Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7025265 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53175 Dátum: 2019.05.03 09:44:35 »
Hívj fel egy NKH vizsgaállomást. 

pl ők rendesek:   

https://www.nkh.gov.hu/web/kozuti-gepjarmu-kozlekedesi-hivatal/hely/-/h/143637/pomaz-muszaki-vizsgaloallomas

simán felveszik a telefont és elmopndják hogyan.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53176 Dátum: 2019.05.03 09:54:48 »
Bár itt személyesen kevesekkel ismerjük egymást, de régi fórumozók biztosan emlékeznek KleinGy-re, a feleségemre.
Tegnap megszületett a kisfiunk, Márk  :wub:  :wub: :wub:
Gratulaaaa! Jó egészséget a családnak!!!!    :flowers:
Fery

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53177 Dátum: 2019.05.03 10:12:11 »
Édesapám autóján most 12.-én lejár majd a műszaki vizsga, ami ugye azt jelenti, hogy a jövő héten valamikor el kellene vinnem majd.
Viszont még mindig nem történt meg a hagyatéki tárgyalás (Febr 4.-én hunyt el szegény...), szóval a kérdésem az, hogy ha beállítok az autó papírjaival, a halotti bizonyítvánnyal, akkor elvileg leműszakiztatható az autó, vagy keresnem kell egy olyan állomást, ahol "okosban" megoldják a tulajdonos kérdését?
Sajnos meghatalmazás nincsen, hiszen hirtelen hunyt el, az igazolványait meg ugye le kellett adni, szóval csak a forgalmi és a törzskönyv van meg, az autó meg az ő nevén.
Ahogy még a köt. biztosítás is "él" a nevére, hiszen a hagyatéki tárgyalásig gyakorlatilag meg van kötve a kezed, semmit se lehet elintézni ebben az országban...  :no: :hmmmm:
Szomorú történet  :no: .
Szerintem próbáld meg, hogy beviszed a papírokat, halotti bizonyítványt, ha van anyakönyvi kivonat, akkor azt is. Esetleg előtte menj el oda, ahol szeretnéd vizsgáztatni és kérdezd meg, hogy mi a teendő (ne telefonon!).

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk
« Válasz #53178 Dátum: 2019.05.03 13:37:47 »
Az lesz, köszi.
Hétfőn vagy kedden megyek egy kört, van itt a 2 km-es körzetünkben 3 hely is, ahol lehet műszakit csináltatni, az egyiknél csak lesz megoldás a dologra.

Netet böngészve nem éppen kecsegtető dolgokat lehet ez ügyben olvasni:
"Műszaki vizsga a hagyatéki eljárás befejezése előtt
Hiába jár le a jármű műszaki vizsgája, az nem végeztethető el, csak a jogerős hagyatéki végzés után. Ennek oka, hogy a műszaki vizsgát csak a tulajdonos vagy annak meghatalmazottja végeztetheti el."
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53179 Dátum: 2019.05.04 08:34:01 »
Az lesz, köszi.
Hétfőn vagy kedden megyek egy kört, van itt a 2 km-es körzetünkben 3 hely is, ahol lehet műszakit csináltatni, az egyiknél csak lesz megoldás a dologra.

Netet böngészve nem éppen kecsegtető dolgokat lehet ez ügyben olvasni:
"Műszaki vizsga a hagyatéki eljárás befejezése előtt
Hiába jár le a jármű műszaki vizsgája, az nem végeztethető el, csak a jogerős hagyatéki végzés után. Ennek oka, hogy a műszaki vizsgát csak a tulajdonos vagy annak meghatalmazottja végeztetheti el."
Idióta magyar bürökrácia...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53180 Dátum: 2019.05.07 10:46:15 »
Idióta magyar bürökrácia...
Az!!! Én már végig szenvedtem az ilyen és hasonló bürokratikus gépezetet.
Ahol már nagyon kibuktam az az Elmű volt. Anyum szegény, csak nézett nagyokat mi mindent kérnek és szinte követelnek.
Ott voltam vele ügyet intézni, a pult másik oldalán a hölgy egyszer csak kéri az én adataimat is, igazolványok stb.
Mondom ezt nem az én villanyórám, mit akar az én papírjaimmal? Nem adtam oda semmit, de csak erősködött, hogy akkor nem intézik az átírást.
Kicsit kiakadtam, kérdeztem milyen adatgyűjtés ez? Milyen alapon tagadja meg az elhunyt házastárs nevéről az átírást??? stb
Még majdnem engem vezettek ki onnan.
Gondolhatjátok min megy és ment keresztül és még az ilyen .... nem minősítem inkább.
Az lett a végeredmény, átmentünk egy másik kirendeltséghez. Gond nélkül, normálisan viszonylag gyorsan ment a papírunka.
Biztosítás szinte ugyan ez volt. Otthagytuk őket. Megvártuk az amúgy is hamarosan lejáró biztosítási időszakot.
A meglévő papírokkal bementünk egy másik biztosítóhoz és semmi gond nem volt.
Érteni nem értem, hogy az amúgy is lesújtó hangulatban lévő embereket miért kell egzecíroztatni?!
Fery

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53181 Dátum: 2019.05.07 11:02:17 »
Ahol már nagyon kibuktam az az Elmű volt.
Elmü bürokrácia: Budapesti lakásom villanyórája mai napig apám nevén van. Apám 1984 óta nem lakik a címen és majdnem két évtizede nem él.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53182 Dátum: 2019.05.07 11:10:20 »
Elmü bürokrácia: Budapesti lakásom villanyórája mai napig apám nevén van. Apám 1984 óta nem lakik a címen és majdnem két évtizede nem él.
Elképesztő!!
Fery

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53183 Dátum: 2019.05.07 11:17:32 »
Elképesztő!!
Tesóm nemrég kibányászta valami ügyfélszolgálatostól az infót, hogy ha adok meghatalmazást, akkor úgy egyszerűbb átírni. De totálisan el vannak tévelyedve.
Tegnap mesélték, hogy a szlovák eü. rendszerben felmérték, hogy a rákos betegek háromnegyede számára azért végzetes a betegségük, mert mire a várólistákon orvoshoz és kezeléshez jutnak, addigra túlhalad a betegségük. A hazai rendszerhez képest itt van orvos és a finanszírozás is megoldott. El se tudom képzelni, hogy odahaza mi lehet. Az az érzésem, hogy egy tízmillió fős túlélő játékot nézek élőben.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk
« Válasz #53184 Dátum: 2019.05.07 13:46:19 »
Az!!! Én már végig szenvedtem az ilyen és hasonló bürokratikus gépezetet.

Agyrém, az biztos...  :wacko:
Viszont ma bementem egy műszaki állomásra, ott csak egy meghatalmazást kértek - visszadátumozva persze, hogy vezethetem az autóját és hatósági kérdésekben eljárhatok a nevében.
Innentől kezdve megnyíltak a (kis)kapuk, pénteken vihetem is az autót.
Viszont a biztosítás már egy másik - vicces - dolog. Elvileg az az autó továbbra is a halott nevén van, ahogy a biztosítás is él még rajta - csak ugye ha én azt az autót vezetve okoznék balesetet, a biztosító már dörzsölné is a tenyerét azzal, hogy saját zsebes lenne a helyreállítás költsége - mert ugye halott nevén nem lehet biztosítás.
De bakker, amíg nincsen hagyatéki tárgyalás, se a közüzemi dolgokat (természetesen minden édesapám nevén volt, mint családfő), de még az autóval kapcsolatban se lehet intézni semmit.
Mi megoldjuk az autó kérdését, mert ugye itt az Avensis, de mondjuk egy olyan családban, ahol nincs másik autó, és ugyanígy tökölnek a hagyatéki tárgyalással 3-4 hónapot, akkor ott a család hogyan közlekedjen A-ból B-be "hivatalosan", mert ugye az autót elvileg le kell(ene) állítani, és nem szabad(na) használni és hónapokon keresztül csak azt nézni, ahogy szegény elkezd "pusztulni".
Noooooormális?  :eek: ::) :wacko:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53185 Dátum: 2019.05.07 16:02:05 »
Elmü bürokrácia: Budapesti lakásom villanyórája mai napig apám nevén van. Apám 1984 óta nem lakik a címen és majdnem két évtizede nem él.
Ezt az ELMÜ mégis honnan tudhatná? Amíg vki nem viszi be a halotti akvi -t vagy a hagyatéki végzést, addig esélyük sincs erről értesülni.
A lakcimnek egyébként nincs köze a számlafizetéshez.
Úgyhogy ezekben nem az ELMÜ a hibás.

Az ELMÜ abban a pillanatban, hogy értesül a halálesetről, vár 2 vagy 3 hónapot, aztán attól függetlenül, hogy a számla fizetve van leveszi az órát. Elsődleges álláspontjuk szerint az ügyfél halálával a szerződés megszűnik. Amennyiben bárki akarja a halotti akvi val új szerződést köthet. A leszerelt órát 3 hónapon belül potom 15 ezerért visszarakják, utána kell a megfelelőségről a ELMÜ s vizsgával rendelkező szerelő től a B345 sz. Megfelelőségi nyilatkozat (+20 ezer). Régebbi mérőhelyekre ezt nem állítják ki, ott szabványosítás kell, ami alsó hangon 100+.
Kicsit bonyolultabb hagyatéki eljárás simán meghaladja a 6 hónapot. Nem lakott lakás esetén akár hónapokig fel s tűnik a hiányzó óra.
Szerencsére az ELMÜ ezen gyakorlata törvénytelen - ami nem akadályozza meg a bepróbálkozásukat- és ezért viszonylag egyszerű én rájuk lehet verni az indokolatlan szolgáltatás kiesésre járó napi kötbért. A drágán ketyegő óra a visszakapcsolás folyamatát nagyon meg gyorsítja.

A pofátlan szolgáltató a biztosító, a halotti akvi - ra nem fizet ( még egy csomó más papírt kér, és vár a hagyatéki eljárásra, holott annak nem része), ráadásul küldi az elhunyt nevére a csekkeket, a felszólítást és a felmondással fenyegetést.

Legrosszabb a NYUF. Engem fenyegettek behajtóval ( csak bejelentő voltam), hogy fizessen vissza a fel nem vett nyugdíjat, amit mellesleg nem is tudtam volna átvenni. Az örökösnek is csak vmi év múlva utalták az utolsó tört hónap időarányos részét.

Egyedül a Telekom intézi korrektül. Akvi bemutat, beltéri lead, végszámla napra pontosan, vagy átiratás tetszőlegesen.
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.07 16:08:28 írta Agyarka »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53186 Dátum: 2019.05.07 16:28:55 »
Agyrém, az biztos...  :
2012. évi C. tv. 345. szakasz!!!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53187 Dátum: 2019.05.07 19:40:26 »
Ezt az ELMÜ mégis honnan tudhatná?
Onnan hogy megpróbál az ember új tulajdonosként eljárni... Talán vércsoportot nem kértek csak az átíráshoz. De oké, legyen úgy, hogy nem az ELMÜ a hibás.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk
« Válasz #53188 Dátum: 2019.05.08 09:49:27 »
Az ELMÜ abban a pillanatban, hogy értesül a halálesetről, vár 2 vagy 3 hónapot, aztán attól függetlenül, hogy a számla fizetve van leveszi az órát. Elsődleges álláspontjuk szerint az ügyfél halálával a szerződés megszűnik. Amennyiben bárki akarja a halotti akvi val új szerződést köthet. A leszerelt órát 3 hónapon belül potom 15 ezerért visszarakják, utána kell a megfelelőségről a ELMÜ s vizsgával rendelkező szerelő től a B345 sz. Megfelelőségi nyilatkozat (+20 ezer). Régebbi mérőhelyekre ezt nem állítják ki, ott szabványosítás kell, ami alsó hangon 100+.

Szóval ha jól értelmezem ezt a csatát majd nekünk is meg kell vívnunk velük, már előre örülök neki.
Szívassák csak az egyszerű embereket, nem elég nekik az elvesztett családtag iránt érzett fájdalom, még rúgjunk is bele egy jó nagyot...  :hmmmm:

De ha jól értelmezem, majd azt kell mondani, hogy törvénytelen, ha le akarják szerelni az órát, de mondjuk nem is értem mi a tökömre szeretnének ezek pénzt kicsikarni a mindig tisztességesen és időben a számláit rendező emberektől?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53189 Dátum: 2019.05.08 10:12:19 »
Embertelen a hozzáállásuk. -(
A legegyszerűbb, nem bejelenteni a halálesetet, és tovább fizetni a számlákat ( amennyiben van jelszó és változik a fogyasztás, akkor elektronikusan módosítani a havi részfogyasztást).

Másik lehetőség, hogy egyik vérszerinti hozzátartozó beviszi a halotti akvi-t és a nevére iratja a szerződést.
Később a hagyatéki végzéssel mindent rendbe lehet tenni.
A lényeg, hogy magától az ELMÜ nek nincs információja a lakást érintő változásokról.
Nem átiratás akkor derül ki, amikor vkinek problémája van.
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.08 10:14:28 írta Agyarka »