Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7023768 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52455 Dátum: 2018.01.03 20:22:59 »
Teljesen igaz. Egyébként ez a jövő. Sorra zárnak be a szaküzletek is mert az online kereskedelem kiszorítja őket. A következő lépés annak felismerése lesz, hogy a jó munkaerő nem attól jó, hogy képes 8 órán át egy gép előtt ülni és netezni, hanem attól, hogy a kiadott feladatot határidőn belül elvégezni. És ezzel végre az is együtt fog járni, hogy a munkaadók nem pusztán elkönyvelhető költségnek, eszköznek fogja tekinteni a dolgozókat, hanem értéknek, befektetésnek. Ez a folyamat már elindult szépen lassan, lavina következik úgy 5-10 éven belül. Az otthoni munkavégzésre érdemes berendezkedni - és ez nagyon komolyan mondom.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52456 Dátum: 2018.01.03 20:34:47 »
Sajnos az állami (köz)szférában ez nemhogy nem merül fel, hanem inkább a másik irányba tendál a dolog: egyre több a felesleges adminisztráció, és szopatás. BKV-bérletet nem fizetnek, sőt, ha a lakhely és munkahely közt távolsági közlekedést (vonat, sárga busz) veszel igénybe, annak is csak a 85%-át térítik meg utólag és számla ellenében, autónál (ez is csak távolsági közlekedés esetén) pedig 15 Ft/km a térítés mértéke.
Pedig bármilyen vicces, még a zenetanítás bizonyos részeit is lehet(ne) otthonról intézni...
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52457 Dátum: 2018.01.03 21:17:02 »
Teljesen igaz. Egyébként ez a jövő. Sorra zárnak be a szaküzletek is mert az online kereskedelem kiszorítja őket. A következő lépés annak felismerése lesz, hogy a jó munkaerő nem attól jó, hogy képes 8 órán át egy gép előtt ülni és netezni, hanem attól, hogy a kiadott feladatot határidőn belül elvégezni. És ezzel végre az is együtt fog járni, hogy a munkaadók nem pusztán elkönyvelhető költségnek, eszköznek fogja tekinteni a dolgozókat, hanem értéknek, befektetésnek. Ez a folyamat már elindult szépen lassan, lavina következik úgy 5-10 éven belül. Az otthoni munkavégzésre érdemes berendezkedni - és ez nagyon komolyan mondom.
látom olvasol hirportált!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52458 Dátum: 2018.01.03 22:16:25 »
Én az előző munkahelyemen megtehettem, hogy itthonról dolgozhattam, de nekem nem feküdt, nem szerettem. Mindig volt valami, berakni a mosást, kiteregetni (ha már úgyis otthon vagyok) stb. Én azt szeretem, ha eljövök, becsukom az irodaajtót és vége. Persze sokszor nincs vége, de akkor már este ülök neki, és akkor már sokkal szabadabb.
Most fogok új helyen kezdeni, ami érdekes lesz, mert állami hely, elvárják a jelenlétet, viszont a közvetlen főnököm elmondta, hogy őt nem érdekli, legyenek meg a feladatok, és ő nem hajlandó azzal foglalkozni, hogy ki mikor és meddig van bent, szóval meglátjuk.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52459 Dátum: 2018.01.04 00:27:36 »
En mindenkivel egyetertek. De leginkabb Mondival :D
Hivatalnok vagyok. Es kozben  soha egyik fonokomet sem erdekelte, hol vagyok, ha a munka el volt vegezve. Sajnos a kozhivatalok nem alkalmasak a "hazi orizet" intezmenyenek meghonositasara, de ez nem is baj. Az informatikusok, fogtechnikusok es egyeb szakmak kepviseloi maradjanak csak otthon, ha tudnak. Mindenki jol jar  :clap:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52460 Dátum: 2018.01.04 06:47:13 »
Még egy dolog. Egy héten egyszer szoktam Kecskemétre járni, a hozzám hasonlósan a fővárosból lejáró kollégák - és ez a többség - kb. fele vonattal megy, a másik fele autóval, mint én. A beosztást úgy alakították ki, hogy alkalmazkodik a(z ütemes) vonatmenetrendhez, de hiába, nem segítség, mert annyiszor és annyit késnek a vonatok, hogy nem lehet beérni pontosan velük. Az meg abszurdum, hogy menj egy órával korábban, mert a 80 perces utat képtelen 90 percen belül megtenni az IC... Így nem fog csökkenni az egyutasos autók száma.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52461 Dátum: 2018.01.04 08:25:32 »
15 évet vonatoztam. vecsés-Bp nyugati
a fél fiatalságom ott telt el.
én befejeztem egy életre.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52462 Dátum: 2018.01.04 09:53:02 »
Én az előző munkahelyemen megtehettem, hogy itthonról dolgozhattam, de nekem nem feküdt, nem szerettem. Mindig volt valami, berakni a mosást, kiteregetni (ha már úgyis otthon vagyok) stb. Én azt szeretem, ha eljövök, becsukom az irodaajtót és vége.
Ez így van, ezért is írtam, be kell rendezkedni erre. Egy kis önkontroll kell, és persze fizikai hely, amit irodaajtóként lehet értelmezni.
Én is most váltottam, kaptam számtalan ajánlatot  bejárós munkahelyektől, azt mondtam egyelőre biztos nem kérek olyat.
Extrahozadék: simán el tudom vinni a gyereket edzésre, suli után.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Beszélgessünk
« Válasz #52463 Dátum: 2018.01.04 10:57:43 »
Még egy dolog. Egy héten egyszer szoktam Kecskemétre járni, a hozzám hasonlósan a fővárosból lejáró kollégák - és ez a többség - kb. fele vonattal megy, a másik fele autóval, mint én.

Erre tudom javasolni a telekocsi szolgáltatást (oszkar.com) - én is használom/használtam utas és sofőrként is.
Természetesen a teljes útiköltséget nem fogja fedezni (a rendszer maximalizál egy árat km-re vetítve, de ezzel biztosítva van, hogy mivel nem kvázi taxis személyszállítást végzel, ergo nem adóköteles), de kis útiköltség-hozzájárulásnak nem rossz. Illetve ha összejön egy jó társaság, akkor az idő is elrepül.
Utasként előfordult, hogy a 3700 Ft-os vonatjeggyel szemben 2500 Ft-ért oszkároztam, és ha éppen jó fej a sofőr, talán még a végső címre is elvisz, ahova mész.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52464 Dátum: 2018.01.04 11:00:05 »
Sajnos az állami (köz)szférában ez nemhogy nem merül fel, hanem inkább a másik irányba tendál a dolog: egyre több a felesleges adminisztráció, és szopatás. BKV-bérletet nem fizetnek, sőt, ha a lakhely és munkahely közt távolsági közlekedést (vonat, sárga busz) veszel igénybe, annak is csak a 85%-át térítik meg utólag és számla ellenében, autónál (ez is csak távolsági közlekedés esetén) pedig 15 Ft/km a térítés mértéke.
Pedig bármilyen vicces, még a zenetanítás bizonyos részeit is lehet(ne) otthonról intézni...
Szerencsére a versenyszféra elég jól felszippant szinte mindenkit. Ha majd elég ember lép le, akkor kénytelenek lesznek idomulni.


Én az előző munkahelyemen megtehettem, hogy itthonról dolgozhattam, de nekem nem feküdt, nem szerettem. Mindig volt valami, berakni a mosást, kiteregetni (ha már úgyis otthon vagyok) stb. Én azt szeretem, ha eljövök, becsukom az irodaajtót és vége. Persze sokszor nincs vége, de akkor már este ülök neki, és akkor már sokkal szabadabb.
Most fogok új helyen kezdeni, ami érdekes lesz, mert állami hely, elvárják a jelenlétet, viszont a közvetlen főnököm elmondta, hogy őt nem érdekli, legyenek meg a feladatok, és ő nem hajlandó azzal foglalkozni, hogy ki mikor és meddig van bent, szóval meglátjuk.
A home office legnehezebb része az, hogy önfegyelem kell hozzá, hogy leülj és megcsináld a munkát akkor amikor kell és közben ki tudd rekeszteni azt, hogy házimunkázol.
Pár év után viszont egész jól kialakul a rutin. Mára eljutottam oda, hogy a héten kétszer mosás nap van. Reggel bedobom a mosást, aztán átpakolom a szárítógépbe, berakom a következő adag mosást, a végén meg elpakolok a szárítógépből a szekrényekbe. A porszívózással együtt beépült a rutinba, mint lazítás az ülőmunka mellé. De nyáron például elmegyek kocogni. Igen jól tud esni 10km délben a szomszédos szántóföldeken. :)
Az se mindegy, hogy meló után nem kell hazamenni, rögtön vihetem a gyereket fociedzésre, síoktatásra. Az utazás kimaradása miatt minden nap nyerek másfél óra szabadidőt.
Az is számít, hogy senki nem esik be az ajtón váratlanul, és minden írásban jön nagymértékű munka optimalizálást tesz lehetővé.


