Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7031527 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53565 Dátum: 2020.12.04 12:04:01 »
Megjött az autónk alvázszáma, ezek szerint Belgiumban rakták össze. Az eddigi infók alapján spanyolra számítottam (Vigo).

Update. Jól gondoltam, valóban Vigoban gyártják, a belga alvázszám amiatt van, hogy hivatalosan Toyota gyártmány, és a Toyota Europe székheley Brüsszel.
« Utoljára szerkesztve: 2020.12.07 09:41:03 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53566 Dátum: 2020.12.07 09:36:13 »
Igazi ritkaság.

Ha a keresést leszűkítem a 2003-2005 évjáratú benzinesekre, akkor 17 találat jön ki, amiből 3 - azaz kb. 20%-a - ilyen "igazi ritkaság". Ha már valami ritka, az a színe.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #53567 Dátum: 2020.12.07 10:08:11 »
És a szokásos le Executive-ozás, pedig ez messze van attól...  :no: :hmmmm:
Még csak nem is a németből behozott Executive (mert abban legalább lenne ülésfűtés és Xenon), de ez egy sima mezei Sol Technic.

A színe az valóban nem volt túl gyakori - de szerintem talán azért is, mert nem is készítettek belőle túl sokat, aki pedig nem akart fél évet várni az autójára, az megvette a raktári ezüst, világoszöld vagy fekete színű példányokat.
Sötétkékből vagy a bordóból (a pirosról már nem is beszélve) szintén nem sok futkos.

De összességében nézve ez nagyon a kínálat legelejéről való (2003 május), és bár az átlaghoz képest kevesebb km van benne, és azért az igazi Executive + extrái sincsenek benne - így szerintem kicsit húzós érte a majd 1,7M Ft.  :hmmmm:
És bár próbálja a látszatát kelteni, hogy nem kereskedő, azért a textilszőnyegen lévő "papír-taposó", és az idős tulaj szöveg inkább erre enged következtetni (még ha nincs is "járművek ugyanitt" opciója). A gumiméretet is rosszul tudja, pedig elég lett volna csak lepillantani rá...  :no: :wacko: :whistling: :hmmmm:
Dísztárcsa sosem volt hozzá 17-es méretben, szóval az a 215/45-ös guminak írt méret inkább a hagyományos 205/55-ös lesz, természetesen 16-ossal.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53568 Dátum: 2020.12.08 19:35:12 »
új fegyver a szabálytalankodók ellen
És ebben az a jó, hogy nem is tudsz róla, de mégis bizonyító erejű.
Mondom ezt úgy, hogy adott esetben engem is érinthet...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53569 Dátum: 2020.12.08 20:40:50 »
A kék autóval mi volt a baj? Zölden ment át.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53570 Dátum: 2020.12.08 21:31:34 »
Ez rendben is volna, de azért javasolnám nevezett technológia bevetését más célterületeken is, pl. drogdílerek oktatási intézmények környékén, stb.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53571 Dátum: 2020.12.09 09:05:08 »
Ez rendben is volna, de azért javasolnám nevezett technológia bevetését más célterületeken is, pl. drogdílerek oktatási intézmények környékén, stb.

Abból nincs bevétel.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53572 Dátum: 2020.12.09 10:01:57 »
A kék autóval mi volt a baj? Zölden ment át.
Ez tényleg kérdés?  :eek: :eek: :eek:
Pedig ugrom erre a fajta szabálytalanságra, ez az egyik legfelháborítóbb nagy forgalom idején.
Ha átment volna, nem is lett volna baj, de úgy ment bele a kereszteződésbe, hogy a továbbhaladás irányában álltak az autók, ergo nem lehetett biztos abban, hogy a zöld végéig el tudja hagyni a kereszteződést. Nem is tudta, az előtte lévő piros sem, sőt a  kisbusz is necces, de annak a sofőrje legalább mondhatja, hogy úgy tűnt, be fog férni, és igazából nem akadályozott senkit. A másik kettőre ez nem áll.
Egy kivételt tudok akceptálni - jóllehet ez is szabálytalan, de emberileg érthető - az ilyen szitukban, amikor egy olyan kereszteződésben kell kikanyarodnod lámpára, ahol a másik/többi irányból mindig belógnak a te zölded idején, magyarul ha betű szerint betartod a szabályt, egy-két óráig nem tudsz kikanyarodni. Ha ilyenért büntetni akarna a rendőr - mert igaza lenne -, biztosan visszakérdeznék, hogy ő miképpen oldaná meg az adott szitut szabályosan anélkül, hogy a mögötte állók ne lincselnék meg.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53573 Dátum: 2020.12.09 10:20:26 »
(5) Tilos megállni:

a) ahol a jármű fényjelző készülék vagy jelzőtábla jelzésének az észlelését akadályozza;

b) ahol a jármű és az úttesten levő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább három méter széles hely nem marad;

c) be nem látható útkanyarulatban, bukkanóban vagy más olyan helyen, ahol a járművet a többi jármű vezetője kellő távolságból nem észlelheti;

d) *  körforgalmú úton, útkereszteződésben
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53574 Dátum: 2020.12.09 12:04:42 »
Ez tényleg kérdés?  :eek: :eek: :eek:
Pedig ugrom erre a fajta szabálytalanságra, ez az egyik legfelháborítóbb nagy forgalom idején.
Ha átment volna, nem is lett volna baj, de úgy ment bele a kereszteződésbe, hogy a továbbhaladás irányában álltak az autók, ergo nem lehetett biztos abban, hogy a zöld végéig el tudja hagyni a kereszteződést. Nem is tudta, az előtte lévő piros sem, sőt a  kisbusz is necces, de annak a sofőrje legalább mondhatja, hogy úgy tűnt, be fog férni, és igazából nem akadályozott senkit. A másik kettőre ez nem áll.
Egy kivételt tudok akceptálni - jóllehet ez is szabálytalan, de emberileg érthető - az ilyen szitukban, amikor egy olyan kereszteződésben kell kikanyarodnod lámpára, ahol a másik/többi irányból mindig belógnak a te zölded idején, magyarul ha betű szerint betartod a szabályt, egy-két óráig nem tudsz kikanyarodni. Ha ilyenért büntetni akarna a rendőr - mert igaza lenne -, biztosan visszakérdeznék, hogy ő miképpen oldaná meg az adott szitut szabályosan anélkül, hogy a mögötte állók ne lincselnék meg.

Elég baj, hogy ezt illen fórumon magyarázni kell!!
Az is igaz, hogy a szabályos és operatív közlekedés elsajátításához és gyakorlásához nem elég a billentyű parancsok, programnyelvek, stb.  ismerete.!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53575 Dátum: 2020.12.09 22:37:15 »
Hááát az estek többsége az êletben nem ilyen fekete-fehér.

Gyakran kanyarodáskor nehezen állapítható meg, a továbbhaladás irányában, hogy éppen előtted fog megállni a sor... Mert valaki 6 kocsival előrébb hirtelen kitalálta hogy ott akar oldal-parkolni, manőverezni, akkor emiatt a sor vége belelóg a keredzteződésbe mit tehet?

Pesten legalábbis a lámpák klasszul vannak időzítve, a forgalom tempójához. Még a legforgalmasabb időszakokban is szinte csak akkor lehet így bent ragadni egy kereszteződésbe, ha eleve sárgán vagy piroson mentél át. Zölddel simán átérsz mindig, hacsak nem bénázik vki elöl.




robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53576 Dátum: 2020.12.10 08:53:47 »
Egy kivételt tudok akceptálni - jóllehet ez is szabálytalan, de emberileg érthető - az ilyen szitukban, amikor egy olyan kereszteződésben kell kikanyarodnod lámpára, ahol a másik/többi irányból mindig belógnak a te zölded idején, magyarul ha betű szerint betartod a szabályt, egy-két óráig nem tudsz kikanyarodni. Ha ilyenért büntetni akarna a rendőr - mert igaza lenne -, biztosan visszakérdeznék, hogy ő miképpen oldaná meg az adott szitut szabályosan anélkül, hogy a mögötte állók ne lincselnék meg.
A videó szerintem pont ezt a kivételt mutatja.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53577 Dátum: 2020.12.10 11:00:11 »
Hááát az estek többsége az êletben nem ilyen fekete-fehér.

