Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7028191 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52890 Dátum: 2018.08.28 10:07:50 »
Palack se kell, ha picit lefele billentitek a tükröket, akkor a fehér oldalvonalak jól fognak látszani. Nejemet is erőltettem anno, azóta mindig tolatva parkol le.
Az én feleségem munkájából adódóan évi 50-60 ezer kilométert vezet, szoktam is mondani, hogy ha sietünk, akkor ő vezet (tényleg). De a tolatásos dolgok korlátozottan mennek neki, azt mindig rám bízza ha ottvagyok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9390
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52891 Dátum: 2018.08.28 10:55:49 »
De a tolatásos dolgok korlátozottan mennek neki, azt mindig rám bízza ha ottvagyok.
Gyöngyi, párhuzamos parkolás, meg sem próbálja, keres más parkolót (BP-en :D )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52892 Dátum: 2018.08.28 11:07:53 »
Gyöngyi, párhuzamos parkolás, meg sem próbálja, keres más parkolót (BP-en :D )
Be kell cuccolni pár hónapra belvárosba. Itt majd kénytelen lesz megtanulni még a plusz minusz 5 centis helyekre is.
Egyszer néztem, 4km-t tettem bele úgy a kocsiba hogy parkolót kerestem :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9390
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52893 Dátum: 2018.08.28 12:36:18 »
Be kell cuccolni pár hónapra belvárosba. Itt majd kénytelen lesz megtanulni még a plusz minusz 5 centis helyekre is.
Egyszer néztem, 4km-t tettem bele úgy a kocsiba hogy parkolót kerestem :D
Nem. Akkor kering tovább. De tényleg :O 
Vagy megyek parkolni  :lol:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52894 Dátum: 2018.08.28 12:48:24 »
Be kell cuccolni pár hónapra belvárosba. Itt majd kénytelen lesz megtanulni még a plusz minusz 5 centis helyekre is.
Egyszer néztem, 4km-t tettem bele úgy a kocsiba hogy parkolót kerestem :D
Ez nálunk (Allee környéke) a karácsonyi időszakban gáz. A sok surmó sajnálja a pénzt a parkolóházra, nálunk este 6 után és hétvégén ingyenes és alig találni helyet. Nem is értem, hogy ha elköltenek egy csomó pénzt az az óránként 200 forint miért számít (és ráadásul 15 vagy 20 ezer forintos vásárlás felett ingyenes...).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52895 Dátum: 2018.08.28 13:15:07 »
Ez nálunk (Allee környéke) a karácsonyi időszakban gáz. A sok surmó sajnálja a pénzt a parkolóházra, nálunk este 6 után és hétvégén ingyenes és alig találni helyet. Nem is értem, hogy ha elköltenek egy csomó pénzt az az óránként 200 forint miért számít (és ráadásul 15 vagy 20 ezer forintos vásárlás felett ingyenes...).
Alle környékén nekem ingyenes lenne a parkolás, de inkább beállok a mélygarázsba ha arra járok. Inkább fizetek 500 forintot alkalmanként minthogy keringjek 20-30 perceket.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52896 Dátum: 2018.08.28 20:16:20 »
Pont ezt akartam javasolni, hogy vasárnap vagy bármely nap este zárás után (OBI mondjuk korábban zár, mint a Tesco). Dombon elindulást szerintem nézzétek meg a Közvágóhídnál lévő Obi parkolójában (az nincs is messze hozzátok) mintha a parkoló bejárata kicsit emelkedős lenne, de ez nem biztos.
Igen, az közel van, lehet keringeni, Lukoil felől is emelkedik szépen, ott kevesen járnak...  :clap:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52897 Dátum: 2018.08.29 08:15:29 »
Nem is értem, hogy ha elköltenek egy csomó pénzt az az óránként 200 forint miért számít (és ráadásul 15 vagy 20 ezer forintos vásárlás felett ingyenes...).

Azért mert a rendszer szar, barátságtalan, rossz beidegződésen alapul, és macera.
Az ingyenes parkolásnak nem az a legfőbb előnye hogy ingyen van, hanem az, hogy nincs vele gond.

A fizetős zónákkal az a fő baj, hogy korlátozva van a max parkolhatósági idő, azaz folyamatosan lehet rettegni attól, hogy ha lejár a maximális idő, és pont abban a negyed órában nem álltál odébb vagy nem hosszabbítottál, csatt a birság. Régebben ez nagyon brutál volt amikor még csak pénz bedobással lehetett intézni, mert még arról is gondoskodni kellett, hogy legyen elég apró nálad, és tudj kiszaladni pont akkor. Ma már az SMS világban elég a telefont figyelni, de akkor is meg vagy lőve, ha nem figyelsz vagy le vagy merülve pont abban a negyed órás időablakban, amikor hosszabbíthatsz. Tiszta szívatás az egész.

