Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7026360 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53115 Dátum: 2019.04.08 15:58:14 »
Ha nem a kertben állok, akkor csak úgy hagyom ott a kocsit, hogy megy a kamera. Indulás előtt meg rutinból körbenézem mindig. "Csak" 12 órát rögzít, de volt már hogy jól jött. Akkut nem bántja, bár volt már olyan, hogy 4-5 napra ott maradt és akkor nem pöccröff indult hanem csak két átfordulásra.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53116 Dátum: 2019.04.09 22:10:59 »
Van ez a hír. Na most, hogy ki mennyire objektív ma Mo.-on: az egyik gyerekem osztályával történt az eset, egész pontosan itt. Ők szemből keltek át a zebrán zöld jelzésre. Kb. 27-28-an voltak plusz elöl-hátul egy-egy testnevelő tanár, mert korcsolyázásból jöttek. Az ominózus jármű jobbról, a MOL kút felől érkezett. Tudni kell, hogy itt olyan a lámparendszer, hogy a benzinkút felől jövőknek hamar pirosuk lesz, és csak jóval ezután lesz keresztben zöld. Ilyenkor nemcsak a gyalogosoknak van zöldje, hanem a kép szerint szemből (Ág utca), és a kép irányából (Kosciuszko Tádé) jövőknek is. Tehát zöldre váltott a gyalogosoknak a lámpa, elindult a csoport eleje, majd amikor kb. 10 gyerek már átért, egy Volvo a buszsávban (de úgy, hogy a másik, "rendes" sáv üres volt...!) szó nélkül kövér gázzal elindul a zebra irányába, és az utolsó pillanatban - észlelvén, hogy baj lesz - fékez, de már késő: 3 gyereket elüt. Egy repült a levegőben, egy "csak" gurult, a harmadikat a jobb tükör találja el a törzsén. Szerencse, hogy nem volt ideje az autónak felgyorsulni, mert akkor nagyobb baj is lehetett volna. Még egyszer leírom a körülményeket: zebrán, zöld jelzés alatt egy majd 30 fős gyerekcsoport halad át nappal, színes kabátokban, amikor valaki a tilos jelzés ellenére, a busz sávban teljes erővel megindul feléjük, és elüt néhányat. (Szerencsére az enyém nem volt közte, de csak azért, mert épp lelépett volna, és lemerevedett a közeledő autó látványától...) Emberünk első reakciója: "miért nem ugrottak félre?". Természetesen több rendőr és mentő érkezett a helyszínre, és végül is csak egy gyereket tartanak bent megfigyelésre 48 órára, mert megütötte a fejét, és ilyenkor ki kell zárni az agyrázkódást, így az illető ellen csak szabálysértési eljárás indul, mivel a legsúlyosabb sérülés is 8 napon belül gyógyul. Viszont az illető nem volt hajlandó elismerni a vétkességét, olyanokkal próbálkozott, hogy "a zöld jelzés a zebrán csak egy lehetőség", meg hogy sárgán ment át. Van kapásból 30 tanú az igazságra, a lámparendszert ismerem, hetente többször megyek arra, tudom, hogy nem lehetett sárga, (és ezt ráadásul nagyon könnyű ellenőrizni, mert számítógépes rendszer működteti az egész városban, ráadásul térfigyelő kamera is van), szóval nem értem a rendőrségi közlemény "eddig tisztázatlan körülmények közt" definícióját, mert a helyzet teljesen egyértelmű, csak az illető hazudik.

Most lett meg a határozat. Nem olvastam, harmadkézből tudom. Az illetőnek 100.000 Ft-ot kell megfizetnie (50e-230e a mérlegelési mozgástér) és 6 büntetőpontot kapott.  Számított, hogy piroson hajtott át, hogy egyik sérülés sem gyógyult 8 napon túl, nem számított, hogy buszsávban ment, és nem számított, hogy a tett elkövetésekor autójának már 8 hónapja(!) lejárt a műszakija.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53117 Dátum: 2019.04.10 07:48:24 »
Most lett meg a határozat. Nem olvastam, harmadkézből tudom. Az illetőnek 100.000 Ft-ot kell megfizetnie (50e-230e a mérlegelési mozgástér) és 6 büntetőpontot kapott.  Számított, hogy piroson hajtott át, hogy egyik sérülés sem gyógyult 8 napon túl, nem számított, hogy buszsávban ment, és nem számított, hogy a tett elkövetésekor autójának már 8 hónapja(!) lejárt a műszakija.

A bírói kar (v)érzékenyítésére van szükség egy illen és még vadabb ítéletek után!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53118 Dátum: 2019.04.10 09:22:11 »
A bírói kar (v)érzékenyítésére van szükség egy illen és még vadabb ítéletek után!!
Csatlakozom a véleményhez. A vakvéletlen miatt nem lett nagyobb baj. Tragédia, hogy ezt bármely eljárásban az elkövető számlájára írják mint enyhítő körülmény.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53119 Dátum: 2019.04.10 10:08:38 »
A baleset kimenetelét ugyan nem befolyásolta, de valamiféleképpen szankcionálni kellett volna a buszsáv tiltott használatát, illetve a régen lejárt jogsit is. Ráadásul a 6 büntetőpontot is finoman szólva neki kedvezően szabták ki - gondolom a "közúti közlekedés rendjének megzavarása könnyű testi sértés esetén" definíciót vették figyelembe, nem pedig a "közúti baleset okozását", nem tudom, miért nem, mert ez baleset volt, szóval visszatérve a 6 pontra, ennek gyakorlatilag 0 a visszatartó ereje, hiszen két év a pontok elévülési ideje, és 18 megléte után ugrik csak a jogsi.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk
« Válasz #53120 Dátum: 2019.04.10 11:13:50 »
Lehet az illető valami nagykutya volt, vagy ismerőse egy nagykutyának, vagy csak adott egy kis vastag borítékot valakinek, enyhítendő az ítéletet.
Sajnos manapság (csak) ez számít...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53121 Dátum: 2019.04.10 12:54:50 »
A baleset kimenetelét ugyan nem befolyásolta, de valamiféleképpen szankcionálni kellett volna a buszsáv tiltott használatát, illetve a régen lejárt jogsit is. Ráadásul a 6 büntetőpontot is finoman szólva neki kedvezően szabták ki - gondolom a "közúti közlekedés rendjének megzavarása könnyű testi sértés esetén" definíciót vették figyelembe, nem pedig a "közúti baleset okozását", nem tudom, miért nem, mert ez baleset volt, szóval visszatérve a 6 pontra, ennek gyakorlatilag 0 a visszatartó ereje, hiszen két év a pontok elévülési ideje, és 18 megléte után ugrik csak a jogsi.
Szlovákoknál ennél enyhébb esetnél 4 évre bevonták az illető jogosítványát ás költségekben is rosszabbul járt.

Lehet az illető valami nagykutya volt, vagy ismerőse egy nagykutyának, vagy csak adott egy kis vastag borítékot valakinek, enyhítendő az ítéletet.
Sajnos manapság (csak) ez számít...  :hmmmm:
Nem hiszem, a jogszolgáltatásunk impotens ennyire. Persze a borítékozás se kizárt. Főleg, ha rendőrségi szinten zajlott, mert mostanában brutálisan alulfizetettek. Nagyon durva eseteknél se gyakran látni azt, hogy a felső keretet elérné a büntetési tétel. Így lényegében az elkövetőket bátorítja a rendszer. A sértettek meg így jártak, ha akarnak bármit akkor marad a sokéves polgári peres eljárás, amibe legfeljebb egy ügyvéd szülő megy bele.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53122 Dátum: 2019.04.12 20:26:33 »
Kocsiban hosszú utakra keresek mese mp3-akat. Nem tud valaki valami elérhető forrást? Bithumenen néztem, de nem találtam.
Ha valakinek van bolti CD ötlete, az is jöhet, de amit eddig láttam az kiábrándító.
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.12 20:28:05 írta Silent »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53123 Dátum: 2019.04.12 20:43:46 »
Hungaroton?
https://hungarotonmusic.com/hangoskonyvek-mesek-c003003.html
Én a Rejtőket veszegetem ott.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53124 Dátum: 2019.04.13 15:40:12 »
Kocsiban hosszú utakra keresek mese mp3-akat. Nem tud valaki valami elérhető forrást? Bithumenen néztem, de nem találtam.
Ha valakinek van bolti CD ötlete, az is jöhet, de amit eddig láttam az kiábrándító.
1)  A 3 autó
2)  A Balaton tündére
3)  A balsors és a katona
4)  A boldog herceg
5)  A bolhavári sütkérezde
6)  A csodálatos nyúlcipő, zenés mesejáték
7)  A fájósfogú oroszlán, mesejáték
8 )  A fehér elefánt, mesejáték
9)  A gólyakalifa
10) A három malac farkast gyöz

11) A hinta, a romos ház meg a Gizi
12) A húsvéti tojások
13) A jó, a rossz, a buta meg az okos
14) A jólnevelt rabló
15) A kék madár
16) A kéktollú gácsér
17) A két kicsi pingvin
18) A két Lotti
19) A kis fenyőfa
20) A kislány aki kenyérre lépett

21) A kíváncsi királykisasszony
22) A kódex titka, mesejáték, sztereó
23) A korborz
24) A középső fiúk
25) A középső királyfi, mesejáték
26) A láda titka
27) A legjobb szívű boszorkány 1-2
28) A ló , aki elvesztette a szemüvegét, mesejáték
29) A macskabajszi gyerekek
30) A mikulás csizmája, zenés mesejáték, sztereó

31) A nagy gombfocitorna
32) A titkos kert 1-2
33) Ábris vagy ibrahim
34) Álmok köntöse
35) Alpacsínó
36) Anahit
37) Augusztin a viragmintas kiselefant
38) Az állatok nyelvén tudó juhász
39) Az aranyecset 1-2
40) Az aranynadrágos fiú

41) Az eltűnt biciklifék esete
42) Az oroszlán is macska
43) Az örangyal csípése
44) Az öreg fazék titka, mesejáték
45) Bambi
46) Békakirály
47) Charles Perrault - A csizmás kandúr
48) Elena Cepceková - Kenderke
49) Elsö Rollerkirálynö
50) Fekete István - Kele

51) Hárs László - Buci királyfi és az üveggolyó
52) Kaland a nagy családerdöben
53) Kópé kakas királysága
54) Legyen bármily hihetetlen
55) Madarak karácsonyfája
56) Malgorzata Musierowicz - Hazugságaim
57) Mindenki királysága
58) Ne hagyd magad Télapó
59) Nógrádi Gábor - Én-Tarzan-Superman és a többiek
60) Öcsi és a repülö bácsika

61) Pacsuli palota
62) Szekrénygyerekek
63) Szerencse és Bölcsesség
64) Tamara Gabbe - Varázscipellö meséje
65) Tündérsíp

Kb 1 GB, a Magyar Rádióban elhangzott mese, mesejáték hanganyaga, mp3 formátumban, ha érdekel, írj :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53125 Dátum: 2019.04.13 22:32:57 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53126 Dátum: 2019.04.14 14:45:28 »
Kíváncsi vagyok, ki jelentett fel kit. Mindenesetre örvendetes, hogy néha napján azért ilyen is akad.
music     

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53127 Dátum: 2019.04.19 16:27:00 »
Nem tudja véletlenül valaki hogy jelenleg hol szerelik ossze a Toyotakat? A Yaris, Auris, Corolla, Verso vonal érdekelne, kösz

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53128 Dátum: 2019.04.19 22:12:13 »
Nem tudja véletlenül valaki hogy jelenleg hol szerelik ossze a Toyotakat? A Yaris, Auris, Corolla, Verso vonal érdekelne, kösz
Ha minden igaz, akkor itt az EU környékén 6 Toyota létesítményben készülnek kocsik, és kettő van ami specializáltan csak motorokat készít. Yaris/Franciaország, Auris/Egyesült Királyság, CH-R és Corolla/Törökország, Aygo/Csehország, Camry és RAV4/Oroszország, Land Cruiser/Portugália. Van még külön motor gyártás Lengyelországban és az Egyesült Királyságban. Verso már nincs gyártásban (szerk. de egyébként a törököknél rakták őket anno össze). Miért?
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.19 22:15:25 írta Silent »

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53129 Dátum: 2019.04.19 23:21:43 »
Ha minden igaz, akkor itt az EU környékén 6 Toyota létesítményben készülnek kocsik, és kettő van ami specializáltan csak motorokat készít. Yaris/Franciaország, Auris/Egyesült Királyság, CH-R és Corolla/Törökország, Aygo/Csehország, Camry és RAV4/Oroszország, Land Cruiser/Portugália. Van még külön motor gyártás Lengyelországban és az Egyesült Királyságban. Verso már nincs gyártásban (szerk. de egyébként a törököknél rakták őket anno össze). Miért?

Közsz a kimerítő választ:) Igazából csak lecserélem az eredeti japán Versomat és hallottam ezt török dolgot, de ezek szerint annyira nem tudták elrontani, mert ahogy az ADAC teszteket nézem, ott  van a Verso a legjobbak között.