Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7006914 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52875 Dátum: 2018.08.15 13:48:27 »
Anno mikor a d4d e12 őt kerestünk , voltunk a Budaörsi Toyotánál, mikor meghallották , hogy kp-s vételről van szó, kb hátat fordítottak.... nem is náluk vásároltunk aznap autót.
Ezt ismerem. A szüleim mindig új autót vesznek, azt használják 12-14 évig. De az új autót mindig kp-ra veszik. És amikor az aktuális autót vették 2004-ben (egy Suzukiról van szó), akkor kb 8-10 Suzuki kereskedő mondta, hogy nála kp-ra nincs autó. Akinél végülis megvettük, elmondta, hogy egy 2 millió körüli autón neki 80-100 körüli haszna van, és másik ugyanennyi a hitelen. De ő úgy áll hozzá, hogy 80-100 ezer forint, az pont 80-100 ezerrel több mint a nulla, ezért ő hitel nélkül is ad el autót. Azon nem keres olyan sokat, de még mindig jobb, mintha nem adná el.
Egyébként ezen felül kaptak csomó kedvezményt, és házhoz is kihozták (a régi autó már nem volt meg, így ők ajánlották fel, hogy elhozzák) kb. 25 km-re.

Szóval van aki szeret eladni, valaki pedig csak a gyors meggazdagodást keresi. Csak azt nem értem, hogy ha egy autón tud keresni valamennyit akkor azt miért hagyják veszni?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52876 Dátum: 2018.08.15 18:54:43 »
Eléggé felpörgött az új autók eladása, meglehet, hogy úgy érzik, megengedhetik maguknak a válogatást.
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52877 Dátum: 2018.08.15 20:00:04 »
Ha nagyon off akkor nyugodtan töröljétek, de talán érdekes lehet, hogy Brüsszelben most, pontosabban holnap délelőtt, rakják le a virágszőnyeget ami vasárnapig látható. Ezen a linken lehet a teret látni http://www.brussels.be/webcam-grand-place

ben88

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52878 Dátum: 2018.08.18 19:55:02 »
2006-os Highlander hybrid jól bírja. 511e km.
Beülve én kb. a felére tippeltem volna.
ex: 90 camry 2.0 aut. usdm
ex: 94 camry 3.0 3vzfe eu
ex: 94 camry 2.2 aut. usdm
2000 4runner 3.4 limited

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52879 Dátum: 2018.08.19 20:24:52 »
Ez sem rossz:
Jól mentek a Toyoták

TptkXRN2...


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52880 Dátum: 2018.08.20 12:22:32 »
itt is :)

Tanak zsinórban 2. futamgyőztes

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52881 Dátum: 2018.08.20 13:21:12 »
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52882 Dátum: 2018.08.23 18:24:17 »
Csakhogy.
El tudod képzelni, hogy kamuztak a lemezek miatt?
Fery

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52883 Dátum: 2018.08.23 23:22:23 »
Nem ezért írtam, de a kizárás, attól még kizárás.
Amúgy mindenki próbálkozik mindennel, hogy előnyhöz jusson, aztán ezt hol szabályosnak ítélik meg, hol nem.
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52884 Dátum: 2018.08.27 18:33:10 »
Létezik valahol Budapesten bárki által igénybe vehető rutin pálya (én nem találtam neten, de hátha Ti tudtok :) )? Páromnak kezében a jogosítvány, de attól tartok, nem tanították meg vezetni... Tolatni egyáltalán nem tud (a tolatás kb ott kimerült, hogy parkolás...), dízelen tanult, de a Micra benzines, elindulás-megállás gyakorlásra jó egy nagyáruház üres parkolója. Emelkedőn elindulást, megállást viszont nem szeretnék vele az Istenhegyi úton gyakoroloni... (valahogy ezt sem gyakorolták) Annak meg ebben a pillanatban szintén nem sok értelmét látom, hogy másik oktató mellé beüljön  :no:
Előre is köszi az ötleteket! :)
(én személy szerint hiányolom a rutinpályát a mai képzésből, bár úgy tudom, az oktató viheti, de sokan kispórolják valamiért. Párommal is elsőre kimentek forgalomba  :wacko: )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52885 Dátum: 2018.08.27 19:21:06 »
Létezik valahol Budapesten bárki által igénybe vehető rutin pálya (én nem találtam neten, de hátha Ti tudtok :) )? Páromnak kezében a jogosítvány, de attól tartok, nem tanították meg vezetni... Tolatni egyáltalán nem tud (a tolatás kb ott kimerült, hogy parkolás...), dízelen tanult, de a Micra benzines, elindulás-megállás gyakorlásra jó egy nagyáruház üres parkolója. Emelkedőn elindulást, megállást viszont nem szeretnék vele az Istenhegyi úton gyakoroloni... (valahogy ezt sem gyakorolták) Annak meg ebben a pillanatban szintén nem sok értelmét látom, hogy másik oktató mellé beüljön  :no:
Előre is köszi az ötleteket! :)
(én személy szerint hiányolom a rutinpályát a mai képzésből, bár úgy tudom, az oktató viheti, de sokan kispórolják valamiért. Párommal is elsőre kimentek forgalomba  :wacko: )

Nézni kell egy áruházi parkolót és nyitvatartási időn túl lehet gyakorolni, pár pillepalack víz kellhet bója gyanánt. És sok-sok türelem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52886 Dátum: 2018.08.27 19:30:22 »
A palack jó ötlet! Köszi! (sőt, lehet akkor már vmi lécből "oszlopt" is faragok :D)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52887 Dátum: 2018.08.28 09:05:15 »
Nézni kell egy áruházi parkolót és nyitvatartási időn túl lehet gyakorolni, pár pillepalack víz kellhet bója gyanánt. És sok-sok türelem.
Pont ezt akartam javasolni, hogy vasárnap vagy bármely nap este zárás után (OBI mondjuk korábban zár, mint a Tesco). Dombon elindulást szerintem nézzétek meg a Közvágóhídnál lévő Obi parkolójában (az nincs is messze hozzátok) mintha a parkoló bejárata kicsit emelkedős lenne, de ez nem biztos.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52888 Dátum: 2018.08.28 09:16:14 »
Nézni kell egy áruházi parkolót és nyitvatartási időn túl lehet gyakorolni, pár pillepalack víz kellhet bója gyanánt. És sok-sok türelem.
még bólya se kell. Sok helyen elkerített fákkal szűkítik a parkolóhelyeket, ha egyesben, alapjáraton, vagy ahhoz közeli gázzal megy, elég, ha köztük manőverez. Ha az Istenhegyi út közelében laksz, bármelyik mellékutca megteszi a kézifékes induláshoz
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52889 Dátum: 2018.08.28 10:03:42 »
A palack jó ötlet! Köszi! (sőt, lehet akkor már vmi lécből "oszlopt" is faragok :D)
Palack se kell, ha picit lefele billentitek a tükröket, akkor a fehér oldalvonalak jól fognak látszani. Nejemet is erőltettem anno, azóta mindig tolatva parkol le. Egy hónap kellett mire magabiztosan ment neki, de azóta a furgonig bezárólag mindennel simán beáll tolatva. Munkahelyén akkora csodálat övezi emiatt a kolléganői körében, hogy rendszeresen röhögök miatta.
BTW sokkal biztonságosabb tolatva leállítani az autót, mert amikor indul akkor biztosan kilát rögtön. Tolatva indulásnál sok esetben nem látható a forgalom, tehát 1 métert vakon tolatsz.