Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7023841 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52515 Dátum: 2018.01.21 16:31:13 »
És erről úgy győződtél meg, hogy vezetés közbenis és utána folyamatosan a túlnyomás szelepét csekkoltad. Teljesen hihető.
Más: Utánanéztem és rosszul tudtam, a benzin hőtágulása 10 fokonként 0,9%. Ez egy meleg nyári napon 2-2,25%, ami 60 liternél mondjuk 1,3 liter.
Ha egy 60 literes tartályban képes vagy 61,3 litert tárolni 1 atmoszféra nyomáson, az egészen forradalmi dolog, mindenképpen szabadalmaztasd.

Másnak nem néztél utána! ???

Ne szabadalmaztasd!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52516 Dátum: 2018.01.21 18:30:21 »
A lényegét tekintve nem ezt írtam?
De, csak itt két dolgot kellett tisztázni. Az egyiket megtetted, de meg kellett erősítsem, hogy én is erre gondoltam az előző hsz. írásakor, mert a cartárs meg nem értette, hogy én hogy gondoltam. Azt meg más nem tudhatja, csak magam.

Egyébként az Auchan kutaknál még van egy olyan "feature" is az inkriminált eset előfordulását nehezítendő, - és persze nem hiszem, hogy tényleg ez lenne az eredendő ok - hogy nem lehet "automatára" tenni a töltőpisztolyt, nekem legalább is még sosem sikerült, muszáj végig nyomni saját kezűleg. Utána meg ha abbahagyom a töltést, már miért ne tenném vissza a helyére...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52517 Dátum: 2018.01.21 19:14:00 »
Lehet még rátankolni, de nem mindig érdemes. Ha például azonnal autózol legalább 30-40km-t, akkor belefér, de városban hazagurulva nem biztos. Nyáron a bőven talajszint alatti hőmérsékletű(12-15˚C) benzin tágul 5-10%-ot.
+1!
És akár problémák is adódhatnak ebből.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52518 Dátum: 2018.01.21 19:15:54 »
Egyébként az Auchan kutaknál még van egy olyan "feature" is az inkriminált eset előfordulását nehezítendő, - és persze nem hiszem, hogy tényleg ez lenne az eredendő ok - hogy nem lehet "automatára" tenni a töltőpisztolyt, nekem legalább is még sosem sikerült, muszáj végig nyomni saját kezűleg. Utána meg ha abbahagyom a töltést, már miért ne tenném vissza a helyére...
A Soroksári Auchannnál ez a "feature" csak az önkiszolgáló (beépített bankkártya terminálos, azaz kasszákon kívüli) kutaknál van így, a hagyományos kasszás kutaknál be lehet akasztani.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52519 Dátum: 2018.01.21 19:23:53 »
A Soroksári Auchannnál ez a "feature" csak az önkiszolgáló (beépített bankkártya terminálos, azaz kasszákon kívüli) kutaknál van így, a hagyományos kasszás kutaknál be lehet akasztani.
Savoyánál is be lehet akasztani, szoktam is használni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52520 Dátum: 2018.01.21 21:22:31 »
De, csak itt két dolgot kellett tisztázni. Az egyiket megtetted, de meg kellett erősítsem, hogy én is erre gondoltam az előző hsz. írásakor, mert a cartárs meg nem értette, hogy én hogy gondoltam. Azt meg más nem tudhatja, csak magam.

Egyébként az Auchan kutaknál még van egy olyan "feature" is az inkriminált eset előfordulását nehezítendő, - és persze nem hiszem, hogy tényleg ez lenne az eredendő ok - hogy nem lehet "automatára" tenni a töltőpisztolyt, nekem legalább is még sosem sikerült, muszáj végig nyomni saját kezűleg. Utána meg ha abbahagyom a töltést, már miért ne tenném vissza a helyére...

Magam dokumentáltan fosantól veszem a RON98-as benzint, de illet még nem tapasztaltam csak 1* a Dkeszi 8 oszlopánál kb. 2 éve. Igaz ugyan, hogy automata kútoszlopnál nem töltöm meg az autóm tüza. tartályát.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52521 Dátum: 2018.01.21 23:32:56 »
A Soroksári Auchannnál ez a "feature" csak az önkiszolgáló (beépített bankkártya terminálos, azaz kasszákon kívüli) kutaknál van így, a hagyományos kasszás kutaknál be lehet akasztani.
Szinte mindig olyannál tankolok, akkor lehet, hogy ezért van.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52522 Dátum: 2018.01.22 06:53:58 »
+1!
És akár problémák is adódhatnak ebből.

Egész éccaka zaklatottan vergődtem, mer' nem bírtam rájönni, hogy mit baxhatok el mer' nem gyünnek a problémák. Ez a harmadik év, hogy évente több mint 52* itatom a vasménest!  :hmmmm: :helpsmilie:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52523 Dátum: 2018.01.26 14:26:45 »
https://www.mollimo.hu/hu/araink
Akciósan még ingyenes a regisztráció! Érdemes beregisztrálni, sose lehet tudni alapon....

Internetes bankkártyát is elfogad  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.26 14:36:10 írta robi (Robi) »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52524 Dátum: 2018.01.28 13:04:03 »
Bocs előre is, de száradjon le a farka annak aki miatt nincs bent az ismertetőkben, hogy mennyi a szabad hasmagassága az Aurisnak!  :helpsmilie:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52526 Dátum: 2018.01.31 09:59:45 »
Figyeljetek, ma éjfélig érvényesek az éves és a megyei matricák!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52528 Dátum: 2018.02.03 15:04:38 »
Nem tudom, hogy melyik topikba illene, de mivel működik, ezért megosztom. Az eltört Bose fejhallgatómat egy hete ragasztottam meg Sugru-val és az egy nap száradási idő lejárta óta minden nap hordom a vonaton :). Már évek óta ragsztgattam, spéci ragasztókkal, de most talán tartósabb megoldás született. Csak azért irom ide, mert a Sugru oldalán jó tippek vannak, letort foganyúk pótlására is, szóval autóknál is jól jön. Most persze olyan szemmel nézem a lakást, hogy mit lehetne megragasztani, mert egy 8-as csomagot vettem  ::)  A rendesen kiszakadt iPhone kábel most szárad...  :yes:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52529 Dátum: 2018.02.03 16:45:05 »
Elég hiányos az angol tudásom, és még hangot sem adtam a gépre, de érdekesnek tűnik ez a Sugru  :hmmmm: A végeredményt nem értem igazából. Egy hajlékony, szilikongumi szerű vmi lesz a végén? Vagy olyan változat, ami teljesen kikeményedik? Vagy most mi van? :)
Szerk.: megnéztem még pár videot, kezdem érteni :)
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.03 16:48:30 írta MFerenc »