Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7023034 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52950 Dátum: 2018.11.12 15:43:05 »
M0-n szokott járni valaki napi szinten? Vagy legalább gyakran? 3 hete hétköznap reggel Biatorbágyról mentem az M6-ra, de másfél óra volt, akkora dugó alakult ki a nulláson. Waze akkor se jelzett semmit és azóta se látok rajta ilyet. Mennyire általános ez? Érdemes esetleg az M7-re lekanyarodni és Tárnok után átvágni dél felé az M6-ra?

Ugyanakkora a táv, szerintem megéri Tárnok felé, ki kell próbálni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52951 Dátum: 2018.11.12 17:05:09 »
M0-n szokott járni valaki napi szinten? Vagy legalább gyakran? 3 hete hétköznap reggel Biatorbágyról mentem az M6-ra, de másfél óra volt, akkora dugó alakult ki a nulláson. Waze akkor se jelzett semmit és azóta se látok rajta ilyet. Mennyire általános ez? Érdemes esetleg az M7-re lekanyarodni és Tárnok után átvágni dél felé az M6-ra?
Sóskút - Tárnok - Érd - M6

Az M0 miatta 6-os mindkét irányban rendszeresen 2-8 km-re feltorlódik. A Rákóczi híd is emiatt rumlis, na meg a fél város. Pl Érdről péntek este bejutni a mikrotali helyszínére dupla idő.
Nem nagyon van menekülési útvonal, a waze ezért visz be sokszor a rumliba, mert más-merre sem jobb sajnos :(

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52953 Dátum: 2018.11.12 20:10:17 »
M0-n szokott járni valaki napi szinten? Vagy legalább gyakran? 3 hete hétköznap reggel Biatorbágyról mentem az M6-ra, de másfél óra volt, akkora dugó alakult ki a nulláson. Waze akkor se jelzett semmit és azóta se látok rajta ilyet. Mennyire általános ez? Érdemes esetleg az M7-re lekanyarodni és Tárnok után átvágni dél felé az M6-ra?

csak egy adalék:

ma reggel elvittem anyósomat a reptérre. nincs messze, legalábbis, ha lehet menni. reggel hatkor már úton voltunk. a macudával :D hamar indultunk, odafele rendben is volt. háromnegyed hétkor elindultam az irodába. KILENCRE értem be.
120 km.
három óra alatt úgy, hogy az út második fele két óránál hosszabb lett kicsit. mire beértem az irodába, hulla fáradt voltam :D

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52954 Dátum: 2018.11.12 20:59:52 »
A múltkori gyertyacsere kérdésem kapcsán a lehúzási nyomatékára “fény” derült számomra is. Ennek mentén eszembe jutott az olajleeresztő csavar és az olajszűrő műanyag házának lehúzására is van előírt, ajánlott nyomaték érték?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52955 Dátum: 2018.11.12 21:33:42 »
Vettem 10 napos országos matricát. Csak éppen a rossz autóra. A Nemzetiudij.hu rendszerében valami okból nem az utoljára vásárolt kocsi rendszáma van letárolva, hanem a valaha az ősidőkben először beírt autó rendszáma. Sebaj, holnaptól indul az érvényesség, akkor visszaváltjuk. Aha. Online ilyen opció nincs. A telefonos rendszeren átvergődés után az ügyintéző közli, hogy Esztergomból ugorjak le Budapestre az M3 bevezetőhöz, ahol 1470 forintért visszaváltják nekem a 3500 forintos matricát. Csupa keresztényi gondolatom támadt.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52956 Dátum: 2018.11.12 22:43:45 »
olajleeresztő csavar és az olajszűrő műanyag házának lehúzására is van előírt, ajánlott nyomaték érték?
Csavar 37 Nm, szűrőnél csak +1/4 fordulatra emlékszem, de majd megnézem, mert a PIII nál már csak műanyag ház van és szűrő betét csere.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52957 Dátum: 2018.11.12 22:58:03 »
Szuper, köszi! Igen, az a műanyag szűrőház érdekelne majd még (igen, az a szűrő van nekem is, csak a betét van cserélve) Köszi előre is!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52958 Dátum: 2018.11.12 22:58:47 »
M0-n szokott járni valaki napi szinten? Vagy legalább gyakran? 3 hete hétköznap reggel Biatorbágyról mentem az M6-ra, de másfél óra volt, akkora dugó alakult ki a nulláson. Waze akkor se jelzett semmit és azóta se látok rajta ilyet. Mennyire általános ez? Érdemes esetleg az M7-re lekanyarodni és Tárnok után átvágni dél felé az M6-ra?
Hát nem tudom, nekem nagyon is jelzi. Én hetente egyszer lejárok Kecskemétre Észak-Budáról, ami normál esetben azt jelentené, hogy keresztül kell menni a városon az M5-re. Tavalyig reggelente ez azt jelentette, hogy átvágva a hegyen, vagy "csak" a Sasadin-régi 7-en Diósdig, onnan M0, vagy teljesen hátul Budakeszi felé, és Törökbálinton rá az M0-ra. Ez az út ugyan 15-20 km-rel hosszabb, mint a budai alsó vagy felső rakpart - Lágymányosi híd - Nagykőrösi út irány, de mégis 5-10 perccel gyorsabb volt. Amióta M0-on dolgoznak, a városon átmenés alapból 15 perccel rövidebb, mintha Diósd felé mennék, de volt már 1 óra is a különbség, sőt egyszer a város is bedugult, és Óbudán keresztül a Megyeri hídra vitt az M0 keleti oldalára.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52959 Dátum: 2018.11.12 23:00:59 »
Vettem 10 napos országos matricát. Csak éppen a rossz autóra. A Nemzetiudij.hu rendszerében valami okból nem az utoljára vásárolt kocsi rendszáma van letárolva, hanem a valaha az ősidőkben először beírt autó rendszáma. Sebaj, holnaptól indul az érvényesség, akkor visszaváltjuk. Aha. Online ilyen opció nincs. A telefonos rendszeren átvergődés után az ügyintéző közli, hogy Esztergomból ugorjak le Budapestre az M3 bevezetőhöz, ahol 1470 forintért visszaváltják nekem a 3500 forintos matricát. Csupa keresztényi gondolatom támadt.
Nesze neked XXI. század...
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52960 Dátum: 2018.11.13 07:22:11 »
Vettem 10 napos országos matricát. Csak éppen a rossz autóra. A Nemzetiudij.hu rendszerében valami okból nem az utoljára vásárolt kocsi rendszáma van letárolva, hanem a valaha az ősidőkben először beírt autó rendszáma. Sebaj, holnaptól indul az érvényesség, akkor visszaváltjuk. Aha. Online ilyen opció nincs. A telefonos rendszeren átvergődés után az ügyintéző közli, hogy Esztergomból ugorjak le Budapestre az M3 bevezetőhöz, ahol 1470 forintért visszaváltják nekem a 3500 forintos matricát. Csupa keresztényi gondolatom támadt.

Tanuló pénz.

pl.:  "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel!"
„Ha hálátlan valaki, az az ő hibája, ám ha nem adok, az az enyém.” (Seneca) ... ::)


de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52961 Dátum: 2018.11.13 20:10:24 »
Szuper, köszi! Igen, az a műanyag szűrőház érdekelne majd még (igen, az a szűrő van nekem is, csak a betét van cserélve) Köszi előre is!
25Nm
'08 RX400h
'09 Prius 3

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52962 Dátum: 2018.11.14 00:01:43 »
Tanuló pénz.

pl.:  "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel!"
„Ha hálátlan valaki, az az ő hibája, ám ha nem adok, az az enyém.” (Seneca) ... ::)
Mester, azt elfelejtéd kiemelni, hogy "Esztergomból ugorjak le Budapestre az M3 bevezetőhöz", pedig ott vala a lényeg, nem a kétezer különbségen...
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52963 Dátum: 2018.11.14 06:57:05 »
Mester, azt elfelejtéd kiemelni, hogy "Esztergomból ugorjak le Budapestre az M3 bevezetőhöz", pedig ott vala a lényeg, nem a kétezer különbségen...

Vettem 10 napos országos matricát. Csak éppen a rossz autóra. ...


 :eek:  teccettek volna ...  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.14 07:00:35 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52964 Dátum: 2018.11.14 21:38:53 »
Ne haragudj, de nagyon nincsen igazad. Kolléga elismerte, hogy hibázott. DE. Bárki bármilyen okból meggondolhatja magát, és vissza akarhatja váltani az online vásárolt matricát, csak ez nagyon nem egyszerű dolog, mert időben és térben eléggé korlátozott módon lehetséges csak, online meg sehogy. Kolléga ezt sérelmezi - joggal.
Ez kb. olyan, mint a MÁV, aki már csak 30 perc késés felett váltja vissza az IC pótjegyet, de azt is csak 1 hónap után, és levonják kb. a felét kezelési költség címen. Akkor inkább mondanák, hogy bocs, nem lehet, ha megvetted, így jártál.
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.14 21:42:51 írta music »
music