Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7024566 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52905 Dátum: 2018.09.01 08:49:06 »
Palack se kell, ha picit lefele billentitek a tükröket, akkor a fehér oldalvonalak jól fognak látszani. Nejemet is erőltettem anno, azóta mindig tolatva parkol le. Egy hónap kellett mire magabiztosan ment neki, de azóta a furgonig bezárólag mindennel simán beáll tolatva. Munkahelyén akkora csodálat övezi emiatt a kolléganői körében, hogy rendszeresen röhögök miatta.
BTW sokkal biztonságosabb tolatva leállítani az autót, mert amikor indul akkor biztosan kilát rögtön. Tolatva indulásnál sok esetben nem látható a forgalom, tehát 1 métert vakon tolatsz.

Kivéve madarasteszkó és társai, mert ott orral állunk be, a pakolás miatt. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52906 Dátum: 2018.09.03 08:28:45 »
Bende Pisti. Láttam az Octaviadat, avagy valamelyik kollegádét. Ezúton szeretnék gratulálni a 47 főút állapotban tartási munkák időzítéséhez. 09.03-án reggel kilámpázni a kettős kanyart Csorvás Orosháza között, főműsoridőben... Ráadásul a kedves narancs emberek tevékenysége abban merült ki, hogy zsebre dugott kézzel nézték az autókban ücsörgő idegeskedő felnőtteket és iskolába tartó kisgyerekeket. Mindezt 3 púp ürügyén, melyek már hónapok óta éktelenkednek az út szélén, a fehér csikon. Bocs, kicsit kiakadtam én is...

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52907 Dátum: 2018.09.03 09:03:44 »
Bende Pisti. Láttam az Octaviadat, avagy valamelyik kollegádét. Ezúton szeretnék gratulálni a 47 főút állapotban tartási munkák időzítéséhez. 09.03-án reggel kilámpázni a kettős kanyart Csorvás Orosháza között, főműsoridőben... Ráadásul a kedves narancs emberek tevékenysége abban merült ki, hogy zsebre dugott kézzel nézték az autókban ücsörgő idegeskedő felnőtteket és iskolába tartó kisgyerekeket. Mindezt 3 púp ürügyén, melyek már hónapok óta éktelenkednek az út szélén, a fehér csikon. Bocs, kicsit kiakadtam én is...

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről



Nem Ő az illetékes, ő már oda se szagol a kivitelezésre. Octáviát és tán labort vezet.  :yes: ;)

A felháborodásotok pedig jogos!! :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52908 Dátum: 2018.09.03 10:05:17 »
Bende Pisti. Láttam az Octaviadat, avagy valamelyik kollegádét. Ezúton szeretnék gratulálni a 47 főút állapotban tartási munkák időzítéséhez. 09.03-án reggel kilámpázni a kettős kanyart Csorvás Orosháza között, főműsoridőben... Ráadásul a kedves narancs emberek tevékenysége abban merült ki, hogy zsebre dugott kézzel nézték az autókban ücsörgő idegeskedő felnőtteket és iskolába tartó kisgyerekeket. Mindezt 3 púp ürügyén, melyek már hónapok óta éktelenkednek az út szélén, a fehér csikon. Bocs, kicsit kiakadtam én is...

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
Bocs, de szerintem névvel ne. Pláne amíg nem 300%-ig biztos, hogy ez az ő felelőssége.
Egyébként teljesen megértem a frusztrációdat, mintha az utak karbantartásáért felelős összes embernél az alkalmazás alapkövetelménye az lenne, hogy idióta gyökér legyen aki véletlen se gondol rá, hogy ne a legnagyobb forgalom idején álljon neki a munkálatoknak.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52909 Dátum: 2018.09.03 11:24:51 »
Tudom-tudom. Pisti egy áldozat, hisz ő a laboratóriumi dolgokat végzi, vezeti. Bocs Pisti.
Másrészt tényleg nem látszik semmi jószándék, vagy ésszerű tervezés ezekben. Ez nem Pest, ez egy vidéki főútacska... De mégis sikerült a lehető legrosszabb időzítést összehozni. Sőt...

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52910 Dátum: 2018.09.03 11:49:31 »
Tudom-tudom. Pisti egy áldozat, hisz ő a laboratóriumi dolgokat végzi, vezeti. Bocs Pisti.
Ez nem Pest, ez egy vidéki főútacska...
Na most, akkor ehhez hadd mondjam el a következőket. Egy évvel ezelőtt - emlékszem, mert iskolakezdésre ígérték az átadást, de sikerült majd 3 hetet megcsúszni az átadással, el lehet képzelni, hogy ez mivel járt a környéken... - újították fel az 56/61-es villamos útvonalán az Ördög-ároknál lévő támfalat. Szombaton a "61-es villamos vonalán a Kelemen László utcánál a hatalmas mennyiségű víz kimosta a sínek alól a zúzottkő ágyazatot annak ellenére, hogy a 2017-ben végrehajtott támfal megerősítési és pálya felújítási munkák a tervek szerint, megfelelő minőségben lettek végrehajtva. A pályában létesített víznyelők funkciójuk szerint a vasúti pályában keletkező csapadékvíz elszállítására alkalmasak. Az éjszakai esőzés következményeként keletkezett hiba oka, hogy az érintett területen gyűlik össze a hegyoldalból két irányból is ide folyó csapadékvíz, amely csak a villamos pályán keresztül tud a vízgyűjtőként funkcionáló Ördög-árokba jutni. A havária jellegű esőzés során olyan mennyiségű víz gyűlt össze, amelyet a pálya víznyelői már nem tudtak elvezetni, a nagy mennyiségű csapadék így utat talált magának a vasúti pálya felépítményén keresztül, elhordva a töltésoldalt.(...") Várhatóan a hét második felére kész lesz, de utána is sebességkorlátozással lesz csak járható.
Nos, tényleg nagy volt az eső, de minden évben akad ilyen 2-3, lehetett volna rá készülni a tervezésnél is. Nem is ez a lényeg, hanem a pótlás. A villamospótló olyan, 2x1 sávos úton tud csak menni, ami a környék összes agglomerációjának gyűjtőútja, szóval magyarul áll, nem halad. De még ez is hagyján lenne. A villamosra a Budagyöngyénél lehet visszaszállni, itt is sikerült a legrosszabb megállóhelyet találni: nem a rendes megállót használják, hanem a kocsiszínbe menőt. Az eredmény: saras, iszapos, agyagos a környezet, a járdasziget kicsi, feleakkora, mint ahány ember összezsúfolódott, cserébe a villamos nem jön, és végképp nem akkor, amikor kéne a menetrend szerint. Arról ne is beszéljünk, hogy a BKK Futár appja szerint villamosok járnak a szakaszon a megadott menetrend szerint.
Szóval ne hidd, hogy Pesten minden arany. Bocsánat, ez Buda.
music     

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52911 Dátum: 2018.09.03 11:58:59 »
Félre értettél. Itt talán egy kis időzítés, időpont választás észrevétlenné tehetné egy ilyet... De csakazértis.
BigCity-ben bármit csesztetnek érvágás... Van Szigetszentmiklósi ismerősöm, őket is szivatják rendesen.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52912 Dátum: 2018.09.03 17:12:22 »
Félre értettél. Itt talán egy kis időzítés, időpont választás észrevétlenné tehetné egy ilyet... De csakazértis.
BigCity-ben bármit csesztetnek érvágás... Van Szigetszentmiklósi ismerősöm, őket is szivatják rendesen.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről



Őket inkább ez szivatja! :yes: ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52913 Dátum: 2018.09.03 18:07:13 »
Tudom-tudom. Pisti egy áldozat, hisz ő a laboratóriumi dolgokat végzi, vezeti. Bocs Pisti.
Másrészt tényleg nem látszik semmi jószándék, vagy ésszerű tervezés ezekben. Ez nem Pest, ez egy vidéki főútacska... De mégis sikerült a lehető legrosszabb időzítést összehozni. Sőt...

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
Esztergomban valamiért 2-3 hónap minden útfelújítás. Az, amit egy Japán/Kínai/Ausztrál/USA videóban egy hétvége alatt lezavarnak 6x8 órás műszakokban, Magyarországon valamiért 2-3 hónap. Olyan pénzekért, hogy abból szerintem a Japán/Kínai/Ausztrál/USA brigád gépestül idetelepül, dolgozik, hazamegy. És persze mindent úgy csinálnak meg, hogy 3 év múlva újra lehessen vele dolgozni.

...
Szokták mondani, hogy extrém esőzésre nem lehet csatornázást építeni. Ezt készséggel megértem. De ilyenkor, amikor két nagy gyűjtőterület folyik össze, érthetetlen, hogy miért nem oldják meg legalább a pálya alatti elvezetés lehetőségét. Tisztára mintha szándékosan csinálnák.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52914 Dátum: 2018.09.03 18:58:10 »
Egy órája jöttünk hazafelé.... meg kell kövessem magam. Gratulálok. A reggeli zsebre tett kezek után megmozdulhatott valami, mert 2-3 helyen már a kész foltokon kellett áthajtani. Oh irányában már más részek lettek felmarva, szóval ütemes haladás nyomai fedezhetők fel.

Másrészt a céghez jött ma pesti központból külsös szervízes kolléga. Állítása szerint a Dunaföldvár - Kecskemét - Orosháza útvonalon jött le... Nem ez az "alapértelmezett" útvonal :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52915 Dátum: 2018.09.03 19:19:04 »
Egyszer mentem föl Pestre. Fantasztikus volt, nekiálltak reggel felmarni az M1-en Biatorbágy magasságában a Pest felé menő oldalon a kátyúk körül. Hétfő reggel 8-kor. Á, alig volt dugó...   :whistling:  Miért nem lehet elkezdeni este 18:00-kor és éjszaka megcsinálni amikor nincs forgalom?
Másik nagy kedvenc most nyáron, amikor M7-en a Balaton felé szombat reggel kezdtek el füvet nyírni.  Persze, mikor máskor, ha nem akkor amikor a fél ország lezúdul a Balatonra? Pont azért fizeti az ember az autópályadíjat, hogy 10km dugóban állást végigélvezkedjen.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52916 Dátum: 2018.09.04 17:36:46 »
Egyszer mentem föl Pestre. Fantasztikus volt, nekiálltak reggel felmarni az M1-en Biatorbágy magasságában a Pest felé menő oldalon a kátyúk körül. Hétfő reggel 8-kor. Á, alig volt dugó...   :whistling:  Miért nem lehet elkezdeni este 18:00-kor és éjszaka megcsinálni amikor nincs forgalom?
Másik nagy kedvenc most nyáron, amikor M7-en a Balaton felé szombat reggel kezdtek el füvet nyírni.  Persze, mikor máskor, ha nem akkor amikor a fél ország lezúdul a Balatonra? Pont azért fizeti az ember az autópályadíjat, hogy 10km dugóban állást végigélvezkedjen.

aki Pesten ill Budán lakik az pontosan tudja hogy hétköznap 8kor már halott minden 7,20ig kell besurrani a melóba.
Balatonra hétvégén? BP -Balaton szombat délelőtt? 10 éve nem csinálom már.  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52917 Dátum: 2018.09.04 17:40:10 »
aki Pesten ill Budán lakik az pontosan tudja hogy hétköznap 8kor már halott minden 7,20ig kell besurrani a melóba.
Balatonra hétvégén? BP -Balaton szombat délelőtt? 10 éve nem csinálom már.  :surrender:
Igen, lehet alkalmazkodni is. De attól, hogy sok a kocsi, még nem kell bevágni az illetékeseknek egy komplett forgalmi blokkot. Mégiscsak ők vannak értünk fizetve és nem mi vagyunk őértük.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52918 Dátum: 2018.09.04 19:58:35 »
Egyszer mentem föl Pestre. Fantasztikus volt, nekiálltak reggel felmarni az M1-en Biatorbágy magasságában a Pest felé menő oldalon a kátyúk körül. Hétfő reggel 8-kor. Á, alig volt dugó...   :whistling:  Miért nem lehet elkezdeni este 18:00-kor és éjszaka megcsinálni amikor nincs forgalom?
Másik nagy kedvenc most nyáron, amikor M7-en a Balaton felé szombat reggel kezdtek el füvet nyírni.  Persze, mikor máskor, ha nem akkor amikor a fél ország lezúdul a Balatonra? Pont azért fizeti az ember az autópályadíjat, hogy 10km dugóban állást végigélvezkedjen.
Ezt rendszeresen eljátsszák az M5-ön is, csak hétköznap reggel, ott akkor lehet nagyobb dugót csinálni
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52919 Dátum: 2018.09.04 22:04:35 »
Ezeket a karbantartási dolgokat kötelezően éjszakára tenném. Továbbá bevezetném az átfogóbb felújításoknál a napi 3x8 órás műszakokat. Simán lehetne jobban is csinálni, csak akarni kéne egy kicsit. 90-es évek elején egyik nagybátyám volt a Bartók Béla úton a villamos sínpálya felújítás mérnök felügyelője. Nonstop dolgoztak a melósok,  hogy minél előbb készen legyenek. Lapátot támasztó melós sem volt, hajtották őket.