Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7006101 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53760 Dátum: 2021.07.14 21:21:11 »
Az óvoda/bölcsőde előtt rendszeresen úgy hagyják az autókat, hogy jár a motor. Télen/nyáron/mindig. Többségében lerúgott dízelek. Iszonyatosan irritáló.
Most a kánikulában kimondottan kellemes elmenni a motorház előtt, ami tolja ki a meleget a 35 fokban.
Németeknél nagyon rég óta tilos.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53761 Dátum: 2021.07.18 10:11:04 »
Kartarsak,
asszem ideje lesz a prius futomuvet frissiteni. Lassan itt a szazezredik kozos km-unk, szerintem elfaradtak a gatlok, nyikorogni kezdtek. Meg elegge zorog is.
Azon morfondirozok, hogy elviszem egy dedikalt futomuveshez, ahol csak lengokarokkal meg stabilizatorokkal meg gatlokkal foglalkoznak. Vagy egyszeruen csak toljam be a markaszervizbe?
Koszi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53762 Dátum: 2021.07.18 12:17:54 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Beszélgessünk
« Válasz #53763 Dátum: 2021.09.07 21:42:33 »
A zárlatos BMW X6-os miatt gyulladt ki másik 4 autó is, ami a közelben parkolt .

Eddig is inkább elálltam jó messzire a bejárattól - ugye a gyaloglás egészséges, és kevesebb valószínűséggel nyitják a kocsidnak az ajtójukat mások - na de hogy a BMW is lángra tudjon kapni?

Gondolom az összes vagyonát bedobva vett valami -szerinte - "villantós" autót, amit utána fenntartani, szervizelni és tankolni már nem tudott igazán... és zárlatos lett a kicsike...  :eek:

Vagy ne ítélkezzek, hiszen Magyarországon nem ez az átlag BMW-s user?  :szemez:  :innocent:  ;)

Ha egy ilyen kötsög miatt kiégne az én autóm is, fizetne egyáltalán a biztosító valamit?  :wacko: Mert sajnos az autó valódi állapotát, a ráfordított szervizszámlákat, a 100-as benzint meg egyéb tételt sosem kalkulálják bele, amikor megállapítják a roncsértéket ezek a ***** (ide mindenki beillesztheti a biztosítókról alkotott egyszavas véleményét  ;) ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53764 Dátum: 2021.09.07 21:45:44 »
Ilyenkor örülök annak, hogy én abba a táborba tartozom, akinek az autója nem több, mint egy eszköz ami biztonságosan és kényelmesen juttat el A-ból B-be.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53765 Dátum: 2021.09.08 08:45:14 »
A zárlatos BMW X6-os miatt gyulladt ki másik 4 autó is, ami a közelben parkolt .

Eddig is inkább elálltam jó messzire a bejárattól - ugye a gyaloglás egészséges, és kevesebb valószínűséggel nyitják a kocsidnak az ajtójukat mások - na de hogy a BMW is lángra tudjon kapni?

Gondolom az összes vagyonát bedobva vett valami -szerinte - "villantós" autót, amit utána fenntartani, szervizelni és tankolni már nem tudott igazán... és zárlatos lett a kicsike...  :eek:

Vagy ne ítélkezzek, hiszen Magyarországon nem ez az átlag BMW-s user?  :szemez:  :innocent:  ;)

Ha egy ilyen kötsög miatt kiégne az én autóm is, fizetne egyáltalán a biztosító valamit?  :wacko: Mert sajnos az autó valódi állapotát, a ráfordított szervizszámlákat, a 100-as benzint meg egyéb tételt sosem kalkulálják bele, amikor megállapítják a roncsértéket ezek a ***** (ide mindenki beillesztheti a biztosítókról alkotott egyszavas véleményét  ;) ).
Ha jól értem és nem volt irónia a hozzászólásodban: nemrég olvastam olyan cikket, hogy valamelyik BMW-nél típushiba, hogy leég, de ott általában menet közben. Ott is műanyag a szívósor és az gyullad ki.
Egyébként nem tudom, milyen karbantartás elmulasztása okozna ilyen jellegű balesetet, hogy egy álló autó leég? Nem vagyok biztos benne, hogy ez a tulajdonos hibája  :hmmmm:
Azt gondolom, hogy mivel az ő autója miatt égett le más autója, ezért a KGFB-nak kellene fizetni emiatt.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53766 Dátum: 2021.09.08 08:46:08 »
eddig úgy volt, hogy nem kell bmw-t venni, merugye dízel kell, ami keveset fogyaszt, ámde azok néha felgyulladnak menet közben.
mostantól ez kiegészül azzal, hogy parkolni sem kell bmw mellé, mert azok állás közben is kigyulladnak néha

