Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7024515 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52545 Dátum: 2018.02.07 20:20:25 »
Nem mondod?!?! Ne'má'  :lol: 
De dugni kell minden nap  :tt2:
Hat, idovel az is egy kihivas... :D de ha van hova, akkor belefer... :D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52546 Dátum: 2018.02.09 11:20:10 »
Eddig abban a tudatban voltam, hogy a Toyota-nak van a legkisebb “étvágyú” hybrid autója és legolcsóbb fenntartású autója. Ez az én tájékozatlanságom hibája, csak meglepődtem, hogy van egy kb 6 éves hybrid techika más gyártónál, ami kis túlzással azért a legújabb Prius 4 fogyasztását is veri. Csak a csapból is az folyik, hogyha hybrid akkor csakis a Toyota a legjobb. Ne érts félre, én is imádom a Toyota Hybridemet csak meglepődtem a számokon a konkurenciánál. Azért gondoltam, hogy biztos van vmi olyan dolog, amire nem gondoltam. De úgy tűnik tényleg működik és olyan szép is a gyakorlatban, ami a papírra le van írva.
Az Ampera fogyasztása csak addig jó, amíg ki nem fogy belőle az elektromos szufla. Könnyű úgy 100km re jó üzemanyagfogyasztást kimutatni, hogy csak az út kisebbik felében van szükség a belsőégésű motorra.
A Toyota PHEV az elektromos hatótáv elérése után sima HSD -ként üzemel tovább, hibrides fogyasztással.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52547 Dátum: 2018.02.10 11:25:56 »
De ha bekapcsol a benzinmotor azzal együtt is 100km-re vetítve a fogyasztás sokkal jobb mint a normál Toyota hybridje vagy nem? Kb 2l/100km-rel el lehet járni a kocsival. Melyik Toyota hybrid tudja ezt? Ezt mondják a felhasználok, ez a tapasztalatuk velük. Másik meg az ár. Hol lehet ma 3,5 - 4 M alatt másik ilyen tudású hybrid autót venni? Ráadásul majdnem még 100%-os aksival lehet hozzájuk jutni mert kint figyeltek rájuk. Ez eljár 60-80 km-ert csak elektromos üzemben. És ha kifogy a delej, ott van még a benzinmotor. A kettő kombinációjával pedig még mindig igen kedvező fogyasztàst lehet elérni vele. De mégegyszer mondom, imádom a Toyota-mat csak meglepett az Ampera tudása, hogy mit is tud.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.10 11:29:35 írta KZoli »

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52548 Dátum: 2018.02.14 08:09:20 »
Sziasztok!

Szegeden vagy a közelében tudtok nekem ajánlani megbízható szerelőt? Semmi speciális elvárásom nincs, csak az alap dolgokat (kopó alkatrészek cseréje, futómű szerelés stb.) meg tudja csinálni, becsületesen és precízen. Ár nem számít, tehát lehet maszek, független vagy márkaszervíz is.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52549 Dátum: 2018.02.14 09:01:40 »
Sziasztok!

Szegeden vagy a közelében tudtok nekem ajánlani megbízható szerelőt? Semmi speciális elvárásom nincs, csak az alap dolgokat (kopó alkatrészek cseréje, futómű szerelés stb.) meg tudja csinálni, becsületesen és precízen. Ár nem számít, tehát lehet maszek, független vagy márkaszervíz is.
Mennyire közelében?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52550 Dátum: 2018.02.14 09:13:15 »
Mennyire közelében?
Csongrád-megyében.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52551 Dátum: 2018.02.14 09:31:38 »
Mennyire közelében?
T-max márkaszervíz? Volt is onnan valaki a fórumról, de nem tudom a srác nevét.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52552 Dátum: 2018.02.14 13:24:40 »
A szegedi markaszervizt a monori Kovacs Auto viszi, Hodmezovasarhelyen pedig ott a Tmax, regen hivatalos kereskedes es szerviz is voltak, mostmar csak fuggetlen szervizkent mukodnek tudomasom szerint.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52553 Dátum: 2018.02.14 14:59:59 »
A szegedi markaszervizt a monori Kovacs Auto viszi, Hodmezovasarhelyen pedig ott a Tmax, regen hivatalos kereskedes es szerviz is voltak, mostmar csak fuggetlen szervizkent mukodnek tudomasom szerint.
A szegedivel nincs tapasztalaom szervíz ügyben, csak annyi, hogy amikor légszűrőt akartam venni, jól lehetett alkudni, ami pozitívum. A vásárhelyi ex-T-Max egy szar cég (persze cserélődhetnek az ember ott is), régebben, amikor garanciás volt, többször is vittem oda az autót, de jót nem igazán tudok mondani róluk. 

A lényeg az, hogy nem akarok zsákbamacskát, csak olyan szerelőt választok ezentúl, amikkel jók a tapasztalatai másoknak.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52554 Dátum: 2018.02.14 16:20:54 »
A szegedivel nincs tapasztalaom szervíz ügyben, csak annyi, hogy amikor légszűrőt akartam venni, jól lehetett alkudni, ami pozitívum. A vásárhelyi ex-T-Max egy szar cég (persze cserélődhetnek az ember ott is), régebben, amikor garanciás volt, többször is vittem oda az autót, de jót nem igazán tudok mondani róluk. 

A lényeg az, hogy nem akarok zsákbamacskát, csak olyan szerelőt választok ezentúl, amikkel jók a tapasztalatai másoknak.
Ugy tudom a monori Kovacs Autonak eleg jo a megitelese (raadasul hivatalos Lexus forgalmazok es szerviz lettek Szegeden). Szemelyesen markaszervizben ezer eve nem jartam (legalabbis autot javittatni), ugyhogy sajat velemenyt nem tudok mondani. Szerintem egy telefont/e-mailt megerne kideriteni, hogy milyen arakon dolgoznak, esetleg szemelyesen beszaladni megnezni a korulmenyeket, ez alapjan lenne egy elso (vagy masodik) benyomasod roluk.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52555 Dátum: 2018.02.14 16:27:24 »
Cartársak!

Ismer valaki megkötést, a Meki parkolók igénybevételével kapcsolatban? Fogyasztáshoz kötött, v. időkorlátos igénybevételi lehetőség,... akármi?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52556 Dátum: 2018.02.14 17:16:49 »
Nem egységes. Láttam fizetőset, táblával korlátozottat, és korlátozás nélkülit is.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52557 Dátum: 2018.02.14 18:58:18 »
Köszönöm Agyarka, bár nem megnyugtató a válaszod !
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52558 Dátum: 2018.02.14 21:29:54 »
Cartársak!

Ismer valaki megkötést, a Meki parkolók igénybevételével kapcsolatban? Fogyasztáshoz kötött, v. időkorlátos igénybevételi lehetőség,... akármi?
Tényleg változó. Veszprémben és Debrecenben fizetős. Itt le tudod fogyasztani a parkolás árát, de pl veszprémben 300 forintot kell bedobni és a gép nem ad vissza... szóval ha nincs pont annyid, akkor szívás.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52559 Dátum: 2018.02.14 23:16:06 »
Ahány hely, annyi. Vecsésen csak akkor parkolhatsz, ha ott eszel is - ez azért van ott így, mert sokan ott parkolnak, amíg nem jön a telefon, hogy mehetnek a reptérre, megjött a bőrönd... Láttam olyat, hogy ki volt írva valami, de senkit nem érdekelt, hogy úgy van-e, és vannak sorompósak is, ahol muszáj fizetni.
Ezek után senki nem fogja nekem elhinni, de úgy kb. 10 éve ettem utoljára mekiben, csak a parkolóját használom néha.
music