Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7023492 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52665 Dátum: 2018.05.23 13:53:10 »
Azért van olyan autó, ahol van olajSZINT érzékelő, és alacsony olajSZINTnél külön jelez.
Toyota Sequia V8 4.7 benzin 2004: Mutatós olajszint-jelző van benne, eléggé bolondbiztos, aki már erre se figyel, az meg is érdemli. Találkoztam már olyan esettel, hogy kölcsön Merci Vitóval utaztunk (én csak utasként), autópályán 160-nál felvillant az olajnyomás-jelző (lassabban nem). Mondtam, a következő lehajtónál azonnal álljunk meg, nézzük meg a szintet, de nem érdekelte a sofőrt, picit lassabban ment, és ezzel le is tudta a dolgot. Valószínűleg az történt, hogy kevés volt az olaj, és ilyen fordulatnál már komolyabb gondot okozott.
Én amúgy is nézem kb. 1000 km-enként a Corollám olajszintjét manuálisan, annak ellenére, hogy szerencsére nincs észrevehető olajfogyasztás, viszont a tömítésnél picit ereszti már az olajat, következő olajcserénél ez is cserés lesz. Nem nagy dolog ennyit megtenni.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52666 Dátum: 2018.05.25 15:15:35 »
A sztori folytatódik, nem volt jogsi és ki volt vonva a kocsi a forgalomból: https://index.hu/belfold/2018/05/25/nem_volt_jogositvanya_a_cegledberceli_balesetet_okozo_roman_sofornek/
A 21. században miért nem lehet rendszámfelismerő kamerákat telepíteni útszéli igazoltatás helyett?
Miért nem lehet egy közös EU-s adatbázis, -mint pl. az Interpol adatbázisa- közérdekű adatokkal? Tehát a műszakival nem rendelkező, biztosítással nem rendelkező, és körözött kocsikról? Sőt, ha a tulajdonos jogosítványát bevonták, akkor is redflag, mert ellenőrizni kellene hogy nem-e ő vezet.
Tudom, bilibe lóg a kezem.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52667 Dátum: 2018.05.25 15:52:08 »
nem volt jogsi és ki volt vonva a kocsi a forgalomból
Azért ez meglepö, mert tudtommal a Romàniàbol kilépésnél mindig ellenörzik a hatàron ùgy az auto papirjait, mint a vezetö jogositvànyàt... miként csùszhatott àt Szlovéniàba menet?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52668 Dátum: 2018.05.25 17:54:45 »
Azért ez meglepö, mert tudtommal a Romàniàbol kilépésnél mindig ellenörzik a hatàron ùgy az auto papirjait, mint a vezetö jogositvànyàt... miként csùszhatott àt Szlovéniàba menet?
lehet nem erre jöttek be
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52669 Dátum: 2018.05.30 09:57:21 »
Parkolási bírságos kérdés: feleségemet megbűntették a 3. kerületben, mert nem vett parkolójegyet. Megkaptam a bűntetést, ki is fizette, igaz 2 nappal a határidőn túl.
Ma jött az ügyvédi felszólítás, hogy mivel nem fizette be, ezért fizessen 11 ezer forintot (ez nem tudom, hogy pótdij-e vagy micsoda), mivel nem fizette be határidőn belül. Tegnap felhívta az ügyfélszolgáltatot, hogy rendben, persze befizeti, de akkor azt amit befizetett vonják le a mostani 11 ezer forintból. Ezt a 11. kerületben gond nélkül megteszik, de itt a 3. kerületben be vannak feszülve, hogy itt ilyen nincs.
Mit lehet tenni? Nem is az a pár ezer forint, de az elv, hogy akkor ami nem jár azt vagy vonják le, vagy adják vissza.