:)

nejem egy barátnőjének vagy húsz éve volt egy rönója, az is így végezte. elég xar élmény lehet arra kelni reggel, hogy a verda öngyulladás áldozata lett

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53767 Dátum: 2021.09.08 09:36:08 »
Eurocare kérdésem lenne. Korábban az volt a gyakorlat, hogy az éves márkaszervizes olajcserés stb., kezelés után az Eurocare érvényessége is megujult ujabb egy évvel. Igy volt ez végig 12 évig amig el nem adtuk a Versot.
Van ebben valami változás, mert most jött egy levél a szervizemtől, hogy látják, hogy szeptember végén voltam náluk és foglaljak időpontot, meg, hogy az Eurocaret is kiterjeszthetem ujabb egy évvel (89 EUR). (most tölti be az autó az 5. évet)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Beszélgessünk
« Válasz #53768 Dátum: 2021.09.08 20:30:24 »
Ha jól értem és nem volt irónia a hozzászólásodban: nemrég olvastam olyan cikket, hogy valamelyik BMW-nél típushiba, hogy leég, de ott általában menet közben. Ott is műanyag a szívósor és az gyullad ki.
Egyébként nem tudom, milyen karbantartás elmulasztása okozna ilyen jellegű balesetet, hogy egy álló autó leég? Nem vagyok biztos benne, hogy ez a tulajdonos hibája  :hmmmm:
Azt gondolom, hogy mivel az ő autója miatt égett le más autója, ezért a KGFB-nak kellene fizetni emiatt.

Azért persze ne ítéljük meg a német márkát az itthoni tulajok és azok szervizelési / erősen pénztárcafüggő cselekvéseit. ;) De valahogy jóval kevesebb öltönyös ember vezet itthon BMW-t, és akkor azt hiszem ezzel nem mondtam semmi újat vagy bántót.  ;)
Nem tudom hány éves volt az X6-os, nem is ez a lényeg - meg talán az sem, hogy 99%, hogy dízel volt.

DE sajnos az egy létező probléma, hogy baj van a BMW dízelmotorjaival - és ők erről igenis tudnak és tudtak már korábban is!
Sőt, a Toyotának a Hibrid technikáért cserébe "odadobott" dízelmotorja is kigyullad / kigyulladt itthon is! Nem egy ilyen Rav4-esről tudni - persze a sajtóban ez nem nagyon szerepelt... - és ahogy a BMW ezt az egész ügyet kezeli az méltatlan és gusztustalan ahhoz képest, hogy micsoda összegeket elkérnek 1-1 autójukért.

A szerelőm, aki látott már ilyen bmw motoros kiégést csak annyit fűzött hozzá, hogy na ezt az X6-ost is biztosan jól megkergették előtte a pályán, és ezeknek a problémás motoroknak nem is kell több, a konstrukciós hiba ugye adja magát, az igen magas hőmérséklet, a nem megfelelő elvezetés, meg még persze 1-2 szakszó az égéstérbe fecskendezett gázolajról (ami valamilyen rendellenes szivárgás végett átitatja a körülötte lévő anyagokat) - és már kész is az elegy, ami berobban.
Ő persze valahogy érthetőbben fogalmazott, elnézést érte, én csak egy egyszerű user vagyok, aki ha BMW-t még talán..., de dízel motoros autót a büdös életben nem fog venni.  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Beszélgessünk
« Válasz #53769 Dátum: 2021.09.08 20:38:46 »
Azt gondolom, hogy mivel az ő autója miatt égett le más autója, ezért a KGFB-nak kellene fizetni emiatt.

De sajnos pont itt van a baj.
Én mindenféle nagyképűség nélkül állítom, hogy az ország 10 legjobban karban tartott Avensiséből az egyik az enyém (most cseréltek benne 2 lambdaszondát, aminek 6 számjegyű szervizszámla lett a vége, amit egy 16 éves autónál már inkább kikötnek, megmókolnak a sofőrök - ahogy a katalizátor esetében is... - persze tisztelet a kivételnek.  :innocent: ).

Ha az én autóm égett volna le, mennyit fizetne a biztosító a roncsért? 4-500e Ft-t? Számít ilyenkor a lekövethető szervizmúlt, vagy bármi is?
Nem, valami hülye katalógus alapján és a futott km-ek figyelembevételével megállapítanak valami nevetségesen alacsony összeget.
Hol vennék én abból bármiféle Avensist - nemhogy egy rendesen karban tartott T25-öst?  :no: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53770 Dátum: 2021.09.08 22:51:37 »
Eurocare kérdésem lenne. Korábban az volt a gyakorlat, hogy az éves márkaszervizes olajcserés stb., kezelés után az Eurocare érvényessége is megujult ujabb egy évvel. Igy volt ez végig 12 évig amig el nem adtuk a Versot.
Van ebben valami változás, mert most jött egy levél a szervizemtől, hogy látják, hogy szeptember végén voltam náluk és foglaljak időpontot, meg, hogy az Eurocaret is kiterjeszthetem ujabb egy évvel (89 EUR). (most tölti be az autó az 5. évet)
Nincs változás, ha viszed évente, akkor kapod. (Sőt, ez a 12 tk. 13, ha 12 "éves kora előtt" egy nappal viszed, nekem legalább is megadták.)
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53771 Dátum: 2021.09.09 11:18:57 »
Eurocare kérdésem lenne. Korábban az volt a gyakorlat, hogy az éves márkaszervizes olajcserés stb., kezelés után az Eurocare érvényessége is megujult ujabb egy évvel. Igy volt ez végig 12 évig amig el nem adtuk a Versot.
Van ebben valami változás, mert most jött egy levél a szervizemtől, hogy látják, hogy szeptember végén voltam náluk és foglaljak időpontot, meg, hogy az Eurocaret is kiterjeszthetem ujabb egy évvel (89 EUR). (most tölti be az autó az 5. évet)
Itthon nincs változás. Nem tudom, hogy mennyire egységes az EU-ban a gyakorlat, hogy az időszakos szerviz után automatikusan megkapod 1 évre 12 éves koráig. Lehet, hogy ott van eltérés. :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53772 Dátum: 2021.09.09 15:35:46 »
eddig úgy volt, hogy nem kell bmw-t venni, merugye dízel kell, ami keveset fogyaszt, ámde azok néha felgyulladnak menet közben.
mostantól ez kiegészül azzal, hogy parkolni sem kell bmw mellé, mert azok állás közben is kigyulladnak néha
Sőt azzal is, hogy másodjára is magától lángra kap

 :lol:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53773 Dátum: 2021.09.09 16:15:13 »
Ez már a Transformers kategória...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53774 Dátum: 2021.09.09 19:40:43 »
Itthon nincs változás. Nem tudom, hogy mennyire egységes az EU-ban a gyakorlat, hogy az időszakos szerviz után automatikusan megkapod 1 évre 12 éves koráig. Lehet, hogy ott van eltérés. :hmmmm:
Köszönet mindkettőtöknek, mindenképpen erre itt (Brüsszel) rákérdezek.
Végül október 4-re kaptam időpontot úgyhogy még az 5 éven belül, és remélem, hogy az érzékelőt, ezt az automata országúti/tompított kapcsolót is gariban megcsinálják, mert észrevettem, hogy nem kapcsolja fel az országútit, mint ahogy régebben tette.
Mivel tavaly először brutál olaj árat kértek a 0W20-ért amit később sikerült lealkudni, erősen azon vagyok, hogy átteszem az éves szervizeket otthonra, mint többször előfordult a COV esetében is.