Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7026854 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53685 Dátum: 2021.03.07 20:35:35 »
Ez jó:
"Az adózónak - személyétől függetlenül - a cégautó-adót kerekítés nélkül forintban kell megfizetnie."
Nem lehetett volna változtatni véletlenül sem, pl.:
"Az adózónak - személyétől függetlenül - a cégautó-adót, valamint a gépjárműadót kerekítés nélkül forintban kell megfizetnie."

Csak hogy jól érezze magát az "átlagpógár". De NEEEM.

 :clap: :clap: :hug: :clap: :clap:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53686 Dátum: 2021.03.07 20:42:48 »
Micila, elolvastam, igazad van :) Bumm, utalok még 40 Ft-ot... (azt továbbra sem értem, miért így van az egész kitalálva... nem is kell értenem :) )

Há' me' azé'! Me' azadótörvény segíti a behajtást, mert az ezer forintér' mán' nem nyúnak le! Nagy píz megyen ottan. 2015 évben csak a beszedett vám 27500 milliárd forintra rúgott. Nem vicc! Oktatták ezt is anno! Ennek 75%-át az íjú lenyújja, mer' csak!!  ::) :yes: :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53687 Dátum: 2021.03.17 14:16:28 »
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53688 Dátum: 2021.03.17 17:55:19 »
Fery

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53689 Dátum: 2021.03.17 21:16:09 »
Köszönöm szépen a válaszokat Mindenkinek!
Kíváncsian várom, mit küldenek nekem majd  :hmmmm:

Sziasztok!

Ma megkaptam a csomagot a NAV-tól (szerintem ABC sorrendben küldhetik).
Meglepetésemre a 11060 Ft-os éves díjra kaptam két darab 5500 Ft-os csekket (készpénzátutalási megbízást).
Ez egyike azon fehér holló eseteknek, hogy nem rosszabbul járok - nyertem 60 (hatvan) kemény magyar forintot. Az már lassan egy deci benzin. Akarom mondani amióta nem tankoltam, azóta lassan annyival drágább egyetlen liter benzin...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53690 Dátum: 2021.03.17 22:53:33 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk
« Válasz #53691 Dátum: 2021.03.18 21:16:52 »
Nagy állat ez a celeb Berki. Végre megérdemelhetne egy méltó büntetést, mert úgy tűnik ebben az országban az ilyenek mindent megúsznak.
Magyarázkodni - ráadásul ennyire utólag - ez is csak az ő szegénységi bizonyítványát minősíti. Látszik és hallatszik a kamera felvételén a dudálása, az agresszív előzése, majd a büntetőfékezése. Olyan nehéz beismerni valamit a mai világban, ami ennyire egyértelmű?

Hogy is mondta egyszer az egyik ismerősöm, a névazonosság végett azzal a tornásszal, aki vele ellentétben le is tett valamit az asztalra? "Berki Krisztián - a tornász -, és nem a paraszt".  :szemez: :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53692 Dátum: 2021.03.19 14:46:52 »
Ennek a sztárnak már volt hasonló ügye! Nem?
Valami csatornafedelet került ki és egy motorost borított fel?
Persze az is véletlenül történt.
Fery

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53693 Dátum: 2021.03.19 17:00:47 »
Szeretnék a kocsimra vonóhorgot rakatni. Làtom, a net televan bontott, használt vonóhorgokkal. Ezeket nem lehet legálisan feltenni a kocsira és leműszakiztatni, igaz? Vagy van vmi mód rá?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53694 Dátum: 2021.03.20 08:27:34 »
Ennek a sztárnak már volt hasonló ügye! Nem?
Valami csatornafedelet került ki és egy motorost borított fel?
Persze az is véletlenül történt.
Előkerült még egy videó, amin egy rá megszólalásig hasonlító valaki - rendszám látszik, szóval ki lehet deríteni, ki az - robogóval (sic!) büntetőfékez. Ha tényleg ő az, akkor súlyosbodik a büntetési tétel, hisz visszaeső...
És egy ilyen alak lehetett főpolgármester jelölt. :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2021.03.20 08:29:14 írta music »
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53695 Dátum: 2021.03.20 10:44:36 »
Előkerült még egy videó, amin egy rá megszólalásig hasonlító valaki - rendszám látszik, szóval ki lehet deríteni, ki az - robogóval (sic!) büntetőfékez. Ha tényleg ő az, akkor súlyosbodik a büntetési tétel, hisz visszaeső...
És egy ilyen alak lehetett főpolgármester jelölt. :eek:

Ő az ,minden reggel arra megyek kocsival ismerem a környéket ott még kéttonással is alig fordulnak ki és itt lakik a környéken. A buszos téma is békáson történt.
Ha a górék leveszik róla a kezüket, lehet bevarrják.  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2021.03.20 10:46:57 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk
« Válasz #53696 Dátum: 2021.03.23 19:35:00 »
Ilyet talán még nem is tapasztaltam itt, hogy hétköznap ellenére 29 óra is lassan eltelt a legutolsó hozzászólás óta.  :hmmmm: És még csak ünnepnap sem volt.  :hmmmm: :whistling:
Tudom, hogy FB (sicc) meg minden, de tényleg erre az elfeledett sorsra fog jutni ez a szegény fórum is, amikor a hős és szép időszakban simán megvolt a napi 1000 hozzászólás is?  :cry: Miközben emberek tök jól elbeszélgettek és nyugodt, civilizált keretek között vitába elegyedtek egymással? :helpsmilie:

Csak nekem hiányoznak azok az idők?  :?:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

tuta78

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53697 Dátum: 2021.03.23 20:54:18 »
Sziasztok!
Lassan két hete örülünk a családdal az új autónknak, egy 2010-es 1,8-as Verso-nak.
Sok probléma nincs, de két olyan bosszantó apróság van, amiért nem tudom hova forduljak.
Van rajta gyári tetőcsomagtartó, amihez sajnos nem találok kulcsot sehol az autóban. 79-es számú kulcs kellene hozzá.
Neten egy darab eladó kulcsot sem találok, csak eladó tetőcsomagtartókat, amelyek mellett ott mosolyog legalább egy, de több helyen két általam keresett kulcs. Nekem már annyira is elég lenne, ha 10 perc alatt úgy 10 centiméterrel ki tudnám az aktuális pozíciót szélesíteni, utána már nem nagyon akarnék hozzányúlni, úgyis használjuk.
Ki lehet-e nyitni esetleg valami mással, dugókulccsal? Bármi segítséget megköszönnék ezügyben.

A másik problémám is igen banális, de szerintem az bütykölős megoldás lesz.
A hátsó ajtókban vannak kihúzható árnyékoló rolók. Persze az egyik sajnos be van süllyedve belülre, mert a külső műanyag kerete/rúdja letört vagy kiesett. Az új szerkezet ára persze, hogy horribilis 170 ezer forint körül van. Ha esetleg erre is lenne valakinek ötlete.

Üdv mindenkinek!!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53698 Dátum: 2021.03.23 22:29:59 »
Ilyet talán még nem is tapasztaltam itt, hogy hétköznap ellenére 29 óra is lassan eltelt a legutolsó hozzászólás óta.  :hmmmm: És még csak ünnepnap sem volt.  :hmmmm: :whistling:
Tudom, hogy FB (sicc) meg minden, de tényleg erre az elfeledett sorsra fog jutni ez a szegény fórum is, amikor a hős és szép időszakban simán megvolt a napi 1000 hozzászólás is?  :cry: Miközben emberek tök jól elbeszélgettek és nyugodt, civilizált keretek között vitába elegyedtek egymással? :helpsmilie:

Csak nekem hiányoznak azok az idők?  :?:

De, szerintem már volt hasonló, sajnos. Nekem is furcsa. Valószínűleg mindenki rohan, vagy ki tudja.
Nekem hiányoznak, +1.
Vigaszul legyen, hogy azért befutott 1-2 hozzászólás  :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53699 Dátum: 2021.03.23 23:52:40 »
A másik problémám is igen banális, de szerintem az bütykölős megoldás lesz.
A hátsó ajtókban vannak kihúzható árnyékoló rolók. Persze az egyik sajnos be van süllyedve belülre, mert a külső műanyag kerete/rúdja letört vagy kiesett. Az új szerkezet ára persze, hogy horribilis 170 ezer forint körül van. Ha esetleg erre is lenne valakinek ötlete.
Nem tudom, mennyire van mélyen, hogy egy csipesszel nem lehet-e benyúlni érte, illetve ha van rajta bármi olyan (pl. lyuk), amibe beleakadhat egy kampó, akkor egy konyhai hústűvel. Ha egyik se, akkor még mindig van az a lehetőség, hogy leszedni az ajtó belső borítását. Arra a youtube-on biztos találsz videót, elvileg nem bonyolult.
music