Gyakran kanyarodáskor nehezen állapítható meg, a továbbhaladás irányában, hogy éppen előtted fog megállni a sor... Mert valaki 6 kocsival előrébb hirtelen kitalálta hogy ott akar oldal-parkolni, manőverezni, akkor emiatt a sor vége belelóg a keredzteződésbe mit tehet?


Pesten legalábbis a lámpák klasszul vannak időzítve, a forgalom tempójához. Még a legforgalmasabb időszakokban is szinte csak akkor lehet így bent ragadni egy kereszteződésbe, ha eleve sárgán vagy piroson mentél át. Zölddel simán átérsz mindig, hacsak nem bénázik vki elöl.


A
A videó szerintem pont ezt a kivételt mutatja.

Milyen kivételről lehet beszélni???
A  kék jármű vezetőjének egyértelmű jelzést kellet adjon az őt megelőzően kanyarodó járművek féklámpájának működése, a nevezett járművek lassulása, amiből következően a szabad jelzés ellenére sem hajthatott volna be a kereszteződésbe, mert  - a vonatkozó szabály értelmében - nem tudja elhagyni az adott kereszteződést. Itt sincsen helye semmiféle ceptának! Egyszerűen nyitott szemmel és értelemmel kell a közlekedésben részt venni.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53578 Dátum: 2020.12.11 09:07:00 »
A videó szerintem pont ezt a kivételt mutatja.
Neeeeeeeeeeeeem. Egész másra gondoltam. Amikor te egy kis mellékutcából akarsz kikanyarodni, olyan szituban, hogy kb. 3-4 autó kikanyarodására elég a zöld, de szabályosan elvileg ezt nem teheted meg, mert a főúton nem betartva ezt a passzust, (csak akkor megyek be a belátható kereszteződésbe, ha látszik, hogy azt el is tudom hagyni a zöld végéig) mindig áll a sor akár a kereszteződésben is. Megjegyzem, amikor konstans dugó van, percenként mész előre 50-60 métert, akkor azért nem kell vaslogika ahhoz, hogy nem lógok be a kereszteződésbe, pláne nyílegyenes úton...

Node térjünk vissza a videóhoz.
A kisbuszt én nem kárhoztatnám, amikor elindult, még nem volt látható, hogy meddig fog eljutni, és végül is ahol megállt, ott nem akadályozott senkit. A piros autó helyében én már óvatosan indultam volna, és lehet, hogy a zebra után megálltam volna, de ha be is kanyarodok, akkor besorolok a kisbusz mellé. A kék autó sofőrje pedig teljesen egyértelműen láthatta, hogy nem átjárható a kereszteződés az ő számára, neki max. annyi fért volna bele, hogy előre megy a zebrán túlig, ahol a gyalogosokat már, a keresztirányú forgalmat még nem zavarja, de nem kezdi meg a bekanyarodást.
« Utoljára szerkesztve: 2020.12.11 10:14:30 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53579 Dátum: 2020.12.18 22:01:16 »
No, hát megjött az új jószág, ma vettük át. Sajnos, már sötétedőben volt, úgyhogy képeket még nem lőttem. Mondta az értékesítő, hogy a legjobbkor rendeltük meg - egyrészt azóta sem volt akkor engedmény rá, másrészt pár nappal azután, hogy megrendeltük, kaptak egy központi emailt, hogy nem lehet többé kék színben rendelni. (A mostani színpaletta meg eléggé színhiányos, épp azért lett kék...)
Mivel összesen 13 km van benne a hazaúttal együtt, így sok benyomás nincs róla. Elsőre az tetszik, hogy elég nagy felületű ablakai vannak, így ki lehet belőle látni, eleve elég magasan ülök benne. A kormányzása inkább a Yariséra emlékeztet, amit én jobban kedvelek, mint a COV-ét, két személlyel elég jól húz a kis motor, és a bc pillanatnyi fogyasztásra vonatkozó számai is elég szépek voltak (kérdés, igazak is?). Hamarosan kerül bele egy kis védelem is.

Ugyanitt nem soká egy COV eladó lesz. Még nem tettem fel hirdetést, de már készül...
music