Aztán a parkolóházak ennél sokkal egyszerűbb esetek ilyen szempontból, de sokan nem szeretik őket (asszony sem, pedig 13 éve lakunk mélygarázsos lakóparkban) mert labirintus az egész, nehéz kitalálni belőlük mert gyatra a kijárat jelölése, szűkek a kanyarok s ezer más kifogás lehet.

Utcán ingyér sokkal egyszerűbb...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52898 Dátum: 2018.08.29 09:13:34 »
én pár éve karácsonykor beszorultam a Mammut parkolóházba majd megfulladtam a füstben.   :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9390
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52899 Dátum: 2018.08.29 10:39:11 »
Utcán ingyér sokkal egyszerűbb...
Vagy éppen hogy nem. Mert pont az ingyenesség miatt bóklászol fél órát, hogy vadássz egy helyet magadnak. Az idő és az üzemanyag több, mint egy parkolási díj.
Az időkorlátos pedig nem véletlenül időkorlátos. Nem arra van, hogy egész nap ott tárold a kocsit. Ha a rendszer jól van összerakva (ez persze BP-en nem evidens), akkor lennie kell(lene) egy parkolóháznak a közelben, ahol korlátozás nélkül tárolhatod az autót. Ha így csinálták, akkor jól csinálták  :yes:


Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52900 Dátum: 2018.08.29 11:13:06 »
A palack jó ötlet! Köszi! (sőt, lehet akkor már vmi lécből "oszlopt" is faragok :D)
Palaczk szerintem is jó ötlet lenne oktatásdhoz :tt2:
Gabe 254.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52901 Dátum: 2018.08.29 11:26:53 »
Vagy éppen hogy nem. Mert pont az ingyenesség miatt bóklászol fél órát, hogy vadássz egy helyet magadnak. Az idő és az üzemanyag több, mint egy parkolási díj.
Az időkorlátos pedig nem véletlenül időkorlátos. Nem arra van, hogy egész nap ott tárold a kocsit. Ha a rendszer jól van összerakva (ez persze BP-en nem evidens), akkor lennie kell(lene) egy parkolóháznak a közelben, ahol korlátozás nélkül tárolhatod az autót. Ha így csinálták, akkor jól csinálták  :yes:
Ha nekem a belvárosba kell mennem autóval, én mindig keresek egy közeli parkolóházat. Egyrészt nem feltétlenül drágább, mint az utcán, másrészt sokkal nagyobb eséllyel van hely, és ezzel komoly időt lehet spórolni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52902 Dátum: 2018.08.29 16:05:42 »
A mélygarázsokkal az is a gond, hogy nagyon szűkekre mérik a helyeket. Emiatt aztán sokan belelógnak a szomszéd helybe, és az így máris kuka, és végső soron nem több lesz a hely (ezáltal a bevétel), hanem kevesebb.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52903 Dátum: 2018.08.29 18:40:57 »
Vagy éppen hogy nem. Mert pont az ingyenesség miatt bóklászol fél órát, hogy vadássz egy helyet magadnak. Az idő és az üzemanyag több, mint egy parkolási díj.
Az időkorlátos pedig nem véletlenül időkorlátos. Nem arra van, hogy egész nap ott tárold a kocsit. Ha a rendszer jól van összerakva (ez persze BP-en nem evidens), akkor lennie kell(lene) egy parkolóháznak a közelben, ahol korlátozás nélkül tárolhatod az autót. Ha így csinálták, akkor jól csinálták  :yes:
Nem értek egyet... belvárosba dolgozni megyek ha oda hívnak, általában egy kiszállás egész napos, nem "tárolom" ott a kocsit "egész nap" hanem azért vagyok ott mert ott van az ügyfél akinél dolgoznom kell. És nem vagyok egyedül ezzel így. (konkrétan a kőműves szakim mondta először vagy 4 éve, hogy ő már nem vállal a belvárosba melót, mert elege van abból, hogy a melós kocsi ily módon történő parkoltatása külön macerát igényel).
14 éve élek Budapesten, azért olyan még nem volt, hogy fél órát kellett bóklásszak vadásszak helyet magamnak. Szokott lenni hely, ha nem is pont ott ahol az ember rögtön szeretné, pár száz méter sétára a célállomástól azért mindig sikerült letenni a kocsit. Ingyenes és fizetős övezetekben egyaránt. Amúgy meg sosem értettem ezt az időkorlátot, mert ha egyszer fizetek érte, akkor hadd álljak ott amennyi időre van szükségem. Ha az időkorlát 24 óra lenne, azt elfogadnám, mint indok. De ezek a 2 meg 4 órás korlátok - baromság. Inkább csak a bírságbeszedés miatt van szvsz. (lejárt, nem figyeltél pont abba a negyed órába hogy meghosszabbítsd - bumm jön a csekk).
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.29 18:48:44 írta robi (Robi) »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52904 Dátum: 2018.08.29 20:47:17 »
Palaczk szerintem is jó ötlet lenne oktatásdhoz :tt2:
Pécs messze van :)