós írta volna a lejjebb belinkelt Totalcaros cikkben, ha nem lehetne forgalomba helyezni ezeket az autókat - vagy pedig meglehetősen nagyot tévedett, ha mégsem lehet, és ez elkerülte a figyelmét.

Ami a "hulladék" mivoltukat illeti: átlagosan sokkal jobb állapotban vannak és kevesebbet futottak, mint a mi állományunkra jellemző xarok, amelyek tíz éves korukra garantáltan össze vannak törve, és 200 ezer fölött futottak  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22464 Dátum: 2009.03.08 14:43:23 »
Háááááát nem egy behozottat láttam már...és mint írtam régebben havernak is volt egy amit használt is..... műszakilag nem igazán voltak ott a top-on!!  :hmmmm:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22465 Dátum: 2009.03.08 14:45:25 »
Karesz! A behozott autó nem minősíti a származási ország kínálatát, mert azt éri meg behozni, ami olcsó, és jellemzően nem a hibátlan autókat adják olyan pici pénzért, hogy megérje behozni.  :hmmmm:
kisa
born to ride

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22466 Dátum: 2009.03.08 14:53:47 »
Ezért írtam hogy az angol hulladék.... :D a jókat ott se adják el potom összegért... :D Miért is tennék???????
Ezt már a magyar kereskedők eljátsszák pár éve... eleinte ugye svájcból (90-es évek elején) hordták az ott ledobott autókat... majd olaszo. hollandia. németo. belgium franciák....majd most az angolok.... mindig ide hozzák a szemeteket, és a sérülteket...(kint drága a javíttatás itthon összehányja és eladja) ezért nincs szinte az országban egy sérülésmentes autó se szinte!! Ezért olyan az autóparkunk amilyen....  :excl:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22467 Dátum: 2009.03.08 15:07:17 »
Tudomásom szerint ha valaki külföldről hoz be kocsit, 30 napig közlekedhet az eredeti rendszámmal, utána forgalomba kell helyeztetni, ami többek között a regadó megfizetését is jelentené a forgalomba helyezés díjával együtt. Ez gondolom elég nagy összeg, viszont arról nem találtam utalást hogy nem engedélyeznék. A fényszórókat mindenképp cserélni, vagy "leragasztani" kellene, de igazából nem értem, hogy tud valaki ilyen autóval közlekedni. Én tuti nem engednék forgalomba hozni egyet sem...
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22468 Dátum: 2009.03.08 15:12:28 »
No és a EU-s rendszámtábla messziről ugyanúgy néz ki, mint a honos osztrák....  :whistling:

Amikor mentünk Görögországba, a barátaink egy EU előtti rendszámú Passattal jöttek, minket mindig legyeztek tovább, őket meg megállították, amíg az útlevelekbe betekintettek, utána persze jöhetek ők is. Szóval jó az a kék csík a bal oldalon.  :winkiss:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22469 Dátum: 2009.03.08 19:18:25 »
Nem engedik? Pont ez a kérdés. Szvsz Csikós írta volna a lejjebb belinkelt Totalcaros cikkben, ha nem lehetne forgalomba helyezni ezeket az autókat - vagy pedig meglehetősen nagyot tévedett, ha mégsem lehet, és ez elkerülte a figyelmét.

Mondom hogy simán forgalomba lehet helyezni nálunk is, de nézz utána hivatalos forrásból, ha nekem nem hiszel :flowers: