Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7006539 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52500 Dátum: 2018.01.17 09:10:41 »
Engedd el. Én is morgok még magamnak az orrom alá, de már nem szólok, nincs értelme úgyse érsz el vele semmit, legfeljebb te leszel a kötözködő köcsög.
Persze, nem is szóltam, csak sajnálom szegény gyereket. De a családjától nem lehet az embert megvédeni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52501 Dátum: 2018.01.17 20:39:39 »
Aki a korpa koze keveredik, megeszik a disznok. Ja es mindig a vegen csattan az ostor, mindig a kicsik szivnak, tovabb is van de nem mondom... :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52502 Dátum: 2018.01.17 21:31:08 »
Sajna nálunk a rokonságban is vannak elég durva esetek. Ez semmi azokhoz képest. Szegény gyerek nem tehet semmiről...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52503 Dátum: 2018.01.20 23:44:46 »
Csütörtökön élőben láttam olyat, amilyet eddig csak videókon. Tankolni voltam, a helyszín mindegy, bármelyik kút lehetett volna. Mikor beálltam, mellettem, a kútoszlop másik oldaláról épp elindult egy fehér BMW - mint később kiderült, szőke anyuka vezette, az a típus, aki azt hiszi, hogyha fiatalosan öltözködik, akkor fiatalnak is fog kinézni, és ha a lányával van, azt fogják hinni, hogy testvérek... - , de egy furcsa, apró csattanás-kattanás szerű hang után megállt.
Merthogy igen, a töltőpisztoly benne maradt a tankban, csak az volt a hölgy szerencséje, hogy nem nagy tempóban indult meg, és így a cső rántotta ki a pisztolyt a tankból, s nem az autó tépte ki tövestül az oszlopból. Teljesen azért nem úszta meg a dolgot, mert néhány műanyag alkatrész-darab ott maradt a földön, és legjobb szándéka ellenére sem tudta rendesen becsukni a tanksapka-ajtót.

Nos, hát többek közt ezért is érdemes mindig teletölteni a tankot, mert akkor ilyesmi nem fordulhat elő az emberrel.  ;)
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52504 Dátum: 2018.01.21 10:25:06 »
Tankolni voltam, a helyszín mindegy, bármelyik kút lehetett volna.
Ez valami nagyon spártai kút lehetett, mert manapság már elvileg míg nem teszed vissza a töltőpisztolyt a helyére, addig a kútfej nem nyugtázza hogy befejeződött a tankolás, és emiatt nem is tudja jelenteni a kassza felé hogy melyik üzemanyagból mennyiért történt a tankolás - eleve meggátolja azt, hogy fizetni lehessen addig, ameddig a pisztoly nincs a helyén. Még az Auchan kutaknál is így megy már évek óta... de szinte minden kút már ilyen (látni is a kassza feletti kijelzőn a kutak számát: ha nincs kiírva a szám, szabad a kút; ha villog a szám akkor tankolás folyamatban (addig nem is lehet fizetni); ha folyamatosan világít a szám akkor tankolás befejezve és fizetésre vár, ha elalszik akkor ismét szabad).

Nos, hát többek közt ezért is érdemes mindig teletölteni a tankot, mert akkor ilyesmi nem fordulhat elő az emberrel.  ;)
Ezt nem értem. Teletanknál is ugyanígy megeshet, sőt, talán még nagyobb eséllyel (beakasztja a pisztolyt és magára hagyja, mert telikor úgyis kikattan). De csak akkor ha engedik úgy fizetni, hogy nem tette vissza a pisztolyt.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.21 10:27:10 írta robi (Robi) »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52505 Dátum: 2018.01.21 12:28:00 »
az utolso mondatot én sem értem...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52506 Dátum: 2018.01.21 12:53:41 »
az utolso mondatot én sem értem...

Nem csodálom. Amikó' tele tankol valaki, akkó nem csak a kattig tőti, hanem TELE, éted wazzzzzze. Akkó' kisebb az esélye, hogy benne hagyja a töltő csövet, mert nem a személyénél jóval okosabb telefonjával baxaxik.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52507 Dátum: 2018.01.21 13:38:50 »
Nem csodálom. Amikó' tele tankol valaki, akkó nem csak a kattig tőti, hanem TELE, éted wazzzzzze. Akkó' kisebb az esélye, hogy benne hagyja a töltő csövet, mert nem a személyénél jóval okosabb telefonjával baxaxik.
már dereng...én mindig csak 5ezeré tankolok, nem figyelek mást!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52508 Dátum: 2018.01.21 13:43:58 »
Viszont én már jártam úgy, hogy kúttól távozás után vagy 6-700 méterre vettem észre a visszapillantóban, hogy a tanksapkám csak úgy lóg ki oldalt és a kisajtó is lobog a szélben...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52509 Dátum: 2018.01.21 15:17:41 »
Nem csodálom. Amikó' tele tankol valaki, akkó nem csak a kattig tőti, hanem TELE, éted wazzzzzze. Akkó' kisebb az esélye, hogy benne hagyja a töltő csövet, mert nem a személyénél jóval okosabb telefonjával baxaxik.
Pontosan, a tele, az nem kattanásigot jelent, hanem azután még 2-3 litert bele lehet gyömöszölni. Ezek után biztos visszateszed a pisztolyt a helyére.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52510 Dátum: 2018.01.21 15:21:17 »
Ez valami nagyon spártai kút lehetett, mert manapság már elvileg míg nem teszed vissza a töltőpisztolyt a helyére, addig a kútfej nem nyugtázza hogy befejeződött a tankolás, és emiatt nem is tudja jelenteni a kassza felé hogy melyik üzemanyagból mennyiért történt a tankolás - eleve meggátolja azt, hogy fizetni lehessen addig, ameddig a pisztoly nincs a helyén.
Te nem ismered a szőke nők lelkivilágát...?! Auchan-kút volt és a kasszához indult fizetni a drágám, nem nézte ő, hogy mi villog, mi nem villog, csak ment. A kasszánál persze kiderülhet a turpisság, de így némi törés-zúzás után még hamarabb rá kellett jönnie, hogy nem mindent sikerült előírásszerűen cselekednie.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52511 Dátum: 2018.01.21 15:29:44 »
Pontosan, a tele, az nem kattanásigot jelent, hanem azután még 2-3 litert bele lehet gyömöszölni. Ezek után biztos visszateszed a pisztolyt a helyére.
Lehet még rátankolni, de nem mindig érdemes. Ha például azonnal autózol legalább 30-40km-t, akkor belefér, de városban hazagurulva nem biztos. Nyáron a bőven talajszint alatti hőmérsékletű(12-15˚C) benzin tágul 5-10%-ot. Betankolás után lényegében elfolyik a túlnyomás kezelésére szolgáló szelepen, a tulaj meg csak pislog, hogy mintha többet fogyasztana.

Te nem ismered a szőke nők lelkivilágát...?! Auchan-kút volt és a kasszához indult fizetni a drágám, nem nézte ő, hogy mi villog, mi nem villog, csak ment. A kasszánál persze kiderülhet a turpisság, de így némi törés-zúzás után még hamarabb rá kellett jönnie, hogy nem mindent sikerült előírásszerűen cselekednie.
A legjobb, ha a kút közli vele, hogy jegyzőkönyv, kárfelmérés, kétszázezer lesz a javítás. Lehet barnítana pár árnyalatot az agyán.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52512 Dátum: 2018.01.21 15:58:13 »
Pontosan, a tele, az nem kattanásigot jelent, hanem azután még 2-3 litert bele lehet gyömöszölni. Ezek után biztos visszateszed a pisztolyt a helyére.
A lényegét tekintve nem ezt írtam?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52513 Dátum: 2018.01.21 16:08:42 »
Lehet még rátankolni, de nem mindig érdemes. Ha például azonnal autózol legalább 30-40km-t, akkor belefér, de városban hazagurulva nem biztos. Nyáron a bőven talajszint alatti hőmérsékletű(12-15˚C) benzin tágul 5-10%-ot. Betankolás után lényegében elfolyik a túlnyomás kezelésére szolgáló szelepen, a tulaj meg csak pislog, hogy mintha többet fogyasztana.

Magam minden esetben teljesen tele töltöm a benzinkúton a jármű üzemanyag tartályát, és 1len 1*sem fordult még elő a leírt esemény.      :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm:
+ Dunakeszi fosan kút nincs 30-40 km-re Káp1-től.   :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm: 

++ nyáron többször kifurikázok 1000+ km-t egy tartálynyi RON98-ból, így a kb. 3 km-nyi távon csak nem zabál a vasménes 5 L benyát!  :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.21 16:11:19 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52514 Dátum: 2018.01.21 16:26:43 »
Magam minden esetben teljesen tele töltöm a benzinkúton a jármű üzemanyag tartályát, és 1len 1*sem fordult még elő a leírt esemény.     
És erről úgy győződtél meg, hogy vezetés közbenis és utána folyamatosan a túlnyomás szelepét csekkoltad. Teljesen hihető.
Más: Utánanéztem és rosszul tudtam, a benzin hőtágulása 10 fokonként 0,9%. Ez egy meleg nyári napon 2-2,25%, ami 60 liternél mondjuk 1,3 liter.
Ha egy 60 literes tartályban képes vagy 61,3 litert tárolni 1 atmoszféra nyomáson, az egészen forradalmi dolog, mindenképpen szabadalmaztasd.