Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7006901 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53130 Dátum: 2019.04.20 15:44:04 »
Közsz a kimerítő választ:) Igazából csak lecserélem az eredeti japán Versomat és hallottam ezt török dolgot, de ezek szerint annyira nem tudták elrontani, mert ahogy az ADAC teszteket nézem, ott  van a Verso a legjobbak között.
Az autógyártók a munkaerő költség és a szállítási szükségletek függvényében telepítik a gyárakat, mert ezek a legmagasabb költségek. Viszont a helyi munkaerő termeléséhez a minőségbiztosítást ők adják. Ez sok esetben küzdelmes, de általában sikerül szintre hozni és ott megtartani. Mikor a Renault törököknél kezdett gyártani, csupa sorjás műanyag lett az eredmény. Aztán szépen felhúzták nyugati színvonalra a minőséget.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53131 Dátum: 2019.04.23 09:40:24 »
Aztán szépen felhúzták nyugati színvonalra a minőséget.
Mármint Renault szemmel nyugati színvonalra...  :cool2:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53132 Dátum: 2019.04.23 10:11:44 »
nemcsak a a munkaerő a gond. a helyi alkatrész beszállítók is..

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53133 Dátum: 2019.04.23 14:29:39 »
nemcsak a a munkaerő a gond. a helyi alkatrész beszállítók is..
ott is csak a minőségbiztosítás a kérdés.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53134 Dátum: 2019.04.23 19:45:24 »
A török Verso-kba a motrokat nem helybe gyártották, azok továbbra is távol-keletről hajóztak át, legalábbis amit az 1.8-ast illeti.  ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53136 Dátum: 2019.04.24 09:55:59 »
Lehet nem idevaló a kérdés, de hátha. Járt már valaki autóval Fiuméban? Nekem májusban lesz oda egy utam, és ennek kapcsán kérdezném, hogy autóval hova érdemes bemenni, és hol érdemes parkolni egy jó kis tengerparti sétához, városnézéshez? Szüleimmel megyünk egy rövid horvát körútra (még nem jártak arra és ez volt a karácsonyi ajándék), és Fiume az egyik hely, amit szeretnénk megnézni, és sétálgatni a tengerparton.

köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53137 Dátum: 2019.04.24 10:37:35 »
Lehet nem idevaló a kérdés, de hátha. Járt már valaki autóval Fiuméban? Nekem májusban lesz oda egy utam, és ennek kapcsán kérdezném, hogy autóval hova érdemes bemenni, és hol érdemes parkolni egy jó kis tengerparti sétához, városnézéshez? Szüleimmel megyünk egy rövid horvát körútra (még nem jártak arra és ez volt a karácsonyi ajándék), és Fiume az egyik hely, amit szeretnénk megnézni, és sétálgatni a tengerparton.

köszönöm!


Magam ugyan még nem jártam a kérdezett helyen, de inkább egy '12 évjáratú Novara -val / vagy annak jelenkorra adaptált utód verziójával / mennék. Akkor a parkolás is megoldott lenne, jó hosszú időre.   :D ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53139 Dátum: 2019.04.24 21:48:01 »
Sajnos egyre kevesebb kombi lesz más gyártóknál is. Beszéltem Toyotában dolgozó, az EU-s eladásokra is rálátó emberrel erről. Radikálisan visszaesett pl a az Avensisek és a kategóriájuk kombi eladásai. Elvitte a SUV mánia. Lehet hőzöngeni, hogy hülye divat és jobb egy kombi (szerintem is), de a gyártót nem érdekli, ha jelentősen eltolódik a piac. Mert mi vagyunk a kisebbség. Ugyanennek lettek áldozatai az egyterűek.
Ja és ez a beszélgetés már két éve volt, a helyzet azóta csak romlott.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53140 Dátum: 2019.04.25 08:41:26 »
Ebben az az illogikus, hogy aki egyterűt venne, de nem tud, mert nincs, az első körben nagyobb valószínűséggel egy nagy kombit fog keresni,  s csak a másodikban terepjárót. Én a másodikban sem fogok...
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53141 Dátum: 2019.04.25 10:47:13 »
Ebben az az illogikus, hogy aki egyterűt venne, de nem tud, mert nincs, az első körben nagyobb valószínűséggel egy nagy kombit fog keresni,  s csak a másodikban terepjárót. Én a másodikban sem fogok...
Igazad van. De az eladási számok az EU-ban ezt mutatják. Tehát mindegy hogy értjük vagy sem.

Kérdezd a Misit.

Tapatalkkal küldve

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53142 Dátum: 2019.04.25 11:30:04 »
Sajnos egyre kevesebb kombi lesz más gyártóknál is. Beszéltem Toyotában dolgozó, az EU-s eladásokra is rálátó emberrel erről. Radikálisan visszaesett pl a az Avensisek és a kategóriájuk kombi eladásai. Elvitte a SUV mánia. Lehet hőzöngeni, hogy hülye divat és jobb egy kombi (szerintem is), de a gyártót nem érdekli, ha jelentősen eltolódik a piac. Mert mi vagyunk a kisebbség. Ugyanennek lettek áldozatai az egyterűek.
Ja és ez a beszélgetés már két éve volt, a helyzet azóta csak romlott.
Oké, de akkor el kell gondolkoznom, hogy márkát váltok, mert engem nem szolgálnak ki.*  Minap egy anyukával ovijáratban megcsodáltuk egymás kocsijait, amíg a gyerekeket vártuk. Ő az Mx5-öt, én meg a 8 személyes Citroen Spacetourert. Konstatáltam, hogy Prius plus helyett inkább a francia buszt venném. Toyota Proace Verso egy szekér ehhez képest, a franciák nagyon ott vannak ha belteret kell faragni, meg kényelemre kell építkezni.

*Így lábjegyzetben le kell írnom, hogy boldogan konstatáltam a hibrid Corolla kombi megjelenését. Élőben még nem láttam, de ha a növekedéssel elérték a T25 méreteit, akkor az elgondolkoztatna.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53143 Dátum: 2019.04.25 12:17:42 »
Jók a citromok, de csak újonnan vagy fiatalon. Jóbarátomnak van egy kb. 10 év körüli példánya, 6 évesen vette egész jó állapotban, azóta kíméletes családi körülmények közt használják, de szó szerint esik szét alattuk. 4 év alatt mennyire amortizálódik saját magától az a vas, hihetetlen. A mi 1996-os Corollánk anno 9 évesen került hozzánk, és 16 évesen adtuk tovább, de még mindig patika volt.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53144 Dátum: 2019.04.25 13:03:26 »
Jók a citromok, de csak újonnan vagy fiatalon. Jóbarátomnak van egy kb. 10 év körüli példánya, 6 évesen vette egész jó állapotban, azóta kíméletes családi körülmények közt használják, de szó szerint esik szét alattuk. 4 év alatt mennyire amortizálódik saját magától az a vas, hihetetlen. A mi 1996-os Corollánk anno 9 évesen került hozzánk, és 16 évesen adtuk tovább, de még mindig patika volt.

Szegény Klein Gy! :D :D :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu