Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7027889 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52785 Dátum: 2018.06.30 20:31:04 »
Alapvető, ugye, hogy nem veszünk használt autót átnéz(et)és nélkül (esetleg létezik olyan kereskedés a világon, ahol ha azt mondják, ez egy tuti jó autó, vezetett szervizkönyv, akkor azt el lehet hinni?...). Ha márkakereskedésből szeretnék venni, akkor mi a legjobb eljárás? Elhiszem, amit ott mondanak róla (pl állapotlap), vagy azt mondom, guruljunk el egy másikba? Több szerelőtől hallottam, hogy inkább nem vállalkozna arra, hogy megnézzen autót, nehogy utána az legyen, hogy "bezzeg azt mondtad, jó vétel..."

Ha kinézek pl egy Toyotát, és komolynak tűnik a vételi szándék, és még jelzem, hogy vásárlás után oda szeretném hordani, gondolom, nem esik nehezükre néhány jellemző javításra árajánlatot készíteni (gondolok egy kupplungcserére, kis/nagyszervizre stb)?

Köszi :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52786 Dátum: 2018.06.30 20:51:03 »
Én ezért csak általam jól leinformálható helyről merek használt autót venni. Pl. ismerős, fórumtárs max.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52787 Dátum: 2018.07.01 13:46:50 »
Alapvető, ugye, hogy nem veszünk használt autót átnéz(et)és nélkül (esetleg létezik olyan kereskedés a világon, ahol ha azt mondják, ez egy tuti jó autó, vezetett szervizkönyv, akkor azt el lehet hinni?...). Ha márkakereskedésből szeretnék venni, akkor mi a legjobb eljárás? Elhiszem, amit ott mondanak róla (pl állapotlap), vagy azt mondom, guruljunk el egy másikba? Több szerelőtől hallottam, hogy inkább nem vállalkozna arra, hogy megnézzen autót, nehogy utána az legyen, hogy "bezzeg azt mondtad, jó vétel..."

Ha kinézek pl egy Toyotát, és komolynak tűnik a vételi szándék, és még jelzem, hogy vásárlás után oda szeretném hordani, gondolom, nem esik nehezükre néhány jellemző javításra árajánlatot készíteni (gondolok egy kupplungcserére, kis/nagyszervizre stb)?

Köszi :)

szerintem ha márkakereskedőtől akarsz használt kocsit venni azért lehet kifogni normálisat.
eleve olyat vesznek be ami nagyjából jó mert újat vittek helyette pénz kell csinálni belőle.
adnak egy állapotlapot esetleg emeltesd meg nézzél alá, stb.
mivel jogi személytől veszed, írd bele az adásvételibe a fődarab meghibásodásokra szóló 6 hónap garanciát.  kopóra nem vonatkozik.
ha ebbe belemennek, sztem jó.

 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52788 Dátum: 2018.07.01 14:31:07 »
Alapvető, ugye, hogy nem veszünk használt autót átnéz(et)és nélkül (esetleg létezik olyan kereskedés a világon, ahol ha azt mondják, ez egy tuti jó autó, vezetett szervizkönyv, akkor azt el lehet hinni?...). Ha márkakereskedésből szeretnék venni, akkor mi a legjobb eljárás? Elhiszem, amit ott mondanak róla (pl állapotlap), vagy azt mondom, guruljunk el egy másikba? Több szerelőtől hallottam, hogy inkább nem vállalkozna arra, hogy megnézzen autót, nehogy utána az legyen, hogy "bezzeg azt mondtad, jó vétel..."

Ha kinézek pl egy Toyotát, és komolynak tűnik a vételi szándék, és még jelzem, hogy vásárlás után oda szeretném hordani, gondolom, nem esik nehezükre néhány jellemző javításra árajánlatot készíteni (gondolok egy kupplungcserére, kis/nagyszervizre stb)? Köszi :)
  Szerintem a kérdés ennél összetettebb is. Egyrészt nyilván arról az autóról tudnak érdemibb infót adni, ami rendszeresen náluk volt szervizelve, egy állapotfelmérés tk. csak egy fékpaddal (lengéscsillapító és fékhatásmérés) és ha jól emlékszem, egy emisszióméréssel lépi túl a "szemrevételezés" kategóriát. Hogy neked, mint vásárlónak mennyire az igazat mondják, az persze külön kategória. Én (beleértve sajátmagunkat) a család részére az utóbbi 15 évben 8 olyan autó vásárlását bonyolítottam le, vagy segítettem benne, amelyeket kereskedés árult. Volt köztük sima is, meg márkakereskedés is. A kép vegyes, a Schiller Opelnél simán elhallgatták a kezdődő hengerfejességet, igaz 150.000-rel olcsóbb is volt, a két nagyobb Toyotánál korrektek voltak, a Yarisnál az előélete miatt nem merült fel, hogy bármi baja is lenne, de képesek voltak üres ablakmosóval átadni (állítólag szervizelve, vizsgáztatva). Szóval létezik korrekt, inkorrekt és direkt átverős kereskedés, és bármelyik lehet független, vagy márkaspecifikus. Ki kell fogni. Annyi a szerencse, hogy jó emberismerettel azért nagy eséllyel kiszúrható, melyikkel van épp dolgod. Persze, ha egy átverősnek tűnő helyen van egy jónak tűnő autó, akkor ez sovány vigasz...
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.01 14:34:20 írta music »
music     

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52789 Dátum: 2018.07.01 16:11:04 »
Erről a dologról az jutott eszembe, mikor a Reálszisztémánál érdeklődtem egy használt autójuk iránt és ugye az összes autó egy olyan felirat alatt áll, hogy ellenőrzött autók stb. Aztán mikor elkezdtem kérdezgetni, hogy a hirdetésen kívül mit lehet tudni a kocsiról(abban nem sok konkrétum állt), akkor derült ki, hogy a szervízben egyáltalán nem járt, rétegvastagság mérés volt és amúgy is bizományiban van a kocsi náluk, meg egy kulcs van. Ekkor mondtam az "eladónak", hogy ezeket bele kellene írni a hirdetésbe, mert ezek lényeges információk, sőt enélkül kicsit átverés szagú a hirdetés, mert azt hihetnéd, hogy ez egy jó,"ellenőrzött" autó.
De az egész hozzáállásuk csapni való volt. Mikor kértem, hogy akkor intézzen már egy átnézést a szervízben házon belül és kértem, hogy hívjon vissza, hogy aznap még meg lehetne-e ejteni, akkor este fél 6-kor bírt visszahívni, hogy ja persze, hogy nem tudta leszervezni, én közben párszor próbáltam elérni, de semmi reakció, szóval le is tettem erről, meg úgy általában Toyota/Lexus Buda használt részlegéről is meglett a véleményem, mert aki ilyet megenged magának, az sok mindent mást is....
Eleve nem tudom minek blamálják magukat ilyen kocsikkal.
'08 RX400h
'09 Prius 3

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52790 Dátum: 2018.07.01 16:24:21 »
Hát pl. a Pappas autó sem különb (egy patinás szalon elvileg), ott vettünk 2011-ben újonnan a KIÁtr, az E10 Corollát akartam beszámmítatni. Kérdezték mikori az autó és hány km van benne, a csávó annyit tett hogy a szalonon belül lévő iróasztalánál felállt a székről, kinézett az üvegfalon keresztül a távoli parkolóra ahol állt az autó - "a fehér Corolla? Aham, 230ezerért be tudjuk számítani". Ki sem méltóztatott menni rendesen megnézni. Nem hagytuk ott nekik.

Sakuráéknál egy fokkal jobbak voltak, míg az új autót papíroztuk egy ügyintéző legalább elkérte a kulcsot, kiment a parkolóba és megnézte, de negyed óra múlva kezében jött vissza aláírt papírral, hogy 2,1M-ért átveszik ha adom hozzá a téligumit is. Megengedték használni addig, ameddig az újat át nem vehettük. Azt mondjuk nem tudom honnan vették, hogy van téligumim hozzá  :hmmmm:

Szóval abban biztos vagyok, hogy bemeneti oldalon nincs semmiféle ellenőrzés, mindent átvesznek akármilyen állapotú. Az E10 már eléggé viseletes volt, a Ceed viszont patika (1 nappal azelőtt volt komplett kuplungcsere garanciálisan, hogy átadtam nekik).
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.01 16:25:58 írta robi (Robi) »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52791 Dátum: 2018.07.01 22:58:56 »
szerintem ha márkakereskedőtől akarsz használt kocsit venni azért lehet kifogni normálisat.
...
mivel jogi személytől veszed, írd bele az adásvételibe a fődarab meghibásodásokra szóló 6 hónap garanciát.  kopóra nem vonatkozik.
ha ebbe belemennek, sztem jó.
Abban bízom én is, hogy ki lehet fogni jót, a szavatosság meg alap, anélkül meg sem veszek semmit, megyek máshova (PTK szerint a kereskedő 2év szavatoságot köteles vállalni az eladott autóra, ami szerződésben 1 évre csökkenthető, ebből az első 6 hónapban vélelmezni kell, hogy a hiba az eladás pillanatában már fennállt)...
Erről a dologról az jutott eszembe, mikor a Reálszisztémánál érdeklődtem egy használt autójuk iránt ...
Pont ők lennének az egyik lehetséges forrás...
Szóval abban biztos vagyok, hogy bemeneti oldalon nincs semmiféle ellenőrzés, mindent átvesznek akármilyen állapotú...
Egy autót számíttattam csak be idáig, az is kb így zajlott. Benézett a motortérbe (Fiat Uno 1.3D :D ), az átírás költségéért bevették, majd eladták 125e Ft-ért. Volt benne egy egynapos Hella hűtő, termosztát hiba, (kezdődő) hengerfejesség stb...

Nem életbevágó most autót vennem, nincs is előttem az a kihagyhatatlan, van egy-két szimpatikus darab, meglátjuk...
Köszi a tanácsokat, ötleteket, észrevételeket! :)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52792 Dátum: 2018.07.02 09:23:02 »
Alapvető, ugye, hogy nem veszünk használt autót átnéz(et)és nélkül (esetleg létezik olyan kereskedés a világon, ahol ha azt mondják, ez egy tuti jó autó, vezetett szervizkönyv, akkor azt el lehet hinni?...). Ha márkakereskedésből szeretnék venni, akkor mi a legjobb eljárás? Elhiszem, amit ott mondanak róla (pl állapotlap), vagy azt mondom, guruljunk el egy másikba? Több szerelőtől hallottam, hogy inkább nem vállalkozna arra, hogy megnézzen autót, nehogy utána az legyen, hogy "bezzeg azt mondtad, jó vétel..."

Ha kinézek pl egy Toyotát, és komolynak tűnik a vételi szándék, és még jelzem, hogy vásárlás után oda szeretném hordani, gondolom, nem esik nehezükre néhány jellemző javításra árajánlatot készíteni (gondolok egy kupplungcserére, kis/nagyszervizre stb)?

Köszi :)
Én márkakereskedésben (Reálszisztémánál) vettem (használtan) a Corollámat. Kérésemre átadták a teljes szervíztörténetet, mondták, hogy felmérik az állapotát ha kérem, vagy akár ha hozok szerelőt, akkor biztosítják az emelőt, hogy alá tudjon nézni. Elvittem a szerelőt, azt mondta nem kell alánézni, meg kell venni, így nem emeltettük meg, de a lehetőség ott volt. Mondjuk mindez 2009 szeptemberében volt a válság kellős közepén. Sőt még azt is elmondták, hogy a jobb első sárvédőn volt valami sérülés (meghúzás ilyesmi) és az gyári fényezett elemmel cserélték. Azóta sem üt el a szine.

Ha olyat tudsz venni, ami végig márkaszervízben tartottak karban (ők főleg ilyenekben utaznak) akkor azért nagyon nem tudsz mellényúlni. Igaz ez drágább műfaj, mint bárhol máshol autót venni.
 
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.02 09:28:28 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52793 Dátum: 2018.07.02 14:02:06 »
Nagyon jól ki van találva ez az izzós történet, egy nap különbséggel égett ki mindkét H7.  ::)
Az előzőnél pontosan ugyanez volt, ha jól emlékezem az valami GE emeltfényű volt, a mostani pedig Osram Night Breaker Unlimited.
Utóbbit raktam bele, újra.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52794 Dátum: 2018.07.02 14:08:15 »
Nagyon jól ki van találva ez az izzós történet, egy nap különbséggel égett ki mindkét H7.  ::)
Az előzőnél pontosan ugyanez volt, ha jól emlékezem az valami GE emeltfényű volt, a mostani pedig Osram Night Breaker Unlimited.
Utóbbit raktam bele, újra.
Végülis érthető, a két izzó pontosan ugyanannyi üzemórát megy, pontosan ugyanolyan körülmények között. Az lenne a furcsa, ha az egyik lényegesen többet bírna.
Ha nekem kiég én is cserélem mindkettőt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52795 Dátum: 2018.07.02 14:12:41 »
Ki járt mostanában Lomnic felé?

Egyrészt merre érdemes menni - alkérdés, kell-e hozzá szlovák matrica, vagy megúszható -, illetve milyenek ott az árak (étterem, benzin)?
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.02 14:14:21 írta music »
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52796 Dátum: 2018.07.02 14:18:29 »
Ki járt mostanában Lomnic felé?

Egyrészt merre érdemes menni - alkérdés, kell-e hozzá szlovák matrica, vagy megúszható -, illetve milyenek ott az árak (étterem, benzin)?
Nem pont arra, de mi voltunk márciusban Zakopane-ban, végig az E77-es úton. Elvileg kell matrica a Zólyom-Besztercebánya szakaszra, de át is lehet menni a városokon. Illetve számomra nem egyértelmű, hogy erre a részre kell-e (mindenki azt mondja, hogy igen), de a táblázás nem egyértelmű. Mondjuk mentem már végig rajta matrica nélkül (kb 13 éve), és nem szólt hozzám senki...

Amire figyelj, az a sebességkorlátozások, különösen a városi részeken. Engem jól meg is bűntettek, mert valamelyik városból kifelé (talán Besztercebánya, de nem emlékszem pontosan) kint volt a 70-es tábla, annyivel is mentem, de a rendőr szerint itt csak 50-el lehet menni. Érdekes módon csak magyar rendszámú autókat állítottak meg... 30 euro volt ha jól emlékszem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52797 Dátum: 2018.07.02 14:48:27 »
Nagyon jól ki van találva ez az izzós történet, egy nap különbséggel égett ki mindkét H7.  ::)
Az előzőnél pontosan ugyanez volt, ha jól emlékezem az valami GE emeltfényű volt, a mostani pedig Osram Night Breaker Unlimited.
Utóbbit raktam bele, újra.
Nàlam meg ùgy volt, hogy az àltalam egyszerre cserélt H7 izzok közül két évvel késöbb kiégett az egyik, de csak azt cseréltem, a màsik még fél évig birta utàna... Igy most màr nem cserélem öket egyszerre. Ezek Philips Xtreme Vision-ok.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52798 Dátum: 2018.07.02 15:17:42 »
Ezek Philips Xtreme Vision-ok.

Mi a véleményed róla a Night Breaker-hez képest?
Azt látom, hogy közel dupla élettartamot ígér.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52799 Dátum: 2018.07.02 16:06:39 »
Night Breaker-t még nem hasznàltam... Amùgy ezen Philips Xtreme Vision-nal valoban jol lehet làtni, és pozitiv meglepetést okoztak, mert rövidebb élettartamra szàmitottam a részükröl.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos