Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7017711 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53730 Dátum: 2021.05.12 08:41:15 »
Annak örülnék ha nem lenne a betűkbe belekódolva a tulajdonosnak a lakhelye, mint aszem németbe vagy románba van mert azt nagyon utálnám.

Megbélyegzés lenne hogy *** pöstiek lejöttek vidékre csak azért mert a rendszámról bárki megmondhatná hogy Budapesti illetőségű.
Meg teljesen összezavarná a rendszert, hisz ha lízingel valaki akkor a tulajdonos pénzintézet adná a rendszám illetőségét és nem a tényleges üzembentartó... Meg ha eladná az ember a kocsit belföldön egy másik országrészbe akkor rendszám csere mert más az illetőség... Totális baromság lenne már...
Németbe, románba, osztákba, franciába, olaszba ( :eek:  hogy lehet ezeket a szavakat így használni?  :eek:  :cry: )  .... meg úgy komplett Európában.
Ez a pesti-vidéki fóbia létezik még?  :hmmmm:

Miért zavarná össze a rendszert? Miért fontos, hogy pontosan azonosítható legyen az illető lakhelye? A rendszám az autó azonosító jele. Nem a benne ülő embert kategorizálja.
Szerintem nagyon kevesen foglalkoznak ezzel és az újdonság elmúlásával a kutyát sem érdekli majd  :flowers:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53731 Dátum: 2021.05.12 08:47:19 »
Én nem örülnék, ha a rendszámon rajta lenne a "régió". Használt autó vásárláskor így cserélni kellene a rendszámot, ha más régióból veszem...  :no: Semmi értelme!  :no: Kis ország vagyunk... A rendőr a központi nyilvántartóból megállítás nélkül is azonnal láthatja az üzembentartó kilétét, lakhelyét... stb... Ne bonyolítsuk már a saját életünket... :surrender:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53732 Dátum: 2021.05.12 09:42:03 »
Sziasztok!

Remélem az új rendszám bevezetésével a régieket azért nem kell újra cserélni?!  :nono: a '90-es években, amikor bevezették az ABC-123 formátumot, akkor a régieket egy X időn belül le kellett cserélni... :cry:
(akkor még nem volt autóm).  Erről nem olvastam híreket... ::)

p.s.
Arról nem is beszélve, hogy 30 éve miért nem lehetett az azt a plusz egy betűt beletenni a rendszámba.... és akkor "örökre" megoldódott volna ez a probléma. Már akkor lehetett tudni, hogy 4...5 millió autónál "korlátos" a mai formátum... A matematika nem az erősségük a törvényhozóknak.... :no: :cry:
Ideges leszek, ha két autón most le kell cserélnem a rendszámokat az ÉN költségemen... :devil:
Igen, 90-ben kezdődött a rendszámcsere, és a műszaki vizsgán történt meg, tehát 2 év alatt. Nem a user költségére, nem vennék mérget, hogy ez utóbbi most is így lenne... De sztem odébb van ez még, a mostani rendszerben van még legalább 4-5 év, ha itt most, előre szerveznek valamit, az inkább olyasmiről szól, ami itt ezen a fórumon a moderálás kategóriájába tartozik. De mivel az eredendő cikk a MAK honlapjáról eltűnt (az origo, a napi, a vezess csak átvette), még az is simán belefér, hogy vaklárma az egész, valaki véleményt írt valóságként.
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.12 09:46:36 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53733 Dátum: 2021.05.12 09:44:42 »
Én nem örülnék, ha a rendszámon rajta lenne a "régió". Használt autó vásárláskor így cserélni kellene a rendszámot, ha más régióból veszem...  :no: Semmi értelme!  :no: Kis ország vagyunk... A rendőr a központi nyilvántartóból megállítás nélkül is azonnal láthatja az üzembentartó kilétét, lakhelyét... stb... Ne bonyolítsuk már a saját életünket... :surrender:
Viszont újabb esély arra, hogy extra bevételekhez lehessen jutni azáltal, hogy a kívánt régió legyen a táblán, vagy éppenhogy ne az.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53734 Dátum: 2021.05.12 12:51:50 »
Miért zavarná össze a rendszert?
Mint írtam, pont a lízingelt/bérelt/flottás autók esetén vesztené el az értelmét. És ezen autók darabszáma jelentős. Ha mindenképpen azt akarjuk hogy a rendszám a régiót mutassa, akkor pont az ellenkezőjét fogjuk elérni, mert a tulajdonos régiója koránt sem biztos hogy ugyanaz, mint azé, aki ténylegesen használja rendeltetésszerűen. Értelmetlen hülyeség az egész.

Ráadásul valszeg matematikailag is zsákutca, mert ha a régiót mondjuk két betűvel kellene jelölni, és a régiók darabszáma nem lesz több mint mondjuk 20 akkor összességében kevesebb rendszám lesz kiadható az új rendszerben mint a régiben lehetett...
Így remélhetőleg nem lesz regionalizáció...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53735 Dátum: 2021.05.12 14:17:59 »
De miért korlátozod le 2 betűre?  :hmmmm: 
Ha a németek nagyságrendileg nagyobb autóállományát megoldották ezzel a rendszerrel, csodálkoznék, ha nálunk nem lenne elég rendszám ;)

Amíg a nyugat-európai országokban akár a 40-50 százalékot is eléri a lízing finanszírozott gépkocsik aránya, addig hazánkban a 2 százalékot csak közelíti a piaci részesedésük a járműállományban. Szerintem ez belefér. Ennél nagyobb arányban fut a vidéki nagymama nevén a pesti huszonéves autója a biztosítás miatt.
Flottás autó esetén biztos van olyan, hogy a bejegyzett cég telephelye nem stimmel a tényleges hellyel, de nem gondolnám, hogy ez olyan nagy százalékban eltérne. És ha eltér, miért probléma? Még mindig nem értem, hogy miért fontos, hogy mindig egyezzen a rendszám és a felhasználó lakhelye.
 
Egész Európa ezt használja több mint 50 éve. A mi rendszerünk nem fogja tudni lefedni egy idő után a bejegyzett autókat, tehát előbb-utóbb kell másik. Az időrendi sorrend sem jelent semmit, amióta tömegesen hordják be a gépkocsikat külföldről (tehát bő 30 éve). Valamit kell a mostani rendszer helyett kialakítani. Akkor miért nem jó az, amit mindenki más használ?  :hmmmm:

Egyébként meg egy helyen feldobták megunt a témát - mint ahogy az elmúlt jópár évben már többször is. Kb. ennyire kell most is komolyan venni, amit írtak ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53736 Dátum: 2021.05.12 18:24:50 »
Furcsa volt olvasni, hogy a cikk szerint az U betűt sem adják ki - mert gondolom azt meg a V-vel tévesztenék össze páran...  :hmmmm:

Valahol/valamikor már ebben az évben láttam egy QSS-XXX rendszámot (nem tűnt hamísítványnak), szóval gondolom van/volt az a pénz, amiért kiadták a Q-t is, ahogy hányszor láttam már - valaha drága - Merciken az OOO-0XX rendszámokat is.
Ahogy a valaha szebb napokat látott - itthon igen ritka - Lexus LX470-esből is OTO-XXX rendszám létezik, régebben gyakrabban találkoztam vele.


Tévedés, az U betű ki van adva, a motorrendszámok U-sok.  (némely amerikai autón is van U-s rendszám, műszaki okok miatt.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53737 Dátum: 2021.05.12 18:28:01 »
Annak örülnék ha nem lenne a betűkbe belekódolva a tulajdonosnak a lakhelye, mint aszem németbe vagy románba van mert azt nagyon utálnám.

Megbélyegzés lenne hogy *** pöstiek lejöttek vidékre csak azért mert a rendszámról bárki megmondhatná hogy Budapesti illetőségű.
Meg teljesen összezavarná a rendszert, hisz ha lízingel valaki akkor a tulajdonos pénzintézet adná a rendszám illetőségét és nem a tényleges üzembentartó... Meg ha eladná az ember a kocsit belföldön egy másik országrészbe akkor rendszám csere mert más az illetőség... Totális baromság lenne már...

De ha a régióst megfejelnénk a személyre kiadottal, akkor mindjárt nem lenne akkora baj.  Mint pl. az osztrákoknál.  Egy természetes személy három rendszámpárt birtokolhat és a jelenlegi legnagyobb teljesítményű autó után fizet egy (1) biztosítást.  De a németeknél is régiós és személyhez kötött a rendzámpár. Remélem itt is hasonló elven lesz kiadva az új rendszám.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53738 Dátum: 2021.05.12 18:29:52 »
Mint írtam, pont a lízingelt/bérelt/flottás autók esetén vesztené el az értelmét. És ezen autók darabszáma jelentős. Ha mindenképpen azt akarjuk hogy a rendszám a régiót mutassa, akkor pont az ellenkezőjét fogjuk elérni, mert a tulajdonos régiója koránt sem biztos hogy ugyanaz, mint azé, aki ténylegesen használja rendeltetésszerűen. Értelmetlen hülyeség az egész.

Ráadásul valszeg matematikailag is zsákutca, mert ha a régiót mondjuk két betűvel kellene jelölni, és a régiók darabszáma nem lesz több mint mondjuk 20 akkor összességében kevesebb rendszám lesz kiadható az új rendszerben mint a régiben lehetett...
Így remélhetőleg nem lesz regionalizáció...

Romániában az összes lízingcég bucaresti székhelyű. Mindegyiken B régió betűjel látható függetlenül, hogy egyébként a tulaj melyik megyében lakik életvitelszerűen.  Ha kifizeti, akkor kapja meg a HR, CV stb. régiós betűjelet.


Egyébként lehet ezzel játszani, mert ha a BP (budapesti régiós) betűjele elfogy, akkor lehet a BU-val folytatni . Nyilván a megyeszékhelyek kapnának régiós rendszámot, mondjuk ha már gondolkozunk, akkor én személy szerint adnák a megyei jogú városoknak is, így több lenne a kiadható keret.  Pl. Érd: ER stb. Pest megye PE és PT, PS alapból három sorozatot kaphatna, Szeged-Csanád SC, SZ, CS régiós jelből gazdálkodhatna,  Borsod-Abaúj-Zemplén  BA BZ és így tovább. Ki lehetne számolni darabra a dolgot.
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.12 18:36:27 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53739 Dátum: 2021.05.12 19:09:45 »
Tök hülyeség az egész, egyszerűen kezdjék el a betűsort úgy mint a régi rendszerben, eddig is tökéletes volt.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Beszélgessünk
« Válasz #53740 Dátum: 2021.05.12 20:34:11 »

Tévedés, az U betű ki van adva, a motorrendszámok U-sok.  (némely amerikai autón is van U-s rendszám, műszaki okok miatt.)

Valóban, tényleg így van.  ;)
Talán más mérete is volt az autókra kiadott rendszámoknak, 1-2 Lincoln Continentalon láttam ilyen pici kocka alakú első rendszámokat.
Meg persze a 90-es évek tüc-tüc zenei ága végett az UFO együttes frontembere is egy UFO rendszámos barna színű Porschéval száguldozott (más kérdés, hogy eme "vagyonát" mint később kiderült állítólag nők külföldi futtatásából szerezte  :szemez: ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

KucuIsten

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53741 Dátum: 2021.05.13 13:17:28 »
Sziasztok!

Egy 2011-es, 1.8-as benzines Verso boldog tulajdonosa lettem. Azt szeretném kérdezni, hogy a középső üléssorba teendő 3 darab gyereküléssel kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van, illetve, hogy oldotta meg? Két ISOFIX van a két oldalán a sornak, középen nincs. Én első blikkre azt gondolom, hogy vagy a három meglévő sima gyerekülést beteszem, vagy veszünk/szerzünk két ISOFIX-eset, és középre egy hagyományost.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53742 Dátum: 2021.05.13 13:28:13 »
Sziasztok!

Egy 2011-es, 1.8-as benzines Verso boldog tulajdonosa lettem. Azt szeretném kérdezni, hogy a középső üléssorba teendő 3 darab gyereküléssel kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van, illetve, hogy oldotta meg? Két ISOFIX van a két oldalán a sornak, középen nincs. Én első blikkre azt gondolom, hogy vagy a három meglévő sima gyerekülést beteszem, vagy veszünk/szerzünk két ISOFIX-eset, és középre egy hagyományost.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
Az egyetlen autó típus, az egyterű, amibe beraksz rendesen 3 gyerekülést  :yes:
Én ahol van rá lehetőség, ISOFIX ülést raknék. Sokkal stabilabb, egyszerűbb. Középre értelemszerűen nem, ha ott nincs kiépítve.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53743 Dátum: 2021.05.13 19:09:15 »
Azért mérd meg hogy a kinézett üléskombinációk tényleg el is férnek egymás mellett így.
Számos bababolt megengedi hogy bepróbáld az üléseket az autóba megvásárlás előtt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53744 Dátum: 2021.05.13 21:26:30 »
Az ülésekkel érdemes úgy variálni, hogy ne mindegyiknek ugyanoda essen a legszélesebb pontja - erre persze akkor van esély, ha nem ugyanolyan típusúak. Nekünk Corolla Versoban nem volt gond a 3 ülés, és úgy tudom, hogy a Verso egy picit még szélesebb is belül.
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.13 21:28:08 írta music »
music