Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7026521 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52440 Dátum: 2018.01.02 15:19:04 »
akkor én is :D


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52442 Dátum: 2018.01.02 20:52:45 »
Lehet egyszer még eljutunk oda, hogy az autósok nagy része robogóra szálljon emiatt.
Gondolom azért nem büntetnek (még), ha valaki a robogót egy fizetős övezetben letámasztja mondjuk egy társasház bejárata előtt (megint más kérdés, hogy este a munka után ott lesz-e még a robogód, ahogy hagytad  ::) ).
Meg eleve rendszám nélkül kinek is postáznák a büntit?  :innocent: ;)
Robogó egy könnyedén lopható cucc. Ha rendszám nélküli, akkor pláne. Ezért is félnek a tulajok bárhol otthagyni.


Es ezert nem szeretnek en az agglomeracioban lakni.
Pedig a legkirályabb dolog úgy élni, hogy nem kell a dugó időszakban bejárni dolgozni és közben ki tudod adni a lakásodat aranyáron. Közben friss levegőn élsz, a kollégáid meg kivonulnak hozzád meetingelni ha épp muszáj. Járjon be a fene a szmogba.


Szerintem ha egy bkv bérlet nem lenne majd 10e Ft, talán ennél többen letennék az autót.
Én több országban használtam már tömegközlekedést, az itthoni vonalakkal, járatsűrűséggel, éjszakai járatokkal (amit sok Bp-nél jóval nagyobb és gazdagabb város nem is kínál egyszerűen) szerintem semmi gond, csak valahol kicsit irreálisan sok mondjuk egy 100e Ft-s fizetés 1/10-ét bérletre költeni (ahogy sajnos még nem minden munkahelyen térítik ezt meg).
Amikor csökkentették a bérlet árát, kimutathatóan megugrott a használók száma és nőttek a bevételek. Ugyanakkor pont a növekvő használat miatt nem fogják tovább csökkenteni. Nincs BKV személyzet, többszá felmondólevelet épp letétbe raktak azok akik még melóznak, a cég az eszközök karbantartása sem áldoz, elég megnézi egy Normafára felfelé tartó buszt. Egyszerűen nem allokálnak forrást a rendszerbe. Valamikor 2002 táján volt autómentes nap kampány, akkor látványosan nem tudta kiszolgálni a hálózat a város teljes lakosságát. Sokkal több eszköz azóta se lett beletolva a rendszerbe, emiatt nincs választásuk, nem vonzhatnak be több utast.


véleményem szerint a bérlet ára nem függ össze azzal, hogy hányan bkv-znak.
Pedig a BKK szerint összefügg. 10% bérletár csökkentés 8% utasforgalom emelkedést hozott.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52443 Dátum: 2018.01.02 21:16:41 »
Az a kérdés, hogy hosszabb távon is így volt/van-e, vagy visszamásztak szép csendben az adatok. Meg ne feledjük, közben az ellenőrzés szigorítására= bliccelés visszaszorítására is történtek intézkedések, szerintem inkább ezek hatása érezhető.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52444 Dátum: 2018.01.03 15:08:43 »
Szerintem ha egy bkv bérlet nem lenne majd 10e Ft, talán ennél többen letennék az autót.
Én több országban használtam már tömegközlekedést, az itthoni vonalakkal, járatsűrűséggel, éjszakai járatokkal (amit sok Bp-nél jóval nagyobb és gazdagabb város nem is kínál egyszerűen) szerintem semmi gond, csak valahol kicsit irreálisan sok mondjuk egy 100e Ft-s fizetés 1/10-ét bérletre költeni (ahogy sajnos még nem minden munkahelyen térítik ezt meg).
csak saját példát tudok nyilatkozni...
a bkv bérletnek q olcsonak kéne lenni,h lerakjam a benzinüzeműt(motort). manapság az idő is egyre nagyobb érték..amit nem lehet elpazarolni bkv utazással...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52445 Dátum: 2018.01.03 16:38:52 »
Én akkor bkv-znék szívesen, ha lehetne a forgalmi felmutatásával (Észtországban működik, és van is értelme, addig az autó tutira áll), vagy max 3-4 ezer forintért per hó bérletet venni. De valószínűleg igaz az, hogy a rendszer nem bír el sokkal több utast, ezért nem érdek az utasszám emelése.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52446 Dátum: 2018.01.03 17:29:33 »

Pedig a legkirályabb dolog úgy élni, hogy nem kell a dugó időszakban bejárni dolgozni és közben ki tudod adni a lakásodat aranyáron. Közben friss levegőn élsz, a kollégáid meg kivonulnak hozzád meetingelni ha épp muszáj. Járjon be a fene a szmogba.


aki megteheti, annak oké. de a legtöbben akkor mennek, amikor menni kell, emiatt vannak ugye a dugók reggel.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52447 Dátum: 2018.01.03 18:40:56 »
aki megteheti, annak oké. de a legtöbben akkor mennek, amikor menni kell, emiatt vannak ugye a dugók reggel.
Persze, akinek menni kell az menjen. Viszont a melóhelyen a fejlesztő kollégáim fele tudna otthonról dolgozni, a jogászok szintén, az irodistáknak meg a 90%-a. Saját vállalkozásomban mindenki otthonról melózik, egy VPS meg pár project menedzsment szoftver 99%-ban elég. Amikor meg meeting kell, akkor kijönnek hamburgert sütögetni ide a világvégére a zöldbe, és megdumáljuk amit kell. Főállásomban is kezd a cég rájönni, hogy a home office jó. Kevesebb költség a cégnek és a munkavállaló is elégedettebb. Nyáron tök jól látszik, hogy a 15-20% körüli forgalomcsökkenéstől teljesen gördülékennyé válik a közlekedés. Ennyi otthonról dolgozót simán össze lehetne kapacitálni pl. valami adókedvezménnyel. Nem váltaná meg a világot, de a dugókat jelentősen lehet vele redukálni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52448 Dátum: 2018.01.03 18:51:33 »
Persze, akinek menni kell az menjen. Viszont a melóhelyen a fejlesztő kollégáim fele tudna otthonról dolgozni, a jogászok szintén, az irodistáknak meg a 90%-a. Saját vállalkozásomban mindenki otthonról melózik, egy VPS meg pár project menedzsment szoftver 99%-ban elég. Amikor meg meeting kell, akkor kijönnek hamburgert sütögetni ide a világvégére a zöldbe, és megdumáljuk amit kell. Főállásomban is kezd a cég rájönni, hogy a home office jó. Kevesebb költség a cégnek és a munkavállaló is elégedettebb. Nyáron tök jól látszik, hogy a 15-20% körüli forgalomcsökkenéstől teljesen gördülékennyé válik a közlekedés. Ennyi otthonról dolgozót simán össze lehetne kapacitálni pl. valami adókedvezménnyel. Nem váltaná meg a világot, de a dugókat jelentősen lehet vele redukálni.
És mennyi munkahelyen és munkakörben meg lehet ezt oldani ezt így ...  :whistling:
Én 80 m-t sétálok a munkahelyemre, mégis sokszor szívesebben dolgozom otthonról a teraszomon :D A munkám 80%-hoz egy gépre, netre és VPN-re és TeamViewerre van szükségem. 

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52449 Dátum: 2018.01.03 18:53:02 »
szerintem a dugó -legalábbis felénk-nagyrészt szülőtaxi tehát gyerek isibe projekt. tisztán látszik hogy iskolaszüneti munkanapokon feleakkora forgalom sincs.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52450 Dátum: 2018.01.03 18:55:28 »
szerintem a dugó -legalábbis felénk-nagyrészt szülőtaxi tehát gyerek isibe projekt. tisztán látszik hogy iskolaszüneti munkanapokon feleakkora forgalom sincs.
ez összefügg, általában a szülők is az iskolai szünetre időzítik a szabadságot.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52451 Dátum: 2018.01.03 19:02:44 »
És mennyi munkahelyen és munkakörben meg lehet ezt oldani ezt így ...  :whistling:
Én 80 m-t sétálok a munkahelyemre, mégis sokszor szívesebben dolgozom otthonról a teraszomon :D A munkám 80%-hoz egy gépre, netre és VPN-re és TeamViewerre van szükségem.
Kb. ugyanígy. Teamwiever előtt megesett, hogy ki kellett menni ügyfélhez problémamegoldásra. Elment vele egy nap, nameg a 450km se esett jól.

szerintem a dugó -legalábbis felénk-nagyrészt szülőtaxi tehát gyerek isibe projekt. tisztán látszik hogy iskolaszüneti munkanapokon feleakkora forgalom sincs.
Ezt nem lehet így en bloc determinálni, de nyilván jelentős tétel ez is. Nem rossz találmány a sárga iskolabusz. ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52452 Dátum: 2018.01.03 19:16:30 »
Khm.
A dolgozo nep nagyobbik resze meg mindig nem informatikus, de hajra, maradjatok otthon minel tobben, annal jobban elferunk az utakon :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52453 Dátum: 2018.01.03 19:36:05 »
Khm.
A dolgozo nep nagyobbik resze meg mindig nem informatikus, de hajra, maradjatok otthon minel tobben, annal jobban elferunk az utakon :)
Fogtechnikus!  :lol: Mármint én. Otthonról!  Szép új világ, mi? :clap:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52454 Dátum: 2018.01.03 19:41:02 »
Khm.
A dolgozo nep nagyobbik resze meg mindig nem informatikus, de hajra, maradjatok otthon minel tobben, annal jobban elferunk az utakon :)
Az, hogy valaki számítógéppel dolgozik, nem jelenti automatikusan, hogy informatikus, azok az idők már régen elmúltak amikor ez igaz volt. Grafikusok, marketingesek, jogászok, építészek és még csomó más szakma 80%-ban képes lenne bárhol dolgozni, ahol van PC, netkapcsolat, meg mobil térerő. Egy haverom jórészt home office-ban melózik és orvos. A saját telkének a sarkán húzott fel egy klinikát. Gimis osztálytársam fogtechnikus, ki se kell mozdulnia, futár hozza-viszi amit kell. Tudok olyat aki tanyát vett és K+F hangárt húzott fel a házától pár lépésre. Pár éve egy pénzügyminisztériumi csapattal dolgoztunk együtt, akik nagyrészt otthonról melóztak.
Rengeteg példa van arra, hogy az otthonról végzett munka nem az IT szegmens privilégiuma és arra is, hogy nem feltétlen számítógéphez kötődik. A személyes jelenlétet sok esetben túlbecsülik.