Ötlet?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52670 Dátum: 2018.05.30 10:43:20 »
OFF: Nem tudom mennyire szereted a munkád... Főpolgármesterként indulás a következő választáson nem játszik?
ON: Meg kéne nézni a hivatalos szabályozást, az elérhető tájékoztatókat. Nehezen tudom elképzelni, hogy ez így jogszerű, ha nincs kifejezett leírás az ilyen esetre.
Nem tudom, hogy 1. vagy 3. kerületben volt-e, de pár év leparkoltam, elmentem jegyet venni, mire visszaértem volt a mikuláscsomag. Szerintem a parkolóőr látta hogy épp megállok.  Külföldi út után bementem, hogy töröljék. Erre kifizettették, mert hiába volt jegyem, ők állítólag le kellett hogy kérjék az adataimat a belügytől.
Semmi bajom nem lenne egyébként a parkolási díjakkal, ha értelmes célokra menne el a bevétel és nem egy erősen megkérdőjelezhető kör ülne rajta. Így viszont szinte Sziciliában érzi magát az ember.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52671 Dátum: 2018.05.30 10:45:19 »
Parkolási bírságos kérdés: feleségemet megbűntették a 3. kerületben, mert nem vett parkolójegyet. Megkaptam a bűntetést, ki is fizette, igaz 2 nappal a határidőn túl.
Ma jött az ügyvédi felszólítás, hogy mivel nem fizette be, ezért fizessen 11 ezer forintot (ez nem tudom, hogy pótdij-e vagy micsoda), mivel nem fizette be határidőn belül. Tegnap felhívta az ügyfélszolgáltatot, hogy rendben, persze befizeti, de akkor azt amit befizetett vonják le a mostani 11 ezer forintból. Ezt a 11. kerületben gond nélkül megteszik, de itt a 3. kerületben be vannak feszülve, hogy itt ilyen nincs.
Mit lehet tenni? Nem is az a pár ezer forint, de az elv, hogy akkor ami nem jár azt vagy vonják le, vagy adják vissza.

Ötlet?

Helyszínen, a  parkolási társaság irodájában érdemes intézni. Puskás alpolgit is érdemes lehet megkeresni, ha nem halad a kérésetek.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52672 Dátum: 2018.05.30 16:17:58 »
Parkolási bírságos kérdés: feleségemet megbűntették a 3. kerületben, mert nem vett parkolójegyet. Megkaptam a bűntetést, ki is fizette, igaz 2 nappal a határidőn túl.
Ma jött az ügyvédi felszólítás, hogy mivel nem fizette be, ezért fizessen 11 ezer forintot (ez nem tudom, hogy pótdij-e vagy micsoda), mivel nem fizette be határidőn belül. Tegnap felhívta az ügyfélszolgáltatot, hogy rendben, persze befizeti, de akkor azt amit befizetett vonják le a mostani 11 ezer forintból. Ezt a 11. kerületben gond nélkül megteszik, de itt a 3. kerületben be vannak feszülve, hogy itt ilyen nincs.
Mit lehet tenni? Nem is az a pár ezer forint, de az elv, hogy akkor ami nem jár azt vagy vonják le, vagy adják vissza.

Ötlet?
Felhívtam ezeket a rossz b***kat.
Azt mondták már le van vonva belőle, és korábban küldtek egy levelet amiben még alacsonyabb összeg volt. Ez a levél természetesen nem jött meg, nyilván nem is ajánlva küldik, hogy legyen nyoma és akkor többet lehet behajtani.
A közleménybe pedig be fogjuk írni az utaláskor, hogy költsék el a cég termékeire* akinek az autó a tulajdonában .

* ez a cég kerekesszékekkel, műlábakkal és hasonló finomságokkal foglalkozik, itt dolgozik a feleségem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52673 Dátum: 2018.05.30 17:30:00 »
Szerintem ilyen parkolási bírságkor legjobb taktika, hogy AZONNAL kifizeti az ember! Mindenkivel előfordul, hogy elfelejt jegyet venni.. nálunk vidéken is... :innocent: Sokkal nagyobb az idegi/stressz faktor, mint az a pár ezer forint!... nem érdemes izmozni/jogászkodni... nem ér annyit a NYUGALOM. :flowers: :yawn:
Apropó... Budapesten még mindig ott tartanak, hogy kellene egy EGYSÉGES parkolási rendszer?  20...30 éve voltak ilyen "felvetések"... gondolom már régen megvalósult... :cool2: :surrender: :whistling:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52674 Dátum: 2018.05.31 09:59:15 »
Szerintem ilyen parkolási bírságkor legjobb taktika, hogy AZONNAL kifizeti az ember! Mindenkivel előfordul, hogy elfelejt jegyet venni.. nálunk vidéken is... :innocent: Sokkal nagyobb az idegi/stressz faktor, mint az a pár ezer forint!... nem érdemes izmozni/jogászkodni... nem ér annyit a NYUGALOM. :flowers: :yawn:
Apropó... Budapesten még mindig ott tartanak, hogy kellene egy EGYSÉGES parkolási rendszer?  20...30 éve voltak ilyen "felvetések"... gondolom már régen megvalósult... :cool2: :surrender: :whistling:
Most nem tudom a megfelelő hangsúllyal idézni a 4 és fél éves fiamat, de képzeld mellé: "Dehogyiiiis...."
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52675 Dátum: 2018.06.01 08:03:49 »
Szerintem ilyen parkolási bírságkor legjobb taktika, hogy AZONNAL kifizeti az ember! Mindenkivel előfordul, hogy elfelejt jegyet venni.. nálunk vidéken is... :innocent: Sokkal nagyobb az idegi/stressz faktor, mint az a pár ezer forint!... nem érdemes izmozni/jogászkodni... nem ér annyit a NYUGALOM. :flowers: :yawn:
Apropó... Budapesten még mindig ott tartanak, hogy kellene egy EGYSÉGES parkolási rendszer?  20...30 éve voltak ilyen "felvetések"... gondolom már régen megvalósult... :cool2: :surrender: :whistling:
Sajnos nem mindig jön össze, hogy azonnal kifizesd, főleg ha épp fut a család élete. Az egységes rendszerről csak beszélnek, realitása nincs. Jelenleg kreatívan üzemelnek kifizetőhelyként. Egy egységes szabályozás esetén egy nagy szereplő kezébe kerülne a mostani sok kicsi helyett. Mindenkinek a fantáziájára bízom hogy eldöntse ki lenne az, ahogyan azt is, hogy a jövőben vajon az utakra fordítanák-e a teljes bevételt? Pár éve amikor kimentünk a céges kocsival ügyfélhez 2-3 féle parkolási cég kártyáját kellett a kocsiban tartani, de így is volt ahonnan a jegyet kellett visszavinni a főnöknek, mert nem fogadtak el kártyát az adott kerületben.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52676 Dátum: 2018.06.01 08:36:04 »
Ötlet?

ne költözz óbudára. pokol ami itt megy ezzel a sok gyökérrel . péntek du ott vadásznak az iskolák előtt a gyerekekért rohanó szülök kocsijára hátha vki hibázik.. :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52677 Dátum: 2018.06.02 18:47:01 »
Akik régről ismerték: Lapát, Tóth Tamás, hihetetlen, de elment.
36 évesen, egy alig több mint egy éves gyermekét és tündéri feleségét hagyta hátra.
Én nem igazán tudom felfogni még.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52678 Dátum: 2018.06.03 09:18:21 »
Akik régről ismerték: Lapát, Tóth Tamás, hihetetlen, de elment.
36 évesen, egy alig több mint egy éves gyermekét és tündéri feleségét hagyta hátra.
Én nem igazán tudom felfogni még.

Nem az első fiatal Toyota Klubos aki idő előtt távozik el! :(
Részvétem a családnak, barátoknak !
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

piliske

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52679 Dátum: 2018.06.03 09:58:00 »
Üdvözlet MIndenkinek! 15 évig szerettük egymást a 99-es Corollámmal, két napja könnyek közt ültem át egy négy és fél éves Urban Cruiser-be, mellyel még nem alakult ki kölcsönös vonzalom.  ;) Majd idővel. Ennek elengedhetetlen feltéte volna az ismerkedés, annak pedig egy kézikönyv. Tudna valaki egy linket hozzá? Továbbá én keménynek érzem a kuplungot a Corolla után. Erre egy szakember rávágta, hogy kuplungcsere. De, kérem, egy 4 éves Toyotánál, 40 ezer kilométerrel? Nem lenne túlzás? Állítási lehetőség? Valami? Minden megoldás érdekel.