Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 6942813 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52530 Dátum: 2018.02.05 13:17:08 »
A Sarkanyellato-ban is lehet kapni Sugrut, egy kollega kuldte az infot.  :clap:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52531 Dátum: 2018.02.06 19:22:18 »
Lassan 30 éve, hogy foglalkozom a klímaváltozással (88 november), de igencsak meglepôdtem, hogy milyen ok, okozati kapcsolatok lehetnek.
Ha megnézitek a linken, legörgetve a bal oldali táblázatig amiben a CO2 éves növekményét listázzák https://www.esrl.noaa.gov/gmd/ccgg/trends/global.html azt lehet látni, hogy az éves növekmény globális szinten 2,94 ppm volt, 2015-ben, 2,85 ppm 2016-ban, és az elôzetes adat alapján 2,11ppm 2017-ben. Mitôl ez a csökkenése a növekedés ütemének.
Alighanem megvan a megoldás, mondtam is a kollegámnak aki a klíma tárgyalásokon vesz részt és elgondolkodott rajta.
Nos, 2016 októberében vettük meg az Auris hibridet és 1200 km-t mentünk vele, 2107-ben kb 16000km-t mentünk. Ez kb. ugyan olyan futás mint elôtte a COV-al de kevesebb fogyasztással, és ez lám meg is látszik a globális CO2 adatokban!  :hmmmm: Jó ez a hibrid...

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52532 Dátum: 2018.02.07 11:21:48 »
Lehet már volt téma a fórumon az Ampera/Volt tèma, visszaolvasva sokat nem találtam róla. Most megjelent cikk után a totalcar-on elgondolkodtam a tèmán. Nem ismerem az Ampera-kat, elnézést ha butaságot írok, kérdezek. Ahogy a fogyasztási (benzinüzemben ca. 1,2l/100km) és fenntartási adatokat olvastam nagyon meggyőző és a tulajok is ezekről számolnak be, nem valóságtól elrugaszkodott adatok ezek. Mindezek alapján a Toyota jóval el van maradva. 60-80km tud menni az Ampera csak elektromosan, ha beindul a benzinmotor akkor is kb 1,2l-re jön ki a fogyasztás (bár ebben azért kételkednék) amitől a Prius 4 is elmarad. Hálózatról is tölthető, zöld rendszám, komolyabb meghibásodás sem jellemző rájuk... De hol van akkor a bibi, a hiba. Mi az, amiben a Toyota Hybridje jobb? Miért jobb a Toyota Hybridet választani?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52533 Dátum: 2018.02.07 11:56:42 »
kki mondja, hogy jobb? :D  :hug:
nagy a piac, sokan elférnek rajta. nem a csak a legjobbaknak van hely :)

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52534 Dátum: 2018.02.07 12:14:31 »
Eddig abban a tudatban voltam, hogy a Toyota-nak van a legkisebb “étvágyú” hybrid autója és legolcsóbb fenntartású autója. Ez az én tájékozatlanságom hibája, csak meglepődtem, hogy van egy kb 6 éves hybrid techika más gyártónál, ami kis túlzással azért a legújabb Prius 4 fogyasztását is veri. Csak a csapból is az folyik, hogyha hybrid akkor csakis a Toyota a legjobb. Ne érts félre, én is imádom a Toyota Hybridemet csak meglepődtem a számokon a konkurenciánál. Azért gondoltam, hogy biztos van vmi olyan dolog, amire nem gondoltam. De úgy tűnik tényleg működik és olyan szép is a gyakorlatban, ami a papírra le van írva.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52535 Dátum: 2018.02.07 12:21:08 »
Spritmonitor, Opel Ampera

Azok a 15-20 literek vajon hogyan jöttek össze?  :eek:

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52536 Dátum: 2018.02.07 12:28:53 »
Amiket én nèztem azok mind Plug-in hybrid-ek voltak. Azoknak az átlagfogyasztása  már csak ca. 2l/100km.
Azt hittem, hogy az összes Ampera tölthető hálozatról is ezek szerint nem. A cikkben is csak a Plug-in hybrid-et boncolgatták.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52537 Dátum: 2018.02.07 13:09:49 »
Lehet már volt téma a fórumon az Ampera/Volt tèma, visszaolvasva sokat nem találtam róla. Most megjelent cikk után a totalcar-on elgondolkodtam a tèmán. Nem ismerem az Ampera-kat, elnézést ha butaságot írok, kérdezek. Ahogy a fogyasztási (benzinüzemben ca. 1,2l/100km) és fenntartási adatokat olvastam nagyon meggyőző és a tulajok is ezekről számolnak be, nem valóságtól elrugaszkodott adatok ezek. Mindezek alapján a Toyota jóval el van maradva. 60-80km tud menni az Ampera csak elektromosan, ha beindul a benzinmotor akkor is kb 1,2l-re jön ki a fogyasztás (bár ebben azért kételkednék) amitől a Prius 4 is elmarad. Hálózatról is tölthető, zöld rendszám, komolyabb meghibásodás sem jellemző rájuk... De hol van akkor a bibi, a hiba. Mi az, amiben a Toyota Hybridje jobb? Miért jobb a Toyota Hybridet választani?
Egy terméknek nem elég műszakilag/fogyasztásilag jobbnak lennie egy másiknál hogy sikeres legyen.
Most ilyenekre gondolok:
-Toyota Hybriddel sokkal több modell elérhető (bár 20 éve csak Prius I volt, nem adták fel, lehet GM-nél nem volt anyagi forrás a gyerekbetegségek gyógyításáraa/optimalizálásra majd nagyobb körben való elterjesztéséhez)
-Sokan nem akartak egy Opel-ért 15 misit fizetni (á lá Suzuki Kizashi)
-Szervizháttere szegényes, kell némi felkészültség hogy egy nagyfeszültségű rendszerhez hozzányúlj (bár nem tudom itthon HSD rendszerben egy cellacserét hányan vállalnak el, milyen határidővel)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52538 Dátum: 2018.02.07 13:18:07 »
Egy terméknek nem elég műszakilag/fogyasztásilag jobbnak lennie egy másiknál hogy sikeres legyen.
Most ilyenekre gondolok:
-Toyota Hybriddel sokkal több modell elérhető (bár 20 éve csak Prius I volt, nem adták fel, lehet GM-nél nem volt anyagi forrás a gyerekbetegségek gyógyításáraa/optimalizálásra majd nagyobb körben való elterjesztéséhez)
-Sokan nem akartak egy Opel-ért 15 misit fizetni (á lá Suzuki Kizashi)
-Szervizháttere szegényes, kell némi felkészültség hogy egy nagyfeszültségű rendszerhez hozzányúlj (bár nem tudom itthon HSD rendszerben egy cellacserét hányan vállalnak el, milyen határidővel)

Don!Ezekre gondoltál? ::) :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52539 Dátum: 2018.02.07 14:08:51 »
Don!Ezekre gondoltál? ::) :whistling:
Gyüszhetnek ha beszállnak a rezsibe :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52540 Dátum: 2018.02.07 14:27:48 »
Egy terméknek nem elég műszakilag/fogyasztásilag jobbnak lennie egy másiknál hogy sikeres legyen.

Igen, az biztos. Nem is jött be nekik itt Europában, nem is jön ide már az újabb generáció. Az is igaz, hogy egy Opel-ért 15M Ft-ot nem sokan köhögtek ki, sőt.
De ha a műszaki tartalmat nézzük amit most 4M Ft alatt meg lehet venni... Hát hogy is mondjam, messze ver minden hybrid techikát amit ennyit pénzért ma kapni lehet. Körberöhögi őket kis túlzással. És az eddigi tapasztalatok alapján nem kell számítani komolyabb meghibásodásra sem. Megelőzte a korát, ha most jelent volna meg, ebben a nagy hybrid és elektromos őrületben biztos másképp alakult volna a sorsa.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52541 Dátum: 2018.02.07 16:38:29 »
Gyüszhetnek ha beszállnak a rezsibe :D

Biztos? A Modellek közt láttam Statham-et és Beckham-et is 😁 Bár nem tudom, hogy kerültek oda, én őket azért kihagynám rezsi ide vagy oda. Bár akkor lenne egy jó sofőröm... 😆

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52542 Dátum: 2018.02.07 18:47:32 »
Eddig abban a tudatban voltam, hogy a Toyota-nak van a legkisebb “étvágyú” hybrid autója és legolcsóbb fenntartású autója. Ez az én tájékozatlanságom hibája, csak meglepődtem, hogy van egy kb 6 éves hybrid techika más gyártónál, ami kis túlzással azért a legújabb Prius 4 fogyasztását is veri. Csak a csapból is az folyik, hogyha hybrid akkor csakis a Toyota a legjobb. Ne érts félre, én is imádom a Toyota Hybridemet csak meglepődtem a számokon a konkurenciánál. Azért gondoltam, hogy biztos van vmi olyan dolog, amire nem gondoltam. De úgy tűnik tényleg működik és olyan szép is a gyakorlatban, ami a papírra le van írva.
testvérem most vett egy leafet. az semmi benzint nem eszik :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52543 Dátum: 2018.02.07 19:18:58 »
testvérem most vett egy leafet. az semmi benzint nem eszik :D
Nem mondod?!?! Ne'má'  :lol: 
De dugni kell minden nap  :tt2:

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52544 Dátum: 2018.02.07 19:27:52 »
testvérem most vett egy leafet. az semmi benzint nem eszik :D
A full elektromos autókkal nem foglalkozom egyenlőre a hatótávjuk és az áruk miatt, az még nem alternatíva nekem (sajnos), marad a hybrid. Nem tudok 2 autót fenntartani, egy elektromosat városba és egy másikat hosszabb utakra. Ezért marad a hybrid nekem egyenlőre mint lehetőség.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.07 19:30:55 írta KZoli »