Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 5084100 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Robcsa

• Újonc.
  • *
  • Autó: Verso, Auris, Hi-ace
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53820 Dátum: 2021.10.11 08:39:48 »
Szia!

Köszi a tippet, írtam neki, bár már tavaly áprilisban volt fent utoljára.

R.

Blaci53

• Újonc.
  • *
  • Autó: 2001-es Corolla Sedan 1.4 L
« Válasz #53821 Dátum: 2021.11.07 12:29:53 »
Sziasztok!
2001-es Toyota Corolla Sedan 1,4-es
A problémám az, hogy a motor fordulatszámát nem tudom megtartani, vagy csak nagyon-nagyon nehezen. Akár milyen óvatosan, finoman nyomom a gázpedált, a motor felpörög. Alapjáraton vagy menetközben nincs vele semmi probléma.
Pillangó szelep (fojtószelep) és az alapjárati motor (IACV) már ki lett tisztítva.
Szerintetek miért csinálja ezt, mi okozhatja ezt a hibát?

KZoli

• Alap-tag
  • Autó: Toyota Auris HSD '13
« Válasz #53822 Dátum: 2021.11.16 19:38:13 »
Sziasztok!

A Cooper-Car Hybrid Centrum (Gyömrő) szervízelésről mi a vélemény?  Van valakinek tapasztalata velük? Hybrid akksi tisztítás, meg akksi ellenőrzést szeretnék csináltatni. Mennyire alaposak? Vannak olyan jók mint a Zsuffa Béla?

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota C-HR Hybrid 2018, Toyota Corolla E110 1,8 USDM 1998
« Válasz #53823 Dátum: 2021.11.17 18:58:55 »
Sziasztok!

A Cooper-Car Hybrid Centrum (Gyömrő) szervízelésről mi a vélemény?  Van valakinek tapasztalata velük? Hybrid akksi tisztítás, meg akksi ellenőrzést szeretnék csináltatni. Mennyire alaposak? Vannak olyan jók mint a Zsuffa Béla?

Béla célzottan akksimaestro.  A Cooper-Car pedig általános szervizt nyújt. Tisztításhoz nem kell különösebb tudás, burkolatot bárki le tudja szedni.  Tudod a krumpli és annak hámozása effekt.  No, jó, a főbiztosítékot illik lehúzni és a bekötési ponthoz meg nem nyúlni. De oda nem is kell, a ventilátor messze van attól.  Persze könnyen magyarázok, szedtünk már szét, takarítottunk HV akksit.

Én Bélához akksipakkcserére vinném csak a kocsit (vagy akkor sem, de ez egy másik történet), a Cooper általános szervizre megfelelő, de az én is megcsinálom bármikor magamnak.  Egyébiránt én Révész Petihez járok. :)

Sors bona nihil aliud

KZoli

• Alap-tag
  • Autó: Toyota Auris HSD '13
« Válasz #53824 Dátum: 2021.11.18 08:30:35 »
Köszönöm szépen az infókat! Igen, néztem, hogy  magát a műanyag burkolatot nem nagy kunszt levenni, azt egy óvodás is megcsinálja kis túlzással de az nem old meg semmit szerintem az ha kb annyi a takarítás, hogy a burkolat alatt kiporszívóznék. Magát a ventilátort szeretném kivenni mert a lapátok vannak eltőmödve és alaposan kitisztítani, kimosni de ahhoz viszont elég jól meg kell bontani az aksit, hogy az ember hozzáférjen. Legalábbis ahogy láttam, ahhoz meg "laikusként" nem szívesen nyúlok.

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota C-HR Hybrid 2018, Toyota Corolla E110 1,8 USDM 1998
« Válasz #53825 Dátum: 2021.11.22 18:41:52 »
Köszönöm szépen az infókat! Igen, néztem, hogy  magát a műanyag burkolatot nem nagy kunszt levenni, azt egy óvodás is megcsinálja kis túlzással de az nem old meg semmit szerintem az ha kb annyi a takarítás, hogy a burkolat alatt kiporszívóznék. Magát a ventilátort szeretném kivenni mert a lapátok vannak eltőmödve és alaposan kitisztítani, kimosni de ahhoz viszont elég jól meg kell bontani az aksit, hogy az ember hozzáférjen. Legalábbis ahogy láttam, ahhoz meg "laikusként" nem szívesen nyúlok.

A ventilátor az akkipakktól független, közel, de nem vele egy egységben van elhelyezve, de igazad van abban, ha még nem szedtél szét ilyet, akkor ne nyúlj hozzá.  Egyébként a ventilátor közelében nagyfesz (piros kábel) nincsen.
Sors bona nihil aliud