Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7030081 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #53880 Dátum: 2022.02.17 20:49:05 »
Ez szerintem nagyon álszent dolog, mert lehet van egy Priusuk, de hogy van ott más is garázsban - vagy teszem azt a nagybácsi birtokán biztosan van egy benzinfaló Ford F150-es, amit szívesen beindít az ember már csak a V8-as hangja miatt is.  :wub:

Lehet napelemes házunk, 5l-ből tiszta edényeket varázsló mosogatógépünk, de a V8-ast ne vegyék el tőlünk!

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53881 Dátum: 2022.02.18 14:10:21 »
öööö hol van ebben szó a Prius+ -ról? Miért kéne szó lenni róla? (a borítókép meg csak illusztráció, az okoz zavart?) ...vagy rosszul olvasom? :)
Hát ha Priusról beszélünk, akkor az illusztráció is legyen Prius. Gondolom nem kerül többe a jogdíja 1 Prius fényképnek, mint 1 +nak.
Fogadjunk, ha Opel Astráról szólna a cikk, ahhoz találtak volna megfelelő fotót.
Laco 73 :D

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53882 Dátum: 2022.02.18 14:58:58 »
Hát ha Priusról beszélünk, akkor az illusztráció is legyen Prius. Gondolom nem kerül többe a jogdíja 1 Prius fényképnek, mint 1 +nak.
Fogadjunk, ha Opel Astráról szólna a cikk, ahhoz találtak volna megfelelő fotót.

óóó, túl sokat gondolsz egy ilyen újságíróról. Beírta keresőbe hogy Prius ez a kép feljött, tetszett neki és kész :)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53883 Dátum: 2022.03.08 17:56:09 »
Ha Budapestről Hollandiába megyek, milyen környezetvédelmi matricákat kell vennem?
Csak autópályán megyek, max tankolni megyek le 1-1 faluba.
Laco 73 :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53884 Dátum: 2022.03.10 10:17:06 »
A minap kaptam az alapjarat.hu-tól egy email-t, amiben a Webcar nevű honlapot ajánlották. Ti találkoztatok már vele?

Egy kicsit engem a spritmonitorra emlékeztet, de annál sokkal modernebb, szebb, felhasználóbarátabb felületet kapott. Regisztrálva magunkat és az autónkat, egy komplett adatbázist tudunk építeni az autónk karbantartására, amel yérinti nemcsak a javításokat, karbantartásokat, hanem tankolásokat, biztosításokat és minden felmerülő költséget tudunk vezetni, majd később kinyomtatni, szűrni, sőt, emlékeztet is pl. a szerviz periódusra, biztosítási határidőkre, gépjárműadó fizetési határidőkre, stb. Elég komplettnek látom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk
« Válasz #53885 Dátum: 2022.03.11 08:15:07 »
Megnéztem a honlapon, ha most akarnám megrendelni a PCV-t, ugyanakkora márkakereskedői kedvezményt feltételezve nettóban 1,4 millióval kerülne többe. Ráadásul azóta a színpaletta szűkült, - épp a miénkét vették le róla -, a várakozási idő 5-ről 15 hónapra nőtt, és ugyan apróság, de mégiscsak negatív eltérés, (és sztem gagyiság érzetet kelt), hogy a visszapillantó házat feketére fényezik, nem a karosszéria színére.
Ez utóbbi kb. olyan, minthogy egy pár évtizede lespórolják a sárfogó gumikat. Nyernek rajta 2-3 eurót, viszont jelentősen több ablakmosó fogy ezáltal, kímélve a környezetet...
« Utoljára szerkesztve: 2022.03.12 20:28:24 írta Xtrem »
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53886 Dátum: 2022.03.11 13:46:32 »
Megnéztem a honlapon, ha most akarnám megrendelni a PCV-t, ugyanakkora márkakereskedői kedvezményt feltételezve nettóban 1,4 millióval kerülne többe. Ráadásul azóta a színpaletta szűkült, - épp a miénkét vették le róla -, a várakozási idő 5-ről 15 hónapra nőtt, és ugyan apróság, de mégiscsak negatív eltérés, (és sztem gagyiság érzetet kelt), hogy a visszapillantó házat feketére fényezik, nem a karosszéria színére.
Ez utóbbi kb. olyan, minthogy egy pár évtizede lespórolják a sárfogó gumikat. Nyernek rajta 2-3 eurót, viszont jelentősen több ablakmosó fogy ezáltal, kímélve a környezetet...
hát az enyéimnek se megy lejjebb az ára már jóideje, pedig egyik se mai csirke :)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #53887 Dátum: 2022.03.12 20:28:48 »
Megnéztem a honlapon, ha most akarnám megrendelni a PCV-t, ugyanakkora márkakereskedői kedvezményt feltételezve nettóban 1,4 millióval kerülne többe. Ráadásul azóta a színpaletta szűkült, - épp a miénkét vették le róla -, a várakozási idő 5-ről 15 hónapra nőtt, és ugyan apróság, de mégiscsak negatív eltérés, (és sztem gagyiság érzetet kelt), hogy a visszapillantó házat feketére fényezik, nem a karosszéria színére.
Ez utóbbi kb. olyan, minthogy egy pár évtizede lespórolják a sárfogó gumikat. Nyernek rajta 2-3 eurót, viszont jelentősen több ablakmosó fogy ezáltal, kímélve a környezetet...

Következő lépés az ajtókilincsek fekete színe, majd jöhetnek a hátsó kurblis ablakok - még a végén a klíma is feláras lesz, mint a 90-es évek vége felé volt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53888 Dátum: 2022.03.24 06:33:10 »
Rég tanultam már fizikát, és nem is eleget, ezért megkérdem a nálam okosabbakat: jól gondolom, hogy kevésbé terheli meg a futóművet, ha a fekvőrendőrön a szélénél, azaz ténylegesen csak egyik oldali kerekekkel hajtok át, mintha mind a négy megmászná? Természetesen azonos sebességet feltételezve, máskülönben nincs értelme az összevetésnek.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53889 Dátum: 2022.03.24 09:18:45 »
Rég tanultam már fizikát, és nem is eleget, ezért megkérdem a nálam okosabbakat: jól gondolom, hogy kevésbé terheli meg a futóművet, ha a fekvőrendőrön a szélénél, azaz ténylegesen csak egyik oldali kerekekkel hajtok át, mintha mind a négy megmászná? Természetesen azonos sebességet feltételezve, máskülönben nincs értelme az összevetésnek.
A fizikát nem néztem, de nekem a jobbnak tűnik, ha szimmetrikusan tehelem a futóművet, tehát 2-2 kerékkel. Ha mindig jobbról kerülném, akkor mindig csak a bal odalt cseszegetem. Balról meg max egyirányúban tudsz kerülni.

Én naponta 2x, oda-vissza 2 db ilyenen megyek át (bölcsijárat). Ez épített, széles inkább bakhát stílusu. Nekem középen kevésbé fáj, ráadásul így nem csavarodik a kasztni.
Ha egyoldalazol, akkor mindig csak egy kerék emelkedik, 3 padig marad, így csavarodik a kocsiszekrény.
Ha mindkettővel megyek fel, eloszlik a terhelés és egyenes marad az autó, nem csavarodik.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53890 Dátum: 2022.03.24 15:59:01 »
Nemcsak jobbról kerülöm ki őket...  :wacko:. Szóval az egyoldalasság veszélye nem fenyeget. Én csak arra figyeltem fel, hogy sokkal jobban beleng, hintázik a kocsi, ha két kerékkel megyek át rajta, mintha csak eggyel. (Per tengely)
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53891 Dátum: 2022.03.24 17:26:04 »
Én mindig féloldalasan megyek rá, ha tehetem. Úgy is érzem, hogy könnyebben bírkózik meg vele a futómű, gyorsabban is tudok haladni így. Eddig semmi baja nem volt tőle.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53892 Dátum: 2022.03.24 17:39:50 »
Nemcsak jobbról kerülöm ki őket...  :wacko:. Szóval az egyoldalasság veszélye nem fenyeget. Én csak arra figyeltem fel, hogy sokkal jobban beleng, hintázik a kocsi, ha két kerékkel megyek át rajta, mintha csak eggyel. (Per tengely)
Gondolom sebesség és fekvő rendőr típus függő, mert eszerint mást tapasztalunk.

Azt az egyet nem üti fel jobban, mintha kettőn oszlik el?   :?:
Igen, ha két kerékkel megyek, megemeli az egész elejét, viszont biztos, hogy kisebb úton mozog a futómű.  :hmmmm:
Mivel lassan megyek, nálam nem leng be, nem hintázik.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53893 Dátum: 2022.03.25 15:44:25 »
Viszont ha egy oldallal mész át rajta, akkor a vízszintes úton maradó kerekek viselik a súly nagyobb részét, mivel alacsonyabban vannak, ergo amelyikkel megmászod, az kisebb terhelést kap, plusz nem is leng be annyira a karosszéria, hiszen más irányú erőhatás éri.
De még egyszer mondom, ez csak addig igaz, amíg azonos sebességekről beszélünk, azt meg elég nehéz fizikailag kivitelezni...
Az biztos, hogy akkor jársz a legjobban, ha óvatos vagy, csak ezt nem mindig tolerálja a mögötted jövő.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53894 Dátum: 2022.03.25 22:02:18 »
Viszont ha egy oldallal mész át rajta, akkor a vízszintes úton maradó kerekek viselik a súly nagyobb részét, mivel alacsonyabban vannak, ergo amelyikkel megmászod, az kisebb terhelést kap, plusz nem is leng be annyira a karosszéria, hiszen más irányú erőhatás éri.
De még egyszer mondom, ez csak addig igaz, amíg azonos sebességekről beszélünk, azt meg elég nehéz fizikailag kivitelezni...
Az biztos, hogy akkor jársz a legjobban, ha óvatos vagy, csak ezt nem mindig tolerálja a mögötted jövő.
Szerintem nem a karosszéri a belengése a necces, hanem a futómű mozgása (kilengése) - ugyanis az a drága mulatság. A futómű a kasztnihoz képest mozog (dolgozik), nem a környezethez képest (bucka).
Én úgy gondolom, hogy ha a kasztni nem nagyon mozog, akkor viszont a futóműnek kell nagyobbat mozdulnia (a "púp" ugye azonos, tehát a kitérés is). Engem nem zavar, hogy akasztni felemelkedik, de így a futómű elemek viszont kevesebbet dolgoznak.

Mindegy, ha tényleg kis sebességgel mész át rajtuk, akkor szerintem nincs lényeges terhelés - se így, se úgy.