15 évet vonatoztam. vecsés-Bp nyugati
a fél fiatalságom ott telt el.
én befejeztem egy életre.
Egyszer másfél évig idealista voltam és tömegközlekedtem. Aztán elegem lett belőle, hogy 2,5-3 óra autózás helyett 5,5 órát ingázok, ha nem késik a MÁV . És hát tudjuk, hogy mikor nem késik. Már csak a kölyköket vonatoztatom, ha kell nekik az élmény, de velük is csak külföldre. Annyi MÁV sztorit szedtem össze másfél év alatt, hogy abból könyvet lehetne írni.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52465 Dátum: 2018.01.04 11:25:25 »
Én az előző munkahelyemen megtehettem, hogy itthonról dolgozhattam, de nekem nem feküdt, nem szerettem. Mindig volt valami, berakni a mosást, kiteregetni (ha már úgyis otthon vagyok) stb. Én azt szeretem, ha eljövök, becsukom az irodaajtót és vége. Persze sokszor nincs vége, de akkor már este ülök neki, és akkor már sokkal szabadabb.

ez jó!  ::)  teregetni?  :helpsmilie:
és a lányokkal mi van? nálunk olyan lányok vannak hogy ihaj!   
ezért járok be.  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52466 Dátum: 2018.01.04 12:08:22 »
A home office legnehezebb része az, hogy önfegyelem kell hozzá, hogy leülj és megcsináld a munkát akkor amikor kell és közben ki tudd rekeszteni azt, hogy házimunkázol.
Pár év után viszont egész jól kialakul a rutin. Mára eljutottam oda, hogy a héten kétszer mosás nap van. Reggel bedobom a mosást, aztán átpakolom a szárítógépbe, berakom a következő adag mosást, a végén meg elpakolok a szárítógépből a szekrényekbe. A porszívózással együtt beépült a rutinba, mint lazítás az ülőmunka mellé. De nyáron például elmegyek kocogni. Igen jól tud esni 10km délben a szomszédos szántóföldeken. :)
Az se mindegy, hogy meló után nem kell hazamenni, rögtön vihetem a gyereket fociedzésre, síoktatásra. Az utazás kimaradása miatt minden nap nyerek másfél óra szabadidőt.

Ami nekem bejött, az a be kell járni, de rugalmas. Akkor megyek, amikor akarok és akkor jövök amikor akarok. Amikor ott kell lenni (megbeszélés, ilyenek) akkor ott kell lenni, és a feladatokat le kell szállítani. Nekem ez jött be, és ezt tolom az új helyemen is, és eddig úgy tűnik van rá fogadókészség. Van, hogy reggel korábban megyek be és előbb jövök, vagy később megyek és később is jövök, vagy olyan is, hogy 2 napon nyomok 10-12 órákat, cserébe a péntek fél nap. Bizalom kell hozzá és önfegyelem, de nekem ez a modell jött be.
Az új helyem 15 percre lesz villamossal, átszállás nélkül, szóval pont annyi idő, ameddig lehet akklimatizálódni.

Meg szeretek emberek között lenni (otthon többnyire egyedül van az ember), meg társaság is.
Ja, lányok, persze jó, de nem különösebb motiváció.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.04 12:11:13 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52467 Dátum: 2018.01.08 15:41:46 »
Sziasztok!

Sajnos édesapám eltávozása után újra egy Toyota tulajdonosa lettem (Auris 2.0 D4D), azonban szeretném eladni az autót.
Abban kérném a segítségeteket, hogy van-e olyan weboldal ahol esetleg alvázszám alapján le lehet kérdezni, hogy pontosan milyen felszereltségű az autó. SOL és Executive között vacilálok, nem tudom mi volt a különbség akkoriban (2007). Tudom, hogy ilyen korú autónál már nem sokat számít, de nem szeretném pontatlanul feladni a hírdetést.  Emil Freynél nem tudtak v. nem akartak segíteni, pedig ott volt vásárolva.

Köszi,
Lottó
 
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.08 15:53:26 írta Lotto »
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52468 Dátum: 2018.01.08 15:57:20 »
1. gen (2007-es) Auris esetében a Executive csomag az alábbival adott többet a Sol csomagnál:
- VSC-TRC, járműstabilitás-vezérlő kipörgésgátlóval
- Fényszóró mosó
- Xenon fényszórók

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52469 Dátum: 2018.01.08 16:02:05 »
1. gen (2007-es) Auris esetében a Executive csomag az alábbival adott többet a Sol csomagnál:
- VSC-TRC, járműstabilitás-vezérlő kipörgésgátlóval
- Fényszóró mosó
- Xenon fényszórók

Köszönöm, akkor SOL lesz
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6