Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7217103 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52335 Dátum: 2017.12.11 22:20:21 »
Javítottam... Sose jegyzik meg  :cry:
r=1 :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52336 Dátum: 2017.12.11 22:37:05 »
Azt mondják sokan leblokkolnak, és nem helyesen cselekszenek. A szerencsétlen szirénázó autót vezetőnek meg néha ki kell találni, mit is fog lépni, merre fog kanyarodni az autós. Most nem jól számította ki, de a ludas egyértelműen az autós - szerintem.

Ezeket a szitukat pedig tanulóként sajnos nem lehet begyakorolni, én pl nem is emlékszem, hogy az oktatómmal anno kerültem-e ilyen szituba, hogy szirénázó autót kellett volna elengednünk.
De azt is tegyük hozzá, hogy sokszor szirénázó autó sem könnyíti meg a dolgunkat. Sokszor van, hogy félreállok, de kiderül, hogy nem jó, mert arra akarna menni... De az indexet nem használja, én is honnan találjam ki. A munkahelyem környékén 3 kórház is van, ahova elég sok a mentőforgalom (Kútvölgyi, János, Városmajor), szóval én szinte naponta találkozom velük.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52337 Dátum: 2017.12.12 10:43:27 »
én meg ott lakom otthon :D
szerintem a legfontosabb, hogy tartsa nyitva az ember a szemét és a fülét, a többi valahogy majd kiadja. sajnos nem ritka, hogy nekimegy a villogós autó valakinek. én azt furcsállom leginkább, amikor az autós bepereli a mentőszolgálatot vagy a tűzoltókat és nyer is. nekem nem lenne pofám az ilyesmihez

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52338 Dátum: 2017.12.12 22:16:45 »
Azt mondják sokan leblokkolnak, és nem helyesen cselekszenek.
Ha már blokkolás, akkor ez az igazi, 16 másodpercnél. :D



Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10718
Beszélgessünk
« Válasz #52339 Dátum: 2017.12.13 00:19:36 »
Micsoda laza farolás egy Swift-el.  :D
De komolyra fordítva, a mentősnek még meg is kérdezte, hogy jól van-e, nem történt baja a mutatvány miatt, és csak utána ment tovább. Ők az igazi hősök.  :clap:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52340 Dátum: 2017.12.18 08:38:37 »
Sziasztok!
Nem tudom, hogy itt jó helyre írok-e, de eladóvá vált a p***irakétánk (Toyota Aygo). Nem túl nagy kb., mint egy dodgem (bár 2-3 ember számára ideális), cserébe tudsz vele akár a járdán is parkolni, szűk helyen megfordulni és a nagy bőröndöm meg egy karton dió simán elfér benne és még hely is marad. A lovak sem tesznek ki egy rendes ménest, viszont városban megy, mint a golyó. Ideális a csodálatos BKK közlekedés helyett, 100 km-ként kb. 4 liter benzinnel kell etetned.
Ha sietsz, annyira cuki, hogy még a FA alá befér ;)
Az adatokat itt lehet megtalálni: https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/aygo/toyota_aygo_1.0_cool-12066933

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52341 Dátum: 2017.12.18 09:06:44 »
Micsoda laza farolás egy Swift-el.  :D
De komolyra fordítva, a mentősnek még meg is kérdezte, hogy jól van-e, nem történt baja a mutatvány miatt, és csak utána ment tovább. Ők az igazi hősök.  :clap:

erre járok haza Hidegkút/Solymáron át mikor nyáron  jövünk a Balatonról . nem egy egyszerű útszakasz.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52342 Dátum: 2017.12.18 09:55:15 »
Sziasztok!
Nem tudom, hogy itt jó helyre írok-e, de eladóvá vált a p***irakétánk (Toyota Aygo). Nem túl nagy kb., mint egy dodgem (bár 2-3 ember számára ideális), cserébe tudsz vele akár a járdán is parkolni, szűk helyen megfordulni és a nagy bőröndöm meg egy karton dió simán elfér benne és még hely is marad. A lovak sem tesznek ki egy rendes ménest, viszont városban megy, mint a golyó. Ideális a csodálatos BKK közlekedés helyett, 100 km-ként kb. 4 liter benzinnel kell etetned.
Ha sietsz, annyira cuki, hogy még a FA alá befér ;)
Az adatokat itt lehet megtalálni: https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/aygo/toyota_aygo_1.0_cool-12066933
Az a bajom az I go-val (biztos nem Aysucked a neve? :D ), hogy annyit kérnek érte mint egy rendes méretű kocsiért, de cserébe nem olcsóbb a szervíz és alig fogyaszt kevesebbet.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52343 Dátum: 2017.12.18 10:30:11 »
Az a bajom az I go-val (biztos nem Aysucked a neve? :D ), hogy annyit kérnek érte mint egy rendes méretű kocsiért, de cserébe nem olcsóbb a szervíz és alig fogyaszt kevesebbet.
Azért mert ez presztisztermék. Ez olyan, mint hogy a kisebb, könnyebb laptop is mindig drágább, mint a normál. Nem azért veszel ilyet, mert olcsó, hanem mert erre van szükséged. Ha olcsót akarsz akkor vegyél a normál méretű autóból egy fapadposat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52344 Dátum: 2017.12.18 14:48:26 »
presztízstermék?  :eek:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52345 Dátum: 2017.12.18 14:55:31 »
presztízstermék?  :eek:
Miért szerinted nem az? Ilyen kis autót nem azért vesz valaki, mert olcsó (nem is olyan az árazása), hanem azért mert ez tetszik neki, erre van szüksége. Akkor ne nevezzük presztíszterméknek, de semmiképpen nem az ára adja el.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52346 Dátum: 2017.12.18 15:42:37 »
Távol áljon tőlem egy üzlet rontása, de ha a fentiekhet hozzátesszük, hogy ez az autó egy guruló tejfölöspohár, aminek a kezelése is rengeteg bizalmatlanságot okoz (minden lötyög, gagyi anyagból van), úgy még kevésbé érthető az áruk...  :szemez:

Persze akinek megbízható, picike városi autó kell, annak gyakorlatilag nincs más választása... Viszont az én értékrendemben ezek pont egy millával kevesebbet érnek mint az áruk...  :innocent:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52347 Dátum: 2017.12.18 16:03:03 »

Miért szerinted nem az? Ilyen kis autót nem azért vesz valaki, mert olcsó (nem is olyan az árazása), hanem azért mert ez tetszik neki, erre van szüksége. Akkor ne nevezzük presztíszterméknek, de semmiképpen nem az ára adja el.

egy toyota fogalmilag nem lehet presztízstermék. ha ezt annak nevezzük, akkor az autó mint olyan önmagában is presztízs.

ilyen autót azért vesznek, mert a kis méret előny. az újkori árukat nem ismerem, de biztos vagyok abban, hogy egy aygo olcsóbb, mint egy yaris.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52348 Dátum: 2017.12.18 16:24:53 »
Viszont az én értékrendemben ezek pont egy millával kevesebbet érnek mint az áruk...  :innocent:
Tök ugyanígy látom. Nem rossz ez, csak szerintem nem ér annyit amennyit kérnek érte.


csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52349 Dátum: 2017.12.18 19:20:53 »
Ahol van hely, ott jobb a nagyobb kocsi. Ahol meg nincs, ott a kisebb...