Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7027132 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53010 Dátum: 2018.12.09 09:50:16 »
https://www.vezess.hu/vezetunk/2018/12/08/5-ev-alatt-16-millio-kilometert-tekertek-ebbe-az-autoba/

Na ezt magyarazza meg valaki...nem erossegem a matek de napi ezer km eleg durvan hangzik

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53011 Dátum: 2018.12.09 10:43:06 »
Nem lennék a családja...
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53012 Dátum: 2018.12.09 12:44:18 »
Delivery driver, tehát futár és mondja, hogy megállás nélkül dolgozik. A konyha meg a garázs kinézete alapján egyedülálló. A kinti távolságok alapján a napi 880km simán összejöhet. Gondolom valami üzleti doksi kézbesítő. Így azért érthető.
Kíváncsiságból visszanéztem, hogy én 180 mérföldeket mentem, az oda-vissza ~580km. És én még futár sem voltam.

Lacy89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53013 Dátum: 2018.12.21 09:11:43 »
Sziasztok nagyon gondolkozom új Toyotán
A kiválasztott lenne egy RAV4 2.5 benzin/hibrid
A másik Hilux 2.4d
Véleményét szeretnék mind2ről mivel Németországban élek ezért a dízel botrány miatt hajlok a hibrid fele de mivel soha nem volt nem tudom az előnyét illetve hátrányát. Pld egy hibridel mennyire jó húzni (tréler) terhelhető E úgy mint egy dízel ?
Válaszokat előre köszönöm

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53014 Dátum: 2018.12.21 11:02:54 »
Sziasztok nagyon gondolkozom új Toyotán
A kiválasztott lenne egy RAV4 2.5 benzin/hibrid
A másik Hilux 2.4d
Véleményét szeretnék mind2ről mivel Németországban élek ezért a dízel botrány miatt hajlok a hibrid fele de mivel soha nem volt nem tudom az előnyét illetve hátrányát. Pld egy hibridel mennyire jó húzni (tréler) terhelhető E úgy mint egy dízel ?
Válaszokat előre köszönöm
Wish használ ilyet (RAV4) bő egy éve, nem hallottam anyázni, szereti. A FB-os csoportban lehet megtalálni inkább, itt ritkán van már :/
Eleinte a fűtés hatékonyságára panaszkodott, de aztán megtanulta használni a hibridet. T25 2.0 D4D-t hajtott 8 évig előtte, ahhoz képest többet fogyaszt, de nem sokkal.
Elvileg ma este találkozom vele mikrotalin, szólok neki.

Tapatalkkal küldve


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53015 Dátum: 2018.12.21 18:56:35 »
Van ez a hír. Na most, hogy ki mennyire objektív ma Mo.-on: az egyik gyerekem osztályával történt az eset, egész pontosan itt. Ők szemből keltek át a zebrán zöld jelzésre. Kb. 27-28-an voltak plusz elöl-hátul egy-egy testnevelő tanár, mert korcsolyázásból jöttek. Az ominózus jármű jobbról, a MOL kút felől érkezett. Tudni kell, hogy itt olyan a lámparendszer, hogy a benzinkút felől jövőknek hamar pirosuk lesz, és csak jóval ezután lesz keresztben zöld. Ilyenkor nemcsak a gyalogosoknak van zöldje, hanem a kép szerint szemből (Ág utca), és a kép irányából (Kosciuszko Tádé) jövőknek is. Tehát zöldre váltott a gyalogosoknak a lámpa, elindult a csoport eleje, majd amikor kb. 10 gyerek már átért, egy Volvo a buszsávban (de úgy, hogy a másik, "rendes" sáv üres volt...!) szó nélkül kövér gázzal elindul a zebra irányába, és az utolsó pillanatban - észlelvén, hogy baj lesz - fékez, de már késő: 3 gyereket elüt. Egy repült a levegőben, egy "csak" gurult, a harmadikat a jobb tükör találja el a törzsén. Szerencse, hogy nem volt ideje az autónak felgyorsulni, mert akkor nagyobb baj is lehetett volna. Még egyszer leírom a körülményeket: zebrán, zöld jelzés alatt egy majd 30 fős gyerekcsoport halad át nappal, színes kabátokban, amikor valaki a tilos jelzés ellenére, a busz sávban teljes erővel megindul feléjük, és elüt néhányat. (Szerencsére az enyém nem volt közte, de csak azért, mert épp lelépett volna, és lemerevedett a közeledő autó látványától...) Emberünk első reakciója: "miért nem ugrottak félre?". Természetesen több rendőr és mentő érkezett a helyszínre, és végül is csak egy gyereket tartanak bent megfigyelésre 48 órára, mert megütötte a fejét, és ilyenkor ki kell zárni az agyrázkódást, így az illető ellen csak szabálysértési eljárás indul, mivel a legsúlyosabb sérülés is 8 napon belül gyógyul. Viszont az illető nem volt hajlandó elismerni a vétkességét, olyanokkal próbálkozott, hogy "a zöld jelzés a zebrán csak egy lehetőség", meg hogy sárgán ment át. Van kapásból 30 tanú az igazságra, a lámparendszert ismerem, hetente többször megyek arra, tudom, hogy nem lehetett sárga, (és ezt ráadásul nagyon könnyű ellenőrizni, mert számítógépes rendszer működteti az egész városban, ráadásul térfigyelő kamera is van), szóval nem értem a rendőrségi közlemény "eddig tisztázatlan körülmények közt" definícióját, mert a helyzet teljesen egyértelmű, csak az illető hazudik.
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.21 19:00:18 írta music »
music     

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53016 Dátum: 2018.12.25 09:22:20 »
Az ilyet kellene örökre eltiltani a vezetéstől. Nem elég hogy teljesen tisztázott körülmények között; piroson áthajtva, gyalogátkelőhelyen elüti a szabad jelzésen átkelő gyalogost, de még a hibáját sem ismeri el. Én megértem és elfogadom, hogy emberek vagyunk, hibázhatunk, de ez, aki így reagál, hogy miért nem ugrott félre, és a felelősséget sem vállalja, na ez egy undorító beképzelt mocskos féreg.
                                                                                                                                                   

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53017 Dátum: 2018.12.25 10:24:30 »
"Emberünk első reakciója: "miért nem ugrottak félre?"

durr, egy pofon.  :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53018 Dátum: 2018.12.31 12:45:20 »
Én csak letesztelném vele, hogyan ugrik ő félre... mondjuk egy tgv elől...
Gabe 254.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53019 Dátum: 2019.01.04 13:12:25 »
"a zöld jelzés a zebrán csak egy lehetőség"
Ahhha, jól van! Áthajtok rajtad a zebrán én is,  ez is csak egy lehetőség!

Undorító egy stílus amikor az emberek egyértelmű hibázásuk után (esetleg kárt, személyi sérülést okoznak) rögtön mást (esetleg az áldozatot) hibáztatják.
Gerinctelen, hitvány emberek az ilyenek és az a szomorú, hogy egyre többen vannak!!!
Fery

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53020 Dátum: 2019.01.10 09:58:10 »
Jelige: megbízható autót megbízható helyről. Különösen a kmóra állása szimpatikus... [rohog]
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53021 Dátum: 2019.01.10 10:03:02 »
Az ilyet kellene örökre eltiltani a vezetéstől. Nem elég hogy teljesen tisztázott körülmények között; piroson áthajtva, gyalogátkelőhelyen elüti a szabad jelzésen átkelő gyalogost, de még a hibáját sem ismeri el. Én megértem és elfogadom, hogy emberek vagyunk, hibázhatunk, de ez, aki így reagál, hogy miért nem ugrott félre, és a felelősséget sem vállalja, na ez egy undorító beképzelt mocskos féreg.
Gyerekem azóta nem hajlandó egyedül iskolába jönni/menni, el kell kísérni a háztömbig. Pedig ő még meg is úszta, mert a szeme sarkából látta a közeledő járművet, és ösztönösen visszalépett a járdára.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53022 Dátum: 2019.01.10 17:07:46 »
Gyerekem azóta nem hajlandó egyedül iskolába jönni/menni, el kell kísérni a háztömbig. Pedig ő még meg is úszta, mert a szeme sarkából látta a közeledő járművet, és ösztönösen visszalépett a járdára.
Ilyenkor a tetű személyes adataihoz hozzá lehet jutni a hivatalos iratokban?

vsandoor

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53023 Dátum: 2019.01.14 17:27:53 »
fórumozók!!
Hogyan lehet keresni valamilyen kulcsszó alapján és hogy lehet hozzászólni! /most a "válasz" gombot nyomtam, de érzem nem ez a megoldás!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53024 Dátum: 2019.01.14 19:30:42 »
fórumozók!!
Hogyan lehet keresni valamilyen kulcsszó alapján és hogy lehet hozzászólni! /most a "válasz" gombot nyomtam, de érzem nem ez a megoldás!

Idézzé' he mint a zügyészek meg a zirodalmárok. ::)

Keresés-re katt, osz' béírod amikő!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu