Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 6943262 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53430 Dátum: 2020.04.01 13:25:57 »
Jó hát ez egyszeri felfordulás lehet max, aztán minden beáll rendesen. Azt az időzónát kellene választani amely élettanilag jobban megfelel, nem pedig azt, amelyik mindenféle idióta gazdaságinak mondott szempontnak.
Maximálisan egyetértek. Pedig ha a mostani nyári lenbe az állandó (szerintem ez áll közelebb hozzánk), akkor pont az osztrákoknál lenne időeltolódás.  Nekünk itt Óváron ez biztos fura lenne egy jó ideig. Ai itt élö sok ingázó, az osztrákokból élö fogászatok, kereskedelem miatt lenne érdekes. Vagy egyszerüen alkalmazkodnának a nyitvatartási idővel.

Tapatalkkal küldve.


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53431 Dátum: 2020.04.01 16:02:04 »
Ezt nem igazán értem. Saját időzónánk nem lehet,  [rohog] valahova muszáj lesz tartozni. Vagy megtartjuk a nyári időszámításnak megfelelőt, (tk. ez van közelebb a valós helyi időhöz), vagy visszamegyünk a télibe, ami eddig volt a "rendes". Attól nem tartok, hogy nagy felfordulást okozunk, eddig is volt egy többé-kevésbé reális zóna felosztás, most majd lesz egy új, amit meg fog szokni mindenki. A Távol-Keleten, meg Ausztráliában is néha elég következetlen a rendszer, vannak "feles" időzónák is, mégis megy az élet ott is.

Jó hát ez egyszeri felfordulás lehet max, aztán minden beáll rendesen. Azt az időzónát kellene választani amely élettanilag jobban megfelel, nem pedig azt, amelyik mindenféle idióta gazdaságinak mondott szempontnak.

Mi itthon sokat beszélgettünk erről.
Igen, a téli az eredeti időszámítás, és ez áll közelebb az emberhez (fiziológiailag). Megborul a cirkadián ritmus stb.
Mi ennek látnánk hasznát, ha ez lenne, de itthon a tömeg inkább a nyárit szeretné: télen érdekes lesz reggel nyolckor még sötét van  :wacko: ám ez lenne a kisebbik baj ugye.

Amúgy ha a nyári lesz és nem változtatják, talán még az is jobb, mintha évente kétszer váltanák, de... ahogy feljebb írtam.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53432 Dátum: 2020.04.01 16:03:28 »
... Vagy egyszerüen alkalmazkodnának a nyitvatartási idővel.
...

Ennyi  :clap:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53433 Dátum: 2020.04.01 17:52:19 »
Nem tudom az egyes orszàgok pontosan melyik mellett döntenek majd, de mi lesz akkor, ha teljesen mozaikos megoldàs születik a végén? Példàul: Hollandia (nyàri), Belgium (téli), Németorszàg (nyàri), Ausztria (téli) stb. akkor mindig àllitani kell majd az oràt, ezen orszàgokba utazva (vagy àtutazva), pedig eddig ugyanaz az idö volt mindenhol... ez nem lesz tùl praktikus vagy ésszerü. Persze egy adott orszàgon belül a nagy többséget ez nem fogja érinteni, mert a mindennapokban nem fogja érdekelni a külföldi idöszàmitàs...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53434 Dátum: 2020.04.02 12:31:28 »
analóg az, mert nem magától állítódik. Aka: non automatic
A folyadékkristályos kijelzőt egy digitális panel hajtja. ;)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53435 Dátum: 2020.04.02 13:53:54 »
Meg digitális szerintem az, ami nem folyanatosan változik. Ha jól tudom a muatós óra analóg, a szám kijelzős digitális az órák világában.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53436 Dátum: 2020.04.19 12:22:33 »
Tipikus esete a jónak tűnő, de lehet, hogy mégsem az ajánlatnak. Messze a magyar piac legdrágább darabja, csili-vili, valszeg a futott km is stimmel. Ámde.
Osztrák piacos, tehát rozsdaveszély, - kép nincsen az alvázáról - 11 éves, a féltengelytörés ideje, az ajtókárpit már kezd elválni, és mind a motor-, mind az utastér úgy ragyog, mintha a szalonban állna új autóként, az ember önkéntelenül is arra gondol, hogy mit kellett ennyire eltüntetni...
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53437 Dátum: 2020.04.19 15:59:04 »
Tipikus esete a jónak tűnő, de lehet, hogy mégsem az ajánlatnak. Messze a magyar piac legdrágább darabja, csili-vili, valszeg a futott km is stimmel. Ámde.
Osztrák piacos, tehát rozsdaveszély, - kép nincsen az alvázáról - 11 éves, a féltengelytörés ideje, az ajtókárpit már kezd elválni, és mind a motor-, mind az utastér úgy ragyog, mintha a szalonban állna új autóként, az ember önkéntelenül is arra gondol, hogy mit kellett ennyire eltüntetni...


Az üldözési mánia biztos erre sarkalja azt, aki még nem nyitotta ki a motorház tetőt csak akkor amikor aksit, vagy motorolajat cserélt, legfeljebb ablakmosó folyadékot töltött az autójába. Azért, hogy lemossa a motort és a motorteret még gondolatban sem hajlandó elfáradni! Annak bizonyára felettébb gyanús egy karbantartott, lemosott motor és környezete. Aki érti, hogy mit és hol keressen annak nem probléma rátalálni a jelekre néhány kilóméter próbavezetés után sem. Akinek meg ez gondot jelent, az maradhat a kilátástalan fecsegés özönnél.
Az autó amit 11 éve vezetek és gondozok, annak motorja 1 perces mosás után így néz ki. Az állapotáról TTG-ék nyilatkozhatnak.
« Utoljára szerkesztve: 2020.04.19 16:04:44 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53438 Dátum: 2020.04.19 19:18:12 »
LasiHachi:
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53439 Dátum: 2020.04.24 22:16:16 »
Az üldözési mánia biztos erre sarkalja azt, aki még nem nyitotta ki a motorház tetőt csak akkor amikor aksit, vagy motorolajat cserélt, legfeljebb ablakmosó folyadékot töltött az autójába. Azért, hogy lemossa a motort és a motorteret még gondolatban sem hajlandó elfáradni! Annak bizonyára felettébb gyanús egy karbantartott, lemosott motor és környezete. Aki érti, hogy mit és hol keressen annak nem probléma rátalálni a jelekre néhány kilóméter próbavezetés után sem. Akinek meg ez gondot jelent, az maradhat a kilátástalan fecsegés özönnél.
Az autó amit 11 éve vezetek és gondozok, annak motorja 1 perces mosás után így néz ki. Az állapotáról TTG-ék nyilatkozhatnak.
Ha nem mindig magadból indulnál ki...
Az emberek 99%-a nem gondozza az autóját, csak így-úgy használja, nem is ért hozzá, és a csili-vili külső-belső elhiteti vele, hogy egy szuper autót lát maga előtt éppen, ráadásul kifogta azt az egyet az ezerből, amelyiket tényleg egy vidéki orvos tulajdonolta korábban, aki csak arra használta az autót, hogy vasárnap délben elmenjen ebédre a tőle 2 km-re lakó lányáékhoz.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53440 Dátum: 2020.05.13 14:24:53 »
Hihetetlen, hogy milyen sötét emberek vannak. Mikor kiderül, hogy a buszon van/volt működő fedélzeti kamera, akkor is ragaszkodik ahhoz (hogy egy kutya miatt kellett hirtelen fékeznie), amit az említett kamera felvételei egy pillanat alatt cáfolnak.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53441 Dátum: 2020.05.13 14:41:40 »
Hihetetlen, hogy milyen sötét emberek vannak. Mikor kiderül, hogy a buszon van/volt működő fedélzeti kamera, akkor is ragaszkodik ahhoz (hogy egy kutya miatt kellett hirtelen fékeznie), amit az említett kamera felvételei egy pillanat alatt cáfolnak.
A kamuzásért még 50%-ot ráhúznék minden ilyennek a büntetési tételeire. Kocsinak a közelébe nem szabadna az ilyeneket engedni többet. Felsőbbrendűségi komplexust ne az utakon élje ki.
Néha legszívesebben leadnám a kamerám felvételeit a rendőrségen. Tegnap is megállok a zebránál elengedni a gyalogost. Mellettem lévő sávban meg jön a ***i és majdnem elüti. Következő lámpánál utólérem, erre látom hogy telefonál. Egy lámpával később megállok a pirosnál. Mellettem lévő sávban öt autó húz át a pirosban. Mi a franc megy az utakon?
« Utoljára szerkesztve: 2020.05.13 14:44:14 írta Silent »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53442 Dátum: 2020.05.13 19:14:40 »
...
Néha legszívesebben leadnám a kamerám felvételeit a rendőrségen. Tegnap is megállok a zebránál elengedni a gyalogost. Mellettem lévő sávban meg jön a ***i és majdnem elüti. Következő lámpánál utólérem, erre látom hogy telefonál. Egy lámpával később megállok a pirosnál. Mellettem lévő sávban öt autó húz át a pirosban. Mi a franc megy az utakon?

Én egyszer már le is adtam. Elég durva helyzet volt, nyugodtan meg is halhattam volna, de hála Istennek megúsztam, centiken múlott. Látszott a rendszáma egyértelműen. El is jártak az ügyben.
Most meg már sima ügy ügyfélkapun ilyet is bejelenteni.
Szerintem több ilyen bejelentés lenne, hamar csökkenne az esetszám  :otlet:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk
« Válasz #53443 Dátum: 2020.05.14 09:08:38 »
Nekem nagy kedvencem, amikor az idióta nem jelzi a körforgalomnál indexeléssel, hogy ő most lekanyarodik. Ezért alakulnak ki sorok, mert a szerencsétlen többi autós nem tudja így eldönteni, hogy lekanyarodik, vagy megy tovább. Na ezek miatt szoktak több száz méteres sorok is kialakulni, és milyen egyszerű lenne a körforgalom közepébe egy székre leültetni egy rendőrt, és szépen kiinteni és megbírságolni azokat, akik eme egyszerű szabály ellen vétenek.

Most szombaton az M3-as Praktiker áruházba menet a kagylós kút melletti Mc Drive-nál akkora volt a kocsisor, és persze az egyik autós már csak úgy fért oda, hogy keresztben állt, várt a sorára, és a vicc az, hogy egy rendőrautót tartott fel közvetlenül, de nekik persze eszük ágában sem volt megbírságolni ezért a keresztben kompletten beállós - mindkét oldalt akadályozós műveletért az autóst. Így álltunk vagy 3 percet, mire derék autósunk kapcsolt, hogy hatalmas sor gyűlt össze mindkét irányba miatta, és feladta, hogy 20-25-.ik autósként várakozzon a Mc Drive-ba jutásért.
Mondjuk azt sem értem emberek miért vesznek/esznek ilyen szemetet, de az már egy más tészta.  :no: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53444 Dátum: 2020.05.14 11:51:01 »
Nekem nagy kedvencem, amikor az idióta nem jelzi a körforgalomnál indexeléssel, hogy ő most lekanyarodik. Ezért alakulnak ki sorok, mert a szerencsétlen többi autós nem tudja így eldönteni, hogy lekanyarodik, vagy megy tovább. Na ezek miatt szoktak több száz méteres sorok is kialakulni, és milyen egyszerű lenne a körforgalom közepébe egy székre leültetni egy rendőrt, és szépen kiinteni és megbírságolni azokat, akik eme egyszerű szabály ellen vétenek.

Most szombaton az M3-as Praktiker áruházba menet a kagylós kút melletti Mc Drive-nál akkora volt a kocsisor, és persze az egyik autós már csak úgy fért oda, hogy keresztben állt, várt a sorára, és a vicc az, hogy egy rendőrautót tartott fel közvetlenül, de nekik persze eszük ágában sem volt megbírságolni ezért a keresztben kompletten beállós - mindkét oldalt akadályozós műveletért az autóst. Így álltunk vagy 3 percet, mire derék autósunk kapcsolt, hogy hatalmas sor gyűlt össze mindkét irányba miatta, és feladta, hogy 20-25-.ik autósként várakozzon a Mc Drive-ba jutásért.
Mondjuk azt sem értem emberek miért vesznek/esznek ilyen szemetet, de az már egy más tészta.  :no: :hmmmm:

Az egyik pénteki mikrotalin kérdezd meg.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu