Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228257 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22425 Dátum: 2009.03.07 15:39:14 »
Akkor még egy mondat: a szabályok pedig jóideje ismertek, a büntetési tételek is, az igazságtartalmuk is. Ne akkor kezdjük vitatni, amikor érintettekké válunk, mert az úgy nem fair.
Ha átmész a piroson, mondhatnád, hogy tk. ezzel még jót is tettél, hiszen így mögötted eggyel kevesebb autó várakozik a kereszteződésen való átjutásra, ez mégsem fog érdekelni senkit...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22426 Dátum: 2009.03.07 15:51:21 »
Csak annyit, hogy valahol el kell kezdeni jogkövetővé válni. Szvsz. két markáns dologgal válhat az ember többé-kevésbé jogkövetővé:
Ad 1. Mert alapból olyan.
Ad 2. Mert kényszerítik.

Nem mondtam, hogy ne kövessük a jogot. Azt mondtam, hogy ez a törvény xar, mert beleütközik az arányosság alapelvébe, vagyis abba, hogy a büntetés kiszabásánál mérlegelni lehessen a körülményeket. Ez a büntetőjog egyik fő alapelve, de gondolom, ezt nem szükséges megmagyaráznom neked  :) ... és becsszó, nem ragozom tovább.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.07 15:54:02 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22427 Dátum: 2009.03.07 15:57:12 »
Hombre! Hogyan jön ide a büntetőjog?????

Miről is beszélünk itt? Egyszerű közlekedési szabálysértésekről, ami nem lehet a tárgya büntetőjogi felelősségnek!!!
Amiről írtál, vagyis az arányosság elve nemcsak a büntetőjog eleme, hanem kvázi az összes büntetés kiszabásának alapelve.

Nézd nagyon egyszerű a dolog: elég sokat jártál és jársz a németeknél. Ott mindennek megvan a szabott ára, EUR-ra pontosan. Követési távolság, sebességtúllépés sávosan és sorolhatnám. Semmi firlefranc, teljesen egyszerű, követhető és ki is kényszerített. A rendőrnek semmi ráhatása, hogy differáljon. Ami 20 EUR, az annyi és punktum, kész viszonlátás!

Idehaza is be kellene vezetni és jónapot. És akkor nem kellene vitatkozni, hogy most akkor ötezer, vagy nyolcezer.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22428 Dátum: 2009.03.07 16:17:07 »
Miről is beszélünk itt? Egyszerű közlekedési szabálysértésekről, ami nem lehet a tárgya büntetőjogi felelősségnek!!!
Amiről írtál, vagyis az arányosság elve nemcsak a büntetőjog eleme, hanem kvázi az összes büntetés kiszabásának alapelve.

Nézd nagyon egyszerű a dolog: elég sokat jártál és jársz a németeknél. Ott mindennek megvan a szabott ára, EUR-ra pontosan. Követési távolság, sebességtúllépés sávosan és sorolhatnám. Semmi firlefranc, teljesen egyszerű, követhető és ki is kényszerített. A rendőrnek semmi ráhatása, hogy differáljon. Ami 20 EUR, az annyi és punktum, kész viszonlátás!

Ebben igazad van; és abban is persze, hogy az arányosság elve valóban nem csak büntetőjogi alapelv. Ezt hibásan írtam. A többiről leírtam a véleményemet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22429 Dátum: 2009.03.07 17:59:45 »
Hombre! Hogyan jön ide a büntetőjog?????

Miről is beszélünk itt? Egyszerű közlekedési szabálysértésekről, ami nem lehet a tárgya büntetőjogi felelősségnek!!!
Amiről írtál, vagyis az arányosság elve nemcsak a büntetőjog eleme, hanem kvázi az összes büntetés kiszabásának alapelve.

Nézd nagyon egyszerű a dolog: elég sokat jártál és jársz a németeknél. Ott mindennek megvan a szabott ára, EUR-ra pontosan. Követési távolság, sebességtúllépés sávosan és sorolhatnám. Semmi firlefranc, teljesen egyszerű, követhető és ki is kényszerített. A rendőrnek semmi ráhatása, hogy differáljon. Ami 20 EUR, az annyi és punktum, kész viszonlátás!

Idehaza is be kellene vezetni és jónapot. És akkor nem kellene vitatkozni, hogy most akkor ötezer, vagy nyolcezer.

 :yes:  10/10!

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22430 Dátum: 2009.03.07 19:06:35 »
Nézd nagyon egyszerű a dolog: elég sokat jártál és jársz a németeknél. Ott mindennek megvan a szabott ára, EUR-ra pontosan. Követési távolság, sebességtúllépés sávosan és sorolhatnám. Semmi firlefranc, teljesen egyszerű, követhető és ki is kényszerített. A rendőrnek semmi ráhatása, hogy differáljon. Ami 20 EUR, az annyi és punktum, kész viszonlátás!

Idehaza is be kellene vezetni és jónapot. És akkor nem kellene vitatkozni, hogy most akkor ötezer, vagy nyolcezer.
Csak ami a németeknél 20EUR vagy akár 80EUR, az nálunk min. 15e HUF vagy éppen 30e HUF. :ph34r: (Volt ez már a válság előtt is, mielőtt elkezdenénk árfolyamokkal számolgatni.) Én anno 20EUR büntivel megúsztam a 60 helyett 99 km/h-t az osztrákoknál :excl: Persze tudom, más vonatkozik a külföldikre...
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

TZoli

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22431 Dátum: 2009.03.07 19:44:33 »
Ki szeretném fizetni az autómon fennmaradó hitelösszeget, igaz még egy év lenne a futamidő.
Ha most akarom kifizetni (forintalapú, mindíg ugyanannyit fizetek) akkor milyen plusz költségekre  kell számítani?
Szerződésmódosítás díj gondolom van, ez mennyibe kerülhet?

Én tavaly az OTP-nél akartam így "kifuttatni" egy hitelt - már csak három hónap lett volna vissza. Gondoltam, befizetem egyben az összesen kb. 19 ezer forintnyi tartozást, legyek túl rajta. Erre közölték, hogy nem éri meg, mert 50 ezer a szerződés-módosítási díj  :eek: ... Ki van ez találva, barátaim. Nehogymár elessenek a kis kamatocskájuktól  :censored:

Az durva, azért utánaérdeklődök, kíváncsi vagyok mit mondanak.
Köszi.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22432 Dátum: 2009.03.07 20:28:32 »
Csak ami a németeknél 20EUR vagy akár 80EUR, az nálunk min. 15e HUF vagy éppen 30e HUF. :ph34r: (Volt ez már a válság előtt is, mielőtt elkezdenénk árfolyamokkal számolgatni.) Én anno 20EUR büntivel megúsztam a 60 helyett 99 km/h-t az osztrákoknál :excl: Persze tudom, más vonatkozik a külföldikre...

39 Km/h többel mentél az osztrákoknál? Ès csak 20 € ?   :hmmmm: Mikor volt ez? Mi más vonatkozik a külföldiekre?
Nagy szerencséd volt hogy ezt nem N.o.-ban csináltad. 39 Km/h több = 120 € + 3 Pont. Ha 41 Km/h több = 160 € + 3 Pont + 1 honap jogositvány el.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22433 Dátum: 2009.03.07 20:40:05 »
Pont a németeknél nem tudnak az általad említett összegre megbüntetni, ha nincs ottani bejelentett lakcímem. Volt kollégám a "rendes" pihenőjére tartott haza, amikor "lelőtték" talán 100 helyett 115-120km/h-val. Az első kérdések között volt, hogy van-e német cím, hova menjen a bünti? Ő rutinból diktálta a német címet, amit persze leellenőriztek és igen feldúltan kérdőre vonták, hogy miért hazudik? (Aznap jelentkezett ki, csak a megszokás ugye. :whistling: :devil: ) Így, hogy nem volt német cím 75 helyett csak 50 EUR-t fizetett, mert ennyi a max. bírság, amit kiszabhatnak külföldire. Legalábbis az ő esetében ez volt az indoklás. :D
Az én esetem, talán úgy két éve lehetett. Pont a határ előtt lőttek le, és a tiszt már a 40-es tábla mellé állított le. :devil: Hagytam a gépet kigurulni a határ előtt. :whistling: Tudom én is, hogy olcsón megúsztam, hidd el gyorsan a kezemben volt a 20 EUR. :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22434 Dátum: 2009.03.07 21:11:34 »
Januárban az osztrákoknál hajszál híján úsztam meg egy büntit.
70-es tábla, egyenes út, enyhe lejtő. Nem néztem az órát, de nyugisan haladtam. Aztán megláttam az út szélén a zöldruhás nőt kezében a pisztolylézerrel meg az út széli rendőrautót. Ránéztem a GPS-re, 79. Már intett a nő a kollégának, aki megindult a tárcsával, közben lelassultam kissé. Aztán a nő valami olyasmit intett a kollégának, hogy "ááá, nem kell" és a fickó visszafordult. Leizzadtam rendesen. Utána 70-es táblánál 70-nel, 60-asnál 60-nal, 50-es nél 50-nel mentem  :yes:
Hogy miért nem intettek le, rejtély azóta is.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22435 Dátum: 2009.03.07 21:47:03 »
Pont a németeknél nem tudnak az általad említett összegre megbüntetni, ha nincs ottani bejelentett lakcímem. Volt kollégám a "rendes" pihenőjére tartott haza, amikor "lelőtték" talán 100 helyett 115-120km/h-val. Az első kérdések között volt, hogy van-e német cím, hova menjen a bünti? Ő rutinból diktálta a német címet, amit persze leellenőriztek és igen feldúltan kérdőre vonták, hogy miért hazudik? (Aznap jelentkezett ki, csak a megszokás ugye. :whistling: :devil: ) Így, hogy nem volt német cím 75 helyett csak 50 EUR-t fizetett, mert ennyi a max. bírság, amit kiszabhatnak külföldire. Legalábbis az ő esetében ez volt az indoklás. :D
Az én esetem, talán úgy két éve lehetett. Pont a határ előtt lőttek le, és a tiszt már a 40-es tábla mellé állított le. :devil: Hagytam a gépet kigurulni a határ előtt. :whistling: Tudom én is, hogy olcsón megúsztam, hidd el gyorsan a kezemben volt a 20 EUR. :D

Azért ez csak nem gondolod komolyan?
Ha nem itt élsz, helyben kasza, és ugyanannyi mint egy németnél. Max. pontokat nem kapsz. Amig nincs pénz, addig rendszám le. Gondolom, rögtön lesz pénz. Kollégádnál a ca. 20 Km/h több autopályán mint megengedett = 30 €. Az elsö kérdés: Führerschein, Fahrzeugschein, Personalausweis. Ezt elveszik, megnézik, és utána mondják mennyit és miért kell fizetni. Ha ö "csak" 50 € fizetett, akkor gondolom azért mert már rutinbol "igazat" mondott. Azt nagyon dijazzák a rendörök. "Így, hogy nem volt német cím 75 helyett csak 50 EUR-t fizetett, mert ennyi a max. bírság, amit kiszabhatnak külföldire." MEGALOL. Kérdezd meg a Bull Run résztvevöket mennyit fizettek N.o.-ban! Azok is biztos csak 50 € fizettek mivel külföldiek!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22436 Dátum: 2009.03.07 21:51:21 »
Kalandvágyók, mazoisták figyelem!

Igen sanszos, hogy március 23-24-én (hétfő-kedd) meg kell járnom Dortmundot, autóval (mehetnék repülővel is, de úgy gondolom, hogy az ember alapvetően nem tud repülni...).
A túrához keresek vállalkozó kedvű útitársat. Várható költség: a szállás, kaja költsége. Az üzemanyagot, pályamatricát, stb. nem kell megosztani. Magyarán csak a saját költségek vannak.
Annyit ígérhetek, hogy útközben nem fogok moderálni, lehet halmozottan idézni, stb.
Az utazás megvalósulása kb. 1 hét múlva derül ki. Ha lesz, akkor indulás hétfő reggeli órák, érkezés kedd késő éjszaka.

Ha több jelentkező lenne, akkor vagy többen megyünk, vagy válogatok...

Remek lehetőség tesztelni a bírságok kiszabását külhonban.
 :D

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22437 Dátum: 2009.03.07 21:56:40 »
Januárban az osztrákoknál hajszál híján úsztam meg egy büntit.
70-es tábla, egyenes út, enyhe lejtő. Nem néztem az órát, de nyugisan haladtam. Aztán megláttam az út szélén a zöldruhás nőt kezében a pisztolylézerrel meg az út széli rendőrautót. Ránéztem a GPS-re, 79. Már intett a nő a kollégának, aki megindult a tárcsával, közben lelassultam kissé. Aztán a nő valami olyasmit intett a kollégának, hogy "ááá, nem kell" és a fickó visszafordult. Leizzadtam rendesen. Utána 70-es táblánál 70-nel, 60-asnál 60-nal, 50-es nél 50-nel mentem  :yes:
Hogy miért nem intettek le, rejtély azóta is.

Gondolom, pont határeset voltál a toleranciában, vagy a lézer folyamatosan mér és már mérés közben elvetted a gázt? Meg ha 79-el bemértek, abbol még lejön talán 3 Km/h, és 6 Km/h miatt lehet hogy nem akartak veled vacakolni.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22438 Dátum: 2009.03.07 22:04:42 »
Azért ez csak nem gondolod komolyan?...
Nézd, öt évet töltöttem kint Németországban és ez idő alatt szerencsére nem sok dolgom akadt a rendőrökkel. Remélem, te sem gondolod, hogy a történetet magam és mások szórakoztatására találtam ki. A sztori kapcsán én csak a kollégám elmondására tudok támaszkodni.  :innocent: :hug:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22439 Dátum: 2009.03.07 22:14:31 »
Itt a fél Csillagkapu.
 :D :D :D

[a csatolmányt egy admin törölte]